V ktorom týždni ste išli prvýkrát k doktorovi?

adrianita1
20. okt 2015

Ahojte, včera mi vyšli 2 čiarky. JEEEEEEJ .... 😀 Je to už moje druhé tehotenstvo. Mám krásnu 2 ročnú dcérku. Veeeeeľmi sa teším a gratulujem Vám tehuľky. Len som si nie istá tým, kedy ísť prvý krát k doktorovi. Dnes som to konzultovala s MuDr. Slávikovou a odporčila počkať s prvým sonom aspoň do 10tt. Cítim sa super, jediné čo ma tlačí je zvedavosť. Viem však, že včasné sono nie je dobré pre bábo. 😒 Aké sú vaše skúsenosti?

janickacrazy
20. okt 2015

Ja čakám už tretie bábo, preto som išla prvý krát do poradne trochu neskor, myslela som si, že som v 9tt, ale nakoniec doktorka zistila, že som len v 7tt, ale aspon to už bolo vidno na sone, aj srdiečko už bilo. Nechcela som ísť priveľmi skoro, lebo niekedy to v skoršom tt ešte nie je poriadne vidno na sone a človek sa potom zbytočne stresuje,či je všetko v poriadku.

lulistek
20. okt 2015

8tt je podla mna akurat, pokial by si mala nejake problemy tak skor.

mones_xy
20. okt 2015

ja som bola prvykrat 6+3tt a uz bilo aj srdiecko 🙂

seahorse27
20. okt 2015

7-8 tt.

sundance
20. okt 2015

a po predošlom potrate?

rheuska
20. okt 2015

Ja zijem v Irsku a ak nepojdem k nejakemu sukromnemu poliakovi tak az 12 tyzden.

iukas
20. okt 2015

ja som si po meskajucej menstruacii urobila par testov, ked boli ciarky neodskriepitelne, pockala som este nejaky tyzden-tyzden a pol a bola som tam vzdy tak v 6t. asi ako vacsina mamiciek. je zbytocne otalat s navstevou lekara do 10t.

holubicka28
20. okt 2015

Ja som dr volala hned po pozitivnom teste a objednali ma az o mesiac-cize zaciatko 10tt.

elka7
20. okt 2015

Po 9tt som bola, spravila sono a knizku vypisala hned

sorciera24
20. okt 2015

pri prvom v 7tt a pri druhom v 9tt.....sla som tak, aby uz bolo srdiecko a najlepsie aj v tom 9 vidiet aj rucky a nozky🙂

bonaqa2013
20. okt 2015

pri 3 tehu sa mi podarilo prísť v 15tt - nemala som ani len potuchu že som tehu....Dcéra chodí v súčasnosti do 2 triedy

simca06022011
20. okt 2015

Ja som pri prvom isla hned ako som mala podozrenie ze nieco nie je ok, to ze som tehu som na 100% nevedela a ani taketo fora som nenavstevovala, aby som si hladala "kedy je ten spravny cas"... lekar ma vysetril, zobral krv, urobil sono (a prezili sme to:D) lebo nebolo jasne z coho mi menstruacia meska... on sono robi ked treba aj vzdy 🙂) ... tehu potvrdil.. a povedal kedy mam prist zase.. a hotovo :D Cize by som sa dohodla s lekarom, pri dalsom tehu by osm postupovala uuuplne rovnako.

maminkynafazulka
20. okt 2015

Ked mi vysli na teste dve // ... To bol 5+4tt

tjaden
20. okt 2015

ahoj, ja som bola približne v 7t4d

macik166
20. okt 2015

v 10 tt

bajana
20. okt 2015

pri prvom tehu som bola 6+4tt...to bol asi aj posledny den, co bilo srdiecko, v 11tt mi diagnostikovali MA a velkost plodu bez srdiecka bola rovnaka- 6+4tt....po tejto skusenosti som bola s oboma nasledujucimmi tehotenstvami prvy krat u lekara v 9tt, dostala som rovno aj tehuknizku a mohla som sa objednat na prvy screening do prenatalneho centra

liuliu
20. okt 2015

asi v 9 tyzdni. ja som ani nechcela ist skor ako v 12 tt ale v tej skupine kde som bola , strasne vela bab potratilo resp nenasli srdiecko a isli na kyret tak som chcela vediet na com som. ja som nemala ziadne priznaky tehotenstva som bola presvedcena o tom ze som isto potratila tiez , to prvykrat sa mi kolena triasli v cakarni :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre