Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

nika
3. nov 2009

marcelka, přesně tak, my měli 3590 domů jsem šli s 3400 to jsem měli i ve čtvrtek po kontrole u Dr. ale do pondělka za další 4 dny jsme přibrali 100g.
věřím ti, já musela vážit v porodnici, měli jsem příkr - i teď přikrmuji, ael omezuji a radím se s laktační poradkyní. to vážení mne jen stresovalo. to jsem celá já.

neboj vše je dobré uvidíš. dr se.

alexandrah
3. nov 2009

katherine 27 - preboha, uz ma "stvu" reci typu, nepriberam, preboha!!! co mam robit!!! presne jak pise marinka, jak ti povie kazdy rozumny lekar, to ci priberas ty nema ZIADEN vplyv na to, ci a ako pribera male!!! to by si radsej pribrala 30 kil, co by bolo zle pre teba aj pre dieta?? ziadne chipsy vecer, dieta potrebuje zdravu a vyvazenu stravu, a ked sa tak stravujes, tak nestresuj. hlavne, ked pises, ze ti je zle, tak poznam jednu, co za prve 3 mesiace schudla 7 kil, a teraz v 27 tt nema teda hore ani kilo!!! sak neblbni!! a nie ze si z toho nestastná!!! ved 69 kilo neni zrovna ze by si bola nejaka vychtlinka, to by si musela drzat nejaku sialenu dietu, aby si ohrozila babo!!! co mame povedat my s marinkou, co mse zecinali na vahe okolo +- 45 kg!!! nerozumiem tomu - ked niektore zeny stresuju - som moc krasna, vzdelana, uzasna, stihla, POMOOOC!!!!
pardon za ostrejsie slova, chcela som tym len povedat, ze ked babatko pribera, co ti lekar na sone vzdy povie, tak je NAOZAJ vsetko v najlepsom poriadku!!! mam strasne bolesti ruk a brucha, preto asi ten ton, pardon!!!
ja dneska som vstala, isla na masaz, zjedla 2 makovniky, a sla si lahnut, teraz 2 banany, takze jest som nestihla ... robim si makove sulance!!
mari - mas uplnu pravdu, hlasuju take 13-14 tky, a tie posielaju hlasy, sak si pocula, ked tam povedali, ze ben na vyhadzov, spustil sa povyk strasny!!! dobry napad, pustim si chodura na nete aj ja.. ja sa vzdy neviem dockat nedele, inak ma stvalo, ze spievali skratene pesnicky, co si rezia mysli, ze by to ludia nepozerali? radsej daju nekonecne reklamy??

ywonnee
4. nov 2009

katherine27 klidek,to neva ze ece nepriberas... ja som najprv schudla 7 kg a teraz som len vratila to co som schudla a ani gram naviac... babo je v poriadku aj vcera sme behali po vseliakych vysetreniach a vsade povedali ze to nevadi hlavne ze sa pestro stravujem a ze babo pribera a ten je uz riadne velky... neboj este len to zacne a verim ze aj u mna....

alex hod aj mne par sulancekov... mnaaam ja som vcera robila hovadzie platky v paradajkovej omacke a zemiakove pyre.... mnamka.... nestihla som vcera cely den jest tak aspon na veceru som to dohnala... fuj vcera som aj mala pit tu glukozu tak som musela na 2x lebo 1 som okamzite vyvratila fujtajbl.... ved to bolo hnusne sladke.... ☹ ☹ ☹ potom sme behali po vysetreniach, interne zas, kozne a gastroentrologiu preco to neviem.... nastastie je vsetko ok a zatial aj maly sa drzka tak uvidime.... hlavne mam doma lezat no heh keby sa to dalo ked mala je ako vetroplach 😀 😀 😀 ale chodi aspon na cele poobede k susede tak si aspon tak oddychnem kedze drahy je stale v praci....

ywonnee
4. nov 2009

katherine27 a zabudla som ece nesnaz sa silou mocou pribrat... ja som pri malej pribrala skoro 30 kg a poviem Ti ze az teraz pri tomto tehu mi konecne lezu dole stehna a zadok.... nebola som nejaka stihla pred malou ale mala som dost peknu a pevnu postavu a po porode???? stehna ako modelky pas, moj pevny chrbat sa zmenil na makku harmoniku a zadok??? lietal ako zelatina.... takze ozaj neprehanaj to chipsami alebo slaninou a podobne.... daj si to ak mas na to chut ale hned to zajec poriadnou davkou ovocia a zeleninky.... 😉

marinka
4. nov 2009

Alex, souhlasím s tebou, taky to nějak nechápu 😅 Asi je to ještě pozůstatek z doby, kdy se těhulkám tvrdilo, že musí jíst za dva a přibrat v těhotenství aspoň 20 kg, jinak bude miminko strádat a bude podviživené 😝
A je fakt, že tohle trvdí ještě plno dnešních babiček a maminek 😅 Já co jsem těhule, tak taky dostávám všude naloženo vrchovatě se slovy, že je to pro miminko 😅 Přitom se dávno ví, že v těhotenství stačí zvýšit energetický příjem opravdu jen minimálně, asi tak o jeden polotučný jogurt 😉

alexandrah
4. nov 2009

presne ako vravis mari - ziadne ze jest za dvoch, to len sa ospravedlnuju take, co maju proste sialene najazdy na chladnicku, aj to sa stava, ale citala som, ze to "za dvoch" znamena tak pol chlebika denne, takze asi tak. mojil lekari sa uz stvu, jeden, ked som mu povedala, ze moc nepriberam povedal, ze male si berie vsetky potrebne ziviny, a ze ho tiez stvu zeny, co si myslia, ze cim viac, tym lepsie ... ale ked bude niekto stastny ked bude mat 100 kil, a je nestastny ked ma "iba" 70, tak jeho vec ...hlavne stravovat sa zdravo a pestro!!
ywonne - ja som tiez ten cukor vyvratila, bola to taka supa pre moj zaludok chudak, slo mi to az usami ... inak si si do toho mohla dat citron, potom je to taka malinovka, ale predsa len na prazdny zaludok - moj - tolko cukru naraz, neslo to ... tak mi kazali dojst na 2. den, netyrali ma, dali mi cokoladu, a zobrali krv zo zily, a mala som cukor ok (to mohli urobit hned 😎 ). presne ako pises, to prejedanie neni pre babo nic, ale ta postava matky potom!!! potom si kazdy vravi, jak bude po porode chudnut, ale to neni take jednoduche ...uz ani neni cas, uz sa ani nechce, a potom vidim 30 rocne zeny, co vyzeraju na 40, a maju 30 kilo nadvahu, sak uz sa vydali a maju deti ... hlupe nazory!!!

ywonnee
4. nov 2009

alex vidis to ma nenapadlo dat si tam citron ale aj tak bol by to zahul... s tym chudnutim po porode mas pravdu zeny si to hovoria budem chudnut ale nejako na to nieje cas.... ja som nevedela vobec schudnut kym som nezacala cvicit ale potom zas na to nebol cas kedze som stale sama s malou doma a za chvilu s 2 drobcami tak to uz aby som si zriadila doma posilku 😀 😀 😀

dnes sa mi ponukla byvala svokra ze vezme malu k sebe ked pojdem rodit a ze ju kludne moze mat aj mesiac po porode aby som si zvykla na rezim s malym a neprisla o mlieko 😲 😲 😲 cumela som na ten telefon ci sa mi nesniva... necakala som to od nej ani nahodou ale asi ma pravdu, nechcem aby sa mi mala potulovala hore dole kde nieje zvyknuta a po porode sa mi s malym hodi klud doma... asi vyzeniem aj draheho 😀 😀 😀

dnesny jedalnicek:
ranajky: pol balika piskoty s nutelou a biela kava - melta
desiata: banan a jogurt
obed: vyvar a este od vcera paradajkova omacka s maskom a zemiakmi
olovrant: jablko a hruska
vecera: trosku vyvaru a pol cinskej kapusty len tak pokapkanej olivovim olejom a citronom mnamka

rozmyslam ze este k telke si nieco spravim ale co to neviem.... drahy by chcel k futbalu nejake hrianky s cesnakom a syrom tak nad tym premyslam aj ja ale bojim sa ze mi bude zas zle... ozaj dnes sa mi snivalo ze som s malou v aute strasne havarovala a mala bola cela od krvy ale stihla som ju vytiahnut kym do auta vrazil kamion.... brrrrr hrozny sen ....

alexandrah
4. nov 2009

ywonne - a ako to malinka zvladne mesiac bez teba? nebude sa citit odstrcena? nemoze ju aspon na vecer bravat muz domov a venovat sa jej? tu malu myslis tu 3 rocnu Lauru? a nemoze sa o nu trochu postarat ta 12 rocna Dianka? vyzenies draheho? nebude pomahat? ja ho skor budem nahanat domov skorej, aby mi robil servis!!! nakupil, upratal navaril, postaral sa o maleho, ziadne zlutovanie 😎 😀
ja dneska: hm ... boze co som jedla?? tie makove sulance - polku porcie, 2 jablka, instantna polievka rano asi, a teraz danette puding ...
zajtra poradna - potom zreferujem ...

alexandrah
4. nov 2009

inak - este o snoch, pred 2 dnami sa mi snivalo, ze nas s muzom idu zabit a znasilnit 3 cigani, hnus!!! a vcera o riskovi, ze mu merali siju ci co, a zistili, ze bude inteligent jak hrom, jednotkar, samostatny, zodpovedny ... no sranda ... bodaj by, ze? 😉

ywonnee
5. nov 2009

alex ja by som ju rada mala pri sebe aspon na ten vecer ale byvala svokra byva v Trnave a ja vo VK a ta 12 rocna Dianka k nam chodi len na 4 dni v mesiaci takze to nejde.... ale mala je zvyknuta tam ostat aj dlho, minuly rok tam bola 5 tyzdnov a zvladla to... ona tam rada chodi miluje svoju babku aj dedka a bude tam chodit aj jej otec tak to zvladne.... vcera som jej to povedala ze tam bude dlhsie aby si maminka oddychla a v poho to pochopila. od zaciatku ju na to pripravujeme pravdu povediac bojim sa tu sama ostat s dvomi detmi pretoze muz od februara bude asi chodit na sluzobky, nasiel si lepsiu pracu a ja som s nou spokojna. tam aspon neriskuje svoj zivot tak ako na pile. mne tu s detmi nikto nepomoze, jeho rodina ma na to lahku vyhovorku : chodime do prace a nekazali sme vam mat deti tak sa starajte sami.... no a moja rodina je velmi daleko tak som stastna ze aspon byvaleho rodicia sa sami ponukli ze mi pomozu.... takze nakoniec zostaneme s Maxom sami doma ☹ ☹ ☹

alexandrah
5. nov 2009

jaj, jaj, ywonnka - mas to tazke!! esteze malicka je taka rozumna, a ze sa citi u starych rodicov dobre, to ti fakt pomoze!!! aj ked ma muz lepsiu pracu - super!!! budes sice sama, ale aspon sa budes starat iba o 1 dieta, nie o 2. neboj, si silna, vsetko zvladnes 😎 😀
no dnes som toho moc nepojedla, klebo som bola rano prvy krat v nemocnici na poradni, ak bude mat babo viac ako 2,5 kila - co asi bude, tak idem na cisarsky, lebo som moc uzka ...no ale co uz ...inak sme ok, krcok sa neotvara, takze v poho. tak som si po obede zdriemla, lebo som rano vstavala, a zaspala som o 3 (a hore o pol 8), boze co som jedla?? fakt neviem, al idem si zohriat spagety, so psom von, a ideme na filharmoniu ...ale mam 56,5 kila, takze aj ked nejem, statocne priberam - alebo skor risko 😎 minule som tlacila papriku a kalerab so solou, ja tak lubim cerstvu zeleninu so solou!!!

alexandrah
5. nov 2009

uz viem co som jedla, 2 tmave rozky a acidofilne mlieko, teraz spagety s uncle benz omackou ... na vecer som si nakupila nejake sladkosti a tak 😉

ywonnee
5. nov 2009

alex vi mate psika??? aj mi sme chceli kupit malej ale povedala ze radsej chce braceka alebo sestricku tak sme jej splnili zelanie.... no nielen jej ale predovsetkym nam... no Ty si toho teda moc nepojedla hehe.... ozaj nevies kam sa nam stratili nase kocky??? asi uz vymysleli novu temu.... ale ved nas tu najdu... teda uz za chvilku len mna kedze Teba to uz caka coskoro 😎 😎 😎 ja som dnes na ranajky zjedla balik piskot a kavu a na obed som zjedla muzovi obed co si priniesol z prace(bolo mu zle tak nemohol ostat dlhsie) a na olovrant som robila palacinky a na veceru rizoto s kuracim maskom a salat s cinskej kapusty... ja uz mam vsetko za sebou takze sa chystam pomalinky do hajan.... ja som bola dnes na nakup a sladkosti som nejako zabudla nakupit 😀 😀 😀 mala ma hned za to sprdla ze som jej nic nekupila tak som vytiahla coko co mam kupene uz na mikulasa aby sa nehnevala... nejako mi nejdu sladkosti na chut tak si ich ani nekupujem.... akurat mi chutia len piskoty a cukriky... ved ma tie moje zdrave zubky zacali boliet.... 😀 😀

alexandrah
5. nov 2009

fiha, ty si o 6 sla spat?? zavidim!!! no mame psika, uzasneho, milovaneho, moj pokladik, hlavne ked som cele dni sama, tak je so mnou , milacik!!! tak my budeme mat psika aj synceka 😀 kocky maju asi ine starosti ... snad to na nich este neprislo, ale marinka by tu este take 2 tt mala strasit ... ja som este vecer spraskala papriky so solou ... a take trubicky s orieskovou naplnou, skoro cely balik, mnam!!! boli sme na koncerte, tak sme dosli az o pol 10, to bola asi moja posledna kultura na najblizsie mesiace, jedine ze by ma muz zobral do kina, ale kedze pracuje aj cez vikendy doma jak drak, tak neni casu ,... boze, asi je to tym, ze som uz skoro rok doma, a nic nemozem robit, ale sa tesim, ked uz bude risko vonku, a ja si trochu zasportujem, stretnem sa s akmoskami, obozeniem obchdy ... iba na chvilu, ked muz alebo svokra postrazia, ale aspon nieco ... to tehotenstvo trva nejak dlho!!!!!!!!!§ aj ked sa mi to uz krati, to je pravda, nezadrzatelne sa to blizi!!!!!!!!!

ywonnee
6. nov 2009

no zaspala som okolo 7 ale potom som sa zobudila a musela som si ist lahnut do spalne lebo som bola dolamana z gauca... s tym casom po porode len aby si nebola prekvapena 😉 😉 😉 ja som mala pocit ze vobec nemam ani na seba cas nieto este behat po vonku sama ... jedine s malou... teraz to bude asi opet tak...

dnes musim zavolat byvalym svokrovcom ci si nemozu zajtra prist pre malu lebo sme mi s drahym akosi moc ochoreli a nechcem aby aj mala zas bola chora... maju pre nu prist az 13 v piatok tak mam s toho akysi divny pocit...

ozaj alex dievcence maju iste vela prace s detmi ale rozmyslam co je s Marinkou... uz sa dlho neozvala... ja pevne dufam ze je v poriadku s drobcekom...

alexandrah
6. nov 2009

veru, marinka sa asi uz aj pripravuje na nedelnu superstaar, inak, minule mala nejaky problem s pocitacom, ci internetom, mozno aj teraz, ktovie ... no ja som dneska do seba natlacila tycinku, a idem o pol 6 s kamoskou na cinu, tak aby som to vladala zjest ... aj tak som vstala o 2 po obede, zaspala rano o 5, ale mam hrozne napuchnute a bolave ruky, auuu!!! tak cakam, kym to trochu prejde, inak si ani zuby neumyjem, ani sa neobleciem ... nemozem zohnut dlane ... uz je trochu lepsie, ale najprv mi to preslo po cca 5 min. a teraz je to uz 3/4 hodina ...

ywonnee
7. nov 2009

alex ani mi nevrav, celu noc som nespala co som kaslala a bolel ma cely clovek.... zacali ma boliet uz aj ruky ale len nastastie troska nie ako Teba ale dost na to ze nemozem strikovat a litka ani nevravim.... take krce co som ja v noci dostavala tak to ani muz nechapal.... chuda on ma chripku a iste som ju chytila aj ja a dnes rano sa mala zobudila s 39horuckov a bolestou chlavi.... muz ma celu noc sanoval a masiroval krize co ma tak vsetko strasne bolelo.... chuda strasne si vycita ze je to jeho chyba.... ani jest mi od vcera nechuti... naposledy som jedla na obed vyvar ale aj ten skoncil v zachode a dnes som do seba ledva dostala bilinkovy caj... muz isiel do lekarne pre nejake lieky a hlavne aj pre malu nech ju zas nechyti 40horucka a krce do toho.... toho roku by uz asi dalsiu infuzku psychycky neuniesla lebo uz by som tam s nou nemohla byt kedze uz ma 3 roky a naviac asi mam tu chripku...

zuzka11
7. nov 2009

Ahoj holky!

Ywinne - panejo, horecka 😖 😝 Koukej to vylezet, byt v klidu......moc na teeb myslim!

Ali - a ty tvoje ruce........ten konec tehotenstvi je nekdy masakr, co? Ale vydtz, uz se to chyli......nejde poradit nic jineho, kocko, moc me to mrzi......ale at je to jakkoliv, Risko za to moc stoji aono bude lip......co studena voda, nepomuze? Asi to pres den rozhybes a nejhorsi je to rano, vid? Ach jo......me Adam posedni asi 3 dny tlacil na stydkou kost, byl tam zapreny celem, taky to bolelo, i kdyz ted si to uz nevybavuju.....

Uprimne - me je blbe vam sem psat, kdyz uz nejsem tehu. nevadim vam tu? 😕 😔 Ja kdyztak pak zalozim tu "poporodni" diskuzi, nas super kocek ne"pribiralek" 😀

Tenhle tyden jsem mela silene rozlitany, same kamaradky, ktere nejsou z Prahy, tak prijely, tak jsem je obihala, abychom se aspon na chvili videly....a vcera jsem najela na "tvrdy rezim" aAdama zacla spat v postylce, dotes se mnou v posteli....tak byl plac, slzicky, srdce mi to trhalo, ale vim, ze musim najet na rezim radsi driv nez pozdeji........

A jidlo? Porad mam velkou chut na sladke, resila jsem to jogurtovyma polystyrenama - a porad byla nafoukla 😕 , az ted mi kamaradka rekla, ze to delaji ony,n jsou pufrovane...a ja je miluju....takze o resim susenym ovocem a nemuzu prestat, ach jo......proste ta potreba rychle energie je...kdyz jsem pres den venku, tak ne, ale kdyz mam den"doma" jen s prochazkama po okoli, tak to svadi k mlsani.....

Marinko - ahooooj kocko, jak je? Nejsi ty tajnustkarka anemas uz miminko c.2? 😉

Marcel - jak valcis ty? Moc na tebe myslim.......co Sonicka, a co maly Adamek?

ywonnee
7. nov 2009

zuzka urcite sme vsetci radi ze nam tu pises potom ked uz vsetky budete po tom tak mi dajte vediet aku ste zalozili diskusiu lebo ja to mam este za velmi vela dni... heh kocky tak som si vsetko schudla ako mi nechuti jest.... neva hlavne ze do seba pcham vitaminky a podobne...

moj jedalnicek:
ranajky: 10 piskot a kava s mliekom
desiata: caj a spala som
obed: vyvar fajny horuci a zalahla som zas spat
olovrant som prespala a teraz sa chystam nieco zjest co navaril dnes moj drahy.... tusim nieco z barana a zemiaky ci co k tomu

ozaj velmi dobre mi dnes spravil teply kupel, zohriala som sa v nom a potom som sa vypotila, vyspala a chvilu mi bolo dobre ale potom ma chytila horucka 38 tak bezim opet do postele.... musim lebo drahy sa na mna hneva a uz ma zenie do postele tak papa ozvem sa Vam zajtra.... 😠 😠 😠

alexandrah
8. nov 2009

zuzi - preboha, som strasne rada, ked si tu a povzbudis!!!!!!!!!§ urcite pis, ked ti vyjde cas!!!!!!
ywonne - to ma netesi, asi mas fakt chripku, ja by som asi sla k lekarovi, nie po tyzdni, dvoch, ked ti to nerpejde, nech ti rychlo nasadi liecbu ... to asi uz neni sranda ...ale aspon cele dni prespis, na rozdiel odo mna ...
ja som mala v piatok asi iba tu cinu, inak, ite ruky ma boleli cely den, peklo, ze?
na 2. den lepsie ... teda ruky, vsetko ostatne bolo hrozne ... zaspala som az o 7 rano, zobudila sa uz o 10, bolesti ruk, hlavy, krizov, poslickovia - strasne bolesti, vcera mi aj bolo zle od zaludka, na vracanie, + bolesti brucha ... uz neviem, ako to vydrzim ...aj teraz som spala tak ze 3 hodiny, potom 3 hod. hore, a zase 3 hodiny, a to sa este docela vytesujem, lebo spim aj ze hodinu, pol hodinu, a to mi je fakt zle .--.. trasiem sa, je mi na vracanie, boli ma kazdy sval, aj ked len ruky dvihnem, jak keby som posilovala ...ja neviem, uz to nevydrzim ..dokonca jak ma od vcera tak bolel zaludok, tak dneska som uz o 7 ranajkovala, predstavte si - ja a ranajkovat, a to 3 kusky vianocky s maslom ... este ale musim dobojovat, risko za to urcite bude stat, hrozne sa na neho tesim, ale nech uz mam co najskor za tym ... musime dokoncit tu detsku a zbalit sa, lebo co keby ... dneska sa aspon budem tesit na superstar ...a chcem sit trochu na nakupy, nech to cert vezme, aj pre seba, uz po porode, si kupim cosi akoze od inych na vianoce ... nech si spravim radost ...
ywonne - vyliec sa!!!!!!!!! boze, malinka 40 tky, nic moc, skuste potom zabaly alebo tak, vitaminy C, vela, vela, + tekutin kopec, vlaznej!!!!!!!§§§ nie studenej!!!!!!!!! calcium - aj ked ty pomenej, ale mala + manzel hej!!!!!!!! no ale skus ist k lekarke ...

marinka
8. nov 2009

Ahojte holky,

tak tady se marodí, to mě mrzí ☹

ywonnee, ať je brzo líp, pěkně to vylež a určitě běž k doktorovi, jo?

Alex, ty si teda taky užíváš, ať už je Riško venku, co? 😒 No ten konec těhu je fakt na houby, mě bolí furt hrozně ta stydká kost, nejhorší je to teď v noci, vůbec nejsem schopná přetočit se z jednoho boku na druhý, jak příšerně to bolí 😖 Bohužel musím vstávat tak 3x za noc na záchod a div u toho nebrečím 😖 Přes den je to lepší, jak se to rozpohybuje, dneska jsem byla s malou dopoledne i na delší procházce a sice to bolelo, ale dalo se to..Musíme to nějak přežít! A jak se těšíš na Superstar? 🙂 Já dneska moc, jsem hrozně zvědavá, jak se Chodůr popere s tím Jacksonem, myslím, že to bude opět super! 😵

Zuzi, ty blázínku, já jsem hrozně ráda, když se tu ukážeš 😵 Myslím, že bys už mohla založit to nové téma, co říkaš? Že bychom se tam všechny přesunuly, i my těhulky, stejně to máme s alex už za pár 😉 Klidně bych to nazvala třeba: Holky (ne)přibíralky maminkami, nebo tak nějak 😉 Zuzi, a nepísla bys mi tvoje tel.číslo? Že bych ti dala vědět, až bude malošek na světě a ne až za těch 5 dnů, až nás pustí z porodky 😉

Jinak u mě vše při starém, váha furt něco maličko pod 54 kg, takže nějakých +7 kg přibraných..
Včerejší jídelníček:

snídaně: čokoládový šáteček
svačina: lískové oříšky
oběd: boršč s masíčkem
odpoledne: na návštěvě - několik sušenek, karamelek, lentilek, popcorn 😀
na véču: rohlík s Hermelínem, pár kousků kuřátka, co jsem ujedla Aničce 😉
u telky: zase oříšky, pár sýrových tyčinek, křížaly

zuzka11
8. nov 2009

Ahoj holky!

Ywonne - doufam, ze je lip........porad teplotujes?

Marinka ma pravdu, ten konec je krize, to se clovek fakt na ten porod tesi.....

Na Superstar se taky tesim, snad bude tygr milostiv 😉 vcera usnul hned - psala jsem vam, ze ho ucim na postylku? Doted spal u me v posteli...a prvni noc plac, pak v noci dobry a vcera fakt usnul uz asi po 5ti minutach, uvidime dneska....A dneska jsme byli na oslave narozek mamci, vsichni tygra otlapkavali, ale byl moooc hodny a treplivy 😀

Jdu zalozit tu diskuzi a hodim sem link, i ja chci psat jidelnicky 😀

mari - jasan, poslu ti ho na IP a pak rozhlasim novinu do sveta, jak ja uz se na "Anusku c.2" tesim! 😉

Marcelko - kocko, ty toho mas asi moc, vid? Myslim na tebe, at se to co nejdriv zajede a muzes zase aspon obcas mezi nas......

Ali - jak ty dneska?

zuzka11
8. nov 2009

Holkýýýý, jsem asi blba , ale nevim, jak sem dat link, nove tema najdete ve Volnych tematech, urcite poznate 😉 Moc se na vas vsechny tesim!!!!

ywonnee
8. nov 2009

ahojte kocky tak je mi o trosku lepsie, teplota klesla len na 37stupnou a to je v pohode len mam zapchaty nos a strasne kaslem... mala je na tom ovela lepsie.... v noci chytala 39 az 39,6 teploty a aj rano este mala 38 a potom som ju na chvilu vytiahla naobliekanu von na vzduch tak cuduj sa svete od obeda ma len 37,5 teplotu a drzi sa statne... ale zato stale len spi a nechce moc jest... ani ja som toho dnes vela nenajedla len na obed vyvar a teraz trosku rezaniec s vajcom a uhorkou... vcera som nakoniec tu baraninu nejedla lebo som hned zaspala 😀 😀 😀 a o 3 rano som uz nechcela buntosit v chladnicke tak som zbuchla aspon 2 suchare a cumela do 6 rana do stropu 😅 😅 😅

zuzi idem sa kuk na tu novu temu....

marinka verim Ti s tymi bolestami ja ich mam uz teraz sice nie take strasne ale ja som kus zeny tak si neviem ani len predstavit ako to musi byt pre Teba tazke ked si utle ziena...

alex aj Ty to uz nejako vydrz... myslim na Teba a drzim palceky nech to uz vydrziz a nech mas co najskor za sebou.

ywonnee
8. nov 2009

zuzka ja to nejako neviem najst.... no potom pohladam lepsie idem zatial kuknut superstar 😎

alexandrah
9. nov 2009

baby, cafte, muz vcera okupoval pracovnu, tak som sa k púocitacu nedostala. ale vcera som aj na moje pomery dobre spala, sice po troskach, ale naposledy som zaspala o pol 10 rano, a spala som az do 3 po obede, tak som sa straaasne vytesovala. mala som take bolesti krizov a poslickov, ze som si musela dat paralenovu cipku - boze, vydrzala som aj tie ruky, aj reumaticke bolesti, ale to brucho bolo hrozne ... aspon som zaspala. kamoska mi pisala, ze to sa uz moze blizit porod, ked su caste bolesti, ale ja som bola vo stvrtok na kontrole, a som stale zavreta, tak dufam, ze este ten mesiac mam, nemame este ten byt dokonceny a tak. muz vcera prestavakl riskovi detsku izbu podla mojich pokynov, teraz vyzera super. tak uz ju len vyluxujem, a dam tam veci a tak!! dneska som spala od pol 3 do 7, tak snad este potom nejak zaspim. vcera som behala po obchodoch, nieco na seba - po porode, nech si pravim radost, tak som nestihala jest, iba polievku, ochutenu ryzu, papriku so solou, pukance ... vsetko az vecer po 8 pri superstar!!!
mari - ako sa ti pacilo? chodur super, bendik klasika uzasny, mne sa pacila aj leona a dominika. ben zase nie, ani lacho ...neviem, stvali ma, ako ich chvalili. citali sme s muzom komentare od michala davida na superstar, a ten pisal, ze marketu berie do nejakeho muzokalu, a ze lacho je podla neho priemerny ... sme sa vytesovali, lebo o lachovi si myslime to iste - na rozdiel od haberu ...
ywonne - len to neprezen, ze ked ti bude lepsie, tak zase budes behat a lietat - to ja som taka, a potom sa mi choroba vzdy vrati!! dufam, ze uz vam je fakt lepsie, naozaj, ta chripka teraz ... a to sa maju nase babatka narodit rovno do toho, ani s riskom nebudem chodit von, az na jar asi!!
zuzi - kludne pis jedalnicky, ja teraz jem najmenej z celeho tehu, lebo je mi zle + som nevyspata, ale priberam slusne ... mam tusim stale tych 56,5 kg ... alebo tak nejak??

ywonnee
9. nov 2009

ahojte kocky tak sa uz citim lepsie, bola som dnes u dokiho tak mi odporucil len stodal od kaslu a keby nahodou horucka tak panadol a olinth sprej do nosa... bol sice zaskoceny ze som prisla za nim ale moja obvodna ma dovcu ci co a zastupuju ju az na modrom a tam sa mi trepat nece. no na gyndosa je pohodovy 😀 😀 😀 len ma sprdol ze som nesla na pohotovost ale ze je vsetko ok len ze sa otvaram ale nieje to vraj nic strasne a schudla som zas 2 kg 😠 😠 😠 ale povedal ze pri chorobe je to normalne takze nestresujem.... dnes mi aj zachutilo aj jest tak sa tesim s toho.... mala je uz uplne fit ja to nechapem... som ju asi vyplasila ze ak sa neuzdravi nepojde v piatok na prazdniny k babke a dedkovi a tatinkovi, mali ste vidiet tie fofry do postele a uz aj bola poslusna, zjedla tanier polievky a nevitiahla cele poobedie nos s pod periny 😀 😀 😀 je ozaj uzastna...

ywonnee
9. nov 2009

no a ja dnes tie gramaticke chyby no hroza.... ece ze tu nechodi kuk moja slovencinarka, asi by mi skola buduci rok padla 😀 😀 😀

alexandrah
9. nov 2009

ywonne - tesim sa, mozno to nebude take vazne!!!!! teda, na gynekologa ta este dobre vysetril 😀 no vidis, ja zase som spala cez den, takze som zjedla kusok ryze az teraz, a to priberam ... asi risko, uz ale neviem, kolko mam, odvazim sa zajtra ...vzdy rano zabudnem ... dneska ma zase vytocila mama, proste mam stastie na rodicov a sestru ... ja neviem ...nemieni sa starat a pomahat, na vianoce nic nechce, darceky su o nicom, mam robit to a ono, a nemam robit hento, ked im my nezagratulujeme na sviatok, sa urazia, ked oni zabudli na muzove narodky, a po tyzdni len tak medzi recou do telefonatu, ze vsetko naj, tak ok, pritom inokedy jak ho miluju, je pre nich jak syn - a fakt ho miluju, a teraz, ze sak on neni ich syn, a cudzim (chapete???) darceky nedavaju .... pritom ked im on da darcek na sviatok, tak je dobre ... no som mimo!!!! proste krasa ... takze dneska zatial iba ryza, idem cosi aspon muzovi na veceru, pred suerstar, aj tak este neni doma ...

ywonnee
9. nov 2009

alex konecne na tieto rodinne problemy ci starosti niesom sama.... moja rodina si sice Patka oblubili ale stale je tam to ale.... stale pocuvam to mozes to nesmies a hlavne od starkej a tie jej reci ako to ze nemate peniaze na to a na to proste sa nejako nevie stotoznit s tym ze som si nevzala bohaca ale chlapa ktory vie zabezpecit aspon chod domacnosti... no tak nam to teraz nevychadza na darceky, ledva kupime kocik a plienky a zbytok a moj muz plati este dlhy za mojho ex co tu po nom ostali ale to uz moja rodina nevidi.... ja som stastna ze ho mam takeho aky je len vsetci ostatny su nespokojny ... tak isto ako jeho rodina somnou lebo su zvyknuty ze mal len nadherne stihle blondinky a zrazu buuum, plnostihla vysoka bruneta s podrezanym jazykom ktora si nenecha skakat po hlave.... je to tazke aj pre mna a hlavne prenho, na segru som nasrata zato ze som jej pozicala skoro vsetko po malej aj kocik proste vsetko potrebne aj nepotrebne a zrazu ked to ja suuuurne potrebujem tak to nieje lebo to slubila niekomu inemu.... vies si predstavit aka som nasrana ze musime vsetko kupovat sami.... hlavne ked vieme ze nam nema kto platit plienky aj mliecko a aj svadbu celu zaplatit a ece zijeme daleko od vsetkych.... ale co uz.... hlavne ze mame sami seba a velmi sa lubime a mame par dobrych priatelov na ktorych je spolah... akurat som dnes s nimi riesila ze potrebujem helfnut 3500eur tak to riesime lebo moja rodina a jeho nam nedaju ani 10eur na plienky... aspon ze segra mi vratrila vsetky nove veci co nepouzilaa pri detoch... inak dnes som toho moc nenajedla

ranajky: nestihacka
desiata: v meste maly 3cm pagacik
obed: nestihacka
olovrant 2 banany a jablko
vecera: konecne som spravila rezne a zemiakovu kasu a drahy sa zastavil cestou domou u rodicov pre cerstvu calamadu....

alex celu noc som prebdela zdalo sa mi ze som pod kazdou chvilou hore ale pritom som bola vyspana rana.... ale teraz nemozem spat ani keby som chcela ... maly ma kope ako o zavod.... chudatko moje male iste je hladny ale uz som zjedla 2 rezne tak hadam mu musi stacit ja uz viac nevladzem....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre