Užívanie Anopyrinu v 30. týždni

hruska5
24. júl 2013

Je riziko uzivat anopyrin v 3trimestri..vraj moze poskodit plod,a ku koncu tehu sposubuje problemy pri porode(SILNE KRVACANIE)Uzivala ste ho niektora,?? mala je podla sona 1-2tyz,pozadu tak mi dal gynek oxyphillin magnerot aj anopzrit okrem magnerotu..sa tieto dva lieky nesmu uzivat...oxyphillin som si overila varaj sa bezne dava tehotnym no ten anopyrin sa bojim...je v odstte na riedenie krvi..ja nemma problem s krvou ani so zrazanlivostou...ale lekar mi ho predpisal...a este ej aj taky rizikovy...od vcera b som mala uzivat ,no neuzivam ho..bojim sa... ☹ uzivaal ste ho niektora prave v 3trimestri??dakujem

livocka21
24. júl 2013

ja uzivam anopyrin od 4 tt a babo je zdrave 🙂 len ho samovolne nevysadzuj.... uskodis si 🙂

cuculik1
25. júl 2013

Anopyrin sa v tehu pri niektorych diagnozach bezne uzivva a davka do 100 mg je ok. Pred porodom sa vsak vacsinou vysadzuje..

andiekens
25. júl 2013

@hruska5 anopyrin bezne pouzivaju pacientky s pozitivnymi antifosfolipidovymi protilatkami. lekar urcite ma dovod preco ti ho predpisal. v tretom trimestri vyrazne stupaju faktory zrazanlivost bez tak. hrozi tu riziko vzniku trombu v pupocnych cievach a v krajnom pripade odumretie plodu..urcite by som si ho samovolne nevysadila, ak mi bol predpisany!

lara30
26. júl 2013

Včera mi môj dr. predpísal Anopyrin , kazdy večer po jedle dve tabletky jedna ma 30 mg .Ide o to že babetko ma malú váhu tak že mu trocha pomôžeme aby sa zvecsila cieva -žila z ktorej si berie živiny . A takto rýchlejšie rástlo a papalo živiny odomna. Dúfam že bude všetko v poriadku pretože nemám s toho dobrý pocit .:( co som sa docitala na nete :(

cuculik1
26. júl 2013

@lara30 nemas sa coho bat. Zeny normalne beru 100 mg. Ja tiez beriem cc 60 mg plus edte sj injekcie na riedenie krvi....

lara30
26. júl 2013

@cuculik1 Som doslova pokakana ked mi dr povedal že ho to znepokojuje 😒 😒

babatko2012
26. júl 2013

Ja beriem aspirin (to iste ako anopirin,Len setrnejsie pre moj aspirin) od zaciatku tehotenstva. Dnes beriem poslednu tabletku Leno pred porodom sa vysadzuje, aby zena pri porode nekrvacala. Ak he dovod preco ti predpisal tak je lepsie ho uzivat.

cuculik1
26. júl 2013

@lara30 tisice zien ho beru...

lara30
26. júl 2013

@babatko2012 áno ja som poslusna a uzivam ho a všetko čo mi kaze 🙂

lara30
26. júl 2013

@cuculik1 Ano už čítam :D Ale po pôrode už ich nebudem bravat hádam teda to mi len teraz predpísal.

hruska5
autor
26. júl 2013

@lara30 no tak to je presne moj pripad...tiez mam bart 2tabl.vecer 30mg..a ten pribal.letak?velmi zle neziaduce ucinky...vraj tazke poskodenie plodu...a tak som sa dzvedela priamo od firmy kt.ho vyraba ze do 100mg denne je bezpecne uzivanie...tak nechapem preco pisu take veci ked to nemaju podlozene...a ked je to tak bezpecne ako m tvrdia preco to neuvedu do pribal.letaku????????? 🤐 😠

hruska5
autor
26. júl 2013

@cuculik1 ak ho beru tisice zien preco pisu o velkych negat.ucinkoch????

hruska5
autor
26. júl 2013

@babatko2012 a pomohol ti?? ma babatko viac zivin? dohnalo to co zameskalo?? ci ty ho uzivas koli sebe ze mas problemy s krvou??

hruska5
autor
26. júl 2013

@cuculik1 ano v tom mas pravdu...som si to overila 🙂 ale aj tak sa bojim...len sa modlim aby neboli nasledky..a nahovaram si ze to malinkej pomaha... 😒 uz sa neviem dosckat dalsieho merania..snad to dobehneme.a bude vsetko ako ma byt 😉

mirka200
26. júl 2013

ja som ho brala pri prvom tehu a beriem aj teraz a žiaden problem.

hruska5
autor
26. júl 2013

@livocka21 zacala som ho teda uzivat...ale bojim bojim..verim teda ze pomoze 😉

hruska5
autor
26. júl 2013

@mirka200 tak to je superr.. 😉 som rada ak citam taketo odpovede 😉 ,.... tiez mate problemy ze ste pozadu??a kolko uzivas denne?

mirka200
26. júl 2013

@hruska5 ja som tiez takto stresovala,ale mam krasneho,zdraveho synceka.ako pozadu?ja so 2 krat potratila,tak preto mi ho nasadila hematologicka 🙂

mirka200
26. júl 2013

@hruska5 a uživam 100mg denne.

veronicka88
26. júl 2013

uzivala som az do 36.tt 100mg a maly je zdravucky "klop klop"🙂potom som presla na injkcie...lebo ku koncu je riziko ze ked sa spusti porod mas nariedenu krv a anopyrin sa drzi v tele 7 dni....🙂s kludom mozes brat neboj sa...

luciaq
26. júl 2013

aj ja som uzivala anopyrin,ale v 36-tom tyzdni mi ho hematolog vysadil a brala som len fragmin. a mam dve zdrave deticky 🙂

hruska5
autor
26. júl 2013

@mirka200 ci ti lekar podla sona a merania zistil ci malinky zodpoveda danemu tyzdnu tehu...my sem pozadu 1-2tyzdne som 30tt ale sono ukazuje merania-udaje na 28-29tt

hruska5
autor
26. júl 2013

@veronicka88 dakujemmmm ti 🙂 som fakt rada ak mate len dobre skusenosti...joj pomaha mi to sa upokojit a nestrsovat sa

hruska5
autor
26. júl 2013

@mirka200 no teraz citam aha..ty mas od hematologicky predpisane tak to je ine...ja som myslela ze od gynekologa koli babatku

cuculik1
27. júl 2013

@mirka200 a mas k tomu aj fraxik ci clexane? Alebo len anop.?

mirka200
27. júl 2013

@cuculik1 zatial len anopyrin,podla výsledkov sa uvidí či sú potrebné aj injekcie.

babatko2012
28. júl 2013

@hruska5 no ja som brala kvoli mojej krvi....takze nie kvoli mensiemu krpcovi...anopirin aj fraxiparin cele tehotenstvo...a tiez som mala riadne stresy na zaciatku...nechcela som uzivat anopirin ale potom mi doktor povedal,ze je vela zien co ho uzivaju a ze by som skor mohla babatku uskodit keby som ho nebrala.....a drzim palce nech vam zaberie....my sme podla sona o 6 dni vacsi,tak to mozno suvisi s tym anopirinom 🙂

tatinka
20. nov 2017

@veronicka88 ahoj.prosim ta od kial vies ze anopyrin sa drzi v tele 7 dni?mam syndr.lep.dosticiek.brala som anop.roky.teraz som tehu a pre kvacanie mi ho gyndos v polke 6tt vysadil ze na par dni len.krvacanie preslo ale ostalo spinenie . tak gyndos povedal ze ked prejde spinenie nasadi zas anopyrin.akurat to vyslo ze bol sviafok a vikend tak som ani nemala kam zavolat ale dnes idem volat na hemato lebo vsade citam ze sa to vysadit nema ani ked je krvacanie...tak sa teraz velmi obavam ci je vsetko v poriadku.zacinam dnes 7tt.ked som ho nebrala 5 dni snad sa malicke este drzi...

deianeira
8. mar 2018

gynekolog v CAR (centre asist.reprodukcie) mi na zac.tehotenstva predpisal anopyrin - vraj preventivne, kvoli tlaku. najskor 60mg denne, potom 30mg denne. po case som zacala chodit na poradne uz k svojej riadnej gynekologicke, a ta sa cudovala, preco mi to predpisal, ze navo to beriem. ale beriem teda dalej, teraz som si to znizila na 30mg raz za dva dni. len nechapem tie rozdielne pohlady dvoch roznych gynekologov na vec! strasne nieco. to iste s vitaminom D - vigantol - beriem na zaklade predpisu endokrinologa, vie, ze som tehotna. a moja gynekologicka sa cuduje, preco mi to v tehotenstve nestopol. ale beriem ho dalej, nekazala mi to vysadit. 3 kvapky denne. tak ja uz neviem, co su to za pristupy... som teraz v 25tt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre