Záhady tehotenskej knižky

24rebeka
6. mar 2014

ahojte, prosím vás potrebovala by som menšiu radu, lebo si to neviem ani vygoogliť🙂 som na konci 39 týždňa, prakticky porodím hodikedy teraz, bola som na kontrolnom obyčajnom vyšetrení v nemocnici, kde budem rodiť, všeko v poriadku, ale našla som si v tehotenskej knižke dve poznámky čo vôbec neviem čoho sa týkajú, vedeli by ste mi poradiť? Je to IPPA SD a RI (tusim, doktor pise trochu skaredo🙂 ďakujem za pomoc

timeab
6. mar 2014

našla som len toto: RI v a. umbilicalis a SD v a. umbilicalis

našou ženskou rečou – prietoky. RI je vlastne index, ktorý hovorí o prietoku krvi cievami, konkrétne v artérii v pupočníku (funiculus umbilicalis). Okrem toho sa meria aj rýchlosť prietoku, pomer rýchlosti v závislosti od srdcového rytmu, výmena plynov v pupočníku, atd. atd. atd. Je toho viac, preto celkový index. V starších TK máte tieto údaje pod hlavičkou IPP UA RI Index.

24rebeka
autor
6. mar 2014

no super, dakujem, idem si googlit dalej ake maju byt tie rychlosti aby boli dobre, ale klobuk dole ze si nasla tto, asi neviem googlit🙂))

timeab
6. mar 2014

@24rebeka som sa trosku pobavkala :D

24rebeka
autor
6. mar 2014

lebo podla tvojho vysvetlenia uz viem najst v diskusiach hodnioty alebo nieco blizsie k tomu, ale bez teba by som si stale myslela, ze je to niake cislo ze ci sa otvaram alebo nie, lebo termin mam o tyzden a zevraj sa neotvaram, tak cakam🙂

lilitela
6. mar 2014

@timeab baby a tiez vam z prveho dietata zobrali knizky v porodnici? lebo ja by som ju rada mala doma na pamiatku. Neviete niektora? Da sa to niekde zohnat po 3 rokoch?

timeab
6. mar 2014

@lilitela myy sme prve tehu nedotiahli velmi daleko bohuzial, a ano knizku mi tiez vzali a pochybujem ze ti ju niekto vyda. mala by byt v porodnici v tvojej karte

rybiicka
6. mar 2014

@lilitela tiez mi ju pri porode vzali a zohnat sa to asi neda. ja som si ju doma pred porodom prefotila, tak mam aspon daco 🙂

satanka1
6. mar 2014

@lilitela aj ja som prefotila a mám ich odložené spolu s pozitívnymi tehu testami

monciky
6. mar 2014

tiez by som prefotila pred porodom a nechala si...

lilitela
6. mar 2014

@rybiicka To ma veru vtedy nenapadlo, resp. som netusila, ze mi to zoberu...
@timeab Prepac, nepozrela som si tvoj pas.

rybiicka
6. mar 2014

@lilitela ja som to vedela od kamosky, tak som sa poistila 🙂

evka_evka
6. mar 2014

@lilitela tehu knizku si nechavaju v porodnci v karte..to som vedela uz pred porodom tak som si ju prefotila 😉

24rebeka
autor
7. mar 2014

ja ju mam celu oscanovanu, totiz uz teraz planujem 18narodeniny mojho este nenarodeneo babatka a preto si pisem tehotensky dennik, dam mu scany knizky a noviny z toho dna kedy sa narodi (na to si treba zabezpecit osobu aby prve co urobila je letela do novinoveho stanku🙂 a okrem toho to mam aj z praktickej stranky oscanovane, lebo ako ju nosim stale so sevou v kabelke, skutocne neviem ako ale vzdy na to nieco vylejem alebo banan rozpucim, nepomozem si🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre