V práci šoférujem aj 250 km denne

kecka1
30. jan 2017

Kočky ahojte mna by zaujímal Váš názor.Mám typ práce že veľa šoferújem cca 250Km priemer denne sice len cez den ked nieje tma ale aj tak dost. Môj plán je normálne do materskej ostat v práci na tejto pozícii zamestnávatel mi asi aj tak nebude vediet poskytnut inu...je to podľa Vás v poriadku aj s bruškom takto veľa šoferovať?máte niektorá podobnú skúsenost?čo by ste mi poradili na pn nevydržim ...

extempore
30. jan 2017

Ahoj, ja som pred otehotnením robila key account managera. Nebudem ťa zaťažovať podrobnosťami - proste som mala region od L. Mikuláša po Nové mesto n. Váhom. V kuse na ceste, v každom počasí. Takto pred rokom som mala veľmi vážnu autonehodu, ktorú som nezavinila - čelná zrážka vo vysokej rýchlosti. Dávala som sa dokopy 3 mesiace a to som ešte celkom dobre dopadla. Po havarii sa ma každý pýtal, či sa nebudem báť znovu šoférovať. Bála som sa, ale musela som. Ale zaprisahala som sa, že keď otehotniem, idem na PN. Odmietam riskovať zdravie môjho dieťatka. A tak som už pol roka na PN a pohoda 🙂

kecka1
autor
30. jan 2017

@extempore Fu takt toto bola asi najhoršia odpoveď akú som mohla čakať..dufam že chapeš ako to myslím..dakujem ti za ňu...mám podobnú pozíciu som ale krátko v tej firme pol roka preto mi je blbé ísť hned na pn ale toto ma dostalo..dakujem ti..prajem ti všetko len to najlepšie...

m_
30. jan 2017

@kecka1 ale je to velmi pravdiva odpoved🙂... na cestach je to skratka tak. akokolvek dobra soferka si ty ostatni okolo nemusia byt ok a ani velmi casto niesu... nehodu mozes prezit aj babo ale nasledky ta budu prenasledovat cely zivot... mala som klientku ktora ako tehotna mala nehodu a dite ma nasledky dodnes... neviem kto bol na vine a je to vlastne jedno...
drzim palce aby si sa spravne rozhodla🙂

kecka1
autor
30. jan 2017

@m_

@extempore A v koľkom mesiaci mi odporučate íst na pn v tom prípade?

ikissedagirl
30. jan 2017

Na cestach je to tak. A nemusis byt ani tehotna soferka. Mozes byt aj tehotna chodkyna. Mozes byt aj tehotna na PN a vybehnut si doktorovi. A doma sa ajtak vraj stava najviac urazov. Tak si vyber, prast jak uhod ...

extempore
30. jan 2017

Vieš, ja si dávam veľký pozor, dodržiavam predpisy a rýchlosť. A potom sa zrazíš v 100 km rýchlosti s de bilom, ktorý predbieha hlava nehlava. Ani som nestihla brzdiť ani strhnúť volant. Čistý štatista som bola. Doktor mi povedal, že keby som bola v čase havarie tehotná, takvnemáme šancu ani ja ani dieťatko. Ako si pripútaná pásom, tak ten ti síce zachrani život, ale ten prudky pohyb najprv dopredu a potom dozadu odtrhne placentu a matka vykrváca... Zarábala som veľmi slušne, ale keď vidím, akí magori jazdia po ceste, tak nebudem radšej riskovať. A ono to má aj ďalší rozmer - keď je človek takto na cestách, tak sa aj horšie stravuje - viď bagety a podobné sajrajty na čerpačkách... A kamoške, ktorá chcela robiť až do materskej tak strašne pri dlhom šoférovaní opúchali nohy, že aj tak musela ísť na pn... Ale nechcela som ťa demotivovať , toto je však realita.

kecka1
autor
30. jan 2017

@extempore Máš vo všetkom pravdu achh..a v kolkom mesiaci si išla teda teraz na pn?ja som v 10 tyzdni nemám ešte ani bruško mám ešte čas alebo?

m_
30. jan 2017

@kecka1 no ak nie hned pn tak po tretom mesiaci by som sla urcite...🙂 ale to je moj nazor. neskusala si sa o tom porozpravat s doktorom?

m_
30. jan 2017

@kecka1 inak nemoze ta dat zamestnavatel napr. na dispecing alebo tak?

kecka1
autor
30. jan 2017

@m_ Ano jasné toto bola moja prvá otázka..Vieš čo mi povedal?že tehotenstvo nieje choroba a nevidí dôvod prečo tolko nešoférovať však len sedim vraj...

kecka1
autor
30. jan 2017

@m_ nemáme tam dispečing mám manažersku prácu a na starosti niekoľko prevádzok...zmena pozície nieje možná v tomto prípade

sissy27
30. jan 2017

@kecka1 pokiaľ nie je zamestnávateľ schopný preradiť ťa na inú vhodnú pozíciu, tak nemusíš ísť rovno na PN, môžeš zostať doma a normálne poberať plat, pozri si zákonník práce. PN má aj nevýhody - obmedzené vychádzky, kontroly, nižší príjem...

m_
30. jan 2017

@kecka1 njn nie je to choroba... ked som bola tehotna s malou a slo do tuheho dokina ma poslala do porodnice🙂 a tam sa ma pyta doktor ze ako som prisla ci pesi (ne) busom (ne) ze sak autom 🙂) kuka na mna so slovami ... vy este soferujete?!🙂 ale to bol 33tt...🙂 potom som sa pytala primara ze ci mozem este soferovat a on povedal ze ved hej len sa nemozte vyburat...🙂 srandista🙂

vroni
30. jan 2017

No, ja ti to podam z druhej strany. Soferujem vela a denne. Soferovala som aj tehotna a oba razy som sa do porodnice odviezla sama (nie v kontrakciach, nie som samovrah, isla som na poslednu kontrolu a oni si ma tam uz nechali, ale to som vedela vopred) Pri soferovani som mala situaciu aspon trochu vo svojich rukach. Ako chodec ci cestujuci si fakt len statista. Mne to vadilo. Aj ked sa bez mucenia priznavam, ze mesuac pred porodom uz som po dialnici nechodila, ale to skor kvoli tomu, ze som chcela rodit v mnou vybranej porodnici a nie na sedemnastom kilometri dialnice D124...

mamba13
30. jan 2017

Ja som bola PN od 12 tt, síce to bolo už dávno, ale bývalo mi tak zle, že jednoducho tá práca mi za to nestála. Robila som len v kancelárií ale zdravie dietatka a moje bolo pre mňa najdôležitejšie. Teraz by som robila to isté. Tiež veľa soferujem, tiež som mala nehodu nabúral do mňa dilino, čo nevie kde je hlavná. Tvoje zdravie a zdravie dietatka ti nikto nevráti, ak sa niečo stane. Prácu si nájdeš vždy.....

extempore
30. jan 2017

Ja som v polke augusta zistila, že som tehotná a od polky septembra som šla na PN. Inak, aj ja teraz šoférujem, do obchodu a tak, ale to je iné ako urobiť 6 tis. km mesačne, čo pre mňa v práci nebol problém.

lanugo
30. jan 2017

Moj muz šalel ked som sadala za volant. Nesoferuj, nestoji ti to za to. Nejaky blazon do teba narazi, tebe sa mozno nic nestane, ale pravdepodobne budes chodit cely zivot na hrob svojmu dietatku, ak neskoncis v blazinci ( toto mi hovorieval drahy) Aj tak som soferovala, ale nic sa nestalo nastastie. Cakat znova dieta, uz neriskujem

adeli79
31. jan 2017

ja som pri vsetkych 3 tehotenstvach pracovala aj denne soferovala do 8.meho mesiaca. ked sa ti narodi dieta, tak ho nebudes z toho isteho dovodu- z obavy z havarie vozit v aute? rizika nehod, urazov, havarii atd su vzdy a vsade.

lucinka37
26. jan 2018

Ahojte. Rada by som tuto temu obnovila. Nakolko tiez pracujem ako obchodny zastupca a moja praca sa sklada z 5 dni 4 dni za volantom... Teraz som v 12 tyzdni a od 6 tyzdna som PN. Velmi zle to znasam. Byva mi zle. Teraz to je trosku lepsie ale mam nizky tlak takze casto mi byva na odpadnutie a aj stale zvraciam vacsinou len doobeda. Do prace vy som sa chcela este vratit ale z toho soferovania mam tiez strach. Tiez som parkrat mala na male ze som takmer nedobrtdila. A teraz neviem co v praci... Myslim ze inu robotu mi tam nebudu schopny zabezpecit. Nemozu mi dat vsak vypoved? Chcela by som sa ist za nimi dohodnut ked mi bude lepsie....

extempore
26. jan 2018

@lucinka37 Neriskuj... choď na PN. Gynekológovi povedz, že sa ti krúti hlava z tlaku, že veľa šoféruješ a že to nechceš riskovať. Žiadny lekár si toto na svedomie nevezme... V práci ti výpoveď dať nemôžu. Spolu s PNkou im dones aj potvrdenie, že si tehotná... Ver mi, zdravie na prvom mieste.. Držím palce.

lucinka37
26. jan 2018

@extempore dakujem. No neviem co na to povedia v praci keby ostanem az do konca PN :( chcela som sa vratit. Dufam ze mi daju nejaku pracu na firme. Ale soferovanie fakt nie

extempore
26. jan 2018

@lucinka37 máš PP na dobu neurčitú? Ak áno, netráp sa a choď na PN...

kvetinka75
26. jan 2018

@lucinka37 kašli na to čo povedia v práci, bolo by lepšie keby sa niečo stalo tebe alebo dieťaťu? Polož si otázku čo je lepšie - mať zdravé a živé dieťa a možno trochu naštvaného šéfa alebo pohodu v práci a .... ani nedopíšem radšej.

mirola
26. jan 2018

tak ja som tehotna a bola som nutena prestat soferovat lebo sa mi enormne zmenil, zhorsil zrak, neprecitam ani spz auta, ktore ide predomnou. Je zbytocne si robit nove okuliare, ked vraj je vysoka pravdepodobnost, ze po porode sa mi zrak znova vrati do povodneho stavu. Necitim sa za volantom pohodlne. A to som vzdy soferovala velmi rada. Tak to nesilim.

lucinka37
26. jan 2018

Dakujem baby. Mate pravdu 🙂
@extempore
@kvetinka75

weeronik
26. jan 2018

Ahoj, ja som rodila 16.augusta, v stredu. Este pondelok som.bola za volantom... do ukoncenia 7ho mesiaca som jazdila dennodenne, v 8mom parkrat v tyzdni a v 9tom len vynimocne- k svokre, k lekarovi... Ale nastastie som ziadnu nehodu nemala, ale manzel sa bal ze nejaky debil do mna narazi tak aj pretk som uz obmedzovala soferovanie. Ale co sa pohodlia tyka, nemala som za volantom problem.

pomarancu
26. jan 2018

Sa cudujem,ze gynekolog ti nezakazal tolke soferovanie. Kvoli miniotrasom pocas cestovania autom (cize aj ako solujazdec) sa zvysuje riziko odtrhnutia placenty. Informujte sa,nerizkujte zbytocne.
Samozrejme nehovorim o 20km k lekarke/na nakup/na navstevu atd..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre