Užívali ste Gynazol?

cyklamenka
18. jan 2012

"Preto sa aplikácia vyginálneho krému Gynazol odporúča iba ak lekár rozhodne, že možný prínos prevažuje možné riziko pre plod" 😒 Mne sa tá veta nepáči :( bojím sa riskovať! Poraď´te prosím. Mala tento liek niektorá? Ďakujem pekne za každú odpoveď.

syslica
18. jan 2012

Ahoj, nemám skúsenosti konkrétne s Gynazolom, ale predpokladám, že ho máš na lekársky predpis, takže lekár asi "zvážil a rozhodol", a je teraz na tebe, či sa jeho rozhodnutiu podvolíš. Môžeš si to ešte s lekárom prediskutovať, kým začneš krém používať, ale to, čo je napísané v príbalovom letáku, je štandardná formulácia, ktorou si farmaceutické firmy kryjú chrbát 😖 .
Predpokladám, že je to liek na Candida albicans, prípadne inú kandidózu - s tou skúsenosť v tehotenstve mám - moja lekárka mi odporúčala v prvom trimestri nič nebrať a potom to chvíľku riešila vaginálnymi čapíkmi...

alexandrag1
18. jan 2012

Ja som ho ako tehu mala raz predpisany,gyndoš vravel že sa bežne predpisuje tehotným pri mykoze,že sa nemusím báť,neškodí plodu.

tigri
18. jan 2012

ano, od 2.trimestra sa uz moze

poleva
18. jan 2012

ja som ho brala ako netehotná
lekár vie čo robí,uškodiť a možno viac ti môže nepreliečená infekcia + vyvolať pôrod
dôveruj lekárovi a ked máš pochybnosti treba sa pýtať,pýtať,pýtať,,,od toho ich máme

lupatko
18. jan 2012

@cyklamenka mne ho tiež lekár minulý týždeň predpísal.. a čítala som, že je jeden z mála,ktoré sa v tehu môžu 😉

porubenka
24. jan 2012

Ahoj, aj mne ho akurat predpisal. Som v 4.mesiaci. A tiez vaham. Akurat hladam viac info tu ne nete, ake maju skusenosti ostatne maminky.

romea
24. jan 2012

Baby mi sme pod každou chvíľkou niečo vkladali 🙂 aj 2 dni pred pôrodom, lekári určite vedia čo robia a na druhej strane je lepšie sa preliečiť ako keby mala nejaká infekcia prejsť k bábätku to by mohlo uškodiť viac. Určite sa neboj 🙂

vikca000
1. mar 2013

Ahojte som v 10 tyzdni tiez som mala svrbenie a vytok...lekár mi ho predpisal dneska ráno este som ho neaplikovala v navode som citala ze mozem ale aj tak mam strach ci to neublizi babu

ppetinka
15. máj 2013

mne ho lekár predpísal ešte v 1. trimestri .. dala som si ho ... tak sa mi pleseň zase vrátila, to som si už Gynazol nedala.... pleseň mám stále, takže asi si ho budem musieť znova aplikovať, keďže mi ten výtok začína prekážať. Lekár vie čo robí, ak by ten krém škodil, určite by ho nepredpísal, takže tentokrát, ak mi ho znova predpíše, radšej si to preliečim.... 🙂

trish31
18. máj 2013

Mozes ho bez problemov,ja ho uzivam na kvasinky

siska765
28. máj 2013

mne ho doktor predpisal ale bojim sa si ho aplikovat lebo som len v 1.trimestri a kazdeho ineho koho sa opytam ,ci v lekarnni alebo ineho gynekologa cez net, ze by nedoporucoval alebo doporucuje nieco ine.Je este niekto v podobnej dileme ci dat alebo nedat si Gynazol na zaciatku tehu?

mimushiatko
19. jún 2013

baby aj mne ho lekar predpisal jedno vam poviem radšej si to dajte lebo viac škodlivé je neliečený zapal, kvasinky alebo plesne !! a treba to liečiť takze ked lekar niečo predpise uzivajte to lebo to moze skončiť katastroficky a to čo je v letačiku serte nato lebo to je v kazdom napiisane 🙂 ... aj ja som sa toho bala ale radšej liečiť ako neliečiť a čakať kym to napadne aj babo 🙂

evitamk
7. mar 2014

Mne hho lekar tiez predpisal, teraz v 36 tyzdni. Povedala som mu, ze somasi 2 dni citila svrbenie tam dole, on. Mi zobral vyter, a este ani nemal vysladky z vyteru a hned mi predpisal tento krem. Precitala som si navod a ostala som vsoku, ale povedala som si, ze budem dvoverovat lekarovy. Tak som si ho vcera vecer dala. Dnes okolo 11hod zacal mi odtial vytekat a az teraz som pochopila co je to svrbenie tam dole. Na nevydrzanie. Osprsila som sa a mamina mi poradila ze si to tam mam po umyti potriet olivovim olejom. Taknsa stalo. Po sprche super, nesvrbelo. Ale teraz je 12.33 a zacina to zas svrbiet. Cize pojdem zas do sprchy. Normalne teraz neviem, co mam robit. Ide na mna uzkost. Dufam, ze to neublizi malej.

nativanativa
7. mar 2014

@evitamk ano - presne o tomto je liecba , nemysli si ze ked si das liek v jeden den tak hned vsetko prejde , vacsinou sa tieto lieky aplikuju 6 az 7 dni , jenamazol - ten je napr na tri dni , je to len dobry naznak toho , ze liecba je zahajena a za tri dni si ani nespomenies ze mas pocit svrbenia , ten krem alebo cipky sa preto aplikuju na noc aby liecba bola ucinna , nakolko pocas dna sa pohybujes tak by to nemalo az taky efekt , neboj vsetko je ok 😉 😉
treba len vydrzat !!!!

chokma
7. mar 2014

niekde som citala, ze uplne na vsetkych liekoch sa pise, ze pri tehotnych musi zvazit lekar, lebo vraj je zakazane z moralneho hladiska testovanie lieku na tehotnych, takze to musi byt napisane pri kazdom lieku. a tiez sa treba na to pozriet tak, ze neliecena choroba byva pre plod niekedy nebezpecnejsia... napr. mykoza moze prispiet k predcasnemu porodu, zapalu maternice, atd.

tamarka42
9. feb 2015

mne pomohol gynazol zo všetkých čo som brala pred tým najlepšie. V tehotenstve sa nerobia žiadne štúdie , tak je to vždy na lekárovi či Ti ho predpíše. Mne pomohol aj v tehotenstve a aj mimo. Zaberá rýchlo, niečo vytečie na po aplikácií potom pohoda. Dr mi ho navrhla lebo všetky ostatné sú na jedno kopyto a tak nech skúsim toto, že taká látka a tá technológia je len v tomto kréme. Je tam doplatok okolo 4 eur a musí ho predpísať gynekológ, no pomohlo mi to doteraz najlepšie.

tarinka18
29. mar 2015

Baby uz je to treti den co som si dala gynazol a vobec nezabral.skor sa mi to zhorsilo,svrbenie preslo do palenia.stalo sa vam nieco podobne?som 12+6.

hama007
26. mar 2018

Som v 10. týždni a dnes mi ho Dr. predpísala. Chcem zdôrazniť poznámku pani Dr. Citujem: "Sama by som si ju v 10. týždni nedala, ale predpíšem vám ju." Po tomto si nie som celkom istá či bude bejby vpohode keď si ju zavediem. Už som candidu mala liečenú výplachmi za 15€, ktoré príznaky candidy len potláčajú. Mne z toho vyplýva len to, že každý druhý týždeň by som musela vysoliť 15€ na výplachy. Po návšteve gyn. som bola jemne nahnevaná...

kristinsjkv
14. nov 2019

@cyklamenka v čase keď som otehotnela som ho užila, nevedela som ze som tehotná, 10 dni som krvacala, biiim nakoniec sa vajíčko rozdelilo a dve a čakáme dvojičky 😀😀❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre