Wellness v tehotenstve

28. jan 2023

Chodili ste niektorá maminka na wellnes počas tehotenstva? Skôr tak pred koncom. Odhliadnuc od rizika vzniku infekcie, môže sa ešte niečo stať? Ide mi skôr o bazény ako saunu, do tej chodím sporadicky aj keď tehotná nie som.

85miska
28. jan 2023

A čo by sa ti malo akože v bazéne stat. Nerozumiem. O infekcií vieš a viac čo chces počuť. Veď aj doma sa kupes hádam.

autor
28. jan 2023

@85miska tak ja medzi 5 minútovou sprchou vo vlažnej vode a dvoma hodinami v bazéne s teplou vodou nejaký rozdiel vidím, mala som na mysli, či dlhší pobyt v takomto bazéne nemôže vyvolať trebárs kontrakcie...

heleninamama
28. jan 2023

Už som to tu raz písala - mňa s bruchom v 7.mesiaci v Rajeckých Tepliciach ani nevpustili do bazéna. Hneď pri vstupe mi na recepcii povedali, že to je pre tehotné rizikové a bolo po probléme. 😂

monika_mt
28. jan 2023

No pobyt v bazéne môže spôsobiť infekciu, ktorá následne môže spôsobiť predčasný pôrod. Ja osobne som takéto wellness procedúry v tehotenstve vynechala, nestálo mi to za nejaké následné komplikácie. Stať sa nemusí nič, ale aj môže.

pondelok01
28. jan 2023

Ak je bazen alebo sauna do 37 stupnov, tak kludne.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beky223
28. jan 2023

V chladnejšej vode by nemal byť problém, ideálne s použitím probiotickych tampónov. Problém môže byť dlhší pobyt v teplých bazénoch a vírivky... Ja som to tak v 8.mom mesiaci riskla a začal sa mi predčasne skracovať krčok maternice 🙄

kukulienka999
28. jan 2023

Ja čakám na 38-39tt a ideme si to “uzit” ako trojčlenná rodinka…už len pár dniiiii😁 ja osobne by som sla len v takom týždni, kedy by ma nehryzli výčitky svedomia, že som si tým spôsobila predčasný pôrod. 😊
Aj v prvom tehotenstve som šla až po 38tt, bola som niekoľko krat a aj tak som prenášala 8 dni

sokovamiroslava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre