18. týždeň tehotenstva a žiadne príznaky: Je to normálne?
Ahojte. Dnes som 18tt a vsade citam,ze by som mala uz citit bublinky v brusku. Ja vsak necitim absolutne nic a to som naozaj velmi stihla. Brusko mam malicke, ak nemam obtiahnute saty, tak ani nemam vizualne pocit,ze som tehotna. Od zaciatku tehotenstva nemam ziadne priznaky, ani raz mi nebolo zle, nemam zmeny chuti, nalad, ani zavrate, proste nic. Na ultrazvuku je kazdy mesiac vzdy vsetko v poriadku, ale vlastne telo mi fyzicky nijak nedava najavo tu istotu. Aspon keby som citila tie bublinky, tak by som aspon bola kludna, ze babo zije 😀.
Nie ze by som sa stazovala, ale je to skor strach. Skusali sme prirodzene otehotniet 3,5r a nakoniec sa to poradilo az cez IVF. Je normalne, ze mam obavy,ci je vsetko ok.
Ja len by som rada vedela, ci su tu aj ine zienky, ktore si zazivali nieco podobne. Rada by som sa trosku upokojila 🙂
Zbytočne sa moc skúmaš a tým si vytváraš stres. Pohyby prídu neskôr, nie každá štíhla žena ich cíti skôr.
@anonym_autor nestresuj 🙂 v 18tt som ani ja nič necítila ešte a tiež som si vravela že by som už asi mala aspoň nejaké tie bublinky čo spomínaš. Skutočné také prvé jemné kopkanie som zacítila až po 20tt. Ešte máš čas, buď trpezlivá ono to príde.
V 18tt som sa tiež necítila ako tehotná, nemala som ani chute, ani zle mi nebolo, práveže nejak veľa energie som mala, ani bruško nebolo až také viditeľné a kolegovia mi vraveli že keby nevedeli že som tehotná tak že vyzerám len akokeby som sa tak lepšie najedla.
Tie pohyby neskôr budú oveľa silnejšie a budeš sa aj v noci budiť na to :D ešte len potom sa budeš cítiť tehotná, bábätko ťa už bude tlačiť, ťažko sa bude vstávať z postele/gauča, pocit plnosti..
Zbytočne sa moc skúmaš a tým si vytváraš stres. Pohyby prídu neskôr, nie každá štíhla žena ich cíti skôr.
@anonym_0805e0 ano, zbytocne sa skumam. Ale ako pisem, pre zeny, ktore sa dlhodobo snazili o babo a podstupili IVF, tak je to celkom prirodzene konanie.
@anonym_0805e0 ano, zbytocne sa skumam. Ale ako pisem, pre zeny, ktore sa dlhodobo snazili o babo a podstupili IVF, tak je to celkom prirodzene konanie.
@anonym_autor Chápem, prešla som si tým dvakrát. Vystrašilo ma aj to, keď druhé tehotenstvo bolo úplne iné než to prvé. Ale zbytočný stres vám len uškodí, preto sa pokús toľko nesledovať.
teš sa, že nemáš problémy, ja som 5 mesiacov prezvracala a bruško sa mi ukázalo tiež až po 5. mesiaci
Ja som nemala tiež žiadne príznaky tehotenstva. Ani raz som nezvracala, nebývalo mi zle. Až keď mi naskočilo bruško som bola taká, že aha veď ja som tehotná 😄 Ale inak nič, ani unavená som nejako nebývala. Aj sa mi dobre spalo. Krásne tehotenstvo. Užívaj si, nestresuj.
No baby, tak asi bolo nutne otvorit tuto diskusiu, aby sa bejby rozhybalo, lebo dnes uz po obede si veselo bublinkuje 😀. Tak uz som pokojna 🙂

Je to normalne a ano, su zeny, ktore tiez zazili tehotenstvo s malym bruchom a bez problemov. Za mna zbytocna analyza 🙃