Test na tehotenskú cukrovku v 28 týždni

anet13
29. mar 2012

Moze mi niekto dat info o tomto teste??premna to je vsetko prvy raz,vobec neviem ako to prebieha alebo co...
Budem Vam vdacna za odpovede...prijemny vecer :0)

martinkatinka
29. mar 2012

Dajú ti predpis, vyberieš si glukózu, ráno pred testom si to rozpustíš vo vode, vypiješ a potom cca o hodinku ti vezmú krv a spravia test. Mne to inak chutilo, ani mi z toho zle nebolo. Dá sa to v pohode prežiť

anet13
autor
29. mar 2012

Ok.dalujem...na nete citam velmi vela hluposti tak sa rafsej uz vsetko pytam tu..vdaka

anieli_1
29. mar 2012

@anet13 neboj sa nic strasne.....uz si presne nepamatam ale donesies si glukozu a mozes aj citron to ti daju do vody a vypijes to a potom ti zoberu krv po niekolkych hodinach a aj moc das ale uz si nepamatam ako to ansledovalo za sebou 😀 neboj nic ctrasne 😉

katren
29. mar 2012

@anet13 a vsade to robia inak....
v TO nedavaju nic na predpis, prides tam, vsetko ti spravia a hotovo....nic nekupujes a nenosis..

stvura
29. mar 2012

Niektori gynekologovia si test robia sami, v tom pripade prides nalacno, odoberu vzorku krvi z prsta pomocou pristroja, zapisu, vypijes glukozu (bud si zamiesas rano sypku alebo vypijes tekutu - u nas si ju kupujes sama), posedis si bud hodinu alebo dve ( ako kto vyhodnocuje vysledky), odmeraju znova hladinu cukru a ides ak je to v poriadku (ak nie, tak ti vypisu vymenny listok k diabetologicke). Niekto odoberie krv i zo zily a odposiela do labaku, niekto len odposiela vzorky krvi z prstu, nema pristroj. A su i taki co nerobia ani jedno ani druhe a hned ta poslu k diabetologicke. U nas ti nedovolia napr. ani pit (mozes si len navlhcit pocas cakania pery), nieto vodu este s citronom, ktora stahuje cukor 🙂 😉

amsi
9. apr 2012

baby, ma stav po chorobe nejaky vplyv na vysledky? ja mam ist tento tyzden na ten test a to som bohuzial vcera ochorela, tak neviem,co mam spravit, ci sa preobjednat, aj keby som vyzdravela 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre