Depka z tehotenstva

evitka83
30. apr 2014

Ahojte baby. Neviem, ci len ja som taka precitlivela, alebo sa s tym stretli viacere kocky, ale niekedy si pridem uplne na depku. Termin mam za 2 mesiace, ale uz teraz si niekedy zo zufalstva prajem, aby isla mala von. Tehotenstvo je pre mna strasny stres. Na zaciatku mi bolo zle, potom sa to upravilo, ale zacalo mi od piateho mesiaca tvrdnut brucho v jednom kuse, co sa este dalo prezit, ale mala ma od 6m tak strasne kope a nonstop, ze niekedy si aj poplacem. Ked sa len mrvi je to v pohode, ale casto schytavam take kopance, ze mi slzy vypadnu. Nespim kvoli tomu, lebo mala je nonstop hore a kope. Vsetko ma boli, chytaju ma krce, som z toho unavena a potom podrazdena, ze miestami to brucho neznasam, aj ked na malu sa tesim. Potom ma zas mrzi, ze takto uvazujem. Zavidim kockam, ktore vraj ani nevedia, ze su tehotne a uzivaju si to. Ja si to neviem predstavit. Mate niekto podobnu skusenost?

ganesh
30. apr 2014

@evitka83 Je to uplne normalne 🙂 ani mne sa tehu moc nepacilo :D mavala som depky, nervy a chcela som to mat uz za sebou....a nie som jedina v mojom okoli,ktora tehu takto prezivala. Ale predstav si, teraz uz ked je mala na svete, tak som si uvedomila, ze to bolo krasne obdobie, vo svojej podstate 🙂 Drzim palce 🙂

denisafono
30. apr 2014

@evitka83 no tak to sa priprav na poporodnu depku, ta je horsia. drzim prsty. 😀

nicolle21
30. apr 2014

ja som mala bezproblemove tehotenstvo az do 33tt, potom sa to vsetko pokazilo a nakoniec som bola rada, ze mi porodnik dal termin a maleho vybrali, uplne to bola pre mna ulava.. viem, ze sa to lahko hovori, ale skus sa upokojit psychicky, ak treba, zajdi za psychologom/psychiatrom, porozpravat sa s profesionalom vacsinou pomoze 🙂
no a ta poporodna byva fakt horsia, takze mozno aj v tom obdobi ti pomoze psycholog

marse
30. apr 2014

@evitka83 od 7tt som krvacala, hrozil mi predcasny porod, od 33tt som sa zacala otvarat, stravila som nejaky cas v nemocke, mala kopala tak ze mi robila mexicke vlny, poctivo som zvracala celých 6 mesiacov, chudla som. Nakoniec sa mala narodila o 3 tyzdne skor, mala som uplne zelenu vodu. Depka? To bolo to posledne co som si mohla pripustit, nesmies to brat tak tragicky. Len sa v tebe miešaju hormony.. Takze klud, usmev a teš sa na toho drobca. A na poporodnu depku zabudni uz teraz, lebo tvoje babo si zasluzi pohodovu, vyrovnanu, usmievavu maminu a nie kopku nerov a stresu. Chod na nakupy, kup si daco pekne na seba, urob si radost 😉 😉

anjel35
30. apr 2014

Je to pre telo veľká zaťaž, mna vždy rozčuli moja nemotornosť a to že nevladzem porobiť všetko čo by som chcela. 🙂. Je pravda že prve tehotenstvo som prežívala horšie, hoci som bola velmi mladunka. Viac mi vadili zmeny v tele aj tie kopance aj tie bolesti krížov a klbov. Teraz som viac ustrachana sice, ale aj zmierena s tym, že sa neviem v noci vyspať, že sa mi zle dycha a budia ma obcas krce v nohach. Ja som nemala vacsiu depresiu ked sa malý narodil , prave naopak, bola som stastna že to mam za sebou. Hneva ma ked sa nemozem postazovat bez toho aby mi dobre duše hned nevykladali o tom, že prežívam najkrajsie obdobie a ako si to mam uzivat. Do čerta s nimi. Najkrajsie je ked sa babo narodi a nie ked mi vykopava mechur z tela 🙂 Tehotenstvo treba vydržať. Držím palčeky, do júna už nie je daleko,

lulu369
30. apr 2014

@evitka83 ja som prvé 2 tehotenstvá mala priam ukážkové, keby mi nerástlo brucho tak ani neviem , že som tehotná...No teraz čakám 3. bábo a musím povedať, že toto tehotenstvo ma úplne vyčerpáva. Bolo mi do 14 tt zle, prvé 2 mesiace som takmer celé preležala, čo som mala také nevoľnosti (no nezvracala som). Tiež sa niekedy pristihnem, ako rozmýšľam nad tým, že sa na toto dieťatko vôbec neteším (aj keď ho ľúbim od prvej chvíle ako som zistila, že som tehotná)...
Neboj aj toto obdobie raz skončí a budeš s úsmevom na tváry spomínať aké to bolo, kým bola malá v brušku...

mirkava
30. apr 2014

@evitka83 Ja som mala od siesteho do osmeho mesiaca tak strasný kasel ze som musela brat spreje na dýchanie ktoré som sa bála ze poškodia malému a z toho bolesti rebier a celého tela a k tomu tie kopance a tazko sa mi chodilo a depku som mala nonstop, tále som plakala a nepotesím ta, lebo po porode som sa z drobca tesila ale depka ostala k tomu aj zdravotné problémy a skoncili sme na pár dní v nemocnici a jedno z druhým. Dokotr mi povedl, ze porodom sa to nekončí ale začína. Teraz má moj milačik 6 mesiacov a už dufam sa to všetko znormalizuje. Takže hlavu hore a brať všetko tak ako to ide, to malé stvorenie za to stojí 🙂

drobec_l
30. apr 2014

Já už mám týždeň dva do pôrodu a tiež si prajem aby sa drobec vypýtal už konečne von, lebo ma sem tam to bruško otravuje , a cítim sa jak veľryba na suchu 🙂 Mám niekedy také stavy , že sa pozriem do zrkadla a som zhrozená z toho čo vidím , ale zase keď si uvedomím že je maličkému dobre tak je dobre aj mne 🙂
A tie kopance dostávam aj já posledné dni také že až mi slzička sem tam vyletí 🙂 Ale račej kopance ako nič , su aj také dni keby sa malý mrví máličko a to mi naháňa strach 🙂 Keď kope jak divý aspoň viem že je 🙂 Takže asi tak nejako z môjho tehu 🙂

lennicka
30. apr 2014

Veru ani ja som si tehotenstvo vobec neuzivala, ale na malu som sa tesila. Vadila mi nemotornost, problemy velke do 4 mesiaca, pobyt v nemocnici hoci iba par hodin., nesla som sa dockat Toho kedy sa mala konecne narodii....A teraz presne ako pise @ganesh som si uvedomila ze to bolo krasne obdobie a keby som do Toho isla este Druhy krat, tak by som sa to snazila co najviac vychutnat.

ganesh
30. apr 2014

@lennicka presne, nabuduce to bude lepsie a uzijeme si to 😉

evitka83
autor
30. apr 2014

ja sa tesim na malu a nie je to nonstop stav, ale som extremne precitlivela na bolest a ked ma mala kope niekolko hodin vkuse na miesta kde to boli a boli ma vsetko ostatne naraz, tak miestami neznasam ten stav, ktorym musim kvoli prejst. Mozno mi hrabe aj z toho, ze som nonstom doma s vylozenymi nohami, lebo mi stale tvrdne brucho, ked chodim. Len som sa potrebovala trochu vykecat 🙂 Napriek tomu, ze sa bojim bolesti, tak na porod sa tesim, nech uz to mam cim skor za sebou 🙂

kveta
30. apr 2014

@ganesh Prelezala som tehu na rizikovom. A s sirokym usmevom, lebo to bolo totalne vymodlene babo. Pust si komedie a ukludni sa..

ganesh
30. apr 2014

@kveta to ti verim 🙂 ja uz mam po tehu a na dalsie sa teda este nechystam 🙂 no uz teraz viem, ze si to uzijem viac 🙂

vlada2401
1. máj 2014

Teraz vravíš, že sa nevyspíš a to más mimi len v brušku co budes vraviet po porode, nasa malá bola tiez takato aktivna v brusku a ti poviem po porode jej to ostalo, takže hlavu hore treba vydrzat bude este horsie, ale tie usmevy a ten pocit lasky k dietatu ti to vsetko vynahradi, dieta je ten najkrajsi dar, ktorý mám a tie neprespate noci a unavne dni by som nevymenila za nic na svete 🙂)))))))))))))))))))držím palceky, nech ti to všetko dobre dopadne 🙂))

mrva
2. máj 2014

@evitka83 je to normálne. Neboj, po pôrode to prejde. Musíš to prežiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre