Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

bilushka
22. feb 2007

Anett, a kolko si pribrala doteraz ty?
Moj si zase velmi pochavluje, ze uz mam konecne aj zadok, aj prsia, do tehotenstva som bola ako lata, vsetci mi hovorili na zaciatku, ze takym chudym je vidno brusko az od 6. mesiaca, tak sa nejak sekli, uz teraz nosim len tehu oblecenie 😕

anett1
22. feb 2007

bilushka asi takých 15 kg. no môj manžel bol tiež rád ked videl že priberám tiež my vravel že konečne mám zadok a môže ma začo chytiť a o prsiach ani nehovorím aký bol vysmiaty. no ale teraz ked ma vidí tak je stoho hotový stále rozpráva že už by sa to mohlo zastaviť na zadku a stehnách a aj na prsiach. 😵 rozpráva že po pôrode on bude chodiť kočíkovať a ja povinne budem chodiť behať 😀 srandista no mne bruško bolo skoro vidno ale aj tak sa my zdá že ho oproti zadku ako my narástol ani nevidno. 🙂

bilushka
22. feb 2007

Anett, to asi aj mna caka asi taky narast, ved si zober, ze si o 10 tyzdnov predo mnou, ale ja si zase hovorim, ze lepsie ako lezat v nemocnici na infuzkach, ze nam nic nechuti, takto som stale hladna a pekne priberam, no nie?
A vy este neviete co budete mat?
Pytam sa, lebo mne kazdy hovori,ze to bude chlapcek, ked som stale hladna a ked tak rychlo priberam, preto chcem vediet, ci to plati aj pri tebe...

anett1
22. feb 2007

no bilushka mne zase vraveli že ked tak priberám že to bude dievčatko a hlavne ked priberám na zadku a stehnách no je to individuálne. my nevieme čo to bude lebo nase bábo sa nám vždy otočí zadočkom naposledy ako som bola na ultrazvuku tak iba chvíločku bolo vidno medzi nožičky a doktorka vravela že to vyzerá na dievčatko no nevedela to povedať na isto. takže nevieme. ja zase niesom ani hladná iba niektoré dni mám pažravé ale to sa obmedzujem v jedení niekedy zase mám také dni že celý den niesom hladná len na silu musím niečo do seba dať a aj napriek tomu priberám.

anett1
22. feb 2007

inač bilushka moja kámoška tiež čaká v júni bábo a pribrala minimum ked 5kg tak to je vela a čaká vraj chlapčeka tak neviem.

adakafe
22. feb 2007

anett1 - myslim ze mozes byt este stale celkom vpohodke...Moja sestra pocas tehotenstva pribrala 24kg a vobec sa neprejedala a nemala ani hormonalnu poruchu, ako to tu niektore pisali davnejsie a vsetko to bola hlavne voda, ktora sa v nej zadrziavala skoro cele tehotenstvo. Do pol roka po porode bola este chudsia ako predtym. Treba iba menej solit. Ze vraj morsku sol je dobre pouzivat. A sladkosti sa netreba vzdat,lebo babo aj my potrebujeme cukor. Babo na vyvoj a my na energiu.
🙂

ninocka
22. feb 2007

baby ja som pribrala 5,5 kil a mam chlapceka

adakafe
22. feb 2007

Ja som zatial pribrala 10kg a uz mam pocit ze by som sa mala stopnut,ale ked robim co robim, je to tazke. Hoci som este pred piatimi rokmi mala dokonca viac o 10kg ako teraz a nebola som tehu, ale lepsie sa mi odriekalo ako teraz. Vpodstate to u mna suvisi aj s cvicenim. Rada sportujem a cvicim,ale teraz som obmedzena a nechcem babu ublizit, tak sa iba len tak natahujem. A pre mna cvicenie nema taky efekt ako ked sa spotim pri behani,alebo inom areobnom cviceni. Chybaju mi korcule, beh, lyzovanie a ine sporty a tesim sa ked uz nebudem tehotna, ze si to budem moct raz od casu dopriat.
Nikdy som nebola na diety. Aj teraz jem na co mam chut. Nastastie mavam len na normalne veci ako svieckova, privarky, ryby...ale to sa stale meni. Snazim sa to vzdy dopriat,lebo asi to prave potrebuje aj babo.
Treba pocuvat telo. A bude vsetko OK. 🙂

adakafe
22. feb 2007

ninocka a v ktorom si tt?

dai
22. feb 2007

ahojte,
ako si pocitate narast hmotnosti?
ja neviem ci som vobec pribrala ☹ ked som otehotnela mala som 55,5 kg - v prvych troch mesiacoch som schudla na 48 kg... teraz mam asi 55,5 kg ... myslite ze si to mozem ratat od tych 48 kg? 😎

adakafe
22. feb 2007

dai
asi ano...od tych 48 kg...I ked sa mi to zda zvlastne, ze teraz mas taku vahu ako pred tehotenstvom...Nechcem strasit,ale podla mna este budes priberat az do porodu mozno rychlejsim tempom. Kazda priberame inak. Niektore uz od zaciatku, niektore od druheho trimestra a niektore v 8-9 mesiaci najviac....
Myslim ze je aj tak dolezita iba predporodna hmotnost. Meranie pocas sluzi hlavne na odhalenie pripadnych zdravotnych problemov babatka ci maminy.

stovinda
22. feb 2007

Anett, buď v klidu. Já jsem zatím taky přibrala 5,5 kg a nepřipadá mi, že bych byla nějak extra tlustá a přeháněla to. pravda je, že za poslední 4 týdny mi to vylétlo nahoru víc. možná taky tím, že jsem víc ležela, protože jsem chytla virozu. A nebo je to tak prostě normální. Já nikdy v minulosti neměla problémy s váhou, takže si myslím, že tohle je prostě přirozené. Buď v klidu, nestesuj se a užívej si těhotenství.

kili
22. feb 2007

adakafe, ninocka pribrala asi za celé tehotenstvo 5,5kg, keď má teraz 2 mesačné mimino.

certica
22. feb 2007

hej, ninocka pribrala celkovo len tak malo (rodila inak mesiac pred terminom)

iga
22. feb 2007

Ahoj holky, no ja mam pocit jako by me kazdy den nafukovali pumpickou 😨 Jsem ve 27 tydnu a mam uz 11 Kg navic - brisko je celkem roztomile a hybaci, ale zadek se mi nafouknul, ze mi vcera manzel rekl, ze kdyz si na me dal v noci ruku, musel ji sundat, protoze se mu zacala odkrvovat 🙂 No a prsa, ktera jsem nikdy pred tim nemela, ted vypadaji tak, ze se nestacim divit 🙂 🙂 🙂 A nejlepsi na tom bylo, ze za prvni ctyri mesice tehu jsem jsem pribrala jen necela tri kila 🙂 Tak nevim, co se bude dit tech dalsich 13 tydnu 😅 a to jim normalne, rozhodne se neprejidam 🙂

adakafe
22. feb 2007

kili
aha...no to som nepochopila...az teraz...ale myslela som si ze je druhykrat tehotna. 😉

adakafe
22. feb 2007

iga
To nafukovanie pumpickou poznam...tiez mam ten pocit... 🙂
tiez ma desi predstava, ze budem takto priberat stale, to by mi vysla predporodna hmotnost okolo 25kg... 😒

anett1
22. feb 2007

tak ja stoho už depku nechytám že priberám skôr chytám depku stoho že ako to schudnem. 😕

adakafe
22. feb 2007

anett1
dieta Ta tak vystavi, aked budes kojit, tak Ti babo ten tuk aj trochu odoberie. Nemusis sa bat. Ked sa nebudes prejedat a budes sa hybat, tak to pojde vsetko prec. 🙂 🙂 🙂

anett1
22. feb 2007

tak to dúfam lebo zase kámoška ked kojila pribrala a to vieš u mna si každý myslel že ked budem tehotná tak nepriberiem vela lebo som bola chudá takže aj to kojenie je otázne ako to bude umna. 😔

iga
22. feb 2007

No to hubnuti snad takovy problem nebude - DOUFAM. Mamka mi rikala ze se mnou (s 1. ditetem) opravdu tech 25 nabrala 😨 , ale ted vypada uplne normalne, je pekna! A znam spoustu takovych zen. Tim se uklidnuju. Tak se Anet neboj, to bude urcite v pohode. Vtipne je, ze kdyz prijdu po vikendu do prace, tak se mi kolegove smeji, ze se jim kulatim pred ocima 🙂 Chodite holky do prace? Jak to zvladate s vahou navic? Ja se teda sotva valim 🙂

anett1
22. feb 2007

no iga a kolko si pribrala? ja som momentálne doma na pnke ale už na budúci týžden idem do roboty. aj umna v robote chlapy len gúlajú očami že ako sa im gulam pred očami stále rozprávajú že to nieje možne. ja tu váhu aj cítim ťahšie sa my všetko robí ale musím to zvládnuť.

adakafe
22. feb 2007

ja robim aj doma a obcas idem aj do prace,ale nastastie nemam kolegov, som tam sama, akurat iba co vratnici pokukuju ako sa valim po schodoch. Je to zvlastne,ked idem napr. na obed, tak sa vsetci na mna pozeraju a pocujem len ...sususu..ta je tehoska a pod.... 🙂 vzdy sa musim pousmiat...ale nastastie mam sedavu pracu, tak tu vahu citim len ked vstavam zo stolicky na WC, obed alebo domov...

iga
22. feb 2007

Anet tech 11 je nahore 😀 A funim uz na tretim schode 🙂 , ale dneska odpoledne jdu cvicit

anett1
22. feb 2007

hm tak to je super že ides cvičiť ja sa tiez chystám ale teraz som na pnke tak nič stoho no dúfam len že sa do konca tehu k tomu cvičeniu dostanem a čo ideš cvičiť?

iga
22. feb 2007

S tou praci doma je to prave super, me uz hrozne obtezuje cestovani MHD, jak mam ten pupik velikej, tak mam strach, ze mi do nej nekdo zduchne. Ale vetsinou me pusti lidi sednout. Je to ale nezvyk ta vaha navrch, komplikuje se vsechno - vana je nejaka mala, kreslo moc mekky, vsechno obleceni - vrchni kusy - kratky 😀 Klavesnice od pocitace daleko...

messue
22. feb 2007

ja som pribrala 6 kil 😅

anett1
22. feb 2007

messue tak to tu nepís ani zo srandy 😀 ale nie normálne začínam chytať depku či čo. ja sa radšej ani teraz nevážim až 5.3 idem do poradne.

iga
22. feb 2007

Messue, mas kliku! Vsadim se ze jedes na spodni hranici tech tabulek, podle kterych bych ja uz musela za chvili rodit 😀 Byvalo ti ze zacatku spatne?

messue
22. feb 2007

ale pri prvom som pribrala 19 kil, a ked som bola v takom obdobi co ty, 13 kil. lebo som jedla vela, aby mu nic nechybalo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre