Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

smardik
15. aug 2008

banikovci1 maličkej je bojovník ale naštěstí ví kam patří a drží se maminky jak klíště 🙂, zrovna je vzhůru a řádí 🙂 láska moje milovaná 🙂 🙂 🙂. Doktor říkal že krvácení je u hubených častější ale na důvod proč krvácím ted nepřišli tak nevím ☹, ale jím normálně a víc dělat nemůžu.

co se týče těch léků, myslím že když je to tak jak píšeš tak že léky jsou menší zlo a prospějou malému vic než maminka v depresi a když ti je doktorka schválila tak snad to bude dobré 🙂

my máme vybrané pro chlapečka Tomášek - po tatínkovi, já to sice nechtěla ale přítel na tom tak trval že jsem nakonec řekla ano, já chtěla Davida, jakuba nebo daniela a holčička by byla Eliška 🙂

banikovci1
15. aug 2008

No a teraz pekne asi ležkám s vyloženými nohami hore, však? Aj moja švagriná tak ležala ale celý 8 mesiacov, chúďa ... a aj beriem nejaké lieky proti predčasnému pôrodu? A ešte neviete čo to bude, či chlapček alebo dievčatko, alebo to nechcete vedieť? Ja ani sama neviem, čo budem chcieť ... aj aj .. aj by som rada, aj by som rada prekvapko ... už nakupuješ aj nejaké vecičky ...

banikovci1
15. aug 2008

fíha, no inkaher a koľko teraz tvoja váha?

inkaher
15. aug 2008

no teraz som v 30tt a mam 61kg....pred otehotnenim som mala 68...ale je pravda ze normalne som mavala 60 len sa nam nedarilo otehotniet tak mi poradil lekar aby som pribrala a daval mi hormony tak som pribrala na 68 ale tolko som fakt nikdy predtym nemavala...to len tymi hormonami...stale vraciavam...nechuti mi a mam maly zaludok takze don skoro nic nedostanem...

smardik
15. aug 2008

banikovci bude to chlapeček 🙂, věcičky už skoro mám koupene a fotečky malého mám v albu - na jedné ukazuje dokonce že je i chlapeček 🙂

banikovci1
15. aug 2008

máš albumík? Tu na modrom koníkovi?

banikovci1
15. aug 2008

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

smardik tak toto je môj albumík, len tak na začiatku ... xixixi ... ale aby si vedela, ako vyzerám a inak veeeľmi ma teší, že ťa spoznávam .... 😀

smardik
15. aug 2008

banikovci 🙂 taky ho nemám dodělaný hlavně popis, musím to dodělat

je tu bouřka jak hrom, jdu odpojit pro jisottu net tak tu nebudu

banikovci1
15. aug 2008

ok, bežkaj, nech vám nezvalí domeček ... zatiaľ paaa

muriel293
15. aug 2008

ahojky ja hlásim za prvý trimester tri kilá i keď mám pocit že centimetrov na mne pribudlo dosť a vyzerá to dla mňa i na viac ako tri kilá,nuž buď je dokiho váha pokazená alebo ja nefiem 😀

smardik
15. aug 2008

banikovci ještě jsi tu, už se vyjasnilo a je nemůžu ležet, malý se tlačí na levý bok a hezky to bolí 😒

m.a.r.t.i.n.a
15. aug 2008

Ahoj,
ja som v 32tt a mám +10kg 😒 😠

smardik
15. aug 2008

m.a.r.t.i.n.a jsem lepší, já v 29+3 mám navíc 11,1kg 🙂

levik82
16. aug 2008

Ahojte,
tak ja som 32+1 a mam +7 kg. A prave sa chystame s manzelikom na zmrzlinu 😉

m.a.r.t.i.n.a
16. aug 2008

Baby, ja šrotím úplne všetko... A hlavne sladké/slané na striedačku, mávala som to aj pred tehu ale teraz je to silnejšie 😀
A pred tehu som na raňajky absolútne nejedávala chlieb ani žiadne pečivo, len jogurty a teraz mi jogurty moc nejdu a cpem sa chlebom s medom alebo džemom - najlepšie jahodových 😅

funy
16. aug 2008

ja som 4 mesiace zeleninu a ovocie nemohla. hned to islo von.
teraz som zacala trosku. ale to maximalne jedno ovocie za dva dni a kazdy den sa snazim dve paradajky. je to trapenie, ale uz sa to vo mne udrzi.
no a inak pred tehu som jedavala na ranajky len ovocie. a odkedy som tehu, tak to boli najskor tycinky, potom to preslo na vianocku no a uz vyse mesiaca len vianocka s nutelou, maslom, dzemom a hrozne mi zacali chutit spekacky, pastety. maso nemusim, ani ryby. prezivam na chcebiku a sladkom. chipsy zjem na posedenie cely sacok. manzela trapi ze jem nezdrave jedla, ale neviem si pomoct.

banikovci1
16. aug 2008

Ahojte dievčence, tak sa pochválim, už dva dni mi nebolo zle a napchávm sa iba dobrotami, ako sú pizza, mňam, sladké mi nechutí, ale slané .... no idem sa zadrhnúť ... tak dúfam, že priberiem aspoň 4 kg za prvý trimester, už mám 1,5 kg v 8 tt ... ale je to sranda, že ako mi narástli prsia aj vám????? 😲

levik82
16. aug 2008

No, aj mne narastli 😉 Jeden cas ked som este brucho nemala take velke, sa mi zdali az prisli velke! 😒 Ja som mala rada tie moje povode, take male mile, nie prilsi male, take akurat 😉 Teraz ked uz mam brucho take obrovske tak sa tie prsia aj stratia. Ale inak prestali rast asi po prvom trimestri.

marma
17. aug 2008

Ahojte. Prsia aj mne hrozne narastli a boli to. Som tak 8-9tt a mam teda uz aj brucho poriadne. Neobleciem moje povodne uzke veci. V prvom teho nebolo brucho tak skoro vidiet. Vtedy som ale pribrala 35kg, takze dufam, ze teraz to bude menej. Bola to hlavne voda, ale citila som sa zle. Z 50kg som vtedy isla na 85kg a to som si uz davalo pozor co zjem a vaha isla stale nahor. Mam z toho trocha strach. Teraz som pribrala zatial 1,5kg tak uvidime co bude.

jasminka
17. aug 2008

baby som v 18+2 a mam o 3 kg viac....kolko ste mali o takom case? nie je to vela? ved mam pred sebou este viac ako polovicu tehu

petuleff
18. aug 2008

Ahoooj, v 19tt jsem měla +2,5kg a ve 24tt +5,5kg, nějak mi to poskočilo 😅 Ale mně bylo do 16tt opravdu zle 🙄 Takže uvidíme, jak to půjde dál 😎

meleri
18. aug 2008

jasminko;

tez jsem tak nejak pribrala, a asi je to normalni.... 🙂

oli1
18. aug 2008

Ahojky, ja som mala v 19tt o 9kg viac a stale sa pekne gulatime

nera
18. aug 2008

Ahojte, nedá mi nenapísať....predovšetkým by som chcela povedať len jedno: zdravo papajte a nevšímajte si váhu, tá teraz nie je vôbec dôležitá. A samozrejme sa neporovnávajte, každé tehu je iné.
Pri prvom som pribrala v každom mesiaci 2 kg a na konci ani nehovorím, takže dohromady som pribrala skoro 20kg. Teraz som v polovici a som tam kde som bola na začiatku, lebo najprv som schudla a potom to postupne pribrala a pritom papám rovnako ako pri prvom tehu.Takže pohoda, viac si všímajte iné výsledky, ak je všetko ostatné OK(čo Vám želám) tak potom je všetko v poriadku.

jaja257
19. aug 2008

Ahojky, ja mam v 20 tt+ 6,5 kg a stale priberam. Naposledy som za tri tyzdne pribrala 3 kg a fakt som bola v soku 🙂 a teraz tento posledny tyzden od kontroly ani deko. A papm stale rovnako.

daduda
19. aug 2008

ahojky, v prvním těhotenství jsem přibrala 22 kg, malá koule, nejdříve šlo břicho a pak já, ani jsem moc nejedla, jen mi doktorka sdělila, že mám nadměrné zadržování vody a to je prý geneticky dáno, teď jsem podruhé těhu 7 týden, ale zatím jsem 2 kila shodila, protože nemám na nic chuť a nic mi nechutná, ale všechno voní, jen při pomyšlení na jídlo se mi dělá zle,

malé uklidnění, přibrala jsem 22, ale vše jsem do roka dala pryč (bez diet a bez snašení - jen sprinty za naším malým ďáblem... 😀

andela1
19. aug 2008

ahojte!je tu niekto kto je v 21tt a ma na sebe 1,5kg????alebo som jedina.hruza ☹ nehovorim ze jem vela ale jem pravidelne.mam 2krat ranajky,raz obed,olovrant veceru,a medzi tym sem tam nieco.brusko mam pocit ze mam stale rovnake.nechapem ☹ jedine z coho sa tesim ze nase malinke je aktivne kope o stosest.inacberem aj vitaminy.kedy mi uz zacne rast to brusko?mamina mi hovori ze ho nosim vzadu na krizoch ci kde a ma asi dost miesta.no neviem.neviete ake by malo byt velke babo priblizne tak 18cm?ak anokde sa mi to malinke schovava?

andela1
19. aug 2008

chcela som napisat ze brusko mam asi take iste ako v 15tt,skoro ziadne ☹

bebinka
19. aug 2008

Andělko já jsem 20tt a mám 1,5 kg dole, to jsem zhubla do 10tt a pak se váha už nehnula ani o píď nahoru...ale jím dost, pestrou stravu, zdravou i úplně nezdravou 😉 a vitamíny taky beru. Ale bříško mi teda roste, to jo 😅
Myslím, že je pravda, že můžeš miminko nosit víc vzadu...a pokud kopká, tak bych si nedělala starosti 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre