Antidepresíva v tehotenstve

lana11
19. okt 2018

Ahojte chcela by som sa poradiť s mamičkami, ktoré počas tehotenstva brali AD. Pred otehotnením som brala 1 rok lieky, ked som zistila že som tehotná lieky som začala vysádzať všetko bolo ok, ale teraz sa mi všetky stavy vrátili, stavy úzkosti,paniky,ktoré trvajú aj celé dni.Moja psychiatrička mi povedala že ak mam zlé stavy mam si dať bud xanax,neurol, lenže ja začínam mať pocit, že už ani tieto lieky mi dobre neučínkujú.Stále ma odbije tým, že nie je dobre pre dieťa aby som brala AD som v 6 mesiaci.Ze dieťa sa môže narodiť choré, môže mať absťáky a také veci. Ja viem, že by som sa mala radiť hlavne s lekárkou ale už som zúfala, bud ja nechápem ju alebo ona mňa. Nechce mať choré dieťatko, ale začínam nad sebou strácať kontrolu.

1482009
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sunseth
31. máj 2019

@veronikao87 tych ucinkov sa zbytocne neboj. Da sa ti ta tabletka prepolit? Zacni na nizsej davke a potom zvys. Ja som mala len mierne tocenie hlavy a to len preto ze mi dal dr hned vyssiu davku. Necitaj pribalovy letak!!!
Zdalo sa mi ze mi to pomaha tie bylinky ale ak mozes brat AD tak je to ucinnejsie isto

veronikao87
31. máj 2019

@1482009 aha,mě je prave napsala a hned rekla,ze tyto muzu bez obav cele tehu i s nimi kojit...je mi jasne,ze urcite je lepsi bez leku,jen nevim,jestli tyto stavy a to ze se trapim neublizuje miminku ještě více.

veronikao87
31. máj 2019

@sunseth je to 50mg a koukala jsem,ze pulit se daji ještě...i sem premyslela jestli nezkusit ctvrtkou,mám z toho hruzu proste no,snazim se to porad oddálit,i když se zrovna dobre necítím.

katka2678
1. jún 2019

@veronikao87 samozrejme nebolo to ideálne,ale dalo sa to zvládnuť a asi som aj mala šťastie,že mi pomerne rýchlo zabrali

pink_lady
4. jan 2020

@lucinika ahoj, prosim, mohla by si mi prosim, hoc do IP poslat meno tej psychiatricky, ku ktorej si v tehu chodila? Dakujem moc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre