Žĺtkové rezy v tehotenstve

terezi666
9. okt 2016

Myslite že by sa nemalo nič stáť mne a hlavne drobcovi čo nosím pod srdcom??? Úplne mi to vyfučalo z hlavy ,osobné si dávam pozor na surové vajíčka ale včera som piekla koláč žĺtkové rezy, a hlavné som koštovala polevu stých surových vajíčiek a večer som si na ňom aj pomaškrtila dobrých 6 kúskov

evittam
9. okt 2016

@terezi666 Užívaj si tehotenstvo. Nie si chorá ale len tehotná (teda ak máš bezproblémové tehotenstvo). Možno ťa prekvapím, ale môžeš jesť aj robiť všetko čo si robila aj pred tehotenstvom. Ja som nikdy neriešila čo môžem a čo nemôžem a mám dve zdravé deti.....
Ja neviem, nejak sa to tu hromadí absurdnými otázkami ohľadne čo môžem a čo nie ak som tehotná, ak dojčím..... 😅

terezi666
autor
9. okt 2016

@evittam tehotenstvo si užívam v plnom prúde 🙂) len viem že by sa nemali tie vajíčka papať surovom stave len včera som si to neuvedomila ,lebo som tak mala na to chuť že som si aš pomaškrtila a teras mi to troška behá po rozume a trošičká ma to trápi, a nedávno sa mi stala tieš taka podobná príhoda som papala domací majonezový šalat ale zle mi nebolo ani nič take tak som to nechala tak

evittam
9. okt 2016

@terezi666 Ešte raz - nič sa ti nemôže stať ani tvojmu dieťaťu....už si to konečne uvedom. A nielen ty ale aj ostatné tehotné.....Ja som bez problémov jedla majonézový šalát, tatarák, všetko...... A naozaj som nikdy nikdy neriešila a ani ma to nenapadlo či to môžem. Veď toho nezješ "za vagón"...... 😉 Internet a "JPP" je niekedy viac na škodu ako na úžitok - aspoň to tu tak v poslednej dobe vnímam - už tu boli otázky typu: môžem byť na opekačke (lebo dym), môžem používať parfém, .... 😅
Ale nájdu sa aj ženy, ktoré ti určite napíšu, že to by si nemala - to sú tie "z klubu - nič radšej nemôžem"....🙂

nyusika
9. okt 2016

@terezi666 dospelí jedia, nepapajú ...a nič sa ti nemôže stať.

terezi666
autor
9. okt 2016

Asi tieš som dala troška divnú otázku ale ked som hlavne jedla ten majonézový šalat tak ma šla švagrina užrat že to nesmiem tieš som to neriešila od ftedy ho nejem ale a tieš ho hlavné zbožnujem ,takže možem si kludné dopriat s domací majonézový šalat nie zas vkuse ale fakt len raz za čas?? ;) dym ,parfém????? Tak ja som čitala ešte ine veci napr. možem hladit svojho psíka či mačku :D

yanni
9. okt 2016

Budem trosku zakerna. Predstav si, normalne z oho oliznutie zomries.
Jeeeezis zeny, spamätajte sa. To nie, hento nie, davat si pozor a hentotot. No by ma za 40 tyzdnov vymyslania porazilo.
Ako hore
@evittam spominala, ak nemas nejake zdravotne problemy, uskodie skor to "davanie si pozor". Ide to totiz na hlavu. Mozes vsetko. Nic sa nemoze stat. A co sa ma stat, stane sa aj bez vajicok, tataraku, domacej majonezy, klobasy, umyvania okien, kupania sa vo vani, plavania na verejnych plavarnach, nosenia syntetickeho oblecenia atd.

Takze uzivaj si. ja som tiez jedla vsetko na co som mala chut. Jasne, neprehanat to a nejest taku domacu majonezu na tony, aj okna som umyvala, aj zehlila, aj wecka riadila, aj behala viac krat tyzdenne po 10 km do 25tt aj plavala az do porodu po ca. 1000 m prrdstav si vo verejnych plavarnach. Bola som aj v Therme a nie raz, nalietala za cele tehu s copanou tisicky km, na prelome 2. a 3. mesiaca som bola tyzden na Swim Camp. Za tyzden sme naplavali 25 km a nabehali ani enviem kolko desiatok km.
A zijem, prezila som, copana je zdrava ako buk, nic jej nechyba, je aktivne mudre inteligentne usmievave nenarocne 14 mesacne dievcatko.

terezi666
autor
9. okt 2016

@evittam Asi tieš som dala troška divnú otázku ale ked som hlavne jedla ten majonézový šalat tak ma šla švagrina užrat že to nesmiem tieš som to neriešila od ftedy ho nejem ale a tieš ho hlavné zbožnujem ,takže možem si kludné dopriat s domací majonézový šalat nie zas vkuse ale fakt len raz za čas?? ;) dym ,parfém????? Tak ja som čitala ešte ine veci napr. možem hladit svojho psíka či mačku :D

yanni
9. okt 2016

@terezi666 ciiitala? Necitaj. Zi bre pana Jana. Az do porodu neotvor PC, nekupuj mamickovske somariny a nepocuvaj svagrine. nech sa stara kazdy sam o seba. Uzivaj si pokial mozes aj psa pohladkaj, aj si chod niekde uzit wellnessu aj si daj ten salat aj to vajco. 😉
Aj parfum si strekni, samozrejme nie do oci a nepi ho. 😀

evittam
9. okt 2016

@terezi666 Vykašli sa na okolie - pekne sa usmej a povedz: "nie som chorá ale len tehotná a budem jesť čo mi chutí".... 😉 A nech vyskočí aj z kože-ťapa. Áno môžeš aj majonézový šalát - my robíme tiež len z domácich vajec - poviem ti pravdu - z kupovaných by som ani netehotná nezjedla - teda by som ho ani nerobila. 😉 Môžeš čo len chceš. Aj syry, aj klobásy,....čo ťa len napadne. A na Vianoce si k tomu šalátu a rezňu kľudne nalej decko šampusu. :-P

sunny8
9. okt 2016

@terezi666 macku niee mozes dostat toxoplazmu toto by si fakt nemala inak co sa tyka jedla tak mozes napr z vajec mozes mat salmonelozu ale to mozes mat aj ked nie si tehu :D

yanni
9. okt 2016

@sunny8 no macku moze tiez ale najradsej len svoju, ktoru pozna a ktora nechodi von. Cize bytovu.
Inak ja macky a psov nemusim, tak toto som ani vobec neriesila, Vlastne ja som neriesila nic. 😉
Inak s tymi vajciami mas pravdu, len salmonelu moze chytit trebar aj z hydiny a co ja viem este z coho. A aj ine otravy z potravin. Takze hlavne na datum spotreby a skladavonie davat pozor ale to hadam robime stale aj ako netehu (booooze to je co za slovo 😀 😀 😀 😀 )
Inak ja som volakedy davno ako gymnazistka mala salmonelu. Vlastne cela trieda sme ju schytali na chate. A bola z mortadeli, co nam dali na spagety. Takze tak. Ale vlastne nam ani az tak zle nebolo. Len sme si trocku povracali a bolo nam zle. Tyzden na chorej a bolo. Ono, moze to ma aj iny priebeh alebo to je skor zriedkave.

moni244
9. okt 2016

Vau

terezi666
autor
9. okt 2016

@moni244 ???

moni244
9. okt 2016

@terezi666 nemam slov, ako to niektore tehotne prezivaju

terezi666
autor
9. okt 2016

@moni244 ja som zas neni taka ako tie ostatne len vylučne čo som obmedzovala tak to tie vajíčka, ale ako sa piše ras za čas mi hadam neuškodia ked su vniečom primiešane ,lebo jedinej veci čo som sa troška obavala tak to tych vajíčiek

sunny8
9. okt 2016

@yanni ono hej to moze byt z hocicoho 😀😀 v dnesnej dobe nic nie je stopercentne co sa tyka jedla tak pokial si to clovek sam nevyrobi tak ani nevie co to obsahuje a pod 😏 ja som este nemala salmonelu ale vraj aj v mcfonalds bola pred rokmi 😂😂 ja som vzdy milovala macky ale v tehu sa mi zhnusili a doteraz ma to drzi 😋

zaba21
9. okt 2016

A čo by Ti vôbec neuškodilo počas tehotenstva - zopakovať si gramatiku. Prepáč za iróniu, ale naozaj toľko chýb pokope sa len tak nevidí.

levica202
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka110611
9. okt 2016

príspevok za sto bodov!!! hneď by som šla na ultrazvuk, 3D, 4D, 150D 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😅 😅 😅 😅 😅 😅

terezi666
autor
9. okt 2016

@zaba21 poradim ti dobru radu anooo ;) no tak si ich nevšimaj lebo ja sa tu nepotrebujem hrať na niaku pravu bezchybnú spisovateľku čo si na to ani netrúfam a ked niekto chce nech si vymysli, domisly a opravi podla seba

terezi666
autor
9. okt 2016

@levica202 no tak ja si myslim že každa žena si dava na niečo pozor ja osobne som si dávala pozor len na tie surove vajíčka lebo mi to hovorily aj iny ,ale ked us teras viem ze raz za čas neuškodia ani take tak som rada že som sa dozvedela niečo nové

ukulela
9. okt 2016

@terezi666 problem by bol, keby boli vajcia pokazene. kedze nikomu nic nie je, tak zrejme OK. majoneza detto - problem, len ak su vajcia pokazene/salmonela a pod. ale teda nic ti nie je, tak uz nepremyslaj.

sense
9. okt 2016

Predpokladam ze vajcia boli cerstve,neboj nic sa ti nestane ....si len tehotna....a co sa tyka tych maciek tak to zas az taka jovadina nie je....v pri prvom tehu som si presla toxoplazmozou a o dieta som prisla..... Ale pri dalsom tehu som jedla vsetko dokonca aj carpacio nejedla som akurat steaky z nich mi bolo zle,bezne sme grilivali,aj parfem som pouzivala a dieta som donosila

terezi666
autor
9. okt 2016

@sense a to si dostala stej mačky ???? To mi je luto a nepoškriabala ta alebo niečo??? Lebo mi sice mame ties kocura ale je vkuse vonku a ja som bohviako sním v kontakte neni sem tam ked idem mu dat mlieko tak mu iba pohladim hlavicku alebo uška

terezi666
autor
9. okt 2016

@sense a ano vajíčka boli poriadku ale boly kupovane

lili2015
9. okt 2016

@terezi666 Toxoplazmoza sa prenasa najma zle umytou zeleninou, samozrejme v menej castych pripadoch aj vykalmi macky. Preto skor odporucam vsetku zeleninu zo zahradky dokladne umyt, neviete, ci v noci tam nebola nejaka cudzia macka. Predpokladam, ze vasa macka je pravidelne odcervovana, ockovana, a kontrolovana veterinarom, v tom pripade sa vam nemoze nic stat. Ak mate pochybnosti, dajte macke spravit test, ci nema toxo... Urcite sa neprenasa hladkanim ani poskrabanim. Inak FYI, macky nemozu mlieko, maju nan alergiu a maju z toho hnacky .... Problematika toxoplazmozy je pekne vysvetlena tu. http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...

potvora1
9. okt 2016

Žienky, ja si pamätám, keď som bola tehotná, chodila som na vianočné trhy vyjedat lokše s pečienkou, bryndzové halušky som jedla...a všeličo iné...a až o pôrode som zistila, že sú to zakázané potraviny🙂 😉 syn má 9rokov a je zdravý až príliš😀 nebojte sa maminka, z tých pár kúskov koláča Vám ani drobčekovi nič nebude

sense
9. okt 2016

@terezi666 neposkrabala je to uz davno cca 15rokov dozadu ...neviem ci to bolo priamo z macky neviem, ale bola som v kontakte s mackami ....babka macky mala,...

zabka124
9. okt 2016

Moje nervy ... zase mačky a toxoplazmóza. Choďte sa spýtať na veterinu, povedia vám jasne, že ľudia sa nakazia hlavne zo zle umytej zeleniny a zle upraveného mäsa. Okrem toho toxoplazmóza u mačiek, ľudí a iných zvierat prebieha len raz za život ako kiahne. Trvá to pár dní a živočích získava celoživotnú imunitu.

ide ma urvať, keď čítam na nete o sprostaniach ktoré "dali domácu mačku preč, lebo otehotneli ..." x zvierat končí pre toto nezmyselné strašenie na ulici. A potom ešte aj tie sprostosti, ktoré tehotné často počúvajú od dobroprajných svokier a iných, že mačky sú "zlé" a udusia dieťa zlou energiou.

O domáce zvieratá sa treba starať. Odčervovať ich, dávať ich pravidelne kontrolovať zverolekárovi, v prípade mačky pravidelne čistiť záchodík (mačacie výkali prenášajú toxoplazmózu až 24 až 48 hodín po vylúčení, takže ak majiteľ nie je hovado a stará sa o hygienu svojho zvieraťa nemá sa nákaza ako stať)

mm2008
9. okt 2016

spravila si mi na ne chuť.. a to nie som tehotná.. upečiem ich..

a k tvoje otázke... ži a nechaj žiť a hlavne "žuť" .. @terezi666

ja som pri prvom synovi netušiac , že som tehotná, pila na začiatku červené víno dúfajúc, že príde zmeškaný menzes... ani vo sne mi nenapadlo, že som tehotná.. vtedy žiadne takéto fora neexistovali. nemala som sa kde poradiť (našťastie 😀
a čuduj sa svete -syn je ok ..
pri mladšom synovi som doslova "žrala" majonezovy šalát s hocijakým vyprážaným mäsom - bravčové, kuracie... a nie domáci, ale kupovaný.. nemohla som sa ho dojesť... a tiež je syn ok ...

tak ako som už napísala - ži a nechaj žiť/žuť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre