Základné otázky o strave v tehotenstve

lucina182
18. apr 2016

Ahojte. Síce som tehotná len 4 týždne, no od začiatku to viem a snažím sa čítaťveľa o tom, co jesť a čomu sa radšej vyhnúť. Niekde píšu, ze napríklad arašidy nemozem arašidy, no ja sa idem zabiť za nimi, co v takom prípade robiť?;)

meluela
20. apr 2016

@lucina182 alergenom sa praveze podla najnovsich poznatkov v tehotenstve nemas vyhybat, samozrejme okrem tych na ktore si sama alergicka. podobne aj pri prikrmoch sa ukazalo ze je lepsie ked sa babo s potencialnym alergenom stretne este v obdobi okolo 6 mes a pod ochranou dojcenia

lucina182
autor
20. apr 2016

@meluela Dobre vedieť, dakujem 🙂

lucina182
autor
20. apr 2016

@yanni tak to mi ostáva uz len z lásky žiť :D

lucina182
autor
20. apr 2016

U mna take niečo nehrozí ;)

yanni
21. apr 2016

@meluela presne ako horovris. My to tak robime aj sme sale robili a ani jedno dieta (zatial, vdaka bohu) nic, ale fakt nic nema. A jedia vsetko zaradom. treba skusat, aj pri prikrmoch. Len tak clovek zisti, ci dieta na nieco alergicky reaguje.

yanni
21. apr 2016

@lucina182 noooooo ajt a moze pominut, tka neviem, uz sa asi len zakopat.
fakt nic necitaj, ked uz tak, tak nejaku novsiu odbornu literaturu ale ziadne fora. Lebo jedna babka povedala.... Ved to poznas. My napr. momentalne zijeme v Saudskej Arabii a pri copani sme prikrmy zacali zavadzat tu a slovenske mamicky by ma asi ukamenovali, keby vedeli, co ta nasa krpana uz vsetko uz skusila. Hlavne ovocie a zeleninu, vselico exoticke. Teraz ma 9 mesiacov a je to riadny srotovnik. Susedovie macke dobre ze z papuli granula neukradla, no co, pochutila siiiiii. Celu misku zjedla 😀 😀 😀 😀 Jedine co este nepila (stale kojim), kravske mlieko, len v polievke, kasi atd. Ale zato tavie, co je pre nas riadny huuuu...., ale ona si pochutila. brrrrrrrr 😀 😀 😀 😀

lucina182
autor
21. apr 2016

@yanni Hlavne ze jej chuti ;) to je základ ;) ale je normálna zápcha teraz ze??? A stale mam pocit, ze som hladná a škvrka mi v žalúdku, a ked len uhryznem do niečoho,, akoby som mala kamene. A ozaj, otec dieťatka je silne alergicky na bravčové mäso a horčicu, no ja sa idem zabiť za bravčovým, tak neviem, ci možem, aby som eublizila bábätku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre