Velká hlavička v 32. týdnu

beatax
5. dec 2014

Ahoj Holky,
potrebovala bych radu, na konci 32 tt jsem byla na vetsim utz, mimi melo stehenni kosticku, obvod briska o tyden vetsi, prumer hlavicky o 3-4 tydny vetsi a co me nejvic dostalo obvod hlavicky jiz 33,5 cm .... coz odpovida 39 tt !!! jsem z toho hodne spatna, a porad se mi honi hlavou, co to muze znamenat a jestli se nam narodi zdrave mimi ... Dr. mi rekl az jsem v klidu, nikam nas s tim neposlal, uz v 22 tt melo mimi na UTZ vetsi hlavicku o tyden, a pohlavi nevime, ale myslim ze jsem zahlidla pindu, takze asi chlapecek 🙂
prosim o radu zda to mel nekdo podobne a mel zdrave miminko?
diky moc B.

siska765
12. dec 2014

@beatax no to urcite bude u vas tak isto genetika.Ja mam sice 168 cm , moj manzel 188 cm a u nich v rodine su vsetci velki, mne to doktor tak povedal podla stehennej kosti uz v 12 tt tusim,ze to bude chlapisko,hlavicka teraz taka vacsia len ale ze v suvislosti s ostatnymi castami tela je to ok, to idi podla tej stehennej kosti.Casti telicka mame tak tak tyzden od seba jedna cast 34,druha 35tt a tretia do 36tt ,ale mne bolo aj tazko vypocitat termin, lebo ja som mala ovulaciu odsledovanu az na 24DC a cykly aj 44 dnove.Ine by bolo asi keby ma malu stehennu kost a obrovsku hlavicku ,to by som sa mozno bala,i ked aj teraz clovek nikdy nevie, ale ujistujem sa tym ze genetika zohrala svoje a my mame uz aj dost kg a cm takze to sedi-2263g ma a 45 cm teraz ,takze je jasne ze to bude velke dieta , a pri vasich vyskach si myslim to iste,uvidis bude to dobre.My sme mali vzdy vsetky testy ok,tak verim ze to bude ta genetika.Sam doktor to tak povedal ze teraz je to uz individuane-rozdiel zrelost plodu a velkost, ved ked si vezmes, kazde dieta co sa aj narodi presne v 40tt nema rovnako kg a rovnako cm 🙂 ani hlavicky nemaju vsetky rovnake , je to prisposobene telu ,neboj nic, budete mat aj vy valibuka 🙂

beatax
autor
12. dec 2014

pripada mi ze by snad bylo lepsi kdyby Dr. merili naposled v tom 20 - 22 tt a pak uz jen kontrolovali vyvoj organu... fakt jsou to pak sileny stresy, kor kdyz si clovek sedne ke googlu a zacne hledat co a jak by mohlo byt 😠 valibuk to je krasne slovo 🙂

beatax
autor
16. dec 2014

Ahoj holky, tak dnes sem byla u jine Dr. na premereni .... (sestricka protivna jak tago, pry ze moc ctu !! to me dostala ... clovek vynervovanej a ona tohle pronese...) malinky premerila cele znovu a hlavicka obvod byl na uz uz jen o 3 tydny vetsi... (brala to dokonce dvakrat, merila i mozecek... puvodni Dr. to bral asi dost letem svetem) a celkove jsme o tyden vetsi ... tak mame na konci 34 tt obvod hlavinky 32,6 cm ... pry ze to je dane i pohlavim... (tusim z toho chlapa jak horu :D) ... a ze pry hlavicka vypada v poradku.... tak snad to bude dobre... 🙂 trosku jsem se uklidnila... 🙂 holky diky za podporu... 😵

kvietocek7
16. dec 2014

@beatax tak to je super, vidis netreba sa stresovat ak chces pokojne dietatko tak treba byt pokojna 🙂

mata90
16. dec 2014

@beatax aj mna vystrašil doktor, tiež mi povedali že ma strasne veľkú hlavu a krátke noho rozdiel medzi týmto bol 6 týždnov a povedal že moze byť postihnute a nemusí. Plakal som bála som sa a nakoniec mu nič nebolo a je zdravý, takže takto vedia doktori strašiť 😒

beatax
autor
6. feb 2015

ahoj holky, chlapecka uz mam u sebe, je naprosto v poradku, obvod hlavicky tyden pred terminem 36 - 37 cm, je naprosto v poradku a krasnej ... 🙂 na utz uz priste nedam, teda az se osmelime mit dalsi mimi 🙂

kolubica
2. apr 2016

Co si myslite o tychto mierach v 32 tt
Bpd 86,1
Ofd 103,4
Hc 308,9
Ac 303,3
Hl 54,2
Fl 61,3
Tcd 43
Doktor povedal ze je velka a ze ma velku hlavicku vsetky rozmery su vacsie tak o 2 tyzdne, mate s tym nejaku skusenost?

katarina644
6. jan 2019

@mamulka211 ahoj, neviem, ci som ti odpovedala, moj maly zazrak ma teraz osem rokov. chodi do druhej triedy, hlavu ma fantasticku, je najlepsi z celej triedy, sice fyzicka je slabsia ale je uzasny. tolko radosti nam dal do zivota teraz, sme radi, ze ho mame. stalo to zato. chodi do martina po kontrolach ku doktorom a je ich radost. zo sedemnastich doktorov chodime len ku trom na kontroly a cvicit este chodime a ku nasej doktorke ked je chory. vela zdaru dievcata. drzim vam velmi palce. viem co to je. preto ak sa niektora da na tak tazky boj s osudom, tak vam zela pevne nervy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre