Depky počas tehotenstva

muriel293
1. júl 2008

Ahojte baby,tak ja hneď na začiatku môjho tehotenstva riešim ten problém,že som hneď začala byť hrozne náladová,často sa mi chce revať,mám depky,niekedy ani neviem prečo a niekedy som zúfalá z toho keď si pomyslím na to,že si o pár mesiacov nebudem mať čo obliecť,že sa nebudem páčiť svojmu mužovi a pod. Lomcujú mnou hormóny,som z toho nešťastná a niekedy vyzerám ako keby som sa na bábo ani netešila a pritom keď som sa dozvedela že som tehotná tak to bol najkrajší deň v mojom živote! Naozaj tomu nerozumiem a moc ma to trápi! Máte aj vy takéto problémy???

mywiel
12. júl 2008

Holky pre boha ved sa nemozte tolko stresovat, to vaso babo citi vas stres. ☹ Ved ste planovali vase babo nie ci ste do toho spadli? Je normalne ze ked ste tehotne ze priberiete par kilo to inac nejde... 😅 Vasi manzelia musia mat teraz trpezlivost lebo ste citlive to je jasne, ale zase to netreba prehanat, nehladajte problemy kde nie su a nerobte si v hlave filmy ze vas budu podvadzat s inymi prsnatymi, ved nosite ich najvacsi poklad a aj oni sa tesia na svoje dieta, ale takymto spravanim ich k tomu len dozeniete... ☹

muriel293
autor
12. júl 2008

adulkababulka: no to som rada že som ti aspoň trochu vylepšila náladu,áno neboj sa aj ja cítim to čo ty a tu sa tuším skvele tehotno cíti len mywiel! 🙄 Tak my sme asi iné,ja len dúfam že ten stres a depky-že to prejde,inak dnes som zase mala v pohodičke deń,nakúpila som prckovi pár vecičiek-mám ich aj v albume,uvidíme ešte ako mi bude večer ale snáď mužíka zas nebudem terorizovať svojimi náladami 😀

mywiel: ano máš pravdu,tolko sa budem báť a vystrájať až si naozaj nájde inú lebo to somnou nebude vedieť vydržať! 😢 slubujem,skúsim sa polepšiť... 🙂 ok?

mywiel
12. júl 2008

Muriel ja nie som ziadna super zena, ale keby moj manzel videl ze ma tehotenstvo robi nestastnou a hysterickou asi by uz druhe dieta ani nechcel... 😀 No drzim vam palce, lebo vidim, ze vam naladu neviem velmi zdvihnut aj ked som sa snazila. 😉

muriel293
autor
12. júl 2008

mywiel: je to od teba pekné že sa snažíš,a máš strašne veľké šťastie že si to svoje tehotenstvo prežívaš tak ako prežívaš a úprimne-závidím ti to... ☹

adulkababulka
12. júl 2008

jeeej mywiel, mne naladu zdvihnes vzdy 🙂 vzdy dostanem taku davku energie ked citam Tvoje prispevky 🙂
len som taka koza, ze som Ta neposluchla s homeopatikou Cantharis na moc.cesty - dala som sa na atb, pretoze mi lekar povedal, ze inak to nevyliecime - no a dnes ma iny lekar sokoval ze tie ATB co mam nesmu tehotne! slak ma isiel trafit, ale co uz narobim?! velmi sa bojim o mimi ☹ ☹
mywiel, kukam, ze uz mas tesne pred porodom - tak drzim palce aby porod siel dobre 🙂

mywiel
12. júl 2008

Adulka chapem ze je to na nervy ked si chora aj ja by som bola a ti lekari tiez nevedia zeny trosku odstresovat, najlepsie je sa spytat v lekarni na lieky ci sa smu lebo ti doktori tiez niekedy dobre nevedia, neboj to bude ok len sa informuj v lekarni, niekedy ked je infekcia uz velmi rozbehnuta ani homeo vzdy nezaberie bohuzial ale skus nic za to nedas, mne napr. uz zaberala len homeo cantharis ale len v injekciach do stehna, gulicky uz nezaberali... 😒

tekvica
13. júl 2008

pridavam sa k mywiel, citim sa rovnako a vnimam to rovnako a nedje mi do hlavy, co tu citam...

prave vcera som citala, ze , aj ekd to nie je rpavidlom, ale vo vseobecnosti zena v tehotenstve s citi super, dokonca nema ani nevolnosti, ak sa citi milovana a zabezpecena, dolezita je psychika.

moj muz by ma na rukach nosil, som pre nho najkrajsia na svete a tento pocit vo mne stale pestuje.

takze mne je super, ziadne depky, ziadne nalady.

a uprimne, keby ze som chlap a mam doma take uknukane ziena, tak neviem neviem... 😉

enynka1
13. júl 2008

muriel293, heh no nadtym som ani nerozmyslala ze muzi podvadzaju svoje zeny ked su tehotne, vsadila si mi chrobaka do hlavy 😒

enynka1
13. júl 2008

baby, ja viem ze chlapy nemaju radi ufnukane hysterky, ani ja samu seba niekedy zato nenavidim, ale tak co uz, kazda sme ina a kazda to prezivame inak. Som prvorodicka, takze som neskusena a mam so vsetkeho strach, o maleho, ako prebehne porod a vsetko, tak asi z tohto pramenia moje depky.. ☹

Ja mam tiez skveleho muzika, stara sa o mna, kazdy den mi vravi ze ked porodim uz nebudem taka krasna ako teraz s bruskom, podporuje ma a to mi dodava silu 🙂 . Tak hadam aj tie moje placlive zachvaty chape 😉

muriel293
autor
13. júl 2008

tak aby ste boli v obraze! 😠 ja mám skvelého muža,to je fakt,ale odjakživa je trošku taký-uzavretý a nerád dáva city najavo,takže napríklad som sa dozvedela,že ako ma naozaj miluje až raz predtým ešte dávno keď sme mali dosť veľkú krízu a on sa rozplakal že ma naozaj miluje-a či veríte alebo nie,dovtedy som ani len nevedela že ma miluje tak veľmi lebo mi to nevie dať najavo!!!! vrrrr,takže sa skúste vžiť do mojej situácie,hlavne vy-tak obdivované a milované svojimi mužíkmi 😠 a predstavte si,že by vám tieto prejavy hrozne ale hrozne chýbali aj napriek tomu že viete,že vás miluje ale potrebujete to vedieť,cítiť,počuť-a to vy predsa máte 😠 ja to mám tiež ale nie až v takej miere a preto mám potom depky-takže nechápem čo je na tom divné!!!!! 😠 😠 😠

mywiel
13. júl 2008

Enynka prosim ta...! 😔 Ved budete zachvilu rodinka, hadam nejdes rozmyslat ci ti teraz manzel nezacne zahybat, musis si trosku verit, lebo takeho strachy len ukazuju ze si neveris sama sebe. Aj ja som prvorodicka a babo sme planovali spolu s manzelom, ty si myslis, ze keby ta tvoj manzel nemal rad ze by chcel mat babo?? 😕

adulkababulka
13. júl 2008

baby, mywiel ma absolutnu pravdu, len sme proste precitlivele a myslime na blbosti! ved hlavne teraz sme pre manzelov ten najvacsi poklad, ktory v sebe nosi dalsi poklad 🙂
baby, ja uz mam na chvylku po depkach, citim sa super 🙂

mywiel, s tymi ATB to bolo tak, ze lekar predo mnou pre istotu telefonoval do lekarne, ci tam niesu nejake kontraindikacie pre tehotne do 3 mesiaca, a v lekarni mu len potvrdili, ze tie lieky su ok, sama som sa este v lekarni pytala ci ich mozem.... tak fakt nechapem, preco mi iny lekar z urologie povedal ze tehotne tie atb nesmu ☹ mywiel, myslis si ze dietatko moze byt poskodene tymi liekmi?? brala som ich 5 dni ☹ velmi sa o mimi bojim ☹

mywiel
13. júl 2008

Adulka ak ti v lekarni povedali ze je to v poriadku tak sa nemas coho bat, moja mama je magistra, sefka lekarne a oni by si nikdy nedovolili tvrdit nieco co nie je pravda, najviac mozes verit lekarnikom. 😉

adulkababulka
13. júl 2008

mywiel - dakujem Ti za odpoved. Ja chodim len do jednej lekarne a skoro vzdy natrafim na magistru - teda asi to je magistra ta co vydava lieky na predpis, ze? tak ta mi vzdy dobre radila i ohladom volne predajnych liekov....takze jej verim, a ta mi vydavala i tie atb, takze ako pises Ty, snad by mi nedala lieky ktore nemozem.... moc dakujem za podporu! 🙂 🙂 🙂

mywiel
13. júl 2008

Adulka keby ti dala lieky co tehotne nemozu tak by vala riskovala, v lekarni na to davaju velky pozor, neboj. A ved musis mat aj navod k tym liekom a tam tiez musia pisat ci sa v tehotenstve nesmu...? 😕

adulkababulka
13. júl 2008

v navode je napisane:

'Nitrofurantoin se nesmi uzivat v poslednich trech mesicich tehotenstvi (muze spusobit chudokrvnost). V prvnich sesti mesicich tehotenstvi smi byt Nitrofurantoin uzivan pouze je-li to nezbytne nutne.' hmmmm, neviem ci v mojom pripade to bolo 'nezbytne nutne' 🙂

Teraz, ako uz mam po depke a cistu hlavu, tak ten lekar z urologie co povedal ze moje atb nesmu tehotne, mozno len pozna ine, mozno setrnejsie atb, ktore by predpisal on... neviem, proste iny lekar, iny nazor.... fakt neviem 😒 milujem svoje mimi a dufam ze je ok 🙂 nez som otehotnela, tak som dopredu 3 mesiace nepila alkohol, prestala som fajcit, dala si ocistnu kuru z alternativnej mediciny, aj kuru na doplnenie vitaminov, no proste, vsetko suprovo dodrzujem, tak ma stve ze cele to moje snazenie moze byt pokazene blbymi antibiotikami 🙂 🙂 ach jaj, nie vsetko sa asi da dokonale naplanovat....

adrioska
13. júl 2008

Ahojte kocky, dufam, ze nikoho nenahnevam, ale co sa tryka stresovania, tak suhlasim s Mywiel....a ked to neviete samy premoct, resp. Vas tie depky prilis ovladaju, tak zajdite za psychologom a porozpravajte sa s nim o svojich pocitoch, to Vam urcite pomoze, napr. ja ked mam hocijaky problem, tak sa mozem aj svojej gynekologicke zdoverit, lebo ona na mna posobi aj ako taky psycholog, vypocuje a poradi a mnohokrat si aj zazartujeme...je velmi zlata
Muriel, mame podobnych manzelov, moj tiez nevie dat az tak najavo svoje pocity, pred kamosmi ma sam od seba nechyti za ruku, nepobozka, nelichoti a nemazna sa kazdu chvilu, ale to, ze ma miluje mi dokazuje inym sposobom, navari mi alebo pripravi ranajky, stale nieco vyraba do bytu (aby mi ulahcil starostlivost o domacnost),...atd. proste rozne drobnosti, co mi v tejto chvili ani nenapadne, jednoducho mi svoju lasku prejavuje inym sposobom a ja som stastna, lebo je to viac, ako by mi kazdu chvilu vyznaval lasku slovami a pritom by to nabola pravda alebo by ma podvadzal...a tiez raz, ked sme sa asi prvykrat vaznejsie pohadali, bolo to na Vianoce, ja som odisla z jeho bytu a este v ten den sme sa uzmierili a priznal sa mi, ze plakal, ked som odisla...a pritom ja som vtedy neplakala (co inokedy nehrozi), lebo som bola proste na neho nastvana... ☹ ...takze hlavu hore, nie si sama a vsimaj si aj Ty ine prejavy manzelovej lasky k Tebe 😉
Adulka nestrachuj sa, niektore lieky, ktore by sa v tehu nemali, tak sa zvyknu nasadzovat,ak by ich nepodanie malo horsie nasledky pre matku a plod...cize radsej brat lieky ako by Tvoje babenko mala ohrozit infekcia...

mywiel
14. júl 2008

Adulka tak sa spytaj toho urologa ci pozna iny liek ak si mysli ze existuje ina moznost, treba doktorom otvorene povedat, ze si prajes lebo oni to nemozu uhadnut, nech ta viac ubezpeci ale to co pisu si myslim ze je ok, nebezpecne to nie je lenze oni nemozu to tam napisat lebo lieky na tehulkach sa netestuju a tiez si myslim, ze ide len o dlhodobe podavanie a tebe doki urcite povedal dokedy to mas brat a potom pojdes na kontrolu zas nie?
Co sa tyka manzela Muriel tak nedivaj sa na to co on nerobi ale urob ty to co od neho cakas, on si uvedomi, tak ho zober ty za ruku, pobozkaj, objim, urcite to aj on potrebuje ako ty, nechci manzela zmenit a ukaz mu ty svojim spravanim ze si s nim stastna a on sa urcite rozkyve. 😉

adulkababulka
14. júl 2008

ahoj mywiel - cele to bolo tak ze mi tie ATB predpisal prakticky lekar, ale bolo mi z tych liekov velmi zle, tak som nevedela ci ich mozem predcasne vysadit - bola sobota, to lekar neordinuje, tak som volala na urologiu na pohotovost - a tam my prave povedali ze tie ATB sa nesmu v tehu....
Dnes som sla na tu urologiu, kde ma vysetrili, moc uz je v poriadku, takze sa to vyliecilo a znovu lekar povedal ze tie atb by sa v tehu nemali.... hmmm hmmm
No, takze som volala na gynekologiu, kde lekarka povedala ze nemusim mat strach, ze si z toho nemam robit nejaku tazku hlavu a ze vsetko mi vysvetli na poradni - co je az za 3 tyzdne ☹ ale neva....musim pockat.

Takze, snaaaad to bude ok 😒 Mywiel, na tej urologii mi robili uzv obliciek a urobili mi aj uzv miminka - a dali mi aj foteckuuuu 🙂 taku krasnu, hodim ju do albumu - mne sa zda ze si na tej fotke miminko cuca palec 🙂 ale akosi mu nemozem najst nozicky ☹ snad ich tam niekde ma schovane 😕

baby, drzte sa a majte sa dobre! mywiel - dakujem moc za rady!

enynka1
14. júl 2008

mywiel, mas pravdu co to trepem zase, ved moj muzik sa vytesuje aj zo mna aj s babatka ktore k nam pribudne, ja viem aky je, poznam ho, to by neurobil, ale ked ma niekedy prepadnu depky tak rozmyslam nad kazdou blbostou 😒 a my sme babeno neplanovali, ako planovali ale neskor troska o rok o dva alebo tak, takze prislo to sice necakane ale o to radostnejsie 🙂 keby som bola nato uplne psychycky pripravena a mala to naplanovane tak by som bola asi aj vyrovnanejsia a netrapili by ma taketo nezmyslene depky ☹

mywiel
14. júl 2008

To je mozne ze ja to beriem inac, lebo mam 31 rokov a na babo som bola pripravena a planovali sme ho s manzelom a prislo za dva mesiace. 🙂 Ale si predstav akoby by si depkovala keby o rok o dva si nevedela otehotniet...? ☹ Ja si vzdy vravim, vsetko je tak ako ma byt. 😀 A ked prislo teraz tak to tak malo byt. 😉

enynka1
14. júl 2008

Vtom mas uplnu pravdu, vzdy ked ma prepadne nejaka moja blba depka tak si vynadam ze ci mi nesibe, ved co by zato dali tie babule co nemozu mat babatka 😢 a ja sa tu trapim ze co ked moc priberiem a manzelovi sa nebudem pacit a blabla.. Som nesmierne rada ze existuje modrykonik, kde si precitam vase prispevky, ktore ma povzbudia a odfuknu mi z hlavy tie moje hovadiny 😎

muriel293
autor
14. júl 2008

aj my sme bábenko plánovali a poctivo sme na ňom makali,ale tak nevedela som,že v tehotenstve vôbec sú aj dáke depky alebo čudné pocity,nuž už to viem tak čo už

mywiel: no to je fakt,ja toho svojho zlatika musím "dokopať" k istým činom,tak napríklad je hrozne ale hrozne neromantický 😀 😀 😀 a vieš ako som ho naučila nosiť mi kvety z ulice??? no,najskôr som si ich pred ním trhala sama a potom začal aj on,aby nevyzeral ako trdlo!!! 😀 😀 😀 ale tak zabralo to... 😀

mywiel
14. júl 2008

Muriel mozno nie je romanticky ako ty cakas ale urcite ma aj ine kvality preco si s nim no nie? 😉 A je iste ze ta lubi, moj by napr. nikdy nenapisal takto verejne na internete ze ma lubi a sa mi ospravedlnuje, ved len to ze zalozil temu kvoli tebe je mile. 😉 🙂

muriel293
autor
14. júl 2008

mywiel: ano máš pravdu,treba si vážiť to čo máme a nie kňúkať furt že chceme viac...ja viem 🙂 inak ty akože kedy porodíš??? keď sa ešte stále tu moceš??? 😀 😀 😀

mywiel
14. júl 2008

Muriel nestvi ma aj ty...! 😀 😉

bihan
14. júl 2008

Kočky, depkárky, nebojte, bude ešte horšie 😀 Ja som tiež depkovala počas tehotenstva, lebo som bola deprimovaná z toho, že som obrovská, robia sa mi strie, všetko ma boli a po pôrode to bolo kvôli hormónom ešte horšie, ale to už bolo fakt len pár dní... odvtedy je to stále lepšie a lepšie 😵

Ozaj, Mywiel, čo tu ešte robíš? 😀 😀 😀 (inak sorry, aj z toho prekročenia termínu mi bolo divne, tak som koníka na pár dní odpojila, keď som vkuse čítala, ako všetci rodia a ja stále nič 😝 )

mywiel
14. júl 2008

Ja som zatial len den po TP ale uz dufam, ze tento tyzden to pride... 😉

muriel293
autor
14. júl 2008

mywiel: pusti sa do umývania okien a hneď sa to rozbehne! 😀 😀 😀

mywiel
14. júl 2008

Ved uz stahujem nabytok v obyvacke to by mohlo stacit, kontrakcie ziadne akurat ma z toho potom boli chrbat. 😒 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre