Ako prijala vaša rodina,že máte viac detičiek?

14. jan 2020

Ahojte. Len sa chcem opýtať .Tie čo máte viac deti..(viac ako 4,5...😉) Ako to prijala vaša rodina..okolie...ako ste to prijali vy samotné? Kedy ste o ďalšom tehotenstve povedali príbuzným .Mi sa s manželom na bábo tešíme...aj keď toto nás trochu prekvapilo 😏 no smiali sme sa že sa odstahujeme,porodime a vrátime sa už komplet aby sme nemuseli riešiť otázky a odpovede okolia.

deti95060810
14. jan 2020

máme 4 deti. moji rodičia to brali OK, svokrovci už troška menej OK, a susedia už úplne na figu.... Najmä chlapi že načo je nám toľko detí a prečo to stále robíme...😉 popr. že si máme kúpiť pre deti autobus...
hlupáci...

barboritta
14. jan 2020

My mame 5 lasok.a nelutujem,nechcela by som mat menej.keby mam zdravotny stav ok,bolo by ich aj viac.

janinah
14. jan 2020

Mám "len" tri /neskoro si ma manžel našiel/ ,ale čím som staršia,tým viac mi dochádza,čo je v živote ozaj dôležité...deti,rodina,vnúčatá...nie práca ani kariera ani majetky.A starajúcim by som povedala,či sa boja,že oni budú mojim deťom jesť dávať....naopak,ja by som sa bála,že to jedno či dve deti bude málo na to dochovať rodičov v starobe,niežeby tie deti nechceli,ale budú musieť pracovať do svojej 70tky,starať sa o svojich potomkov,financie dáke to bude stáť,no,žiadna sláva to nebude....nemám deti preto,aby som mala opateru v starobe,ale vidím ženy staré bez potomkov a nemajú sa kam podieť...

martina1201
14. jan 2020

My máme 5 deti a neľutujem. Rodina to vzala viac menej v pohode až na to že mám za sebou 3 cisárske, nad tým sa pozastavovali že som si trúfla. Skôr kamarátky sa pozastavovali že či nám ešte nestačilo a do kedy chcem ešte rodit

nevludna
15. jan 2020

Ja sa opytam inak. Co ma s tym spolocne vasa rodina?;)

lula313
15. jan 2020

My sme sa zastavili na pocte dva (d+ch) a môžem prezentovať tak názor toho okolia. Pre mna je to optimálny počet, aby si sa dietatu vedela plnohodnotne venovat a finančne ho zabezpecit(či kruzky, či štúdium, či nejakú základnú nehnutelnost do života, lebo mladi ľudia to dnes majú veľmi tazke) a práve deti z viacpocetnych rodín z môjho okolia skončili nevystudovane, lebo rodičia nemali peniaze na ďalšie štúdium a mali tendenciu ich poslať zarábať, aj keď výnimka potvrdzuje pravidlo, kedy napr mojej spoluziacke otec nedovolil študovať, vyháňať ju do roboty, ale vďaka frajerovi je z nej dnes lekárka, ale ostatní súrodenci nevyštudovali Vs a to sa jednalo o mimoriadne bystré deti). Ďalšia vec je riziko úmrtia, rozvodu, trvalej invalidity jedného z rodicov a nie je to sranda, keď rodic skončí na deti a hypotéku sám, či živiteľ rodiny odide pracovať do zahranicia, či naháňa dve zamestnania, aby rodinu uživil, ale za mna takáto rodina nie je kompletná a funkcna(mám aj rodinu, aj kamosky, kde bol otec 20 rokov na zárobkoch prec a tie vzťahy v dospelosti aj tak vyzerajú a o manželstvách ani nehovorim, keďže žena si zvykla fungovat a všetko zvládať sama a teraz jej ten muž doma zavadzia).
Viem, že tie dôvody sú čisto pragmatické, ale predpokladám, že okolie vo všeobecnosti rozmysla takto..

ak chcete oznamit tehotenstvo, tak podľa mna až v nejakom 4tom mesiaci, kedy vás už rodina nebude posielat na potrat a s danou informáciou sa bude musieť zmieriť, aj keby sa im to nepacilo..

janikk54
15. jan 2020

podla mna je najdolezitejsie, aby ste s tym boli v pohode vy. ak sa tesite, tak vas proste nik iny zaujimat nemusi, j ked bude asi jasne, ze nejake tie posmesky sa na vasu adresu utrusia. fakt ako neries co na to niekto cudzi

anonym0001
15. jan 2020

Ako bezdetna ti radim nebrat ziadny ohlad na druhych. Mat velku rodinu je pozehnanie. Ako tu jedna pise, cim je clovek starsi, zisti, co je v zivote dolezite. A ti co ti davaju "mudre" rady, ti ti raz budu tu velku rodinu len zavidiet.

mogaa
15. jan 2020

pokiaľ sa rodičia dokážu o svoje deti postarať, je to v poriadku a je to ich vec - nie vec okolia....iná vec je, že rodina s 5 deťmi potrebuje byť finančne zabezpečená a pravdepodobne treba počítať aj s pomocou rodiny ak už mamička nastúpi do práce - raz je choré jedno dieťa, raz druhé a stále niečo....takže pokiaľ rodičia detí berú ako povinnosť aby im s nimi pomáhala rodina - vtedy to už v poriadku nie je....ano deti sú radosť, šťastie ale je len na rodičoch aby sa vedeli o ne postarať po všetkých stránkach, nie čakať že mám detí a rodina staraj sa

autor
15. jan 2020

Mi sa staráme o deti sami. Sem tam sa stane že potrebujem najmladšie postrážiť ale to len výnimočne.

solange7
20. apr 2020

"My" ako mnozne cislo, sa pise s tvrdym Y. Neberte to ako urazku, udrelo mi do oci, ze ste spravila rovnaku chybu 2x. Deti budu od vas chciet kontrolu chyb v domacich ulohach. Je to jednoducha gramatika 🙂

veve77
21. apr 2020

@lula313 naozaj je podľa vás najdôležitejšie pre deti aké školy vyštudujú a koľko krúžkov absolvujú? Pre šťastný život toto vôbec nie je najdôležitejšie, pochopíte neskôr. Museli by ste zažiť atmosféru viacdetnej rodiny.. formácia navzájom je tisíckrát vzácnejšia ako akýkoľvek krúžok. A aby som upresnila, v násej firme pracuje mama 5 deti. 4. majú umeleckú školu, sú vynikajuci hudobníci. Jeden je lekár, ďalšia dcéra psychologicka, ďalšia právnička, ďalšia fyzioterapeutka. Syn konci gymnázium. Deti pochodili svet, ovládajú jazyky, sú to skvelí mladi ľudia. Mamka bola 20 rokov na materskej, otec pracuje pre tretí sektor. Vychovali decká skvelo, aj napriek nižším príjmom. Peniaze o kvalite života nerozhodujú, ak sa správne určia priority. Áno, aj z jedného platu sa da vychovať taká skvela partia .. A nie je to jediná rodina, ktorá je toho dôkazom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre