Čím som bližšie k pôrodu, tým viac neznášam svokru

pluhajda
3. dec 2014

Ahojte baby, viem ze tých tém tu už bolo ale potrebujem vedieť aj názor iných nestranných ľudí. S manželom žijeme v dome u svokry už asi 5 rokov. (dôvodom je že ju chce doopatrovať a nenechať samu). Mala som zato, že neni zlá ani zákerná. Neviem ci to je tými hormónmi ale momentálne mi ide brutálne na nervy. Vždy sa snažím upratať, celý dom. Ked vidí, že som doumyvala dlažky, tak mi ich VŽDY zašlape. Aj keď jej poviem aby to nerobila, a veľmi dobre vie ze to neznášam. Stále má vyšetruje čoidem do obchodu kkúpiť, čo som kúpila a pod. Ked varím tak okolo mna snori a snaží sa mi dávať svoje "cenne rady" čo a ako mám robiť. (tak, ako myslím že každý je z domu nauceny ináč) už keď sa teda milostivo naje, ani sa neobtazuje umyť si po sebe ani ten tanier. A jej úplná specialita je s prepáčením "okakat" toaletu a tu si tiež neupratat. Ked periem, a vidím že vonku je sychravo tak to logicky vesam vo vnútri. Aj to vykrúca papuli, že prečo nie von. Ceresnicka na torte je, že ked k nam niekto príde tak sa len vychvaluje čo ona všetko robí. V podstate zo mňa robí " medziriadkovo" neschopnú chrapunku. Topka bola na svadbe keď nám otvárala obálky a rátala peniaze. No a dnes sa pred mužom rozplakala ako jej ja blizim, lebo sa s nou nerozpravam. ked jej niečo poviem, vôbec ma nerešpektuje a muž nedá na ňu dopustiť. Jeho milujem a chcem aby bol šťastný ale ona ma dohna do sialenstva.

mihula
4. dec 2014

@pluhajda tvoj manžel je sam bez surodencov?Doopatrovat,neznamena,že nemozete byvat sami.

jankik
4. dec 2014

@pluhajda svokry su dobre divadelničky a mamky su viac ako manželky, pritom si treba mamu vaziť a pomahať jej, ale nie ked to zneuzíva... odporučam nereagovať na nu a nerobiť si z nej nič, človek ju nezmení

tjaden
4. dec 2014

@pluhajda fuuh mrcha jedna hnusna :D nezávidím ti, no mňa ked niekto naštve tak za oár hodin vychladnem ale ak ťa štve tak čosto že ti nedopraju už ani pár hodín na ukludnenie tak nervy sa stupňujú, nezávidím ti vživote by som so svokrou nebývala ach máš smolu

lorela
4. dec 2014

@pluhajda A svokra má už vysoký vek alebo/aj vážne zdravotné problémy, pre ktoré musí mať "opateru" 24 hodín denne?

miculiatko
4. dec 2014

@pluhajda ahoj. Osobne si myslim podla toho co som si tu precitala ze svokra sa boji zostat sama. Aj tvoj manzel sa boji nechat ju samu aj ked by sa tym nijako neogrozila. Prisli by ste ju navstivit. Odstahovat sa neznamena vykaslat sa na nu. Je celkom pochopitelne ze tvojmu poloviciakovi sa nechce niekam inam: jeho praca, nove naklady na byvanie, pripadne cestovanie Chlapi celkovo nemaju radi zmenu no ako sa hovori: kto chce, hlada sposob, kto nie hlada dovod. Chapem ta ze si v tazkej situacii mna by slak trafil keby som mala vkuse za zadkom svokru dokonca aj svoju mamu a samistatne byvanie je nad vsetko. To mi ver. Snazis sa byt ustretova no co za to dostavas? Len dobre mienene rady od svojry bez ktorych by ti bolo lahsie. Fakt...pre pokoj v rodine vlastne byvanie aj ked viem ze to dnes nie je lahke. Sama som toho prikladom. No za tu hypoteku mi to stoji. Gazdujeme si sami dvaja a kazdy ma moze bozat za to kedy a ci umyjem riad. Drz sa a zelam vsetko dobre! Nech sa to vyriesi k spokojnosti vas vsetkych

meusicka
4. dec 2014

@pluhajda uprimne.... ja som tehotna s dvojickami pod strdcom plakala jak decko, ked moja svokra spochybnovala vsetko , pomaly uz aj vzduch co dycham. byvali sme u svokrovcov a vraj s tym, ze ked tam zostaneme tak nam samozrejme ostane dom, a ze si vsetko mozeme hore na poschodi prisposobit ako budeme potrebovat. no len vtedy este nikto nevedel, ze tie prvotne prerabky nakoniec nebudu stacit, kedze sme neplanovane pocali dvojicky a tak sme tam uz nemali dost meista s 3 detickami. uz aj s dvoma by to byvalo ltt, ale s 3 uz vobec. tak sme my este chceli predsa len nieco prerobit, ale uz sa svokrovcom do toho nechcelo, ani okna menit, ani nic, a dokonca nechceli dovolit atym padom ani nam aby sme daco robili. samozrejme nam to nikto nepovedal, lahsie bolo pustat hlasky tzpu, ci ja to a hento myslim uprimne a ci to a hento. takze nakoniec som sa zosypala a povedala som nie dakujem. my sme sa s tym borili a nie len so svokrou ale aj svokrom. manzel nastastie stal pri mne a tak sme si povedali, ideme od nich.
a nakoniec ked sme sa zacali stavat, tak okolnosti to zariadili ak, ze muz musel odist za pracou do zahranicia, a sme tu spolu s nim. svokrvoci ta ostali a necakane zomrel aj svokor. takze svokra ostala sama. ale aj tak sa tam uz vracat nemienime.
teraz to nie je ono a prichodom dietata resp. deti to bude este horsie. ja som tiez bola spokojna kym sme nemali deti, ale potom to bolo uz na nervy.
postarat sa o mamu sa da aj inac, nie len tak, ze ste tam non stop.

janinah
4. dec 2014

je ti jasné,že doopatrovať mamu chce síce syn,ale v podstate to ostane na tebe? umýva on ten pokakaný záchod? nie a ani nebude,a to je len začiatok staroby a starobných manierov...ja keby som bývala u svokry,ako aj hrozilo,tak som do roka od svadby rozvedená..našťastie som na spoločné bývanie nepristala....toto nevidím na šťastný život v rodine,po narodení dieťaťa si musíš presne určiť odtiaľ-potiaľ,lebo tá jej starosť do vás tam bude a nie malá.......u nás to bolo nakoniec tak,že sme bývali 10km od jej domu,ale manžel tam bol skoro denne,ja s deťmi cez víkendy,ale víkend skončil a mohla som ísť domov do svojho,tak sa to dalo vydržať....

prinzesz
4. dec 2014

ja vzdy myslmi na to ze ja budem svokra, a moja nevesta ma bude neznasat tak ako mne vadi moja svokra... necitim k nej nenavist to v ziadnom pripade.. ale lezie mi na nervy.. vadi mi jej sebeckost, mysli len na seba.. pohra sa so synom ale tod vsio.. nechat jej ho nemozem.. treba povedat muzovi ze to a to sa ti nepaci.. a neustupit.. naozaj si treba trvat na svojom.. moj muz nastastie stoji za mnou.. ale nema odvahu povedat tie neprijemne veci.. varievam ja, vlastne je to nas dom, ona k nam chodi len na navstevu, vzdy stoji pri mne a kuka mi na ruky ako varim.. a hovori mi ze ona to robi tak a onak, a ja jej vzdy s usmevom poviem, ked to budes robit ty rob si to ako chces, teraz varim ja a ja to chcem urobit takto.. a ona sa len usmeje a ide prec.. teraz mi uz vlastne na ruky nekuka.. hehe

zuzuj
5. dec 2014

@pluhajda ja nečítam všetky príspevky...ale poviem ti rovno...,,drbne ta z nej"... ked budes s nou na materskej sama doma. Ja som sa takto nechala mužom prehovoriť...a mali sme teraz kvoli svokrovcom taku krizu ze sme sa skoro rozviedli...a to ani nebývame spolu v byte...ale začalo to prave narodením dieťaťa...
A tym, ze muž si s nou takto po za mnou chrbat telefonovali a nadavali spoločne na mna... ked mi nepomahal alebo nebol doma...tak on sa potom postažoval mamičke a jeje len prihrieval polievočku...a ona ma tak ohovarala a doteraz ohovara že na mna len každý na nejake spoločnej oslave zazeral ani som nevedela prečo...až neskor sa to ,,prevalilo"...a presne len preto, ze som chcela nejake hranice...aby nechodili do domu ked sa neohlasia...aby si napr. umyli ruky ked idu k babatku..alebo nechodili včase ked malá spí na návštevu ( proste im to vyhovovalo cez obed) lebo akože su zápchy...to je len ,,smietka" čo tu vyťahujem...
Ale ked sa narodí dieťa ty budeš nevyspatá, nervozna často...a potrebuješ kamaratky, ine mamičky...a jednoducho podporu...a hlavne pomoc...od muža a pripadne od svokry... Neviem v ktorom si mesiaci.....ale podla mna pokus sa aby ste bývali sami.... alebo sa musíš zmieriť s tým, ze na Svokru nikdy nebudeš mať...že pre muža je to vždy top žena 1. Niektoré moje kamošky to zvladli vstrebať...a su v poho....napr. zas švagrina...ta si s mojou svokrov suprovo vychádza...ale je to skor účelové... už prepísala svokra na nich dom... takže asi vieš o čom rozprávam.... na to ja však žalúdok nemam.....ale svokra aj svokor ju strašne žerú...a ona ked im aj vynadá...tak to berú............Mysli však v prvom rade na svoje potreby, lebo pokial budeš sebe ustupovať tak budeš len vybuchovať a potom zase len budeš za hysterku...a budu ta mať ,,za čo ohovarať"...a davať za pravdu sebe..... preto ti odporúčam ak ,,nemôžeš zdrhnúť" nájsť to čo na nu platí...tak aby si si mohla robiť po svojom.... a vždy zostať aspon ,,pred svedkami" vyrovnaná, tichá a v pohode.... inak skončís ako ja.... lebo ja sa vždy ,,bijem za pravdu a spravodlivosť" a potom som za šibnutú hysterku....

mixersomja
5. dec 2014

...raz pohár pretečie.

88angelika88
14. dec 2014

@pluhajda asi je to ťažké ale byť tebou odstahujem sa, predsa chceš mať vlastnú rodinu a žiť vo svojom so svojimi pravidlami inak ti bude svokra celý život do všetkeho rýpať. A manžel by nešiel s tebou? Prosim ? Tak si ta nezasluži alebo neodkaže žiť bez mamičky čo je ešte horšie. Ak má manžel surodencov možu sa o nu starať striedavo. Já mám 89 ročnu babičku ktorá od 65 býva sama, a jej deti maju vlastne rodiny, lenže teraz ked už je staršia staraju sa o nu striedavo. a to tiež len na návštevy chodia a pomou jej čo treba. Neznič si manželstvo

miadi
4. jan 2015

ked si nevie dospely clovek po sebe ocistit zachod to by ma rozculovalo teho netehotna 🙂
uz na zaciatku tvojho prispevku bolo jasne kde je problem uz v prvej vete-byvame so svokrou...
mozno je trochu primitivnejsia nie kazdy dba o cistotu. Moja svokra naopak je otrok domacnosti a zahrady vecne nieco robi cisti upravuje a to ma velky dom
ked sme jej povedali ze cakame babo vyhlasila ze mozeme predat dom a prist zit k nim :D Oni su velmi dobri ludia len starsi uz tahaju k 80ke (ludia sa ma pytaju ci som ich vnucka) a vsetko vedia najlepsie.Keby mala svokra sancu cely dom by nam zariadila podla jej vkusu. Tak strasne ti chce pomoct ze by aj zila tvoj zivot za teba 🙂 tak som sa smiala ze to by sme boli na hlavu keby sme sli k nim zit ked to nepotrebujeme...tvoj muz sa isto neodstahuje kedze tam ma svoju pracu nie je to len o tom zeby bol priputani k mamicke ako niektore pisu. Z jeho hladiska je to len racionalne ekonomicke uvazovanie+on je doma prenho je to lahsie je na svoju mamku zvyknuti+k nemu je a vzdy bude ovela lepsia ako k tebe 🙂 takze to z tvojej strany nepochopi. Vzdy ti pojde na nervy ale to uz musis ty vediet co znesies vydrzis a ci ti to za to stoji. Su aj horsie veci proste si povedz ze hlavne ked je tvoje male zdrave ludia s postihnutimi detmi prezivaju tazsie casy. Toto je len svokra -ber ju tak ze je tu od toho aby ti sla na nervy 🙂 a ked muz pracuje hnet pri dome...tak nech ti viac pomaha v domacnosti nech on umyje to wcko a dlazku..a co svokra je daka chora ze si vlastny dom nepoprace?ci si z teba urobila popolusku?urcite sa daju urobit dake kompromisi ako zlepsit toto vase nazivanie -aj z ich strany.

zuzka_puska
4. jan 2015

@pluhajda ty chces, aby on bol stastny.....to je sice pekne, ale co tvoje stastie? aj on by mal chciet, aby si bola stastna ty!! ja som podobny typ, ako tvoj manzel, nechcem nechat mamku samu, vychovala ma sama, som jej za vsetko vdacna samozrejme.... ale, uvedomujem si ze mam manzela, dieta, a preto jednoducho musim sa priklonit na jednu stranu- moja mama tiez chce vsetko riadit, a manzel to neznesie. Takze, v tomto roku sa stahujeme 🙂 proste tvoj muz si musi tiez uvedomit, ci chce zit s mamickou, ako maly chlapcek, alebo so zenou, dietatom, starat sa o nich..... doopatrovat mamu urcite moze, ked uz bude na tom zle, a bude ho potrebovat. teraz je ale ocividne samostatna, vie varit, chodit, vsetko zlvada sama, tak naco s nou ste pre boha? ty sa len trapis. a ak si bude mat tvoj muz vybrat, vyberie si mamu? tak potom, asi nie je schopny zit zivot v manzelstve...... rozmyslaj, lebo ty sa casom zo svokry scvoknes, budes nestastna, a urcite vam to takto dlho nevydrzi

katarinka289
5. jan 2015

Clovek moze mat rodicov rad kolko chce...jednoducho vzdy nieco pride.Ja si tiez s mamou vychadzam lepsie,ked sme konecne isli do svojho.Uz vobec si neviem predstavit zit so svokrou a uplne ta chapem.To ratanie penazi,neviem ako to bolo pri svadbe,lebo z ich strany to nosili k mm domov den pred svadbou,tiez urcite musela vidiet kto kolko...no nevedela som o tom.Ja som bola vytocena,ked k nam chodili ludia nazret malu a nosili do kuta...to vzdy prisla a "co vam dali?" hovorim.Nepriniesli nic,len peniaze,ze si mame sami kupit ...a ona ze"no ale kolko? To ja musim vediet" Do mna 100certov...ako podla mna je to totalne trapne,ved kazdy podla svojich moznosti.A svagrina(jej dcera) je uplne cela ona.Ked prideme detom gratulovat,tak sa otvorene pyta,ktora taska je od koho,ze aby vedela?!?!?! No nervy mam na to vzdy

iva324
13. jan 2015

Ahoj! Prepáč, ale podla mna chyba je prevažne v chlapovi, keďže mamičke toleruje takéto správanie voči vlastnej partnerke (manželke). My byvame vyše roka so svokrušou a ona si nedovolila ani poznámku povedať na mňa PRED priateľom.. Zo začiatku sme sa často pochytili, urážala sa za hlúposti ale prerobili sme si spodok domu, máme zvlašť izbu, kúpelnu, KUCHYŇU (zatial sice menšiu provizornu) a odvtedy si ovela lepšie rozumieme, neuráža sa, tolerujeme sa, nikdy nevôjde do izby bez zaklopania.. Dokonca mi ponuka aby som varila v jej kuchyni keďže je väčšia, ale ja nechcem. Mne to vyhovuje takto. Máme každá svoj kútik, svoje súkromie. Dokonca to má aj výhody, napr. keď prídem navečer z práce unavená domov, čaká ma polievka, príp. večera.. (Ona je doma celé dni, už nechodí do práce). Víkendový obed si rozdelíme, ja niečo navarím v sobotu, ona zas v nedeľu...ja vlastne takmer vôbec nevarím.. 🙂 Trošku sa obávam po narodení bábätka ale priateľ ma utvrdzuje a presviedča o tom, že sa nemám čoho obávať a že jej to veľmi rýchlo vysvetlí keď sa bude starať do nás.. Takže je to podla mna hlavne o postoji partnera, vlastný syn by si to s ňou mal vysvetliť predsa a pokiaľ on to takto berie že na nu nedá dopustiť..tak potom nech si žije s mamičkou celý život v jednej domácnosti.. Alebo TY sa s ňou skús porozprávať že čo Tebe vadí, ako si to ona predstavuje, ako zase Ty si to predstavuješ..keď sa chce a je záujem, dá sa nájsť riešenie. Inak tie peniaze z obálok zo svadby... to ma teda zabilo, sila!!

pluhajda
autor
13. jan 2015

Ahojte. Takže tak ako som sa odhodlavala som mužovi povedala čo mi vadí. Jeho odpoveď bola že som tehotná čiže pracujú moje hormóny a jeho mamička je len obeť. Že ju nemám odstrkovat že ona je pani domu. Že sa bojí aby nedopadla ako jej vlastná mama (syn ju bil) . Na Vianoce sme sa hasterili viac menej zo srandy. Do čoho sa ona zaplietla. Povedala som že niečom jeho paholok. A ona : ale áno si. Keby sa tu mohlo nadávať tak by som napísala plejádu oplzlych slov. Minule ho poslala do obchodu. O minútu cumi u nás do spalne že kde je. No do vacku som ho schovala. ! Kúpime luster, na diaľkové ovladanie. A ona sa sťažuje že u nás v spálni nebude vedieť zazinat. Po prerabke spálne som upratala dom, oba len svoju izbu aj to som jej ja musela vydávať a umývať a večer sa pred synom tvárí že ONA upravovala. No nezabite ju. Bohužiaľ mám zmluvu nastavenu tak, že z materskej veľa peňazí nebudem mať. A nemám ziadnych príbuzných. Čiže stanem zuby, a vydržím kým sa budem moct seba a malú zabezpečiť (čo najskôr začnem pracovať) a viete čo? Sa vybodnem na nich, a aj na ich úchylny vzťah. Keby môže tak ona by si ho ostala.

ivankaberrynka
13. jan 2015

@pluhajda Ahoj. Tvôj príbeh mi úplne pripomína príbeh mojej budúcej švagrinej. U nich je už aj dieťa - má 7 rokov a aj to dieťa sa svokra snaží huckať proti nej. Tiež svôjho muža miluje a nevie odtiaľ odísť. Pred 8 rokmi som túto svoju švagrinú spoznala ako jednu super milú, veselú osôbku plnú života. Teraz je z nej skoro troska, na dne s nervami. Prestala k nám chodiť, ani k svojim rodičom nechodí. Malú ani nepoznáme. Teda malá nepozná nás. Nevieme jej pomôcť. Zo začiatku to aj ona riešila a bránila sa. Pred všetkými známimi z nej urobila psychicky narušenú, nestabilnú...no proste ju zhovadila. A ona chúďa je už ozaj taká teraz. Jej svokra je myslím 3 roky na dôchodku. Nikomu sa smrť samozrejme nepraje..Bože chráň! Ale dokedy ju bude trpieť? Najhoršie je, keď nemáš podporu u muža. A ona to má takisto..
Možno je tvoja situácia o čosi iná a držím ti veľmi palce, aby to tam u vás dopadlo čo naj naj najlepšie.

pluhajda
autor
13. jan 2015

Akurát má veľmi mrzí že moja malá nebude mať klasické rodinné zazemie. Sama som mala otrasné detstvo a nemala stály domov... A rozhodne nechcem aby niečo podobne zazivala moja dcérka.

mirka7582
18. jan 2015

držím ti palčeky. určite si nejake pravidlá ktore bude rešpektovat zavolat ju na kavu ked bude manžel doma aby nevedela nič prekrutit 😉 a pekne milo jemne na nu 😀 aj ked viem že sa to nie vzdy da

eludka
3. feb 2016

@pluhajda tak je to potom maminkin maznacik, co nepretrhol pupocnu snuru, s takym v manzelstve...

kukakaj
3. feb 2016

Ako keby som to pisala ja, doslova aj s tou dielnou, smrtou svokra...lenze my mame oddelene poschodie aj s vlastnou kuchynou, kupelkou chvalabohu. Teraz cakame druhe dieta a poviem ti ked sa narodila dcerka, mala som ju kazde bozie rano v spalni, ja este v pyzame a ona mi uz sedela na posteli + plus milion dalsich veci co sa diali, vysluchy kam ideme, nakukala do tasiek co som nakupila, jej herecke vykony pred manzelom ked som jej nahodou niecim odporovala, klamala mu, vymyslala si a prekrucala nase rozhovory tak ze sme sa s manzelom iba hadali kvoli nej, az som sa jedneho dna nastvala a zaviedli sme rezim, ze chodi k nam hore iba ked je doma manzel, ked nie je doma absolutne sa nevidime a bolo to to najlepsie riesenie vsetkeho. Dceru vidi takmer kazdy den, v tom jej nebranim ale iba ked je manzel doma. Bola ticha domacnost asi mesiac, ale preslo ju to a teraz to ako tak funguje. Normalne spolu komunikujeme aj ked odstup tam je a aj vzdy bude...

eludka
4. feb 2016

@alicka850 aj ja som v podobnej situacii a budem musiet nabrat dych a obhajit si svoj zivotny priestor

sardinka335
4. feb 2016

Treba mat oddelene domacnosti pripadne sa začať stretavať v dome čo najmenej.....dvaja kohuti na jednom smeticku nemozu fungovať. Svokra by mala rešpektovať ake take sukromie mladých. To je tak ze mnohé zeny a aj dnešné mladé napr. s muzom nemaju taký vztah čo sa samozrejme rokmi ani nelepší lebo nikto na tom nepracuje, upnu sa na deti, maju minimum vlastných zaujmov, koničkov...a stavaju sa z nich mrzute a neprijemne zeny čo je na starobu hotova katatrofa.

touibimartina
12. feb 2017

@pluhajda ja mam tento isty problem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre