Chuť na cigaretu v tehotenstve

zuzana92521
26. máj 2019

Ahojte maminky,som pomaličky na konci,pred tehu som bola silná fajciarka,potom keď som zistila že som tehu tak som prestala. No teraz mám obdobie,keď som dosť psychicky vypäta a mám strašnú chuť na cigaretu.samozrejme nezapalila som si a ani nemám v pláne,len prosím poraďte,ako to potlačiť. aj to má veľmi rozrusuje.dakujem za prečítanie a pochopenie mojej situácie a prípadnú radu.pekny deň

sapetka
26. máj 2019

@zuzana92521 ja som mala tiez velkj chut na cigu po porode prislo to tak mozno 5-6mes po porode.. jednoducho som si zapalila a rovno aj zhasla lebo mi to vobec ale vobec nechutilo.. ale mam stale sem tam myslienky na cigaretu v hlave ale tuzba sa vtratila🙏Treba ostat silna a spytat sa ci fakt ti to treba a chces aby ten smrad z teba citilo tvoje dieta

zuzana92521
autor
26. máj 2019

@sapetka ja viem,ono to je ťažké,nechcem si zapáliť lebo viem,že ak si dám jednu,pri tej to neostane a budem chcieť viac ..odolavam,doteraz mi to absolútne nechýbalo,nemala som potrebu,no ten stres čo práve prežívam to vo mne vyvoláva,lebo vždy keď som bola nervna a zapálila som si tak som sa uklidnila ..ale posnažím sa a chcem vydržať

nika3136
26. máj 2019

@zuzana92521
Jednak mysli na to dieťa. Ak teraz nefajčíš tak asi cítiš, aký to je hnus nehovoriac o tom, čo ti to robí v tele.
A mne pomáha aj spomienka na to, ako mi bolo po cigarete po dlhom čase zle. Bolesť hlavy, na zvracanie, v hlave kolotoč.
Tiež som fajčila krabičku denne 6 rokov, keď som otehotnela tak som prestala a abstinujem už 2r a neplánujem začať. Mala som príležitosti (oslavy atď kde sme aj vypili víno a tak, vtedy sa mi fajčilo najlepšie) ale nezapalila som si a som na seba hrdá

zuzana92521
autor
26. máj 2019

@nika3136 ja viem,ake je to svinstvo, chvála Bohu nemala som doteraz žiadnu potrebu si zapáliť, a ani nechcem,lebo viem ako by to skončilo,len tá chuť je niekedy väčšia,no snažím sa tomu pdolavat

candii
26. máj 2019

Zamestnaj svoju myseľ niečím iným, vypusť to z hlavy. To mi pomohlo, čítať knihy, riadiť alebo inú aktivitu kde som zabudla.

zlatica99
27. máj 2019

Tak vieš ono také slabé chvíľky dojdu v každom prípade, no musíš si predstaviť tvoje bábatko a podľa mňa ťa tá chuť hneď razom prejde

nika898
27. máj 2019

@zuzana92521 urcite skus nefajcit pocas tehu. Ja som tiez mala taketo nutkanie ale az po porode ale odolala som lebo som chcela druhe. Po druhom porode chut na cigarety este vacsia nehovorim o tom ze mm fajcil, do toho stres no cista katastrofa ale hovorila som si stale ze kojim ze nemoze. Je to tazke ale da sa to. Drzim palce aby si to zvladla co najdlsie 😉

zuzana92521
autor
27. máj 2019

@zlatica99 to ja si vravím, každú jednu chvíľku keď pomyslím na cigu, že keď som doteraz nefajčí la, nezapalim si... Tak odolavam
@nika898 dakujem aj u nás je to problém, že manžel fajčí, no nie pri mne, to sa snaží rešpektovať, ale nejak to už zvládnem.. Zvládla som doteraz, zvládnem aj ďalej heee

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre