Som tehotná , priateľ nechce dieťa

renata131
29. nov 2018

Ahojte Baby ... Som zufala . Ostala som tehotna ... Mam 34 rokov . S priatelom sme mali krasny ale kratky vztah . Sme sa pohadali a rozisli sme sa ... Bolo dieta v plane ale az za rok . Po rozchode tyzden som zistila , ze som tehotna . Teraz nemame ziadnu komunikaciu , nic ... uplne sa stratil . Ohladom na moj vek neviem co mam robit ...
Viem , ze nechcem kvoli dietatu priviazat niekoho ku mne .
Poradte mi prosim
Dakujem

maminuska
29. nov 2018

@renata131
Dieťa si nechaj , priateľovi to oznam(práca, rodina.....) a zariaďuj sa akokeby si bola sama.

nusyk
29. nov 2018

Si schopná mladá žena ,bábätko ti neprišlo do života bazdovodne.tak ako vraví
@maminuska oznámiť - je otec - ale dať mu slobodnú voľbu.musis ho už trocha poznať a vedieť či si vieš s ním predstaviť rodinný život ty....a už nech sa rozhodne akokoľvek ver tomu že toľko cistej a nezištnej lasky koľko dostaneš od dieťatka by si márne kdekoľvek inde hľadala ...

doominicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bodka70
29. nov 2018

preboha, máš 34 rokov, si dospelá osoba, nie nejaká vyhúkaná 17 ročná dievčinka, veď za tie roky si si snáď vybudovala nejaké zázemie - byt, prácu, rodinu, priateľov. Nie si na svete sama a už vôbec nie jediná, čo je bez partnera na dieťa. V 34 rokoch by som ani neuvažovala o inom, ako si dieťa nechať, hlavne ak ide o tvoje prvé dieťa, si zdravá a nebola si znásilnená nejakým zločincom. Máš veľký predpoklad, že dieťa bude zdravé, tak načo váhať. Je to nepríjemné, myslím ten rozchod, chce to čas v mysli to spracovať.

17juraj17
29. nov 2018

@renata131 Boze co riesis. Tes sa na dieta a na frajera sa vy... Oznamit by mu to mala minimalne zo slusnosti a neskor kvôli moznym alimentom. Ak sa spontanne date dohromady len dobre ak nie tiez dobre.

pribinak
29. nov 2018

Mas 34, nie 16. Cize pracujes, mas nejake to zázemie. Urcite nie di odkázaná na totálnu podporu zo strany rodicov, ako 16 rocna študentka strednej skoly.
Kedze mas 34 rokov, dieta si urcite nechaj. To, ze to zvladnes je jasne. Si uz vyzretá žená, mas nejake životne skúsenosti a nieco si uz zažila.
Teraz si uz len urob nejaky finančný plán a ries financie.
Urcite by som mu aspon napisala SMS ci mail, ze di tehotna a uvidis ako sa zachová. Ci prispeje na výbavu pre dieta, ako budete riesit otcovstvo a vyzivne, alebo ako to doriešite.

Zelam veselé kocikovanie a vela radosti z dietata ci uz vo dvojici, alebo v trojici

asia83
29. nov 2018

@17juraj17 Čo rieši? Vychovávali ste niekedy dieťa sám? Z dvoch príjmov sa ľahšie žije, čo bude sama s rodičovským príspevkom robiť? Ani na slanú vodu jej neostane, keď zaplatí réžiu. Ďalšia vec, otec je pri výchove rovnako potrebný ako matka, zvlášť, ak to bude chlapec. Ja by som nebola nadšená mať sama dieťa a tiež by som "riešila". Každopádne, treba si dieťa nechať. Šetriť peniaze a byť v úzkom kontakte so svojou rodinou.

momi1_1
29. nov 2018

Máš už dosť rokov, takže môžeš byť rada a šťastná že si tehotná. Jemu by som to oznámila ale v žiadnom prípade by som ho nenútila aby kvôli dieťaťu bol s tebou. To by nebolo nikdy dobre. Porozprávajte sa o vašom vzťahu. Kvôli čomu ste sa pohádali ak smiem vedieť?

ellaafi
29. nov 2018

@renata131 naopak, vieš čo máš robiť, rob to čo cítiš, nielen vzhľadom na vek........ Čakáš dieťa, tvoje a ako sa k tomu postaví on, bude jeho rozhodnutie. Nájdi spôsob ako mu to oznámiť, oživ komunikáciu a nech sa rozhodne sám. A verím že aj u najbližších nájdeš podporu 😉

larisalarisa
29. nov 2018

Ak sa na dieťa necítite nemali by ste byť na seba prísna a za každú cenu ho mať. Ja si myslím že rozhodnúť sa musíte sama. A frajer sa možno zachová perfektne a zas budete spolu . Držím prsty

larisalarisa
29. nov 2018

@asia83 presne ste to vystihli....

dzulli1980
29. nov 2018

@renata131 Tak, bude to ťažké, hlavne po tej finančnej stránke ... tiež zastávam názor, že pre dieťa sú dôležití obaja - aj mama, aj otec ... nikto nemá ideálne podmienky ... no na druhej strane byť mamou je obrovský dar, mnohé ženy tú šancu nikdy nedostanú ...

17juraj17
29. nov 2018

@asia83 Nehovorim ze to je med lizat ale dali to ine a aj s viac detmi , da to aj ona. V prvom rade ju treba trosku podporit a povedat ako to pojde a nie ako su chlapi a dva platy pre zivot dolezite ...........

canerko
29. nov 2018

Teraz sa mozno citis ze nezvladnes ale urcite zvladnes.My zeny sme silne a mozeme cokolvek ak sa zatneme.Pravda,doba je zla,budu zli dni aj dobry.Su aj horsie pripady ako je tvoj.Ak dieta uz teraz lubis a chces nije je co riesit.Pre priklad:ja som z 700 euro odstupneho z dvomi detmi z ktoreho jedno ma Down syn zacala uplne novy zivot od nuly a to uplne v inej krajine ktora je horsie na tom ako Slovensko.Odisla vo februari,v juli zacala pracovat.Zila som v podnajme a ver bolo tazko.Teraz som znova vydata,mam tri deti,dom a muza ktori prijal mojich synov a stara sa o nas.Takze hlavu hore a nevzdavaj sa

evitka83
29. nov 2018

@renata131 poplac si tyzden do vankusa, potom ho vyhod a vrat sa do zivota. Vsetko zavisi od tohi, sko sa k tomu postavis ty. Niektori ludia v nasom zivote su test, trest, alebo odmena. Tvoj ex asi odmena nebude 😊 nebudes prva ani posledna sama s dietatom. Nie je to med lizat, ale zvladaju to ine baby, nie je dovod aby si nezvladla aj ty. Btw 50% manzelstiev je rozvedenych, takze baby zostavaju same na deti. Ked uvidis toho maleho krpca, sama pocitis, ze si spravila spravne rozhodnutie. Neverim, ze si uplne sama. Vzdy sa najde niekto kto ti zapochodu pomoze. Rodina, kamoska, ina mamicka. Co sa tyka muza, oznamila by som mu, ze bude otec a ma do porodu cas rozhodnut, ako sa k tomu postavi, nemusi sa mu to pacit, ale je to tak. Bol pri plodeni a asi vie, co sa moze stat, ked sexuje so zenou. Obcas by som mu poslala nejake foto zo sona. Ale netlacila by som, cim viac tlacis, tym viac ludia utekaju. Po pirode by som podala ziadost urcenie otcovstva a hned na to o vyzivne. P.s. Poznam kocku, ktora je sama s 3 malymi detmi a popri tom si zalozila vlastny business a zije lepsie ako podaktore rodiny. Nebolo to easy, ale dala to. Fakt je to o tom, ako sa k tomu postavis ty. Ci sa budes lutovat, ze si prisla o chlapa kvoli dietatu, alebo ze si ziskala maleho drobca, ktory ta bude bezpodmienecne milovat a vdaka tomu si sa zbavila hajzla. Drzim palce 😉

paully151
29. nov 2018

@renata131 ano dieťatko je dar. Teste sa ze ste zdrava a tehotna. Co tam po chlapovi. Urcite mu to oznamte a nech sa rozhodne akokolvek vy budete mat viac - budete mama a budete obklopena tolkou laskou od babatka,co vam neda nik. ♥️🙂

mihula
29. nov 2018

@renata131 Som tehotna,priatel nechce dieta-preco ten nazov temy?
ako vies,že ho nechce?

hovorila si o tom s nim?

rk13
29. nov 2018

@mihula pravdaze , ved preto som aj prosila o pomoc , radu ...
hovoril , ze keby to bolo medzi nami inak ano ... za blbost sa rozist a potom toto

11mirka22
29. nov 2018

@rk13 máš dva nicky?

rk13
30. nov 2018

@11mirka22 nie preco ?

11mirka22
30. nov 2018

@rk13 @renata131 pýtala rady a ty @rk13 odpovedá.

selest
7. dec 2018

V tvojom veku nieje o com. Dietatko si nechaj. Kym mas cas poriadne sa nan priprav, bude to tazke ale urcite to bude stat za to a nakoniec to vsetko zvladnes. A mozno aj priatel sa casom umudri ved kazda horuca hlava raz vychladne. Drzim palce 😘a nezabudni relaxovat a tesit sa na male hlavne ziadny stres

bobricek1979
8. dec 2018

@asia83 úplne s tebou súhlasím

asia83
8. dec 2018

@17juraj17 REALITA, hoci nie príjemná, do ktorej sa, mimochodom, dostala sama, je lepšia ako ťahanie medových motúzov popod fúzy. Ja to nemám rada. Každý musí čeliť realite, skôr či neskôr. Keď bude na ňu pripravená, môže ju zvládnuť lepšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre