Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

V ktorom týždni tehotenstva sa robí odber krvi?

mk1
19. okt 2012

Na nete som našla, že v 13 tt, robí sa aj skôr?

jarus_galbi
19. okt 2012

To by aj mňa zaujímalo 🙂

lusinda1989
19. okt 2012

odbery sa robia aj potom neskor myslim v 20 a 34 tt ale tie prve okolo 12tt teda aspon tak si pamatam 🙂

henikav
19. okt 2012

Odberov sa robi niekolko, zalezi od toho ktory myslis, robi sa na zaciatku na potvrdenie tehotenstva, okolo 13tt uz myslis asi odber na triple testy, nie? Takisto pri nejakych problemoch, alebo podozreniach, ak zena nema imunitu voci toxoplazmoze, tak sa robia odbery pravidelne

gabusa1975
19. okt 2012

Mne robili odbery asi takto:cca v 8tt krvný obraz,biochémia,serológia(HBsAg,anti HIV,anti HCV,rubeola,toxoplazmóza),v 12tt PAPP-A screening NT,v 16tt AFP,free-beta hCG,estriol, potom v cca 24 to isté čo v 8tt(kontrolné odbery)zistený pokles hemoglobínu:naordinované železo,potom už iba glukozovotolerančný test v 28tt a výter na stafylokoka v 34tt. To som odpisala z tehotenskej knižky 😉

zuzka38
19. okt 2012

robi sa aj skor, pre potvrdenie tehu, pdola toho kedy prides...

vralen
9. nov 2012

mne robili len v 13 tt. na zaciatku som mala komplikacie so zlcnikom a slezinou, schudla som okolo 10 kg. teraz som v 21 tt a idem na kontrolu o mesiac a nemam ist na krv. tak neviem preco mi nebral aj teraz niekedy. kamosky hovorili ze sa ma brat 3x.

strny23
12. nov 2012

Ja idem na prvý odber teraz v stredu a to budem 13+5tt. Na potvrdenie tehotenstva mi robila len UZ a o mesiac na ďalšej kontrole som videla pekne vitálny plodík 🙂

beruska141
12. nov 2012

no neviem, mne sa zda, ze mi brali krv snad kazdy tyzden 🙂 a ked nie krv, tak hocico ine 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli