Kde sa robí amniocentéza?

veron199
22. jan 2013

Prosim vas viete niekto v akych mestach sa da spravit amniocenteza?

ocko78
22. jan 2013

na sone kukne dr ako lezka babo.. mne ju brali v spodnej casti bruska na lavej strane a babo leskalo v pravo, vydenzifikuje miestecko a potom vytiahnetekutinu

veron199
autor
22. jan 2013

asi som zle napisala otazku ospravedlnujem sa... myslela som v akom meste sa da spravit. doktor mi hovoril o bratislave, ale isla by som aj do martina ak to tam robia?

zuzkag2
22. jan 2013

@veron199 Ja ti odporucam Bratislavu, v Zeleznicnej nemocnici u prof. Ondrejcaka. on je zakladatel amnio na slovensku. U neho v nemocke to bolo velmi " prijemne", ak to tak mozem napisat, vzhladom na druh zakroku, mily personal, absolutna sterilita prostredia, moznost mat partnera pred a po zakroku pri sebe, moznost nehospitalizacie-prides, sono, zakrok, dve hodky na izbe, sono- ak je vsetko ok, tak mozes ist domkov. a tiez je u nich moznost zaplatit si rychlotesty, coze do 24 hodin volaju a aj ti povedia pohlavie babatka ak chces.

zuzanapd
22. jan 2013

@veron199 v nemocnici v martine na operačke na gynekológii na1.poschodí dva dni v týždni, myslím utorok a štvrtok

veron199
autor
22. jan 2013

a nevies kolko stoja tie zrychlene vysledky? a o kolkej tam treba rano byt?

zuzkag2
22. jan 2013

@veron199 je to strasne drahe, to si pamatam, pozriem papiere, ked sa maly zobudi, mam ho na rukach, ale mari sa mi ze crle to stalo 369 eur, ale fakt si nie som ista. ale samozrejme, da sa to aj bez tych 300 eur za zruchlene vyslefky, potom platis len za jednodnovu starostlivost.... joj ale tie ceny ber teraz prosim s rezervou, fakt si to nepamatam. alebo, kuk tu na MK temu amniocenteza z zekeznicnej nemicnici u prof. ondrejcaka, tam to isto bude.

veron199
autor
22. jan 2013

@zuzkag2
no to moze byt lebo som citala ze to niekde stoji aj 300 eur tak asi to tak bude. no je to dost a cakat 3 tyzdne na vysledky tiez neni ziadna vyhra

zuzkag2
22. jan 2013

@veron199 no akurat prisiel mm a hovori ze fakt to stalo 369 cca. no nie je to nic moc cakat tie 3 tyzdne☹ preco ta poslali na amnio?

veron199
autor
22. jan 2013

@zuzkag2
pojdem tam asi az za 3 tyzdne teraz som v 13. tyzdni, doktor mi robil geneticke a mala som zly ultrazvuk male tam ma niaky nalez na krku a nic ine zatial neviem uvidim ked pojdem na kontrolu za 2 tyzdne ale povedal mi ze ma asi posle na amnio

zuzkag2
22. jan 2013

@veron199 aha, to ma mrzi, ze ta strasia. budem moc drzat palce, nech je babo zdravucke.

veron199
autor
22. jan 2013

@zuzkag2
dakujem, hadam to dobre dopadne...

marduliena
22. jan 2013

Ja som bola v B.Bystrici mala som zle výsledky v krvi ale dopadlo to dobre,tak držim palce 🙂

tajomna21
22. jan 2013

@veron199 v Ba to robia aj na Kramaroch, jedine tam si ta nechaju 24 hod. na pozorovani, ostatny to robia, ze ta pustia domov po zakroku .... aj cena na kramaroch je najnizsia, vysledky vedia mat do 3 dni ... priamo tam maju aj geneticke stredisko, kde ti potom povysvetluju vysledky ....kramare nemusim, ale tu sa nemozem stazovat

makovv
23. jan 2013

ja som bola v BA na sukromnej klinike GYN-FIV a som maximalne spokojna. Super vybavenie, pristup. Po odbere sme si min. hodku polezali a mohli sme ist, resp. kazdy mohol ostat kolko citil, ze je potrebne. Odber trval par minut, stal 100 €, zvysok platila zdrav. poistovna. Vo vyssom stadiu tehotenstva (tusim od 20tt) preplaca poistovna aj zrychlene vysledky - mala som ich do 48 hod.

severankasr
23. jan 2013

amnio sa robi v martine vo fakultnej nemocnici

veron199
autor
23. jan 2013

@tajomna21
ja by som asi isla radsej niekde kde mozem ist v ten den domov. a nevies kolko stoja na tych kramaroch zrychlene vysledky?

veron199
autor
23. jan 2013

@severankasr
a ake su ohlasy na martin? mam to blizsie z domu ale zatial som o martine nic nepocula len o bratislave

habibiatko
23. jan 2013

@veron199
ahoj ja som bola na amnio v Martine tiež čakám na výsledky pretože sa na sone lekárovi nepozdávali nejaké veci. Dala som si urobiť ten odber FISH metódou čiže výsledky som mala za 2 dni no aj tak musíme čakať ešte na tie, ktoré budú za 3 týždne teda už len týždeň pretože na amnio som bola 9.1.2012

veron199
autor
23. jan 2013

@habibiatko
a ako to tam funguje? isla si hned domov? a ak sa mozem spytat co sa tvojmu lekarovi na sone nepozdavalo? lebo mojmu sa tiez nieco nepozdavalo na sone

habibiatko
23. jan 2013

ani nehovor to čo prežívam neprajem nikomu. V 13tt bolo všetko v poriadku, potom zrazu v 16tt krv a výsledky že pozitívny screenig na DS 1:270 takže genetika. No predtým som ešte išla na sono ku Grochálovi to som bola v 18tt, ktorému sa nepozdávalo najprv menší mozog a iný tvar hlavičky, klinodaktília piateho pršteka, vraj je menší o jeden článok a ešte pri ušku hrčka a tá chrupavka tam chýbala. Takže som hotová. Išla som teda na amnio je to v pohode. Objednali ma na 8:30 bola som prvá nakoľko som tam bola už o 7:45 ale aj tak skôr nezačnú až presne o 8:30 kým nepríde lekár. Samotný odber je naozaj v pohode strach je určite väčší áno išla som hneď domov akurát 30minút som musela ešte sedieť na chodbe. Ináč potomo som bola na sone ešte v Heliose to som bola v 21tt a doktor zase vravel niečo iné tak som úplne hotová.
Prosím ťa a ty si bola kde na sone? a čo sa nepozdávalo lekárovi?

habibiatko
23. jan 2013

@veron199
ani nehovor to čo prežívam neprajem nikomu. V 13tt bolo všetko v poriadku, potom zrazu v 16tt krv a výsledky že pozitívny screenig na DS 1:270 takže genetika. No predtým som ešte išla na sono ku Grochálovi to som bola v 18tt, ktorému sa nepozdávalo najprv menší mozog a iný tvar hlavičky, klinodaktília piateho pršteka, vraj je menší o jeden článok a ešte pri ušku hrčka a tá chrupavka tam chýbala. Takže som hotová. Išla som teda na amnio je to v pohode. Objednali ma na 8:30 bola som prvá nakoľko som tam bola už o 7:45 ale aj tak skôr nezačnú až presne o 8:30 kým nepríde lekár. Samotný odber je naozaj v pohode strach je určite väčší áno išla som hneď domov akurát 30minút som musela ešte sedieť na chodbe. Ináč potomo som bola na sone ešte v Heliose to som bola v 21tt a doktor zase vravel niečo iné tak som úplne hotová.
Prosím ťa a ty si bola kde na sone? a čo sa nepozdávalo lekárovi?

severankasr
23. jan 2013

@veron199 ja som amnio odmietla v Martine, posielala ma tam genetička z Martina (zle tripple testy-hlavnu ulohu zohral vek v mojom pripade), volila som radšej morfo ultrazvuk u p. Dr.Grochala (robi sa medzi 18 - 22 tyzdnom), a ten bol OK.

habibiatko
23. jan 2013

@severankasr
veď to aj ja ešte pred samotným odberom som bola na sone a práve Dr. Grochál odporučil amnio ☹

veron199
autor
23. jan 2013

@habibiatko
tak to si viem predstavit co prezivas je to fakt hrozne... no ja som bola zatial len u mojho gyn. som v 13tt a robil mi geneticke a sa mu nepozdavalo ze male ma nieco na krku niaky vacok ci co ani mi presne nic nepovedal co to moze byt ale netvaril sa moc dobre,vystresovany bol pomaly vyse ako ja. za tyzden a pol idem na kontrolu pozre mi to este raz ale uz teraz mi hovoril ze asi pojdem na amnio tak sa uz na to pripravujem. ale chcem ist tiez este potom na sono aj k niekomu inemu tiez som rozmyslala nad tym grochalom, je v pohode? no ten martin sa mi celkom pozdava lebo to mam najblizsie a aj ten cas je dobry ked az o 8:30. a este prosim ta ked ti robili ten odber tak ti ho robili dufam aj so sonom ze?

severankasr
23. jan 2013

@habibiatko my sme mali u Dr. Grochala vsetko v poriadku, nalez v norme - na sprave. takze amnio nie.

habibiatko
23. jan 2013

@veron199
neboj ničoho to máš super ty si len v 13tt ja som bola v 18tt u Grochála a v 20tt mi robili odber. Grochál je v pohode len ja už neviem čomu mám veriť nakoľko keď som prišla do nemocnice na odber tak sa ma doktor ktorý ma sonoval spýtal, že prečo som prišla tak som sa rozplakala, že čo je to za otázka. Možno on videl, že je všetko v poriadku no a potom ešte v 21tt som išla do Heliosu a tam mi tiež povedal doktor, že keby mu neviem čo Grochál videl tak on nevidí nič pozoruhodné. Tak chápeš čo prežívam ☹ Vlastne genetik ťa potom objedná do nemocnice na odber to nerobíš sama. On ti len napíše kedy a kde sa máš dostaviť. Áno odber robili so sonom hoci chvíľu som mala pocit, že doktor povedal teraz pichnite tu - napokon pichala doktorka veľmi zlatá milá no kým sa ona spamätala povedal počkajte nie tu ale teraz tu, ale mám pocit keď pichal že na brušku som sono nemala ani neviem mala som strach ☹

habibiatko
23. jan 2013

@severankasr
tak v tom prípade chápem tvoje rozhodnutie to isté by som urobila aj ja, ale mňa Grochál tak vyplašil, že nám povedal, že na milión % máme ísť na amnio ☹

strawberry17
23. jan 2013

@veron199 si si ista, ze si to chces dat urobit? je na to dovod?

strawberry17
23. jan 2013

@veron199 aha uz citam vyssie dovod...

severankasr
23. jan 2013

@habibiatko my sme tiez prezivali hrozne stresy hlavne kvoli veku, vsetko bolo proti nam krv, tlak, cukor....vsetko zle podla tabuliek, ale vsetky ultrazvuky OK, aj u neho, no vzdy sa vsetko uvidi az po porode samotnom, amnio nevyluci absolutne vsetky vady, takisto ultrazvuk nie a co lekar to iny nazor a to aby nastavujuca mamicka bola v tehu v pohode...drzim velmi prsty, ak sa vam bude dat napisat, dajte vediet ako dalej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre