Priberanie z Utrogestanu

26. sep 2020

Ahojte,

ak ste niektorá brala od začiatku (4tt) tehotenstva brala Utrogestan, mali ste pocit, že od neho rýchlejšie a viac priberate? Pri prvých dvoch tehotenstvach bez Utrogestanu som začala priberať až v 2.trimestri. Teraz som čerstvo v 8tt, pribrala som už asi 1.5 kg, bruško mi riadne narástlo v porovnaní s predchádzajúcimi tehotenstvami a stále sa cítim nafúknuta a plná, hoci hlad paradoxne pociťujem tiež, no nejem viac ako pred tehotenstvom. Preto neviem, čím iným by to mohlo byť.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď 🙂

sante81
26. sep 2020

Ja som pribrala dosť veľa, a to som bola 3x hospitalizovana a na infúziách. A ešte sa mi chcelo stále spat. Do 4 mes som prevracala , kvôli nevolnostiam. Aj napriek tomu som pribrala 13kg

autor
26. sep 2020

@sante81 tak 13kg za celé tehotenstvo nie je podľa mňa veľa. Mam pocit, že takýmto tempom budem mat na konci +30kg

sante81
26. sep 2020

13kg do 4.mesiaca. potom som už utrogetan nebrala

autor
26. sep 2020

@sante81 jaj tak, prepáč

elviku11
26. sep 2020

Pri treťom tehotenstve bruško skôr vykukne aj viac narastie, bez ohľadu na lieky. Lebo už tie svaly boli dvakrát natiahnuté, už to pôjde rýchlejšie. Ja som brala utrogestan pri všetkých troch tehotenstvach, pribrala som normálne, aj som potom naspäť schudla. Myslím si, že to s tým liekom veľa nemá spoločne.... Ešte to môže byť aj vekom 🙂

autor
26. sep 2020

@elviku11 aj to mi napadlo, že keď som rodila prvýkrát, mala som 25, teraz 29 a aj na iných veciach na tele si všímam, že už mi vek pribúda...

mirola
26. sep 2020

Ja som ho brala a priberala som teda dost, nemam pocit, ze by som jedla nejak extra viac ako teraz. Pribrala som 35 kil

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
imrai
26. sep 2020

ja ho beriem vyše mesiaca a zatiaľ som nepribrala ani neschudla ... bruško mi tiež vyskočilo oveľa skôr ako predošlé tehotenstvá, ale nepribrala som ani gram. buď som len nafúknutá alebo maternica je viac roztiahnutá, nemyslím, že je to tým liekom

kubkovamama
26. sep 2020

Skôr to bude ďalším tehotenstvom,telo už je iné a "staršie". Prvé dve tehu som brala+aj iné lieky a pribrala som v druhom veľmi malinko,teraz v treťom neberiem lieky a priberám mega rýchlo napriek diéte. Utrogestan podľa mňa na to nemá vplyv. Jednoducho hormóny-v každom tehotenstve je predsa ich intenzita rozličná,vek,povolené svalstvo,iné trávenie atď,atď. Zbytočne sa tým trápiť,hlavne aby boli v poriadku

nikpa
26. sep 2020

Ja som brala utrogestan v tehu s dvojickami od 2.trimestra az do porodu v 34tt, pribrala som 22kg a vidno to na mne zacalo byt az okolo polovice piateho mesiaca. Teraz som tehotná druhýkrát, v 12tt ale uz čakám len jedno babo, vyzeram ako v šiestom mesiaca s dvojickami, pytala som sa gynekológa ci je to normálne, vraj je to úplne bežne, ze 2. 3. a každé ďalšie tehotenstvo je na žene viac a skôr vidno. Vážiť sa radsej nevážim lebo by som z kože vyskočila a utrogestan teraz neberiem.

tatinka
27. sep 2020

Ahoj, ohladne priberania neviem,ale nafuknute brucho,bolestive prsia to moze sposobovat utrogestan,brala som ho v prvom tehu prve 4mesiace, hned v zaciatku som sla hore 5 kg,potom len tak po pol kg mesacne ale ku koncu som sa " popravila" a za cele tehu som pribrala 23 kg, teraz som tehu dalsikrat,znova som na utrosi, som v 13tt a zatial som pribrala len 1 kg....ale brucho mi naskocilo okamzite,uz teraz ho mam ako v 6tom mesiaci😁

kiki68
28. sep 2020

Ja som z neho pribrala, zrazu 4kg vody behom mesiaca a tiez mega brusko. Dokopy cca 19kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre