Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Zábava a tanec v tehotenstve

ulalala
2. máj 2012

Som živý typ a veľmi rada sa zabávam, nakoľko sa nám v poslednej dobe nahromadilo viac osláv, na plese, aj nejaká svadba, zábava....môže to ublížiť malému v 5.mesiaci? Cítim sa dobre, samozrejme, keď som zadýchaná, idem si sadnúť, napijem sa, trocha najem, ale predsalen ako to v tom brušku nadskakuje...?..nejaké otrasy mu nemôžu ublížiť?

petrusska6
2. máj 2012

Ja som absolvovala len jednu oslavu, tiez cca v piatom mesiaci, a vsetko bolo v poriadku. Tanec je vraj ako pohyb v tehotenstve vhodny, samozrejme asi nie ziadny Hip-Hop alebo tak podobne 🙂 pokial je tehotenstvo bez problemov, tak si myslim, ze tanec ako taky sa aj babatku asi paci, skor by som sa zamyslala nad prilis hlasnou hudbou...

sirael
2. máj 2012

Ja som bola na svadbe tri dni pred porodom a teda, aj som si pekne zatancovala 🙂 len uz som dlho do noci nevydrzala - teda moj chrbat to nevydrzal, ale myslim, ze s mierou to babenku urcite neuskodi 🙂

adriana7
2. máj 2012

@ulalala , ja som bola za slobodna tiež "živý" typ, bez pohybu nebol jediný deň... ešte v 6. mesiaci som absolvovala aerobic maratón...ide o to, na akú fyzickú záťaž si bola zvyknutá pred tehotenstvom...ak áno, tak hýbať sa predsa neprestaneš, veď sa už fyzicky poznáš...športovkyne tiež neprestanú športovať, akonáhle dostanú tehotenskú knižku a zavrú dvere zvonka na gynde 🙂
...ak si ale dovtedy netancovala a bola si napríklad "gaučový" typ, tak by som zrazu v tehotenstve nezačala doháňať zameškaný čas...schudnúť neschudneš 😀 , bruško nevyrysuješ 😀

adriana7
2. máj 2012

@ulalala , ešte som chcela, že v 5. mesiaci dieťa necíti otrasy, je ako dory z nema, stále pláva, stále pláva 😀

barbishkamiracle
2. máj 2012

Je fajn, ked ste v tehotenstve aktivne a nesedite iba doma na gauci 🙂.
No je dobre, aby ste vedeli dolezitu info. Cvicenie je skvele, no treba sa vyhybat aerobnym aktivitam a to nie kvoli vam tehulkam, ani nie kvoli otrasom babatka, ale kvoli babatkovskemu srdiecku - jeho pulzu. Mali by ste vediet, ze babenko ma raz tak rychly pulz. Vy mate pulz okolo 70 - 80torov, no babenko 140 - 160 torov za minutu a pri kazdej aerobnej aktivite sa mu zvysuje, podla vaseho pulzu.
cize ked budete velmi vela skakat, behat a zvysi sa vam pulz na 120, tak babenku na 240 :( a nie je to pre neho bezpecne.

V pripade otazok ma kludne kontaktujte cez IP 🙂, rada odpoviem.

drnduliak
2. máj 2012

tak ja som v 6. mesiaci este tatry pochodila....🙂

barbishkamiracle
2. máj 2012

prechadzky, aj tury su fajn 🙂.
ked je zienka zvyknuta, nie je to problem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli