Auto bez klímy - nezvládam v tehotenstve tie horúčavy

mia018
13. jún 2019

Ahojte baby,ak ste tu nejaká čo máte auto bez klímy ako to riešite v lete. Kým sa ide pomaly,sú pootvarané okná ale pri rýchlej jazde sa to nedá. Teraz ako som tehotná je to pre mňa ešte horšie, z tých horúčav ma začne bolieť hlava a je mi zle a to si neviem predstaviť,keď sa narodí bábo. Klíma sa vraj vtedy neodporúča,okná tiež nesmú byť otvorené. Na nové auto nemáme

lucka12399
13. jún 2019

@mia018 ja klimu neznesiem praveze vobec .. radsej si okno otvorim .. a plus co mi v takych horucavach pomaha -nosim pri sebe flasticku zo starej vonavky s rozprasovacom ktora sa da doplnat a vzdy sa s nou tak osviezim 🙂 da sa to priamo aj kupit take osviezenie celeho tela ..

anjelic
13. jún 2019

Muž pred pár rokmi jazdil do práce bez klímy a musel mať jednoducho otvorené okná: obe vzadu a jedno predné, aby prefúkalo. Pokiaľ si teraz bez bábätka, nevidím dôvod, prečo by si nemohla takto jazdiť.

lucka12399
13. jún 2019

@anjelic aj ja si myslim ze ti to nijako neuskodi..

beky1813
13. jún 2019

Este mozes jazdiť busom. My pouxivame klimu aj pridetoch, len vzadu su prieduchy zavrete, cize chladime len nas vpredu. Radsej klima ako prehriate auto. To potom fakt tie okna pootvarane

nikpa
13. jún 2019

@mia018 klímu nemôžem lebo sa mi hneď zapáli rameno takže jazdíme len pri otvorených oknách. Keď som bola tehotná bolo to hrozne, 50km cestu som mala problém zvládnuť, takže viem o čom hovoríš. Len vyčkať kým sa ochladí alebo minimalizovať dlhé trasy 🙂 no a busom v týchto horúčavách to radšej neskúšaj. To už skôr vlak. A dobrý nápad tu bol s tou vodou, je aj taký rozprašovač na kvety, za 1€ sa to dá kúpiť, ja to nosím na kupko.

hettinka
14. jún 2019

@mia018 pri prvom tehotenstve som mala auto bez klímy a júlový termín pôrodu, do prace som jazdila 40km na trikrát. Po 10-15 km som musela vystúpiť, prevetrať sa a ďalej. Hneď, ako to bolo možné, sme auto menili a kúpili už jedine s klimatizáciou.
Myslím, že prievan v aute je oveľa horší, ako rozumne používaná klimatizácia. Veď človek si nemusí nastaviť teplotu na minimum a ventilátor na maximum.
Pri malom dieťati sme vždy vychladli auto vopred a počas jazdy zapli len ak to bolo neúnosné.

17juraj17
14. jún 2019

@mia018 Klimu mam ale nepouzivam lebo to nemam rad. Len v zime na rozmrazenie auta. Daj si na okna deflektory aby ti tolko nefukalo dovnútra. To su tie plasove vybezky co sa nacvaknu na okna.

bert22
14. jún 2019

voda v rozprasovaci je skvela vec, alebo namocena handricka na nohy. a takto sa da celkom v pohode schladit. prievan by som v aute nerobila, to by bolo este horsie, ak by sa na teba nalepil

lilka5566
14. jún 2019

My mame klímu a otras, vzdy mi nqfuka na krk a mam hrozne bolesti. Radsej otvoriť okno, ale iba jedno až deti nedostanú prievan. Ale kým si sama a nemáš problémy s ušami kľudne otvor aj všetky naraz 😊

guiseppinka
14. jún 2019

pouzivame klimu uplne normalne aj s deckami. jazdime dlhe trasy a neviem si predstavit ist 130tkou po dialnici s otvorenymi oknami. denne mam deti v aute minimalne cestou do a zo skolky. rano sa da, ale na obed je tam neskutocne horuco. kym idem do skolky, tak nechavam otvorene okna, ked uz mam deti, zatvaram. klima vsak nabehne az ked zastavime pred domom, lebo je to relativne kratka vzdialenost (ale bez auta by to trvalo strasne dlho, viem neekonomicke a neekologicke, ale inak sa neda).

eliaska101
14. jún 2019

@guiseppinka tak pokiaľ ti to tak vyhovuje ako súdiť ťa nejdem. No je to niekedy ťažko lebo ani s klímou ani bez

guiseppinka
14. jún 2019

@eliaska101 neznasam ked fuka na mna, preto si to nastavim tak, aby mi pocas soferovania nefukalo na ruky. ak sedim na mieste spolujazdca, tak si to tiez dam tak, aby mi to nefucalo do oci (ani sa mi to neodrazalo), vzadu mame fukare vypnute. ako neviem si predstavit 600 km bez klimy. napr. teraz na obed som mala v aute 36 st. a to chvalabohu mozem nechat auto na parkovisku so stiahnutymi oknami (nezijem na svk)

janickacrazy
14. jún 2019

@mia018 klíma sa dá namontovať do auta aj dodatočne, ked si ju nastavíš na normálnu teplotu, tak môžeš ju používať aj v tehu aj pri bábatku v pohode, ved malé bude aj tak zakryté perinkou alebo dečkou, tak zima mu určite nebude, bez klímy nikdy viac, jedno leto sme boli bez nej, bol to des

elementissa
14. jún 2019

My síce nemame auto, ale som na PN doma bez klímy a ide ma poraziť.... V tom byte je také teplo, že už by som sa najradšej z kože vyzliekla...a som ešte len v 20.tt a tie najväčšie horúčavy pred nami... No fuj. Okná nepomáha mat otvorene, tu ani nefuka. A ventilátor mi akurát tak rozhana ten teply vzduch... Ale lepšie jak nič. Do auta ja nikomu nesadnem, lebo odkedy som tehotná, je mi tam ešte viac zle a teplo ako predtým, ale aj MHDcka, ktorá nie je klimatizovaná a ide v nej 70 spotených ľudí je topka 😉😏😂 nech už je zase zima

elementissa
14. jún 2019

A tiež si myslím, že v aute nie su žiadny problém otvorené okná. Prehriatie organizmu je pre tehotnú oveľa nebezpečnejšie ako pootvarane okná. A detto pre dieťa. Klíma nie je zdravá, lebo sa v nej usadzaju rôzne patogeny z ovzdušia.. Ale zasa nenechás si novorodenca uvariť vo vlastnej stave, len preto, aby ho "neofuklo" urcite lepšie klíma ako prehriatie ci upal

mia018
autor
14. jún 2019

Ďakujem zistíme koľko bude stáť dorobenie klímy dovtedy aspoň ten rozprašovač skúsim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre