Zumba a tehotenstvo. Je to v poriadku?

andy
31. mar 2010

ahojte, chodite niektora na zumbu a ste tehotna? je to ok? nevycerpava vas to prilis?

latvia
31. mar 2010

ja tehotna niesom ale pri zumbe som skoro vypluvla dusu 😅 😀 ako tehotna by som nesla, ale zavisi to na tebe, ako sa citis, a asi aj od toho ci sa tam viac tancuje alebo viac "fitnessuje".... 😉

katka14
31. mar 2010

ahoj andy, ja som ako tehotna cvičila zumbu, len som este nevedela ze som tehotna. ale pre mna to bolo sice nieco nove, zaujimave, ale malo vyčerpavajuce. chodila som na step-aerobic. momentalne nechodim, mam strach ked som tehotna, radsej nepokusam, aj ked ma to tam taha. ale je to len na tebe ako sa citis

andy
autor
31. mar 2010

dakujem za odpovede 🙂 je to asi tym, ze konecne sa zacinam citit lepsie a mozno aj tym teplejsim pocasim, ze tuzim po nejakej aktivite ... vyskusam a ved ked to bude na mna prilis, mozem hocikedy odist 😉

mishuu
27. aug 2010

Ahojte, kamoška chodila na zumbu aj pred tehu a potom aj po prvom trimestri chodila na zumbu, ale tancovala len koľko a ako vládala, nepreháňala to, keď bolo treba proste si trošku sadla a keď chytila dych tak išla ďalej 🙂 ale najprv ukázala zumbu svojmu lekárovi, ktorý jej to schválil... 😉

akjul2012
15. nov 2011

Ahojte , ja som v 5 tt a chodievam na zumbu pravidelne , zatial mi to nerobi tazkosti a dufam ze ani nebude, lebo neviem sa jej vzdat ...je to proste droga....skusim sa opytat nasej cvicitelky ze co ona na to povie a dam vam vediet ok ...

anabelleee
16. jan 2012

ahojte, ja chodim tiez na zumbu, aj pred tehu, aj pocas, pohyby mi vobec nevadia, aj pred tehu som bola dost aktivna, ale rozmyslam nad tym, ci ta hlasna hudba nemoze nejako uskodit malemu, najde sa tu nejaka, ktora cvicila zumbu a uz ma baby? nie je velmi aktivne?

zumbica
22. nov 2012

@anabelleee ja tiez chodim na zumbu, momentalne som v 31 tyzdni, akurat som obmedzila skakanie, ale inak sa nam to paci, teda aj babatku. doktora som upovedomila ze chodim tancovat a nemal namietky. pokial nie su prudke pohyby a skoky tak je to ok

pampulienka
29. nov 2012

ahojteee zumbacky.Tu istu dilemu chodit ci nechodit riesim momentalne aj ja.Chodila som 3-4 x do tyzdna, makacka riadna,kondicku som mala.Naplanovali sme mimi,zadarilo s a som v 13.tt.Zatial som nechodila,ale uz ma zacina zrat nicnerobenie a zial na brusne tance,jogu a ine veci nie som.Potrebujem nieco zive.Tak zvazujem,ci mam ist vyskusat,samozrejme nie na celu hodku,ani vyskakovat,ale s mierou.A mam strasnu dilemu,na jednej strane psychicky ma to strasne povzbudi,posilni,na druhej sa bojim aby to miminky fyzicky neublizilo:(.Tak ak mate neiktora dalsiu skusenost,odporucanie,uvitam 🙂.

cawes
29. nov 2012

ahoj ja som chodila ked som este nevedela ze som tehotna potom mi to dr. zakazala ze to je prilis vycerpavajuce

kubicova
19. aug 2013

Caute baby,moj nazor je,ze tehotna nie je chora....Pohyb,dobra nalada a skvela hudba,ako je na zumbe,moze len prospiet...samozrejme,ze treba ubrat a prisposobit si celu tu hodinu tak,aby to nevycerpavalo,ale aby to prospievalo:🙂Ved ked sa dobre necitim,netancujem,ked nevladzem,sadnem si...kazda zena tehotenstvo preziva uplne inak a babatko sa isto ozve,ci sa mu to paci alebo nie...takze podla mna,treba len vyskusat a podla toho sa zariadit...ja osobne zumbu milujem a neviem si predstavit,ze by som sa jej vzdala,ked budem tehotna,isto budem pokracovat a ked sa to babatku nebude pacit,budem len ako psychicka podpora a budem nasavat tu skvelu energiu,co zumba dava..v prvom tehotenstve som aj po hlave mohla skakat a melej to nevadilo,tak dufam,ze tak bude aj pri druhom 😎

barbishkamiracle
26. aug 2013

Ahojte. Zumbu pocas tehotenstva absolutne neodporucam. Dufam, ze ma tu vsetky "nezjete",ale ako fyzioterapeut ju neodporucam,ani pocas netehotenstva...
Zumba, je absolutne nevyvazene cvicenie aerobneho charakteru,ktore nie je vhodne v tehotenstve a to z tychto dovodov.
1,nadmerne zatazuje klby
2,sposobuje otrasy na chrbticu
3,zatazuje kardio-vaskularny system - nadmerne zvysenie pulzu mamicky, zvysuje nadmerne pulz u babatka
4,otrasy neposobia dobre na maternicu, mozu sposobovat tvrdnutie bruska
5,narocne cvicenie na dychanie - babatko tlaci na branicu = narocnejsie dychanie
6, pocas tehu, pracuju nase organy o 40% viac - srdce,oblicky, pecen...atd,co je celkom narocne

Pre tehulky odporucam cvicenia cieleneho charakteru - pilates, joga, fitlopty, brusne tance, aquaprenatal...pod vedenim skusenej fyzioterapeutky,al.porodnej asistentky, ktora vam pri cviceni presne povie,kedy a ako spravne dychat.Cvicenia obsahuju vyvazene kroky - predychanie, zahriatie, posilnenie, strecing, relaxaciu, uvolnenie.

S cvicenim pre tehulky mam uz takmer 10rocne skusenosti, v pripade otazok rada poradim, vysvetlim, pomozem ;).

katarinkacat
8. nov 2021

@barbishkamiracle a niečo aktívne? Aerobik? Tieto cvičenia sú skor relax...ako cvik. To ako keby ležím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre