Ako zvládať nervozitu a zlosť v tehotenstve?

vericka.k
28. feb 2009

Ahoj, chcem sa spýtať na nejaké dobré rady ako zvládať nervozitu a zlosť v tehotenstve.. Som na začiatku, asi tak 7tt a všetko ma dosť vytáča. Moc sa s nažím a moc ma to mrzí, že som ako parný hrniec pred výbuchom ☹ Prosím máte s tým niekto skúsenosti? Mozete mi niekto pomocť? Nechcem mimi ublížiť, tak moc ho chceme a tešíme sa, nechápem, prečo si to neužívam 😖

eliska07
21. sep 2016

@vericka.k Ahojky,

neviem Ti poradiť ako s tým prestať 😉 ale odporúčam Ti, aby si sa o to aspoň snažila. Ja som pri prvom tehotenstve bola dosť uplakaná (rôzne nakopené problémy) a môj prvý syn je dosť plačko... V druhom tehotenstve, keď som sa tešila, že si ho budem užívať - som bola nervózna ako pes 😉 a stále som sa na niečo hnevala a rozčuľovala - proste sa mi to ťažko ovplyvňovalo. Náš druhý syn je úžasný - tiež ako samozrejme aj prvý 🙂 - ale je neskutočný nervák 🙂

Ja proste na svojich deťoch vidím, že to aká som bola ja v tehotenstve, tak sa na to ich povahy dosť prenieslo...

A rovnako mi to príde (aspoň u mňa) aj s jedením v tehotenstve. V dnešnej dobe nás všade len upozorňujú, že nejedz veľa, nepriberajte veľa - na poradni a podobne... obidve tehotenstvá som si dávala pozor, aby som teda veľa nepribrala a veľa nejedla... a môj výsledok? Ani jedno dieťa mi nechce jesť... čistá katastrofa - prvý do troch rokov - neskutočný boj - potom sa už ako tak rozjedol. A tento menší - tiež neskutočný boj, aby aspoň niečo zjedol... Ja viem, že to spolu nemusí súvisieť, ale som si proste povedala, že keby som ešte niekedy tehotná, radšej priberiem 16 kg a skúsim sa "neobmedzovať" a potom uvidím, či to má alebo nemá vplyv na stravovanie sa dieťaťa potom...

Takže ti prajem hlavne pevné nervy 🙂 a pohodové tehotenstvo 🙂

To sú len moje súkromné postrehy na vlastných deťoch, tzn., že vôbec nemusia byť správne 🙂

romina1912
21. sep 2016

Ja som sa rozculovala celé tehotenstvo,mozno aj preto že do konca 6 mesiaca som prevracala každý jeden deň. Chudák partner si to odniesol najviac. Vadilo mi aj to že dýchal :-/ napínalo ma zo všetkých pracích prostriedkov, z každého pohybu ktorý partner urobil v posteli aj to že vedľa mňa sedel,vsetko mi vadilo doslova,len som plakala nad zachodom,vonku na záhrade,vsade kde bolo najbližšie dobehnúť na vracanie. Mama mi nadávala že sa mám ukľudniť že bábo bude zle po mne potom 😀 a mala Sophia je poklad,vobec neplače pokiaľ nie je už naozaj unavená, je to úžasné pokojne dieťa,ziadne následky nemal môj stres,nervozita. Myslím že sú to len povery.

ebi88
21. sep 2016

@romina1912 aj ti neiekdy liezol tak hrozne na nervy, ze si bola radsej ked bol prec? Myslim partner.

romina1912
21. sep 2016

My sme robili opačne smeny v robote takže sme sa videli len v práci skôr,ja som spala vždy keď prišiel z práce a naopak. Ale keď bol doma vadil mi aj chýbal zároveň. Ale aspoň má mal kto utešovať pri vracani 😀
@ebi88

vericka.k
autor
21. sep 2016

@mucka2505 Ahoj, od kedy som sem naposledy prispievala ubehlo 7 rokov 😊 mam dve krásne spokojné deti. Nervozita bola vtedy proste prirodzená. Nic sa neboj. V pohode som prodila, deti boli tak dobré, ze vlasne ani neviem aky mali plač. Tetaz dávajú teda zabrat viac. 😂 neboj sa svojich emócií, pusti ich von, hold si tehotná, hormóny sa zbláznili, partner to musí tak brať 😉

sosannaria
2. okt 2016

Ahojte babulky, som v 14tt a moje nalady uz mna amotnu hnevaju. Esteze mam tak uzasneho chlapa, ze mi poviem, ze sa na mna nevie hnevat. No moje vybuchy zlosti, urazlivost, plac je desne. Ja som bola taky spachtos, kde som lahla som nemala problem spat. Teraz v noci sa budim aj 8-10x, som nevyspata a o to viac nervozna. Skoda, ze aj chlapi si nemaju moznost vyskusat tieto stavy, aby nam skutocne verili, ze sa to neda ovladat 🙂

kamedi123
10. aug 2017

No vidím že nie som sama, kto prežíva podobné alebo rovnaké pocity 🙂 som na konci 20.tt a keď ma chytí hnev, tak to je ako sopka ktorá vybuchuje, nedokážem to prekonať a musím vybuchnúť ale po pár minútach je dobre... nie je to nejako extra často ale keď to príde tak to stojí za to a potom mám samozrejme výčitky svedomia :( no mám pocit že v poslednej dobe to je častejšie ako by som chcela, ale to bude asi tými 40-kami čo sú vonku...nikdy som sa nerozhnevala na človeka, ale poriadne ma dokáže vytočiť naša mačka alebo maličkosť pokiaľ mi je horko, ktoré mi vadilo už aj pred tehu... je to hrozné a u mňa to je ešte o to horšie, že mám depresívno-úzkostnú poruchu,ktorá je teraz neliečená kvôli bábatku takže keď sa k tomu pridajú ešte aj hormóny, je to ťažké :( dúfam, že naše malé nebude veľký nervák kvôli mne :(

janamexico
1. sep 2017

janamexico
Včera o 23:47
Ahojte mamiky adi viem ze niesom jefina len neviem co mam robnit so sebou nezvladamos svoje nalady teda ja aj celkom hej ale moj manzel je zo mna na nervy stale sa len hafame teda ja stale sa chcem hada kazda somarina ma rozhadze tesim sa ze som tehotna lebo uz citim moju fazulku ako sa hybe a dava mi najavo ze je v poriadku ako ste to vy riesili co ste robili nechcem aby moj vztah skoncil moje mnzelstbo kvoly mne 😢☹😢

nankab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre