Materska z Anglicka - potrebné doklady pri odchode na Slovensko

gliba
19. sep 2017

Ahoj. Viem že táto téma tu už bola spomínaná ale bola som vďačná za aktuálne info. Som v 5.mesiaci tehotenstva a pracujem v Anglicku. Chceme sa vrátiť na Slovensko, kde chcem aj rodiť. Materskú by som chcela poberať z Anglicka. Viete mi poradiť čo všetko ste zariaďovali pred odchodom domov? Budem vďačná za každú pomoc.

unctadorg
20. sep 2017

Dokument s2 na porod alebo s1 na celkovu starostlivost. Budes poberat matersku a kes ti skonci tak dolozis na upsvar p45 alebo potvrdenie od kedy dokedy si robila aby ti vedeli priznat rodicak a pridavky.

unctadorg
20. sep 2017

Este zamietaci list o sure maternity grant aby ti schvalili prispevok pri narodeni

luciagv
7. apr 2019

Vedeli by ste mi prosim poradit ake dokumenty budem potrebovat, ked som po ukonceni materskej dovolenky dala teraz vypoved v UK? Na SK som od narodenia dcerky.
Dakujem pekne za pomoc

unctadorg
7. apr 2019

@luciagv no aby ti dali rodicak budu chciet papier odkedy dokedy si poberala rodicovsky.. pridavky poberas? treba p45 takisto

luciagv
10. apr 2019

@unctadorg nepoberam nic ani v Anglicku ani tu na Sk. Materska mi skoncila 3.marca

unctadorg
10. apr 2019

@luciagv no budu chciet aj zamietnutie child benefit.. tu p45.. a no od do trvala materska.

filodendron
25. mar 2020

Ahojte, vie mi niekto povedat, kto ste si vybavovali matersku z UK, ako ste si ponechali pobyt v UK? Mali ste stale platny prenajom? Pokial dobre citam, tak clovek musi byt UK rezidentom pred aj pocas poberania materskej, takisto ako si aj musi ponechat adresu pre banky, nhs, hmrc atd. Pokial sa ale clovek uplne zbali a odstahuje z UK pocas poberania materskej, tak nastava problem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre