Symfyzeolýza pred pôrodom

barborka1414
15. jún 2017

Zdravim zienky, velmi pekne vas prosim o radu, ktora ste mali diagnostikovanu symfyzeolyzu este pred porodom? Teraz som v 30 tt, bolesti zacali zo dna na den v 25 tt a odvtedy mam bolesti nonstop cele dni aj noci, neviem stat na jednej nohe, neviem sa otacat na posteli, neviem vstat z wc, z postele, nastupit do auta, na prechadzke ledva prepletam nohami...mam 24 rokov a strasne sa bojim trvalych nasledkov z prirodzeneho porodu, bola som u ortopeda, ktory len zhodnotil ze to mam riadne bolestive, ale indikaciu na sekciu mi nedal, este povedal ze ked ma to boli nech si dam paralen, pricom ten by som musela uzivat stale, co samozrejme nechcem...vzdy som chcela prirodzeny porod, ale teraz si to skutocne nedokazem predstavit, ze by som lezala na chrbte a mala vyviazane nohy, dokonca ani na pravom bedrovom klbe uz vobec neviem lezat, prosim napiste mi vase rady, skusenosti, na co sa pytat, obratit, mam neskutocny strach co bude po porode, ked uz teraz je to takto neznesitelne velakrat, velmi pekne dskujem

agat_ka
15. jún 2017

Ja Ti asi neporadím, lebo ja som mala symfyzeolýzu až po pôrode. Som však zvedavá, čo bude pri druhom bábätku. Čítala si aj ostatné diskusie ohľadom symfyzeolýzy tu na MK? Skús sa tam niekoho opýtať. Ja mám inak pocit, že ortopédi o tom nevedia vôbec nič. Skús možno kontaktovať primára gynekológa v nemocnici, kde budeš rodiť. Prípdne navštíviť iných ortopédov, hoc aj všetkých v meste. Niektorý Ti už len sekciu odporúči.
Cvičením po pôrode by sa to malo dať dať do poriadku. Záleží od rozsahu. Skús počítať:

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/symfyzeolyza-mate-skusenosti-s-touto-diagnozou/

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/symfyzeolyza-a-trvale-nasledky-2/

ened
23. okt 2017

Ahoj, vidím, že už máš asi po pôrode, môžem sa spýtať, ako si nakoniec dopadla?

hiuna18
7. nov 2022

@barborka1414 aj mňa by zaujímalo ako to dopadlo. Mám rovnaký problém. Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre