Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

nadja73
12. okt 2010

@dadika1114 proc by jsi mela rodit driv? ja mam zhorseny nalez na cipku a tak musim lezet, aby se mala nenarodila moc predcasne, takze u me je to jak hodit kostkou, kdy to bude. ja mam moji malou komplet stocenou na prave strane, takze moje bricho vypada jak hradby 😀 a to ji furt rikam, aby se roztahla po celym brise, ze na druhe strane ma mista dost, ale je tvrdohlava 🙂

dadika1114
12. okt 2010

@nadja73 nechce si dat povedat co? 😀 no vraj je malicky starsi o vyse tyzdna tak preto davaju termin skorej ...ale ved vsade mi hovoria inak ... ale zajtra idem na to velkee sono a tak by mali povedat najblizsie termin .... uvidime 🙂 ja mam inak tiez brucho take vselijake vykrutene :D

nadja73
12. okt 2010

@dadika1114 tak to jo, nase mala je malinka, takze cim dyl u me zustane, tim lip.

dadika1114
12. okt 2010

@nadja73 jaaaj 🙂 no tak to ano 🙂

mimanka
12. okt 2010

no ja som v 30 tt a zatial som pribrala 16 kg a zdá sa mi že je to strašne vela a keď si pedstavím že ešte 10 týždňov fuuuuuuu tak mi je až zle,asi prestanem žrať a začnem jesť

kukulinka
13. okt 2010

ahoj holky, buďte v klidu, já jsem 31.tt+0 a mám nahoře 19,5kg....hodně otékám, ale co nadělám...dnes jsem byla na UTZ a malej má 2100g a odpovídá 33.tt, už je hlavičkou dolů, takže asi budeme rodit dřív....

pomfrita
13. okt 2010

tak - má nejnovější váha - 32.týden: +29kg 😀 😀 😀 , za hodinku jdu taky na velký UV, tak doufám, že dítě má aspoň 10 kilo, abych to pak nemusela shazovat všechno sama 😀

kukulinka
13. okt 2010

@pomfrita pěkný, ale vůbec to na Tobě není vidět 🙂....třeba je to taky voda..... 😉

pomfrita
13. okt 2010

@kukulinka ale je to vidět, hlavně nic neoblíknu... 😝 ani rukáv od svý původní mikiny a kalhoty jen ke kolenům 😅 a voda to bohužel není, s prvním miminem jsem přibrala 25kg a voda žádná 😀 😀

kukulinka
13. okt 2010

@pomfrita jeje, co se dá dělati no, nic...já už jsem se kvůli mojí váze natrápila dost, už teď mám skoro 105kg, fuujjjj...a kolik má miminko?snad to zase shodíme, ne?

jasterica
13. okt 2010

uz finisujeme a mam plus 6.5 kg...doki je spokojny,ale mohlo by byt aj viac,nie? 😅

pomfrita
13. okt 2010

@kukulinka máš recht, už na to taky prdím..kdy jindy se má člověk nadlábnout, než když je těhu 😀
shodíme to, to je jasan....s prvním synkem jsem to měla všechno dole za čtyři měsíce...teď jsem už přeci jen zase o něco starší a vyžranější..ale snad to do půl roka půjde... 😅 já mám teda 85kg, ale jsem malá...a mimčo 1800g...zato ty máš slušnýho chlapáka, 2100g je mazec, třeba fakt půjde dřív, náš malej měl 1900g v 31.tt a rodila jsem v 38.tt, to bys brala, ne? 😉

kukulinka
13. okt 2010

@pomfrita jojo, to bych brala, ale kvůli vysokému tlaku asi půjde císařem ☹, tak uvidíme jak dopadnu....je velikej a to nevím po čem, já i manžel jsem měla při narození taky kolem 4kg, tak to asi bude tím 🙂.

pomfrita
13. okt 2010

@kukulinka aha, máš hodně vysokej tlak? ale jestli prcek váží tolik, nenachají tě s pupíkem moc dlouho a když je k tomu ještě ten tlak...vsadím se, že porodíš ještě v listopadu 😉

kukulinka
13. okt 2010

@pomfrita no dneska jsem měla 145/90 ale asi to bylo i nervama si myslím, listopad bych brala, už jsem jako chodící slon 🙂

pomfrita
13. okt 2010

@kukulinka 😀 😀 já taky
ty jo, to máš hodně, drž se 😉

aha1
13. okt 2010

Ja som v 25 týždni a zatiaľ som iba schudla 4 kg koľko ste pribrali do 25 týždňa ?

alexandrah
13. okt 2010

@aha1 - to je uplne v poriadku, teda ak si predtym nebola nejaka vychrtlina, priberat este zacnes, neboj, hlavne ze babo rastie, nie,??

pancake
13. okt 2010

ja som v 27tyzdni a pribrala som 15kg. 😔
pri prvom synovi som pribrala do porodu 18 kilov ale teraz sa to akosi na mna lepi. mala som 58kg a teraz mam 73. a to mam este 3mesiace pred sebou. 😢 😢

renatka100
13. okt 2010

@pancake ja som v 28 a mam plus 12 kg, doktor nie je moc nadseny, ale vsetky vysledky su dobre, ani cukrovku nemam 🙂

pancake
13. okt 2010

@renatka100
moj si to nevsimol ale sestricka ano. lebo za posledne 3 tyzdne /od poslednej poradne/ som pribrala 8kil. 😔 😔
ale cudujem sa? 8knedli na obed, proste si neviem povedat dost. kazdy vecer teraz pred telkou zjem 5 rozkov....alebo pomaly pol plechu kolacov. ☹ ☹

renatka100
13. okt 2010

@pancake tak to ja priberam skor z ovocia, vecer po 7 uz zjem akurat jeden jogurt, moj muz ma dost brzdi, ved vraj ako potom budem vyzerat? a ma aj pravdu, treba pevnu volu...jedz radsej iba cez den, vecer nie

pancake
13. okt 2010

@renatka100 ked mne cez den nechuti lebo som s malym a ten stale mrnci tak si to ani nevychutnam. vzdy cakam kym zaspi a potom to tak vyzera ☹ ☹

terak
13. okt 2010

@aha1 jejda, to teda neni moc dobre. Jsi nemocna, nebo co se deje?

aha1
14. okt 2010

@alexandrah pred tehotenstvom som nebola žiadna modelka bola som moletnejšia pri výške 165cm 84kg.
@terak nie som chorá malý rastie ako má len som prestala jesť ťažké jedlá ( vyprážané atď.) ale nedržim dietu len nejem mastné nerobí mi to dobre a teraz mi zistili porušené glycidy takže musím obmedziť aj múčne jedlá (pečivo), zemiaky aj ryžu.

terak
14. okt 2010

@aha1 To mame podobne, taky mi nedela dobre tucne a nezdrave, ale i tak pribiram. A jinak miminko pribira v pohode? Je v poradku?

alexandrah
14. okt 2010

@aha1 - ja si myslim, ze je to v uplnom poriadku, ked si babo ma z coho brat vyzivu, ked papas normalne, a proste ze tuk ide dole, to je v pohode!! nedaj sa strasit a zvyklat babami, co ti vravia, ze musis priberat, ja som poznala kopec bab, jedna dokonca schudla 7 kil, ked bola ako ty, proste ked nevazis 50 kil, tak je to v poho ...to ti snad povie aj lekar!! nemusi byt kazdy ako tank!!! hlavne je, ze male pribera, a rastie, aj tak do toho cca 20 tyzdna neni ani nic vidiet, babo je krpate, takze to priberanie je vzdy na tuku, resp. plodova voda, ale urcite nie 10 kil, ako niektore!!! aspon budes po porode krasna mamina, lebo pri kojeni sa zväcsa este priberie ... ignoruj blbe reci!! 😎

tehula
15. okt 2010

@alexandrah, nielen tuk, ale zvacsuje sa aj objem krvi, zadrziava sa voda v tele, cize kludne aj do 20tt niekto priberie.
Podla mna je najlepsie priberat postupne po polkile, kile ako napr na konci naraz, ze aj strie sa porobia atd...ale telu nerozkazes. Ja som najviac pribrala pocas 2.trimestra, v poslednom uz max. 1,5-2kila, co som okrem jablk uz tusim ani nic nejedla.
Teraz pri druhom hoci mi je sakra zle, ze nic nejem uz takmer ani nepijem, tak mi vaha sla hore....kedy ine baby aj schudnu.

heli1984
15. okt 2010

@kiara3 ahoj aj ja cakam prve babo a tiez som na tom bola rovnako a teraz som sa rozbehla uz mam na sebe 10-kil, a teraz sa mi to akosi zas zastavilo no dufam ze uz len niake 2-3kila priberjem , 🙂

kiara3
15. okt 2010

Ahojky dakujem za odpoved🙂Ja pomalinky priberám ja som v 20tt a už mám 58kg že je to ok doktorka mi povedala že malé rastie už má 250g a kope ako divé už to niesu tie malé kopančeky ako pred dvoma týždnami ale už silnejšie kopance🙂)Ja sa len bijím hlavne aj stravi..aj ked papáme vela vitaminou lebo mi hrozne chutí ovocie ale ide mi na chut aj udené a neodopriem si ani klobásku...A počula som aj o niektorích ovociach že by sa nemali a aj džusi lebo že tam nedávaju obzvlášt pekné ovocie ale ked mne tak chutí....Teraz zasa jahodový že jahoda by sa velmi nemala neviete prečo?Citrusi viem aj syry viem že by sa nemali a kapustová stava mnám ked kupujem kvasenu zaváranu kapustu tá štavička mi hrozne chutí...ako ste na tom vy žienky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre