Výbavička pre novorodenca

a_n_a_i_r_d_a
17. jún 2018

Ahojte 🙂 prosím poraďte čo všetko okrem kočíka a postieľky treba? Mám termín v septembri takže aké oblečenie aká veľkosť? A tieto veci by som potrebovala... 🙂 kľudne mi môžte aj do správy napísať

lenakiss
17. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a fuu toho je veľa ...máš len postielku a kočík? ...veci do pôrodnice máš?

a_n_a_i_r_d_a
autor
17. jún 2018

@lenakiss ja ešte nemám vôbec nič to je ten problém .. tak sa pýtam že odkiaľ začať ?

lenakiss
17. jún 2018

No záleží do ktorej pôrodnice chceš ísť ...všade je iný zoznam. 🙂 napríklad toto je u nás v pôrodnici

beky1813
17. jún 2018

Na internete je kopec zoznamov. Treba pogooglit

a_n_a_i_r_d_a
autor
17. jún 2018

@lenakiss a v pôrodnici dávajú ich oblečenie alebo ako?

lenakiss
17. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a no v každej inak..preto musíš pozrieť tam kde pôjdeš rodiť ty ...
A číslo veciciek ja mám niečo 50 a potom 56 ...čo čakáš ..chlapca či dievča?

lubik87
17. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a ahoj ja mám celú výbavu neutrálne veci na predaj takmer nové niektoré nenosené keď tak len raz 🙂 rada predám ďalej od novorodenca do 5-6 mesiacov akurát aj na chladnejšie dni 🙂až by si mala záujem napíš a pofotim ti vecičky z balíka 🙂

a_n_a_i_r_d_a
autor
17. jún 2018

@lenakiss noo ze vraj dievča 😀

a_n_a_i_r_d_a
autor
17. jún 2018

@lubik87 ahoj môžeš mi poslať do správy cenu a nejaké foto? Neviem ešte ako sa tu posielajú správy ... som tu kratko

lubik87
17. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a jee keď baba tak to.je toho velaaaaa idem fotiť :D

lenakiss
17. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a aj ja mám nejaké neutrálne veci ...ak sa k tomu dostanem pofotim ti. 🙂 ..lebo ja mám termín o 4 dni a do 10 dni sa musíme vystahovat :D

siska53
17. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a tak urcite treba vanicku na kupanie,najmensie plienky, vlhcene utierky,jemny hreben, detsky olejcek,vatove tycinky, uteraky,perinky, oblecko jansom kupovala len 56 a aj to len zopar kusov a mali aj 62,tych mali viac,o dost viac. Ak sa ma narodot v septembri,aj nejaky kratky rukav i dlhy, dupacky, rukavicky,aby sa neskriabalo,tenku ciapocku nejaku i nejaky cepcek alebo take nieoc dievcenske na hlavku,ponozticky. Urcite netreba vela.. moja skusenost.. bavlnene plienky a i deku.. nemas nejaku kamosku,co ti aj pozicia oblecko? Mne pozicala kamoska,babske somnnevyuzila,ale neutralne ano,kedze nakoniec sa mi narodil chlapcek (az v 8.m.som vedela na 100%pohlavie,predtym som to ja len tusila a tusak bol spravny).

zltalienka
17. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a je tu skupinka žien s rovnakým termínom pôrodu ako máš Ty - september 2018. Ak si svojho profilu pridas, že čakáš v septembri dieťatko, tak Ťa do tej skupiny automaticky pridá. Tam Ti kocky poradia aj ohľadom výbavičky, či veci do pôrodnice 🙂

bucko555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejkavid92
17. jún 2018

@lubik87 ahoj, aj ja by som si priala nejake fotky veci pre dievca, 3-5/6 mesiacov vhodne na zimu ak mas ☺️🙏🏻

a_n_a_i_r_d_a
autor
17. jún 2018

@siska53 ďakujem 🙂 no veru nemám nikoho takého keďže mojim kamaratkam sa ešte o dietatkach ani nesníva 😂😂

bucko555
17. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a určite 50 moc nekupuj nevynosis radšej také väčšie 56-62 popozeram aj tu v bazari dajú sa ti lacné a pekne veci zohnať aj ja mám niečo v bazari na cene sa vieme aj dohodnut

3009
17. jún 2018

Aj ja mám pre dievčatko na chladnejšie pekné veci za pár eur. Nejaké ti môžem poslať cez IP adresu alebo si pozri tu ich mám na MK.

pininka
17. jún 2018

Urcite radsej 56ky a plienky 2ky. Ja som si brala aj do porodnice,aspon zaklad, kedze som sa bala ci to muz nezabudne doniest a dobre som urobila, lebo mala sa zgrckala a oni ju v tom nechali pomaly cely den mokru. Tak som ju prezliekla do svojho. Nevieme aky bude september, ale ja by som vzala body s dlhym rukavom, dupacky, ciapocku, maju aj take sety do porodnice. A perinku, alebo ked budete davat do sedacky, urcite deku. Doma z kazdeho aspon po 5 kusov. Cize bodu s kratkym, dlhym rukavom, kosielky, polodupacky, alebo dupacky, dve zavinovacky, dve ciapocky, nejake ponozky. Obycajne bavlnene plienky,ja som mala desat. Aspon dva svetriky,alebo nejake kabatiky. Kozmetiku, flasky, cumle a pod sa kupia potom ak to bude potrebne. Este ma napadla pre teba mast na bradavky, to uz do porodnice by som si vzala. A caj na kojenie, mne ho nosil muz do nemocky a fakt mi pomohol, kedze som bola po cisarskom.

ukulela
17. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a veci do porodnice - pozri si zoznam, kde chces rodit. niekde davaju aj nocne kosele pre maminy, inde nie a nosis si aj pribor ... urcite budes potrebovat poporodne vlozky (tie nemaju v sebe umelinu, lepsie vetraju a su vacsie a savejsie), kup si aj poporodne nohavicky - take sietovane - v lekarni/zdravotnickych potrebach. drzia vlozku a vetraju ... uterak - osobitne na telo a osobitny na prsia odporucam (kvoli kojeniu, aby si si nieco nezaniesla na bradavky ...). po porode umyvat dole najlepsie cistou vodou. odporucam kuchynske utierky namiesto uteraka odspodu. trocha osusis a vyhodis, uteraz by si len zaone od krvi .... niektore baby neppotrebuju kojenecke podprdy, ja som mala a boal som rada. prsia tazke, viseli, v podprde som dlho aj spavala ...
pre mimino - ja som kupovala veci od 56 vyssie, 50 sa oplati len pre velmi male mimino.
oplati sa absolvovat predporodnu pripravu v porodnici, tam ti povedia, co z ich pohladu potrebujes ...

vierka0508
17. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a do postielky: monitor dychu, matrac + plachta aspon 2 ks, nepremokava podlozka pod plachu, pre istotu, perinka + obliecka, alebo hrubsia deka, hniezdo, mantinel okolo postielky. Vysielacka.
Hygiena: vanicka + podlozka do vanicky, teplomer na vodu, kozmetika - mydlo, sampon, sprchac, krem na telo alebo olej, aj ked na zaciatok staci cista voda, uvidis ako sa rozhodnes, zinka na umyvanie telicka, osusky, uteraky, hreben, noznicky na nechty, palicky do usi, odsavacka na nos, zlhcovac s morskou solou do nosteka, teplomer do zadocka, plienky, aj bavlnene, lieh na osetrenie pupceka, tampony na prekrytie a nieco na zalepenie / porad sa v lekarni, sudocrem na zadocek, vlhcene utierky.
Kocik, fusak do kocika, zimny overal, vajicko do auta.
Cumlik, flasky aspon 2, ak budes kojit tak odsavacka na mlieko, nadobky alebo sacky na uskladnenie mlieka, mast na bradavky, dobra podprsenka, tampony do podprsenky. Su aj ohrievace na flasky, mne stacila termoska s prevarenou vodou. Odkvapkavac na flasky, kefa na cistenie flasiek.
Oblecenie: pri takom malom babatku sa mne ovsvedcili overaly, ktore sa neprevliekali cez hlavu, body s dlhym rukavom, taplaciky alebo dupacky, svetrik, ciapocka, rukavicky aby sa neposkriabalo po tvaricke, podbradniky, ponozky...vyber je bohaty + prasok na pranie urceny pre babatka.
Perinku som pouzila len na krstinach v kostole, vyuzivali sme ale zavinovacku na spanie, maly bol viac kludny. Cez den spaval obcas v hojdacke co vydavala melodie.
Hodil sa mi vankus na kojenie, aby si neprisla o krize.
Pozri aj zoznam do porodnice, kazda to ma ine. Moja skusenost: poporodne vlozky su totalna hovadina. Pretekaju a krcia sa, a to som si kupila take co su vraj top. Pouzivala som always tie najvacsie a na to klasicke nohavicky. Ja som ale rodila cisarskym takze som nemusela vetrat rany po siti tam dole. V opacnom pripade budu lepsie sietovane nohavicky.
Pre babatko uz dostat veci od vymyslu sveta, niektore su ale vyhodene peniaze, casom sama zistis co sa ti hodi a co nie. My sme vela veci riesili a kupovali za behu. Takze drzim palce.

vierka0508
17. jún 2018

@vierka0508 este ma napadlo, masticka pupik na brusko + rektalna rurka, ked ma dietatko koliky a nemoze sa vyprdkat, caj na podporu kojenia alebo nejake vitaminy (senovka grecka, benedikt lekarsky) postolkove nohavicky pre dieta - na balenie nasiroko, kvoli klbikom.

ukulela
17. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a pozri aj sem ... https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/co-sa-osvedcilo-skusenejsim-mamickam-vo-vybave/
hlavne nekupuj do zasoby, ak budes kojit, tak 4 flasky su ti na nic. ak nebudes kojit, posles chlapa do DMky a hotovo ... detto plienky, vlozky d podprdy, vsetko sa da dokipit operativne.
@vierka0508 prave kvoli ranam su poporodne vlozky lepsie. ano, treba ich castejsie menit, no rana sa rychlejsie zhoji. ja som bola najspokojnejsia s chicco vlozkami. neskor uz jasne stacia obyc, aj tie alwaysky, ale mne by ani tie najvacsie obycajne nestacili. musela som si davat po dve.

a_n_a_i_r_d_a
autor
17. jún 2018

@ukulela ďakujem .. no tie veľkosti pre malú nie som si istá keďže ja som mala 2,5 kila a na poslednom sone mi doktor hovoril ze je maličká takže keď bude ako ja tak budem potrebovať veci pre babiku 😂

a_n_a_i_r_d_a
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
a_n_a_i_r_d_a
autor
17. jún 2018

Ďakujem všetkým za rady. Ak ma napadne ešte niečo tak určite sem napíšem 🙂

ukulela
17. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a ono na zaciatok bude stacit z mensej velkost body (na jesen asi uz s dlhym) a overal - aby sobre sedelo na tele. kabatik 56 staci jeden, druhy uz 62, zimny overal hrubsi urcite 62, mozno az 68 ... uvidis, ako bude mala priberat. 50 myslim mavaju v H&Mku, ukaz muzovi a ak ti budu 56 velke, posles ho kupit a hotovo 🙂

eririka
18. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a Nielen šaty budeš potrebovať, dobre je zaobstarať aj napr. teplomer, rektálnu rúrku, odsávačku soplíkov, kefku na vlásky 😉

lubik87
18. jún 2018

@a_n_a_i_r_d_a comsom.ti.posielala fotky tak.su tam 50 bodicka s dlhým rukávom aj overaly také.malinke.este.mam veľa.ciapociek a rukavičky a Avent elektrickú odsavacku a aj.manualnu Aventkovsku a ohrievačku tiež Avent ..ešte v záruke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre