Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

susik77
11. mar 2009

myslim, ze priberanie sa este da ovplyvnit v 1.a v 2.trimestri, v 3. uz moc nie.

reni7
11. mar 2009

ahoj,já sem 23tt a mám už 8 kilo 😖 a to sem v 1.trimestru přibrala jen půl kila,na Vánoce 2 kila a už to jede,nejvíc sem přibrala ve 20tt za 14dní 3 kila a to sem se nepřežírala ale jedla večer hodně ovoce,holky na to bacha já to přibrala právě po něm i dr říkala,že ovoce jen ráno a dopo 😉

mar26
11. mar 2009

bobicek5 -já si myslím,že 2kg v 16tt jsou akorát, proč si myslíš že málo?
Já jsem teď ve 23tt a mám necelé 4 kila nahoře a taky si myslím,že je to akorát..v ničem se neomezuju a jím hodně sladké.
Moje výchozí váha byla 56 na 166cm...tak doufám,že se do 15 kilo vejdu...ale to se uvidí.

jaja003 -nechci tě nějak strašit,ale myslím,že 12 je naprosto nereálné.

andykov
11. mar 2009

Holky, u mě teda bude platit pravidlo, že to, co jsem přibrala do 20tt, to bylo asi 6kg, tak do 40tt to bude dvojnásob a to minimálně, tak s tím počítjte. Většinou to vychází 😉

danka5
11. mar 2009

jaja: to je individuálne. Pri prvom tehu som priberala najviac na začiatku. v 18 tt som mala +5kg a tiež som si myslela, že skončím snáď aj na 15kg.
Celkom som však pribrala len 9kg, ale posledný mesiac som schudla 1,5kg. takže výsledná váha bola +7,5 kg. Či to bude aj teraz tak netuším, tiež som sa rýchlo rozbehla - už vážim + 4,5kg a som v 18tt. /pri oboch som vychádzala z 47kg /156cm/

mikiko
11. mar 2009

ahojte baby, boli ste niektora na 3D v Euromedixe, Procare, co ste platili? dakujem

mar26
11. mar 2009

andykov kdyby to tak bylo,byla bych táááákhle moc spokojená. Do 20tt jsem nabrala nějakých 2,5 ...ale pochybuju že naberu pod 10...spíš počítám těch 15. No co,pak to zase půjde dolů...bude muset...nehodlám kupovat celý nový šatník.

bertica.h
11. mar 2009

tak ja som sa dnešným dnom dostala na svoju povodnu vahu.
snád veľa za tých 10tt nepriberiem 😅

jaja003
11. mar 2009

susik77 - ja to tiez tak vidiem, ze min. 2kila za mesiac este priberiem, tak to by som sa este mohla zmestit do tych 15kil, aspon dufam 🙂
ale viac by som si zelala, keby som dopadla ako danka5 - do konca stale menej kil navyse 😀
sak uvidime, budem Vas priebezne informovat.
A hlavne som si posledne dva tyzdne vsimla, ze jem stale menej... babatko mi vytlaca jedlo naspat do krku, aspon to tak citim.. palenie zahy zacalo teda u mna riadne...

susik77
11. mar 2009

bertca: zavidim...v dobrom
ja cakam, ze sa dostanem na 82 kg a to este budem rada 😎

ozi
11. mar 2009

Ahojky.Ja tiež úprimne závidím. Mne teraz chutí/23tt./ 😒 😒 , snažím sa síce jesť zdravo, ale keď synček nedoje, len s velkou námahou to nezjem.

kuchy
11. mar 2009

Ahojte, teda nevím, na co si tu vy podviživenky stěžujete, výchozí váha pod 50 kg vyžaduje přibrat i normálně 😀 😀 😀 Já měla v životě nejméně po dietě jen něco pod 7Okg, po potratu jsem z nervů aniž bych žrala přib rala na 75 a ted mám ve vém tt už 6kg navíc a to nijak nežeru.... 😢

kuchy
11. mar 2009

81kg mám ted, řekla jsem si ,že můžu přibrat jen do 15kg,ale tímhle tempem,no nevím, i tak potáhnu na 90 ☹ ☹ ☹

ozi
11. mar 2009

Pozerám Kuchy, že máme podobný termín. Ja som pribbrala asi 5 kg.

mikiko
11. mar 2009

nechcem davat novu temu, baby som v 17 tt a uz treti tyzden kaslem, vypila som uz tri sirupy stodal a stale mi neprechadza, viete mi neico ien poradit? aj ked babkovsky recept . budem rada dik

kuchy
11. mar 2009

mikiko: recept prababiček pro děti: cibule na tlutá kolečka, zasypat spoustou cukru a uzavřít na noc do sklenic, cibule pustí štávu, je to sladký sirup, neškodí a na kašel pomáhá i malým dětem. 😀 😀 😀

susik77
11. mar 2009

mikiko: chod k dr., 3 tyzxdne-to uz mozu byt aj priedusky... inak, kludne mozes napr. hedelix sirup, aj mucosolvan.

a2303
11. mar 2009

Ahojte,
Nepatrím do tejto témy ale napíšem vám moju skúsenosť. Ja som začínala tehotenstvo s 54 kg. Snažila som sa počas tehotenstva zdravo stravovať, jedla som na kilá ovocie, zeleninu ale aj ryby, mäso. Ale keď som bola hlavne večer hladná, tak som si dala ovocie alebo zeleninu (ale na jedno posedenie aj kilo pomarančov) a veľa som pila (čistej vody). Takto sa mi podarilo pribrať 11 kg počas celého tehotenstva. Najviac sa priberá podľa mňa v posledných 2 mesiacoch. Aj som sa už potom bála, že bude bábänko malé, lebo som veľa nepribrala a ani bruško som nemala také veľké. Ale narodilo sa mi 07.02 krásne dievčatko s váhou 3400 gramov. Je to kľudné spokojné a zdravé bábätko. Neviem, či Vám to pomôže ale podľa mňa sa snažte jesť veľa ovocia, zeleniny a vyhýbať sa sladkým nápojom. Potom mi to asi mohlo pomôcť ale hlavne je to dôležité pre zdravie bábätka, ani nie pre našu figúru. Malá má jeden mesiac a ja som opäť na svojej váhe 54 kg.
Držím Vám palce, prajem veľa výdrže, ľahký pôrod a hlavne zdravé bábätká!!!!

mikiko
11. mar 2009

dkujem baby skusim tu cibulu aj ked tom moc neholdujem ale skusim ci zaberie 🙂

a2203, ty si skor vynimka co si tak malo pribrala a blahozem s rovnakej vahe kt uz mas,
ja som v 17 tt a pribrala som len kilo, bo sa snazim tiez ovocie a zeleninu,.. ale je to mozno aj tym ze osm bola dva tyzden chora. ved priberat zacnem az neskor no nie?

katka1981
11. mar 2009

a2303, kolko si pribrala v poslednych dvoch mesiacoch? Dakujem

katka1981
11. mar 2009

Som v 27t+4dni a pribrala som skoro 6kg, kolko este asi priberiem?

a2303
11. mar 2009

Ja som pribrala asi také 4 kilá v posledných 2 mesiacoch. Vtedy bábo rastie na váhe a je väčšia chuť do jedla..
Katka, to si nepribrala veľa, to bude ok!!! Doktor hovoril, že do 12 kg by som sa mala zmestiť.

katka1981
11. mar 2009

No keby ma cakali 4 kila tak to je super. Lenze ja som dnes stale hladna, no nedivim sa dnes jem same lahke jedla ale stale sa dnes potim. Ja sa bojim najma dotrhania, co tam po kilach, ved si dam dietu ked nebudem kojit a jeto. Ale strie nezmiznu. Ale ja jem ako mi chuti, slaniny, klobasy, vsetko, jem ako kedysi aj sladke. Ale ked napr. mi nabehne kilo za den, tak na druhy den jem max. o siedmej vecer aby som nepriberala vela. Ale fakt okrem vazenia sa, nerobim nic pre vahu, preto sa bojim ze sa mi to vypomsti. No este aby uz skoncil siedmy mesiac.

pospecka
11. mar 2009

Ahoj těhulky, jsem zatím jen 14tt+2 a nepřibrala jsem zatím nic. Ale já nejsem žádnej drobek, tak si to tělo má z čeho brát. Otěhu jsem někdy před Vánocema a před Vánocema se mi podařilo zhubnout 3kg, ale přes Vánoce byly zpět 😒 a od té doby se furt držím.
a2303: Tvůj příběh mě hrozně nadchnul a dal naději že těhu nemusí znamenat další kila do budoucna k dobru. Kdy jsi začla přibírat? Ty provozuješ nějaký sporty? Díky za odpověď.

a2303
11. mar 2009

Ahojte,
Teší ma, že som vás trocha povzbudila 🙂 Mne sa neporobili ani strie,nič ale každý večer som si natierala brucho obyčajným detským olejčekom AVIRIL (stojí asi 25 sk). Cvičiť som cvičila do 7meho mesiaca ale len raz týždenne posilňovanie (brucho som vynechala). Veľa ľudí sa namňa pozeralo ako na krkavčiu matku, lebo si každý myslel že mi ide len o postavu, hovorili že bábätko bude malé a že musím za dvoch jesť... 😠 no jasné!
Teraz sa ja usmievam na nich, lebo som veľa nepribrala, niesom potrhaná, a čo je hlavné bábätko malo ukážkovú pôrodnú váhu a je zdravé ako mak!!! A kľudné, ona mi spí cez deň aj v noci. Fakt.. Neviem, čím sme si ju zaslúžili 😵 Je to pokojné bábo, také spokojné. Aj v nemocnici doktorka stále na vizite hovorila, ona je taká malá spokojná 😀 Dosť som sa o seba starala, mala som aj ten babyplus /prenatálny systém/ pre malú v brušku. Robila som až do termínu (máme rodinnú firmu). Ja si myslím, že tehotenstvo nie je choroba, treba sa cítiť a vyzerať dobre ale samozrejme všetko s mierou.

katka1981
11. mar 2009

a203, mala si nejake strie z puberty?

agatkag
11. mar 2009

ahojte, zaujala ma táto téma, mám 182 cm, 58 kg a som v 17 týždni, takmer vôbec nepriberám, mala som nejakých 60 kg pred dvoma týždňami, ale opäť som ich nejako zhodila, pritom stále jem a čokoľvek na čo mám
chuť. No dúfam, že začnem postupne priberať, bruško mi už je vidieť, aspoň že to....len aby som potom
naraz veľa nenabrala, nechcela by som mať popraskané brucho. No uvidíme, čo má prísť, to príde, len nech
je bábo zdravé.........ozve sa tiež nejaká "dlhaňa"?

a2303
11. mar 2009

Katka, nie nemala som strie ani v puberte.
Agatka, podľa mňa je to ok, ja som do 4 mesiaca tiež nepriberala veľmi.
Bábo má vtedy len pár cm, čiže podľa mňa nemáme vlastne čo priberať, len ak na seba.
Majte sa krásne a držím palce!!!!

katka1981
11. mar 2009

a203, tak to je tvojou genetikou , si jedna z mala, vacsina bab ma strie uz z puberty, no darmo si kocka 😀

tehula
11. mar 2009

katka 1981: ty uz nejake strie z tehu mas? Ja nie, ani v puberte sa mi neporobili
a2303> to je super, normalne zavidim, ja fungujem obdobne, ako ty pises s tym jedlom, pritom cvicim 4x do tyzdna no holt, hore mam uz 7kg. Zacinala som na 52kg 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre