Vyhýbate sa uzavretým verejným priestorom s veľkým množstvom ľudí?

Ahojte tehulky, chcem sa opytat, ci si davate teraz specialne pozor, aby ste sa niekde nenakazili. Som v prvom trimestri a moja dr. ma dost vystrasila, nech si davam velky pozor, aby som sa nenakazila nejakou virozou, ktore su dost teraz rozsirene. Tak neviem, ci mam cestovat cez celu republiku na skolenie, kde bude v uzavretom priestore viacej ludi (mozno okolo 50). Dakujem!
siska53
16. okt 2013
Ahoj,ja som v prvom trimestri mala 2x mocove cesty a bola aj doma,inak len bezna hygiena,ale v zime som uz bola na rizikovom kvoli tomu,ze sa mi opakovali tie zapaly a i horne dychacie cesty som mala chytene.strasila prasacia,tak ma nechali doma s vychadzkami. No a to som uz potom si nielen umyvala ruky,ale po kazdom pobyte vonku si vzdy preplachla dutiny slanou vodou a vykloktala,hrdlo. V autobuse som nosila cez usta sal. A do obchodnych centier som chodila minimalne.
minule som sa docitala,ze okrem toho salu 😃 som robila odporucane protichripkove opatrenia. Tym pliagam chvilu trva,nez zautocia,cize je cas och oslabit ci uplne znicit.
drzim paste,nech ste zdrave!
linda20111
17. okt 2013
@jaja07 ahoj, musim povedat ze niekedy sa tomu neda vyhnut, ked to vyzaduje praca, tiez som bola pocas tehotenstva v praci v uzavretej miestnosti s dalsimi ludmi, no casto som vetrala a ked sa dalo tak vybehla von na cerstvy vzduch. Ak to skolenie nieje az take dolezite tak by som na tvojom mieste tam nesla. Tak isto ako pise siska hlavne sa vyhybat autobusom. Treba chodit na cerstvy vzduch - na prechadzku, von so psikom...🙂 a aj doma casto vetrat. Po navsteve obchodu ihned umyt ruky, ja sa toho drzim nielen v tehotenstve ale vo vseobecnosti, pretoze vidim kolko spinavych ciganov chyta dvere, kosiky, voziky v obchodoch a to sa mi hnusi..
jaja07autor
17. okt 2013
Dakuem baby. Ja som stale nerozhodna... Potrebujem si totiz zbierat hodiny... V minulych dvoch tehotenstvach som radsej nikde necestovala, no potom s malinkym babom sa tiez neda, a tak sa mi moje vzdelavanie natahujeee... Povedala som si, ze v tomto tehu to skusim. No ale akurat dr ma vystrasila s tymi virozami, a tiez si myslim ze to bude dost narocne, sediet tam od rana do 21.hod vecera+ 2x 6 hodin cesta v aute .. Aj ma to na jednej strane laka, trochu vypadnut, zmenit stereotyp, povzdelavat sa, na druhej strane neviem, ci to stoji za to... Uz mi nechyba vela hodin, ale chcela som to uz mat z krku...
kuwait
17. okt 2013
nikdy nevies kde sa nakazis,ja som bola teraz v Bahrajne,nikto na mna nekaslal,nevidela som okolo seba nikoho choreho,v malych priestoroch sme sa netlacili,vonku sme chodili po slnku a aj tak som sa vratila prechladnuta,mozno aj chripku mam,dufam len ze nie MERS to tu teraz mierne koluje,takze nic ti nezaruci ze nieco nechytis,to by si musela cele tehotensvo doma sediet.Ak sa tak velmi bojis mozno ruskou zakryt si nos a usta ak ides na miesta kde by mohli byt chori ludia.
ichbinich
17. okt 2013
@jaja07:
Pokial to neplanujes vsetko naraz aj s cestou tam aj spiatky bez noclahu, a ked budes dodrziavat zvysenu hygienu, tak preco nie.
Urcite s minimalne jednym prenocovanim, to co pises, je zabijak aj pre zdraveho netehotneho cloveka 😉
Potom budes psychicky vyrovnanejsia, ze to mas za sebou. Neskor v tehotenstve to pojde este horsie a potom s malym babom uz vobec nie...
Kup si taky ten dezinfekcny gel na ruky (maju ho aj v DMku), drz odstup od ostatnych: nenechaj sa objimat a bozkavat a cajoviem co. Pred kazdym jedenim si umy ruky minimalne tym gelom, podla moznosti si nechytaj ani oci a cvelkovo tvar, ak nemas prave umyte ruky. Proste zvysene hygienicke opatrenia.
jaja07autor
17. okt 2013
@ichbinich Tak ideme uz dnes,skolenie prebieha zajtra a pozajtra od 8 do 21-vej, v nedelu sa vraciame naspat, takze nocovat tam budeme 3x. Ono je to narocnejsie, to si pamatam za po takom vikende sombola hotova aj ked som nebola tehu, ale hadam to dam..
ichbinich
17. okt 2013
@jaja07:
Tak dufam, ze to vsetko dobre dopadne!
gretocka
17. okt 2013
@jaja07 ahoj, ono zavisi dost aj od toho aku imunitu si mala pred tehotenstvom. Ja som sa napr. nad tymto vobec nezamyslala cele tehu. Kazdu sobotu som travila cely den v kostole (cca 60 ludi) a dokonca sme absolvovali s manzelom aj dve pracovne cesty kde bolo cca 500 ludi a nic mi nebolo, ale mala som dobru imunitu aj predtym, takze som to vobec neriesila....
stanislavao
17. okt 2013
@jaja07 ja som chodila normalne do roboty, na nakupy a vsetko som robila ako inokedy. tehotenstvo nieje choroba a mozete robit vsetko, ako doteraz. je jasne, ze pred chorymi sa chranime aj ked sme neni tehotny a ked je chripkova epidemia, tak nechodime do obchodnych centier a na ziadne hromadne akcie organizovane vo vnutri. ale to je normalne pre kazdeho cloveka, nielen pre tehotne.
gretocka
17. okt 2013
a ja som taky kocovnik vseobecne, takze my sme aj s deckami od malicka cestovali a chodili aj vela medzi ludi. Obaja maju dobru imunitu, stvorrocny syn bral antibiotika zatial len raz a okrem toho mal trikrat tri dni soplik a mladsia rocna dcerka antibiotika este nemala a teraz prave treti den kasle - co chytila od syna, lebo sa cez den vela spolu tulia a hraju...

samozrejme, ked prideme domov, prezlieka sa oblecenie z vonku a umyvaju sa ruky, taktiez po kazdom pouziti WC, vela vetrame, inak ziadna speci hygiena
zara13
17. okt 2013
Ahoj, ja som takto pred rokom v prvom trimestri absolvovala niekolko leteckych sluzobiek, robila skolenia pod, a vsetko v pohode. dolezite je skor, aby si mala dost vitaminov, oddychu, zbytocne telo nestresovala - vtedy lepsie odolava. A celkovo aky si typ - ci sa lahko niecim nakzazis alebo nie, aku mas imunitu a tak.

Začni písať odpoveď...

Odošli