Som 6 mesiacov po cisárskom a som tehotná. Čo robiť?

nikola1986
8. okt 2013

Maminky mam otazocku rodila som cisarskym v aprili cele tehu som mala rizikove ,nakonci tehu som mala problemi s tlakom . zistila som ze som znova tehotna moja otazocka je ci s tym mate skusenosti a co odporucate nechat si ci nie

vvicka
8. okt 2013

odpovie ti tvoj lekar

zonjushe
8. okt 2013

je to skoro, ale nie si jedina..budes urcite viac sledovana a s najvacsou pravdepodobnostou budes rodit opat cisarskym..co sa tyka problemov pri predoslom tehu, tie sa nemusia opakovat ale mozu..urcite nie si ojedinely pripad, zien, ktore otehotneli skoro po cisaraku je habadej a vsetko bolo ok..

tanicasz
8. okt 2013

Ja som po dvoch sekciách, po každej ma lekár upozornil, že rok nesmiem otehotnieť. Lekár ťa zrejme vyšetrí, zistí, v akom stave je maternica a ja som fakt zvedavá, čo ti povie, daj nám potom vedieť.

montinka
8. okt 2013

veru dost skoro a hlavne je v akom stave je jazva na maternici a ci vydrzi dalsie celu tehu pokope.

aniko82
8. okt 2013

Kamoska otehotnela po cisarskom, ked mali dvojicky 7 mes, vsetko prebehlo ok, druhy porod mala uz prirodzeny.... Urcite len ubehol kratky cas, je viac rizikove, ale nemusi byt hned zle...treba to prekonzultovat s lekarom, drzim palce

awika
8. okt 2013

Ja som rodila cisárskym 3x, druhýkrát som otehotnela 9 mesiacov po pôrode. Neboj sa, zvládneš to. Ja som sa tiež obávala, ako to celé zvládnem (každé tehotenstvo som bola sledovaná na nefrológii aj hematológii) a neviem si predstaviť, že by som jedného z nich nemala. Sú pre mňa tou najväčšou radosťou a darom. A hlavne, to malinké si zaslúži šancu🙂 Drž sa. Budem na Teba myslieť...

kotatko1232
8. okt 2013

ahojte baby ja som 4 mesiace po cisarskom,a od vtedy som este nemala menzes..mozem byt tehotna??

ssussie
8. okt 2013

Neboooj, su tu aj take co otehotneli po sestnedeli a tiez boli po sekcii. Nie je to standardna situacia. Ale ak je maternica v poriadku tak je to v poho. A ja si myslim, ze pokial si zacala riadne menstruovat a normalne si otehotnela, tak to je odpoved tvojej maternice, ze uz je pripravena. Tak babo si nechaj a skor ries, kto ti s tym prvym pomoze, lebo budes musiet oddychovat 🙂

aly
8. okt 2013

@kotatko1232, zaleži či ste mali nechránený styk alebo nie, ale ja som napr. po cisarskom dostala MS až po8-mich mesiacoch

euka210
8. okt 2013

zavisi od hojenia a rezu, mne moja povedala, ze po pol roku uz mozem byt zase tehu. A viem o jednych, co do roka mali dalsie, obe na sekciu. Je to sice rizikove tehu uz po tak kratkom case a aj sekciu urobia uz skor, ale myslim, ze je dost takych pripadov co lekari sice neodporucli, ale vsetko bolo v pohode na to, aby si si ho nechala.

jul11
8. okt 2013

Ahoj,mam dve kamosky,obidve 3x cisarsky,pomerne kratko za sebou a vsetko je ok.tiez mali obavy,ale vsetko je ok.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
8. okt 2013

nechať si alebo nie ,neodporúča sa takto skoro otehotnieť ,ale tiež si myslím ,že nie si prvá ani posledná ,ktorej sa to stalo ,bruško rastie postupne ,takže je ešte čas kým maternica dostane zabrať ,ak by si postúpila interupciu tj.kyretáž sa mi to zdá väčšie riziko poškodenia maternice a jej ruptúry,keďže sa to robí manuálne a neviem či to stojí za to riziko ..určite si to prediskutuj s dr. ten ťa vyšetrí a potom sa rozhodni ....

mamina2x
8. okt 2013

6 mesiacov je dosť dlhá doba na to, aby sa Ti "to tam" ako tak dalo naporiadok, hoci je to určite individuálne. myslím, že žiadna z nás nie je odborník a jednoznačnú odpoveď Ti dá Tvoj gynekológ. A čo sa týka odporučenia, či si nechať či nie. Ja som všetkými 10-timi za áno (pokiaľ nejde o život).

dejnas
8. okt 2013

@nikola1986 ja som otehotnela 8,5 mesiaca po sekcii... prvé tehotenstvo som tiež mala rizikové, úplne celé od začiatku.... napriek počiatočným obavám, druhé tehotenstvo prebehlo úplne v pohode, žiadne problémy sa nevyskytli.... kvôli tak malému odstupu - som samozrejme znovu rodila sekciou, tú som však zvládla dokonca lepšie než prvú 😉
držím palce, nech všetko dobre dopadne 😉
@fidka79 prečo ťa to tak irituje? ak si nezažila, nesúď iných... nič nie je 100%né, ani ochrana... predstav si, že môj lekár mal na tvári široký úsmev, keď mi oznámil, že som znovu tehotná a práve jeho povzbudivý postoj ma ubezpečil, že to bude v poriadku 😉

m.i.r.i
9. okt 2013

takych pripadov je vela a je to veru riskantne, ale nie nemozne..urcite sa nezamyslaj nad tym ci dietatko donosit alebo nie..to je bez debaty...budes sledovana ako rizikova a musis ratat, ze komplikacie byt mozu, ale nemusia.
Ja som lezala v nemke pri porode s mamickou co mala rozdiel medzi detmi 11 mesiacov..mala drujhu sekciu, takze si vies zratat kolko poprvej otehotnela..hadam hned po sestonedeli...bola sledovana, mala samozrejme druhu planovanu sekciu, stale sleduju maternicu, ci nepraskne jazva atd, ale aj ona bez problemov porodila a ma krasnych 2 chlapcov.
Mozes inak pisat u nas v skupine z nazvom Sekcia
https://www.modrykonik.sk/skupina/2408/
Tam sa ti vyjadria urcite mamicky co mali viac sekcii...
Drzim palce..

lia6
9. okt 2013

Mám kámošku, ktorá mala sekciu(cisársky)pri treťom dieťati-musela, bolo to rizikové a muselo byť ukončeké cisárskym...našťastie je chlapček v poriadku, i keď mal na začiatku problémy...vlastne skoro hneď po tom cisárskom zistila, že je tehotná...v pohode donosila, a čo je zázrak, rodila spontánne!(doktori nechcú, keď raz žena rodí cisárskym, aby ďalšie rodila normálne...samozrejme, sú aj výnimky)...chlapci majú jeden štyri a druhý tri roky...rozdiel v ich narodení je necelý mesiac...samozrejme, rok je rozdiel. Drž sa 🙂

natalia000
9. okt 2013

Kliiiidek 😉 ja som otehotnela 6 tyzdnov po sekcii a pred mesiacom sa mi narodila druha dcerka, rozdiel medzi babami je 10,5 mesiaca a obe su zdravé a úžasné takže pohoda 🙂)

ivett1
9. okt 2013

@nikola1986 je to síce krátky čas na otehotnenie, ale to, či budeš mať problémy albo nie, závisí aj toho koľko máš rokov, ako rýchlo a ako dobre sa ti hoja jazvy, či budeš mať problémy s tlakom ... kvôli tomu, že si "rýchlo" otehotnela (asi si nečakala, že tak skoro, ale hádam ste ešte chceli mať bábo, keď ste sa o to pokúšali🙂...či?...) by som o potrate neuvažovala ... 😉 ... ako radili už niektoré kočky, o tom, či to bude pre teba až táááákééé veľké riziko, rozhodne lekár a rovnako aj o prerušení tehotenstva...
PS:...mám za sebou dve sekcie a obe tehotenstvá boli rizikové - pri druhom som strávila 2 a pol mesiaca v nemocnici...a ...mám dve zdravé deti ... takže ...ako hovorí klasik..."všetko sa dá zvládnuť, len to musí človek chcieť" ...

jankagun
9. okt 2013

ja som po prvej sekcii otehotnela po 1roku a 8mesiacoch a lekari sa zdesili ze tak skoro 🙂 (hojenie maternice a tela po cisarskom trva cca 560dni! tak preto neodporucaju tak skoro otehotniet).zo zaciatku druheho tehu som problemy nemala ale posledne dva mesaice to bola taka priserna bolest v tej jazve,a v 9tom mesiaci som sama od seba isla do porodnice a povedala lekarovi ze ma ta jazva velmi boli,tak ma dal na dake sono kde zistoval hrubky jaziev.. a záver-na druhy den momentalne na planovany cisarsky lebo hrozila ruptura maternice,pretoze som bola od prveho porodu tak zle zasita ze sa mi tie jazvy zrastli do seba,,takze pri druhom cisarskom ich musel vyrezat uplne von..ale ten druhy cisarsky bol super,na druhy den som fungovala ako by som nerodila 🙂 ..takze skus ist na to sono aby ti to pomerali,ak je to OK tak sa nemas coho bat si myslim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre