Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

klauduska
24. jún 2009

ahoj luka....tak to muselo byt neprijemne ta crevna chripka.....Mna teraz trochu dostali bolesti zaludka,drzalo ma to 4 dni,bola som doma a nic som poriadne nejedla ani nepila,uz ma manzel chcel odviezt k dr.,ale potom na 5.den som sa uz dostala z toho....Mozno to bolo aj tym,ze sme sa vratili z dovolenky,v lietadle som odpadla a zvracala a potom ma chytilo hrdlo a nadcha....Takze tak....

V podstate ma ta vaha az tak netrapi,ved si vravim,ze to schudnem...Som sportovy typ,tak to vysportujem,snad.... 😉

Este neviem co to bude,k dr. a na sono idem v utorok,30.6 a uz sa neviem dockat!
Termin porodu mam teda zatial rozny:podla poslednej mrsky 14.11.,podla velkosti plodu 19.11. a podla prvych pohybov 28.10....Tak absolutne netusim....

A ty si z NR?

sunnyna
24. jún 2009

marcela22-ano natieram sa 2krat denne krémom proti striam- Elastin,kupujem ho v lekárni...dúfam že aspom trocha pomože a nebude to také strašné....dakujem za podporu 😉

luka04
24. jún 2009

klauduska...ja som kusok od NR...v NR mam doktora..mne tiez nevedia presne stanovit termin,pretoze mi meskali mesiac, vysadila som totiz tabletky po 6 rokoch..a nestihla som ani nabehnut na system bez HK a ostala som tehotna 🙂 takze keby sa riadili menstr.mam termin uz v oktobri..ale podla velkosti plodu to stanovil takto.. 7.november..na poslednom sone pozeral pohlavie, zdalo sa mu, ze dievcatko /co som sa straasne tesila/ ale nemam sa toho celkom drzat este..teraz idem 2 jula na kontrolu a 10 jula idem do Hlohovca na 4D sono...takze uz by sa to malo potvrdit na 100%...uz citis pohyby???mna zacalo kopkat tak pred dvoma tyzdnami 🙂

r.ferraro
24. jún 2009

Ahojte dievcata, ja som sa vazila vcera. Moja vaha na zaciatku tehu bola 68 kg, teraz som na 77 kg, som v 28 tt. Dufam, ze nebudem priberat vela, lebo moj doktor mi vzdy prizvukuje, ze ked vela priberiem hodi ma na dietu....
Inak citim sa ako velka lopta....Malicky sa mi vzdy tlaci pod prsia co je neprijemne, ale staci ked sa mu prihovorim a pohladkam brusko a on sa stiahne, ma este dost miesta tak to vyuziva a plave,plave a plave.

klauduska
24. jún 2009

luka,mozeme prebehnut do temy "Som tehotna",aby sme tu nenarusali temu..... 😉

luka04
24. jún 2009

ok 😉

marinka
24. jún 2009

klauduska, 2 kg ve 20 tt jsou v pohodě,ono se ti to teprve rozběhne 😉 Já jsem skoro v 19 tt a mám nahoře 1,5 kg a měla jsem to tak i při prvním těhu a u toho jsem celkově přibrala nějakých 8 kg..

klauduska
24. jún 2009

aj som si myslela,ze v pohode,len aby som potom zrazu nenabrala moc a nespravili sa mi velke strie...Ale co uz.Asi to moc neovplyvnim....Vcera mi vravela jedna porodna asistentka o priberani,ze my ani jest vela nemusime,ale tie hormony si spravia aj tak svoje a priberies-jedna viac,druha menej.... 😒

marinka
24. jún 2009

Strie záleží víc na genetice než na tom, kolik přibereš. Někdo přibere dvacet kileček a nemá jedinou, já jsem je měla i s těma 8 kg 😖 Ale naštěstí jenom na zadku a na bocích, na bříšku nic a teď už jsou vybledlé.. Ale počítám s tím, že ani teď se jim nevyhnu 😒

syko1
24. jún 2009

ahojte babenky, som chlap tak snad aj napriek tomu mi niektora z vas odpise. moja nastavajuca mamicka ;) papa stale rovnako ako pred porodom tak aj teraz a pribrala skoro 30kg este jej ostavaju cca 4t. :(. precital som si tu vela prispevkov tak zhruba viem co a ako ale nedocital som sa ze ci to moze mat vplyv aj na vyvoj babetka alebo nie :(.

meza
24. jún 2009

syko1 ahoj,ja som pri prvom dietati pribrala 35 kg v porodnici som nechala 15kg a do troch mesiacov som mala este menej ako pred porodom.maly sa narodil v uplnom poriadku mal 4100g a 53 cm a to som ho este tyzden prenasala. 🙂

marinka
24. jún 2009

syko, na miminko to určitě nemůže mít vlit, to se nebojte 😉

syko1
24. jún 2009

dakujem, potesili ste ma lebo doktor nas strasil ze moze umre. . To bol nejaky divny stary doktor.

dakujem este raz 😉

mia78
24. jún 2009

ja som tiez pri prvom pribrala 28kg a malý bol uplne vporiadku mal 4820kg a60cm,tak sa neboj....
teraz som zatial nabrala 9kg tak akurat ,takze kade tehu je ine 😀

marcela22
24. jún 2009

Syko to bol teda riadne blbý doktor, s prepáčením 😠 Neboj, mamička aj malinké budú určite v poriadku a kilá pôjdu snad po pôrode rýchlo dole.

Mia, to si teda mala riadne mimčo 😀 mala si cisarák?

byggyt
24. jún 2009

mia78- tak pred tebou klobúk dolu, skoro 5 kilový valibuk, pôrod si mala určite náročný

pipinka82
27. jún 2009

Ahojte ja som počas tehu pribrala 28kg takže som rodila ako 83kg ☹ velké teleso som bola niekam ked som vchádzala najprv bruško a potom môj zadný kufor hehe 🙂 teraz sa už smejem aká som bola ale nebolo to nič príjemného strašne som sa cítila a tak svami súcitím 😉 ale malý má už 10 mes a mám na sebe ešte 5kg a nie ich zhodit ☹ ....nemusíte sa bát tie kilá zídu raz dva a miminkám to neprekáža a neohrozuje ich nič ked maminka vela priberie 🙂 to je príroda žena vela vydrží 🙂 držím palčeky tehulkám 😎

saronka
28. jún 2009

Ahoj holky..já jsem na začátku 23týdne a mám 4kg navíc.. trošku mě děsí, že jsem ted přibrala za 3 týdny 2 kg.. a to nemám pocit, že bych jedlanějak víc.. tak se bojím, že tímto tempem budu mít na konci těhu min. 20kg.. jako žádný drobek jsem nebyla..měla jsem před těhu 175cm a 75kg.

solliden13
28. jún 2009

Ahojte ja som teraz iba v 10 tt a mam nakazane iba lezat, a jasne ze priberam strasne vela aj ked papam iba v norme. Neviem ako to pojde dalej lebo uz teraz som od zaciatku pribrala 6 kg a ked pozeram do mudrej knihy, tak tam sa uvadza ze do 12tt mozem pribrat max.2kg. Vazne mam strach ako to bude v 8 mesiaci. neporadi niekto? dakujem

reni7
28. jún 2009

AHOJKY 🙂
tak já sem dnes 39tt a mám nahoře 15,5 kilo,začala sem na 62 a mám 77,5

posledních 14 dní se mi váha drží pořád stejně,dokonce mám o půl kila míň,takže já v 9 měsíci v poctatě nepřibralůa nic,zato v 8 měsíci cca 3 kilča

sisinka76
28. jún 2009

babulky, ja som v 1.tehotenstve pribrala len 9 kg, teraz som v 24.tt a uz mam 7 kg navyse 😢

tehula
28. jún 2009

tehulky, nestresujte sa, ja som sa bala zhadzovania po porode. Pribrala som pocas tehu 12kg, hoci som posledny mesiac uz skoro nejedla, lebo ma mimi tlacilo. A do tyzdna po porode mi postupne odislo 10kil. Tie 2kila navrch neriesim, lebo to su prsia a este ovisajuce brucho. Skutocne by ste mozno neverili, co dokaze s vahou urobit zadrzana voda a nie vsetko je tuk. 😉 l

babulka123
28. jún 2009

soliden.. nooo nezavidim ti .
ja som v 34 tt. a mam navyse 16 kg.. od 2 mesiaca mam prisny kludovy rezim takze len lezat , kraaaaaaaaaatulinke vychadzky - typu autom do obchodu a spat - a to bolo vsetko.. takze odporucam davat pozor na sladke a viac ovocia.. ale osobne si myslim ze je to pruuuudko individualne. .neboooj po tehu to dame vsetko dole..

solliden13
30. jún 2009

Babulka ahoj, ja som na tom podobne, len lezat a lezat. Ale posledny tyzden skusam ocovie a zeleninu, a zatial sa drzim ;) a nepriberam, dufam ze to pojde aj nadalej takto aj tak si myslim ze uz mam taku zasobu tuku ze na cele tehotenstvo

babullka1
30. jún 2009

ja som si tiez skoro cele tehu odlezala a pribrala som 21kg 😠 co je dost vela,ale je pravda ze za posledne dva tyzdne som nepribrala nic...dufam ze uz ani nepriberiem 😅

ela222
30. jún 2009

joj, baby. Ja som začínala tehu na váhe 49 kg, výška 165 cm. Takže asi skôr podvýživa. 🙂 Teraz som v 20 tt a mám 55 kg. Ale už som z toho zhrozená. Dokonca som obmedzila sladké. Nie som žiadna anorektička, to nie, ale vždy som bola chudá (genetika dobrá) a zjedla som za dvoch. Bojím sa, že priberiem veľa a moje telo, resp. nohy to zloží. Viem, že priberanie je normálne a tak to má byť, ale aj tak. No asi som teraz veľa z vás pohoršila, že o čo mi ide týmto príspevkov, ale musela som sa vám zdôveriť. Tak ma berte s rezervou. 🙂

marcela22
30. jún 2009

Ela neboj, ja Ťa chápem. Žiadna z nás nevidí rada, ako stúpa ručička na váhe, či sme začali na mušej váhe, alebo "ženskej" váhe 😀 Ja som mala pred tehu 55,5 kg pri 168cm. Teraz som v 24tt a mám 60kg. Tiež to asi nie je nič hrozné, ale radosť z toho nemám...
No ale neboj nohy Ťa určite unesú 😀 Kamarátka bola na tom tak isto ako Ty, pred tehu mala 48kg a 168cm, v tehotenstve pribrala vyše 20kg a uchodila to 😉 Len sa riadne natieraj aby si obmedzila strie, kilá sa nejako zhodia 😵

marcela22
30. jún 2009

ešte mi nedá nenapísať, že než som napísala predchádzajúci príspevok tak som zbaštila výdatný makový koláčik ako nič 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aussiegirl
30. jún 2009

ahojky. ja som pri prvom synovi zacala na 60kg a skoncila na 85 - vysoka som 160 😀 !!! blbe to bolo hlavne preto, lebo sa mi tazko dychalo a chodilo. az na posledne dve kila som dala vsetko dole. za prve dva mesiace 15kg, ten zvysok sa ma dost drzal, vtedy som nabehla cvicit a dodrziavala som pitny rezim. vsetky sme indi vindy a mame rozny metabolizmus a geneticky zaklad, takze kila navyse rieste len vtedy ak by uz znamenali riziko pre babo. HLAVNE radim vela sa natierajte, ja som minula nenormalne mnozstvo olejcekov (musim pochvalit zn. weleda) a kazdy vecer som si pod sprchou presla ohrozene partie takou masaznou rukavicou (dostat v DM, stoji to par centakov) a musim sa pochvalit ze napriek obrovskemu mnozstvu kil nemam ani jednu striu z tehu. som zvedava,ze ako to bude teraz pri druhom tehu, som 7tt, zatial sa drzim, uvidim pri dalsej kontrole, ale rada by som to udrzala na 15kg max. tak si VELMI drzim palce aby sa mi to podarilo.

zeleny_cajik
30. jún 2009

No tak ja aktualizujem svoju hmotnost. pred dvomi tyzdnami som pisala, ze to je 8 kg, teraz som 26tt a je to uz cez 9 kg, citim sa ako velryba, narazam bokmi do zarubni dveri.... je to, akoby som presadla zo skody fabie do avie a neviem ju soferovat 😀 Neviem sa stotoznit s novymi rozmermi a desi ma predstava, kde skoncim 😅 Navyse sa mi na nohach urobila hnusna celulitida, takze bye-bye kratke saty, sortky a sukne 😠 😖 dufam, ze po porode zmiznu kila aj s pomarancovou kozou, je to bleeee 🙄 iba prsia si prosim nechat v sucasnej velkosti 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre