Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zlatka
13. apr 2007

No, pravda, nikdy jsem nejedla sladkosti,ale v těhu jsem začala svádět neuvěřitelný boje a mnohdy (skoro denně 🙂)ta chuť na něco čokoládovýho vyhrála. Teď se to už snažím omezovat, vždycky jsem pyšná, když váhám nad rozhodnutím :rozbalit, nerozbalit a nerozbalím! 🙂 Říkala jsem si, že optimál by bylo tak do 15 kg, ale už mám 17 hore a před sebou ještě 3 tt.Taky mám stavy pohody a pak deprese z toho, jak vypadám!Moje kamarádka přibrala přes 30kg a taky se jí to podařilo shodit (byla hodně nateklá). Nu, co už, holky, hlavně, ať je mimi zdravé a kilča, kdo bude opravdu chtít, dolů půjdou, když jim ještě trochu pomůžeme a nehodíme to za halvu! 🙂

eli88
13. apr 2007

vždycky jsem chtěla bejt ta výstavní těhule s vel. 38,no prostě jsem se spletla 😀

megie
13. apr 2007

peha, to sa spraví, veď nemáš za sebou ani šestonedelie 😎

zlatka
13. apr 2007

Elli, já si taky připadám jak kytovec(moje kytiska už taky dřou o sebe 🙂)! Nejvíc se bojím, že právě stehna a zadek nepůjdou shodit, jsou to problematický partie. Ještě mi začaly otíkat nohy, mám je jak konve 😀 Bude líp!

morusa
13. apr 2007

Eli, si přijdu jako kdybych to psala já 😀 Taky jsem si říkala, že budu těhulka, co má to krásné bříško a jinak nikde nic a taky se mi ted pěkně třou stehna o sebe a na prdel se radši ani nedívám, zato si ted masochisticky prohlížím své staré fotky, kde jsem si připadala já blbec tlustá, a říkám si ,jak jsem to ale vypadala dobře. 😕

eli88
13. apr 2007

zlatko,já v to doufám,jo a sladký taky miluju a před tím jsem nejedla sladký jen v podobě ovoce a ted..snažím se to omezovat ale co pro to mimo neuděláme?Já věřím že je to obdobim a v nejhorším to za pár let dáme dolů a mimí bude s námi.takže stejně výhra... 🙂

morusa
13. apr 2007

Holky a jak na vaše velký přibírání reaguje okolí? Na mně si někteří jedinci docela smlsávají, jakože mi to konečně patří, že taky mám ty kila navíc, naštěstí je vždycky utřu tím ,že at se nebojí, že bych to neshodila a zas jim nevypálila rybník 😀 a můžu vám říct ,že to je sakra motivace na hubnutí. 😎

eli88
13. apr 2007

moruso:já taky!čumim na ty fotky a tiše pláču a pokoušim se často nekoukat do zrcadla...ale to nejde...snad to leto s těma kilama přežiju ☹

eli88
13. apr 2007

mě okolí říká že to zhubnu jako prd...že bude kojení a nevyspání,procházky ....já nevim

eli88
13. apr 2007

moruso a máš doma nějaký stroje na cvičení?

morusa
13. apr 2007

Eli, mně to taky všichni říkají, ale jak říkám, normálka mě shození každého kila stojí hodně úsilí, takže pochybuju. Toho léta se taky děsím, protože mám šatník plnej tíleček, sexy tíleček, sukní a v tom bych asi vypadala jako michelinka po porodu, takže to budu muset vyřešit nějakýma plátakama či co..

papaya
13. apr 2007

Ahojky, já mám aktuálně v 35tt 12kilo navíc. Připadám si jak nadívaný krocan 🙄 A to jsem se celou dobu nepřecpávala, jím jen když mám hlad (což je ovšem skoro pořád) a se sladkým to nepřeháním, i když si dopřeju. Kéž by to nad 15 nešlo. S hubnutím mám totiž taky problémy a úplně se děsím toho, že budu i po porodu odkázaná jen na těhugatě, páč do svých normálních se v současném stavu (pokud si odmyslím břicho) v žádném případě nevejdu 😅

zlatka
13. apr 2007

Elli, ty jsi aspoň vysoká, tak se to na Tobě víc ztratí, ale co my malý dělový koule! Už se ti to krátí, tak držím pěsti.Nevím, kdo vymyslel, že to těhulím sluší, to je blbost jak zvon, je to jenom psychologickej kec, aby se těhule nezhroutila při pohledu sama na sebe. 🙂 No, píšeme to všechny s nadsázkou, až to shodíme, tak budeme čekat druhý a začne to nanovo. Zkrátka to k tomu patří. S těma fotkama jsme na tom stejně, taky se kochám pohledem na sebe v plavkách, asi si už dvojdílných takhle nikdy neužiju🙂

eli88
13. apr 2007

moruso,když tak se můžeme navzájem hecovat co?víš co si říkám že po porodu ta bolest ze schazování bude menší než před těhu...asi kravina co?

eli88
13. apr 2007

zlatko,třeba máš v sobě hodně vody...holky co po tom založit diskuzi SCHAZOVÁNÍ KIL PO PORODU,ty hecy budeme potřebovat,ale žadný omlouvání to zvládnem,musíme !!! 🙂 🙂

susik77
13. apr 2007

Ahojte, ja som za prve tri mesiace nabrala asi 1.5kg, zato teraz v 24.tt uz mam 8 kilo navrch a mam blby pocit, ze idem rychlostou asi 1 kg tyzdenne. To som zvedava, kde sa to zastavi...A to sa tiez neprepchavam, ani sladkym, skor si davam ovocie a cez obed niekedy len zeleninove salaty. Nie je to uz nebezpecne priberat kilo tyzdenne? Aspon ma ukludnuje, ze dnes som bola na testoch na cukrovku a vsetko bolo ok. Aj tlak mam v pohode

eli88
13. apr 2007

jo díky zlatko za podporu k porodu,já počkám na morusu a ty třeba porodíš o pár dní dřív,teda pokud budeš chtít a bude nástup na odtučnovací kúru 😀

morusa
13. apr 2007

Tak už jsem zase tady, měla jsem tu kamarádku na kávu, chtěla ještě vidět velrybu, tak jsem jí ten pohled dopřála 😀 Eli: žádný stroje na cvičení doma nemám, mě to ani moc nebere, ale plánuju hned, jak to půjde, začít chodit na spinning, kterej mě docela baví plus ještě cvičit doma kalanetiku, která je vynikající na zpěvnění všech svalů, obzvláště na bříško.No a hlavně si myslím, že i ta strava tou napomůže vzhledem k tomu ,že bude teplo, tak na nic tučného či smaženého nebude chuť a budem se ládovat pěkně salátkama a ovocem.

susik77
13. apr 2007

morusa: ta kalanetika je fakt uzasna! Cvicila som ju asi pred 12 rokmi cele prazdniny na strednej a po prazdninach si vsetci mysleli, ze som perfektne zhodila... 🙂 Ale napriek tomu, ze som mala menej asi len o 2 kila, krasne mi zpevnila postavu 🙂

psyxooo
13. apr 2007

no ja som pocas 6.mesiaca nabrala 4kg, a v 7.mesiaci len 1kg, dokopy mam teraz +8kg, normalne som bola s BMI indexom pod normalom, a aj tak mi povedal doktor ze pekne priberam, a sestricka, ze mi uplne staci pribrat 7-8kg /co uz samozrejme nedodrzim 🙂
Ja nemam ovela vacsi apetit ako pred tehotenstvom, podla mna, vela zien si tak roztiahne zaludok, a potom su stale hladne, a priberu az 20-30kg, jasne ze je to aspon spolovice len tuk, ved babo+voda+obaly vazia maxim.10kg.
Bohuzial, ked si niekto povie, ze som tehotna, tak preco by som si nedala to a to, lebo babo chce a ziada si to, tak potom sa tie kila tazko zhadzuju, ja ked ma chyti pazravost, tak sa ladujem aspon ovocim alebo zeleninou, sladke veci sa snazim obmedzovat, tiez mastne a tazke, vzdy si poviem, ze pre babo asi nebude zdrava klobaska, a dam si radsej zeleninovy salat alebo grilovane kuriatko...a za tych par mesiacov som si tak zvykla, ze mi vobec nechybaju nezdrave jedla.

susik77
13. apr 2007

psyxoo: ja podobne...cely cas skor ovocie, zelenina, ryby, ale niekedy cez vikend ma chytia zachvaty hladu, kedy ma boli zaludok od hladu a musim jest dost casto- to priberem aj kilo cez vikend...

morusa
13. apr 2007

susík: naprosto souhlasím.Když jsem se jí věnovala fakt naplno, tak jsem měla fakt super postavu, žádná hubendíra, ale pěkně celá pevná.

rainbow
13. apr 2007

nie je to možno tým, že by sa niektoré viace prejedali, každej to inak zmení metabolizmus, ja jem pravidelne menšie dávky,za celé tehu som nezjedla bravčvoinu ani nič nezdravé, ani kusok chleba len celozrnné, jem ovocie, zeleninu, teda aká bola dostupná, ale doprajem si jogurty a musli...neprejdám sa , a pribrala som 12kg, snád tomu bude koniec, toho sa najviac bojím, niekto posl.mesiac priberie, niekto trochu schudne, snád budem ten druhý prípad 😀

rainbow
13. apr 2007

od 3 mesiaca chodím pravidelne cvičiť, 2x do týždna, prerábame barák, takže pohybu mám dosť, ale kila sa lepia a citím sa ako bublina 😖

susik77
13. apr 2007

rainbow: suhlasim, ani ja sa nejak neprejedam...Ale snazim sa tiez hybat-zatial len dlhe prechadzky a vylety cez vikend, ale od maja uz budem doma, tak chcem chodit plavat a cvicit- asi pilates pre tehotne...

eli88
13. apr 2007

morusa:tak jsem přišla z procházky,táhla jsem se jak hlemejžď,takovýmhle tempem bych nic neschodila.ještě že to máme za pár 🙂
Z jaký Prahy jsi,že bychom mohly,kdyby jsi chtěla,chodit na spinning spolu....
já kalanetiku nikdy necvičila,spíš mam ráda vytrvalostní sporty....

morusa
14. apr 2007

Eli: My včera dali noční procházku Prahou, jsem myslela, že mě potom bude muset z vany přítel vyndavat, jak jsem se nemohla hnout. Já bydlím na Letné, ideální na procházky bud nahoru na Letnou nebo do Stromovky, takže chodím pořád.Na spinning plánuju sem. www.veniceclub.cz A ty jsi odkud?

eli88
14. apr 2007

ahojky moruso já jsem z Prahy 4 CHodov.To bych na ty procházky za tebou dojela,kort v létě to musí být krása...jé domluvíme se až odrodíme ju?na ten spinning mrknu.. a jak ti je? 🙂 rodíme?

eli88
14. apr 2007

musíš na mě počkat kóčo... 😀

morusa
14. apr 2007

Elli: je to tu super, nádhernej výhled, super pivečko a pro nás zázvorová limoška, nakládanej hermelín, klobásky, no prostě ráj na zemi 😀 Jinak krom toho, že je mi blivno, ale nezvracím teda, tak je to ok, žádné příznaky. Už máš aspoň spadlý bříško?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre