Druhé dieťa krátko po prvom

5. apr 2024

Ahojte, stala sa nám taká vec, som 6 mesiacov po pôrode a pri styku sa nám vyskytol problém s kondómom…Vyzerá to tak že ochrana zlyhala. Ešte kojím a menštruáciu som nemala, spravila som si však teraz ovulačný test pre istotu a akurát vyšiel pozitívny.. stále som to brala tak že neviem či vôbec druhé dieťa chcem, ale keď tak tak s väčším odstupom.. Prvé dieťa bolo plánované, veľká radosť, boli sme spokojní a vlastne šťastní takto ako rodina, a pri tom jednom dieťati som stále mala ako tak možnosť mať aj vlastný život aspoň ako taký oddych, neskôr relatívne rýchly návrat do práce aj manžel zarába teraz tak že nielen prežívame ale žijeme ako sa hovorí vieme si dopriať aj odložiť no proste všetky plány boli takto pre nás ideálne.. nehovoriac o tom že sa moje telo ešte dáva dokopy z ťažkého pôrodu a malý je taký mojkáč vyžaduje si veľa mojej pozornosti. Interrupciu však nechcem, nejde o to že by som principiálne bola proti viem pochopiť situácie kedy áno, ale naozaj až tak závažná situácia to nie je aby som toto riešila. Nedokázala by som sa s tým vyrovnať. Ja viem že vôbec ani nemusím byť tehotná a možno podľa niekoho zbytočne vopred stresujem, ale test sa mi oplatí spraviť o také 2 týždne najskôr a ja sa dovtedy asi zbláznim.. a čo ma najviac trápi je, že mi trhá srdce keď si vezmem, že ak by ten test bol pozitívny tak by som bola zhrozená.. čo si myslím že deti by si zaslúžili aby sa na ne tešili od prvého okamihu 😔 ja neviem ako sa na to pripraviť, prijať to ak by náhodou..

luccija
5. apr 2024

Kľud vôbec to tak nemusí byť no a, keby si bola a interrupciu odmietas tak budeš mať druhé dieta🙂

gabriellka
5. apr 2024

Tabletku po?

cookie29
5. apr 2024

@gabriellka urcite nie pri dojceni

@autorka nemysli na to, nic s tym nespravis momentalne. Teda pokial nechces starsie brutalne odstavit a dat si tabletku po, ale z tvojich riadkov nemam ten pocit. A davas si vela tlaku a stresu sama na seba a zrejme aj hormony nepomahaju. Nekaz si najblizsie tyzdne tym co keby, ako sama pises, mozno to vobec nenastane.

autor
5. apr 2024

@gabriellka Pokiaľ viem neodporúča sa pri výlučnom kojení

autor
5. apr 2024

@cookie29 Ďakujem áno snažím sa byť pokojná a fungovať, ale ide mi to ťažko 😔 myslíte si, že zvýšený prolaktín pri kojení bráni počatiu aj keď ovulácia prebehne? Kojím veľa aj v noci, každé 2 hodiny ak nie častejšie

maryetta
5. apr 2024

Kojenie nie je antikoncepcia. Na to by som sa absolutne nespoliehala.

autor
5. apr 2024

@maryetta To viem a ani sme sa nespoliehali celý čas čo sme od pôrodu začali znova intímne žiť tak používame ochranu.

maryetta
5. apr 2024

Reagovala som na tvoj komentar pred mojim.

rodomila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cookie29
5. apr 2024

@autorka nemyslim.... vies teoria hovori, ze ak dojcis casto a nemas vacsie prestavky ako neviem kolko hodin, tak naprikald nenabehne cyklus. Moje deti boli zavislaci, max prestavka 2h medzi dojceniami a cyklus nabehol tesne po porode a presny ako hodinky... a poznam viacere zeny, kde to bolo rovnako. Takze bohuzial teoria prax su dve rozne veci....

autor
5. apr 2024

@cookie29 áno chápem.. ja som s tým aj viac menej zmierená že je dosť veľká šanca že tehotná nakoniec budem..naozaj je to asi 50:50.. len som v takom šoku.. ak keby tak chcela by som sa na to bábätko tešiť lebo by si to zaslúžilo od prvého okamihu ale som úplne mimo 😞

kikusenka1
16. apr 2024

No... ja som zostala tehotná 4 mesiace po narodeni prvého dieťaťa. Moje pocity? Bola som z toho zhrozená. Každú noc až do pôrodu sa mi snivali sny o porode. Prvý pôrod bol katastrofalny. 2 týždne pred pôrodom som ešte netušila ani aké dám meno. Keďže som behala za malým spuntom tehotenstvo som si veľakrát ani nepripustala aj som na to veľakrát zabudla ze som tehotná. Porod? Ten ani neviem ako rýchlo prebehol. Môj muž sa bal ako budem na bábätko reagovať keďže som k nemu žiadny vzťah nemala až kým som ju nedrzala v náručí. Pôrod bol v pohode a teraz mam dve detičky ktoré by som nevymenila za nič na svete. Syn má už 3 , dcéra 2. Pobiju sa, povadia sa a potom sa pekne hrajú a velmi sa lubia. Takže deti tesne po sebe je síce zaberak ore ženu a telo, ale z mojej skúsenosti môžem povedať ze je to v pohode. Všetko sa zladi, režim sa prispôsobí a dá sa to zvládnuť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre