Zubné pasty v tehotenstve

julu1984
5. feb 2013

Ahojte.Chcem sa poradit ,ze ci mozem v tehotenstve pouzivat vsetky zubne pasty,alebo su aj dake ktore sa nesmu pouzivat?Nemam na mysli homeopaticke pasty tie nie! Ale klasicke pasty ,lebo v lekarni povedala jedna predavacka ze nevadi a druha ze vadi.Zubny krem z florom vo velkom mnozstve ze je jedovaty,ale na druhej strane nebudem studovat pomer floru a inych latok....Takze ak mate daktora skusenosti alebo viete poradit ci by to mohlo uskodit plodu(dietatu)tak napiste.Vdaka.

zivika
5. feb 2013

@julu1984 pokial pastu vypluvas, nema sa ako dostat k babatku...a ak sa ta mozem opytat, aky konkretne zubny krem mas na mysli? to akoze ludom v lekarni predavaju jedovate zubne past? 😨

oblecenieavecicky
5. feb 2013

Ahoj, ja som používala klasické pasty, ako Colgate a pod., ale nesmela som si dávať Elmex gél práve kvôli vysokému obsahu fluoru.

julu1984
autor
5. feb 2013

@zivika nie ze pradavaju jedovate pasty,ale v tehotenstve sa dakore pripravky musia obmedzit alebo sa vobec nemozu.Ja pouzivam momentalne "sensodyne"koli citlivosti zubov a predtym som pouzivala "lakalut" napriklad aj ustne vody su z alkoholom atd....Nechcem si pokazit zuby v tehu tak preto sa pytam pretoze si castejsie pucujem zuby.ked som bola v lekarni tak som si pytala zubnu pastu na spevnenie zub.skloviny a dodala ze ale v tehotenstve sa nesmie! (koli floru)no lenze kazda pasta skoro obsahuje flor(si myslim)Pastu vypluvam a dokladne si vyplachujem usta ale aj tak,predsa je to pouzitie z vnutra tak preto sa pytam. 😉

danielahamar
5. feb 2013

já ti neviem, ale to tie zubné pasty a vody na čistenie pleti jete a pijete? 😕 nechcem na nikoho útočiť, ale haloooo Vám podaktorým tehotenstvo uberá z mozgových buniek??????

xlucia
5. feb 2013

@julu1984 prosim ta a co musis v tehu obmedzit a co uplne vynechat??

julu1984
autor
5. feb 2013

@xlucia no,napriklad nemozu sa plesnive syry(koli tomu ze tam je penicilin)alebo hociake ine lieky atd...sprej do nosa atd...

julu1984
autor
5. feb 2013

@danielahamar ja som sa pyatala na zubnu pastu a nie na cistenie pleti! a ked nechces na nikoho utocit tak racej nepis nic! 😉

oblecenieavecicky
5. feb 2013

julu1984 má pravdu, stačí si prečítať príbalový leták napr. k už spomínanému elmex gélu, takisto sa nesmú ani tie syry, surové veci, typu sushi, tatarák... ale napr. kvapky do nosa sú samozrejme aj také, ktorú sú určené aj pre tehotné, dojčiace ženy a tie sú zároveň aj pre detičky. My máme napr. Pantenose 😉

xlucia
5. feb 2013

@julu1984 no plesnive syry by sa nemali, ale urcite nie preto ze je tam penicilin.... ten tetohne mozu...

julu1984
autor
5. feb 2013

@xlucia a koli comu sa teda nemoze?

cat
5. feb 2013

@julu1984 už sa asi opakujem ,ale čítaj zloženie a tam kde je aj látka Sodium laureth sulfát, to nekupuj, je to nebezpečná chémia, rakovinotvorná a je vo viacerých zubných pastách a iných veciach..šampónoch a tak. Ja som na toto bola upozornená až keď mi diagnostikovali zhubný lymfóm. Flór by som neriešila, to sú hovadiny..

xlucia
5. feb 2013

@julu1984 kvoli listerioze atd. napis ktore vyrobky si si nie ista, napisem ti ci je to ok, nech sa nestresujes zbytocne

alena16
5. feb 2013

@julu1984 Mne praveze zubarka odporucila Elmex gel, ze aj pre vytvorenie zubkov dietata, je dobry v tehotenstve.
Nazory sa roznia...

dana_l
5. feb 2013

@julu1984 prosim ta, to si aj pred tehotenstvom takto rozmyslala? si sa pytala ci sa to moze jest, pouzit alebo co uz sa s tym moze robit? to ze si tehotna neznamena ze si chora!!!!!!!!!
aka bude tvoja buduca otazka? ci mozes pouzit vsetky papierove vreckovky lebo v niektorych je aloe vera a to moze uskodit tvojmu babatku?
juj, clovek aby sem radsej nechodil

julu1984
autor
5. feb 2013

@xlucia napriklad nosne kvapky nasivin? ale hlavne tie zubne pasty a to:meridol ,lacalut,sensodyne+ ustne vody :oral-b,elmex.,meridol. Dik

danielahamar
5. feb 2013

@julu1984 máš pravdu, hanbím sa za svoje správanie 😔

danielita111
5. feb 2013

Zdravim,mam pocit ze sa to tu trosku prehana s tymi pastami.Ved pastu vypluvas ako pises a nejes.Musela by si ju jest denne 1 tubu aby si sa bala.A co sa tyka spreja do nosa ten si predsa tiez nedavas cely.Ale ked myslis ze je zdrave takto prehanat so vsetkym tak potom sa pozri aj na to co jes.Skoro v kazdej potravine mas same e-cka a nehovorim o ostatnych veciach.

xlucia
5. feb 2013

@julu1984 pasty mozes vsetky, pokial davas na kefku velkost hrasku a vyplujes. detsky nasivin soft sprej 0,025 mozes, pokial mas velmi upchany nos.
tie kvapky pre dospelych nepouzivaj, lebo ovplynuju prekrvenie a pnutie maternice a ovplyvnuju privod kyslika plodu...

toxica
5. feb 2013

@julu1984 o čistení pleti je kusok vedla diskusia,zúfala mamička s akné sa pýta či môže používat clean&clear 🤐 tak preto sa tu spomína aj čistenie pleti,,,baby ja neviem či si len nemáte s kým "pokecať" alebo sa tento svet za chvílu začne točiť iným smerom,,, 😀 😀 😀 😀 Tehotenstvo si treba užiť,je to najkrajšie obdobie v živote ženy a nezaťažovať sa sprostosťami,kukať celý deň do obrazovky a myslieť na katastrofické scenáre aké sa tu dajú čítať,,že digi váha poškodí plod,čistiaca kozmetika uškodí bábatku,tak isto ako zubná pasta je strašne nebezpečná,,,, 😨

julu1984
autor
5. feb 2013

@dana_l neviem ako zneli tvoje prve otazky a neistota ked si zistila ze si tehotna,zrejme si si bola na 100% vo vsetkom z vsade 🙂 a nepochybovala si o nicom a vsetko bolo super ! no taketo "pani ucitelky"mam rada ,ale zrejme ani na tejto stranke sa clovek nemoze nic opytat a ani nepochodi lebo nervozne mamicky si ulavuju na druhych tym ze sa tu"vysypu" ale za dlhe roky "konikovania" si akasi skusena ako clovek si neprijemna....prepac.

lea641981
5. feb 2013

@julu1984 chod k dentalnej ta ti poradi vsetko co potrebujes aj kefky

julu1984
autor
5. feb 2013

@cat takze Sodium laureth sulfát

mahulenka87
5. feb 2013

všetky klasické zubné pasty obsahujú fluorid alebo amínfluorid cca 1200-1450ppm.
Pôsobí iba lokálne - na sklovinu, takže sa nemusíš vôbec ničoho obávať. Jedine že by si pastu papala z tuby jak Piknik 😉

cat
5. feb 2013

@julu1984 niekde je uvedený ako lauryl, ale je kopec pást bez týchto svinstiev, aj v bežných obchodoch..

dana_l
5. feb 2013

@julu1984 spytaj sa, ale nieco co ma hlavu a patu. nieco co ma OZAJSTNY mozny vplyv na babatko alebo na tvoje zdravie.
nepytaj sa ze ci je normalne ked ta bude pichat na pravej strane, nepytaj sa ci mozes jest cibulu lebo niekto povedal ci si niekde citala, nepytaj sa ci mozes ist von na prechadzku ked vonku fuka vietor ci prsi alebo nebodaj svieti slnko, nepytaj sa ci je normalne ze ti padaju vlasy. nepytaj sa ci je normalne ze si stale podrazdena.

PYTAJ SA nieco NORMALNE

cat
5. feb 2013

@dana_l povieš jeden jediný dôvod prečo by sa nemohla opýtať načo len chce a potrebuje? Lebo to Tebe vadí? Ži a nechaj žiť ti zjavne vela nehovorí.

staford
5. feb 2013

@julu1984 najlepšie si neumývať zuby v tehotenstve vôbec, až po pôrode 😀 😀 😀 😀

julu1984
autor
5. feb 2013

Aká by to bola zubná pasta, ak by nepenila v ústach? Na docielenie tohto efektu sa preto ako prísada používajú čistiace prostriedky! Áno čítate správne, táto prísada však okrem penenia, zuby nijako neochráni. Práve naopak, pre človeka je táto prísada – menovite sodium lauryl sulfate, veľmi nebezpečná. Vo väčších dávkach dokáže trvale poškodiť mozog, srdce a pečeň! .....

petrisorkaa
5. feb 2013

@dana_l Ty zasa ODPOVEDAJ NORMÁLNE! Ja som sa tu zatiaľ nikdy na nič nepýtala a vidím, že, keď budem mať nejakú otázku, tak sa radšej ani nebudem, keď vidím takúto reakciu 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre