Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zamenená krvná skupina

maca1207
12. apr 2013

ahojte babulky...chcem sa len opytat,stalo sa vam,ze vam zamenili krvnu skupinu?ja uz sama neviem aku krvnu skupinu mam 😒 ..pri prvej dcerke mi ju zamenili...napisane v tehotenskej knizke som mala A+,no pri kontorle mi vtedy asi ked som bola v 7mes tehotenstva zistili nezrovnalosti,takze brali opat krv a zistili,ze amm krvnu skupinu A1B+....teraz cakame druhe babatenko...v tehotenskej knizke opat A+...predvcerom na poradni,ze mame nezrovnalosti...moment....vy mate A1B+//ako sa to mohlo stat?este mna sa pytali, no nakoniec si odpovedali,ze asi v labaku zamenili ampulky.... ☹ stalo sa tu niekomu nieco podobne/dakujem za odpovede 😉

anjelicek26
12. apr 2013

@maca1207 - to b je podskupina, mas normalne A+, uz som to raz citala ako moznost, ked tu bola diskusia o krvnych skupinach.. nemuseli teda nic zamenit... len ked ti v siedmom mesiaci robili rozbor, tak ho robili dokladnejsi... hadam to tu nejaka kocka bude vediet odborne povedat, ale viem, ze je to mozne.

asfodelka
13. apr 2013

@maca1207 jaj co vsetko je na slovensku mozne. ja som bola darovat krv a poslali mi predvolanie. na sedeni mi povedali ze mam akutny syfilis. samozrejme ze ho nemam a moja dr. sa na mna pozerala ci mi preskocilo. po roku mi z transfuzky poslali list ze som znovu zaradena do zoznamu darcov, mozem sa im tak akurat vykaslat. maju tam bordel, cloveka by doviedli na psychiatriu 🙂

dejna20
13. apr 2013

Z hladiska tehotenstvo je to inak jedno. Problem by bol ak by si bola rh faktor negativ a brali by ta omylom ako pozitiv.
A k otazke nestalo sa mi to

maca1207
autor
13. apr 2013

vdaka...za odpovede aj vysvetlenia;)...nikdy sa nevie co nastane pri porode,kamaratke museli davat krv,stratila velke mnozstvo,tak som sa bala,ze ked zamenia krv skupinu,bude velmi zle 😠 ...ale tak snad vsetko ok dopadne aj pri tomto druhom,este raz dakujem;)pekny vikendik;)

pollyanna
13. apr 2013

B nie je poskupina A 🙂 mas krvnu skupinu A alebo krvnu skupinu AB, podskupiny su tie cisla co byvaju pri A moze byt A1 alebo A2..a tak isto moze byt A1B a A2B..asi by som poprosila doktorku, aby ti zobrali krv este raz....

tatinka
13. apr 2013

@maca1207 daj si urobit na novo odber krvicky a zistit krvnu skupinu,,,,ak by si v buducnosti bola napriklad operovana a stratila by si pri zakroku vela krvicky , je potrebne vediet aku mas skupinu aby ti dali vhodnu krv,,,,mam znamu ktora robi na hematologii a davnejsie mi hovorila ze na izbe mali 2 pacientov a z toho kazdy mal inu krvnu skupinu ,potrebovali obom doplnit krv ale zial stalo sa to ze im ju zamenili, to co mali dat prvemu pacientovi dali druhemu a co malo ist druhemu dali prvemu, ked na to prisli podarilo sa im zachranit uz len jedneho z tych 2 pacientov,,,to ta nechcem vyplasit .chcela som len poukazat na fakt ze spravne urcenie krvnej skupiny je dost dolezite,,,radsej si daj urobit este jeden odber kontrolny a tam uz hadam budu dokladnejsi 🙂

alami
13. apr 2013

Ak je potrebné dať pacientovi krv, tak sa robí vyšetrenie krvnej skupiny na mieste a ihneď sa zistí a dodá sa správna skupina, nečaká sa čo povie pacient! Ešte dokonca, že trikrát mi brali a vždy mi povedali inak, ale asi mám takú 😅 😀
Vôbec teda nie je potrebné vedieť svoju krvnú skupinu, žiadny lekár sa nemôže držať toho, čo povedal pacient a overí si to 😉

bubbles
13. apr 2013

@asfodelka este na strednej, spoluziacka bola darovat, povedali ze vysli vysledky na syfla.. baba v strese, panna 🙂 ale hned tam jej vysvetlili, ze ak je po prechladnuti, nemusela o tom nejako vediet, tak vtedy tie vysledky mozu byt takto vyhodnotene..
bratranec si tiez kychol ked bol v miestnosti u dokyho a ten sa ho hned pytal na prechladnutie, a tiez mu povedal to iste.. len nedavno..

maca1207
autor
13. apr 2013

7.5 idem na poradnu,tak ich poprosim o novy odber krvi...snad si uz budem ista;)bo som zmatena uz normalne🙂)))...viem,ze ked treba transfuziu podat,beru pacientovi krv,aby si boli isty krv skupinou a to aj 2krat...tak snad sa nic nestane...len by som si uz chcela byt ista,aka mi v tele vlastne koluje 😉 ale dakujem velmi pekne za rady,a skusenosti;)

asfodelka
14. apr 2013

@bubbles fuha to uz neviem ci som bola predtych prechladnuta, uz su to roky.
ale pocula som aj o inych preslapoch v labakoch. kamaratovmu kolegovi povedali dokonca ze aids, a on bol zdravy a mal deti. mojmu bratovi robili krvny obraz a hodnotu zeleza mu napisali 0. no to by bol asi uz po smrti 🙂 ale tak zas vsetci sme len ludia a kto nic nerobi nerobi ani chyby.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli