Hrozba koronavírusu v tehotenstve.

lily14
6. mar 2020

Blbá otázka ale predsa...kamošky ma volajú na pizzu do Auparku a muž ,že by som nemala ísť že plno ľudí a koronavirus...ja sa ho nebojim.ale predsa som tehotná...Ako to riešite vy? Vyhýbate sa nákupným centram atd?

zdencaaaa
6. mar 2020

@lily14 nie som tehotna, ani nerobim doma zasoby ci paniku ale velkym priestorom s vela ludmi sa momentalne vyhybam. Nic mi neutecie

sapetka
6. mar 2020

@lily14 ze chod na pizzu🙈boze to je ako komedia toto

mima1
6. mar 2020

Som tehotna a idem na nakup ako aj v ine dni ci korona je ci nie. Koronu moZes chytit rovnako u lekara ked pojdes na poradnu alebo v buse atd. Proste ked to mas dostat dostanes ked toho bude viac nepomoze asi ani doma sediet

deti95060810
6. mar 2020

choď..

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca1984
6. mar 2020

a manzel sa odstahoval na inu planetu? ako moze vediet ci on nebol v kontakte s dakym nakazenym.Isla by som.Je sice prvy potvrdeny,ale zivot ide dalej,zemegula sa tocit neprestala,ludia su v praci,decka v skole...

gubiko
6. mar 2020

ja myslím, že by sme sa mali zariadiť z info, ktoré máme a ovplyvňovať veci, ktoré vieme, nie ktoré nevieme. ja by som nešla. áno, môžeš to chytiť aj od manžela, alebo aj vôbec. ale to neznamená, že by som neurobila všetko, čo môžem.

zdencaaaa
6. mar 2020

@gubiko presne tak, ja nehovorim ze nemame chodit do prace alebo do obchodu na nakup ale trosku eliminovat sirenie nakazy by nikomu nezaskodilo. Za chvilu budeme vo viruse plavat lebo ved a co je to tu. Ano je ale tym ze sa nebudeme promenadovat kade tade sa virus nemusi tak sirit.

ledgerka
6. mar 2020

ja som tehotna a to vo svajciarsku v zurichu kde sa kazdy den premelu stovky ludi z talianska, nemecka a francuzka. Nakazit sa uz mozes fakt hocikde. Pred tyzdnom som bola na slovensku, absolutne som nejaky virus neriesila. Tu vo svajci ale robim uz len home office kedze do prace inak cestujem plnym vlakom. Moj muz to ma rovnako vybavene. Na nakupy chodime cez den ked nie je vsade plno. Restauracie sme obmedzili, navarime si a radsej ideme do prirody. Keby som nebola tehotna tak to vobec neriesime a zijeme rovnako ako keby ziadny virus neexistoval. 3 mesiace snad este vydrzime kym pride drobec na svet.

lily14
autor
6. mar 2020

@ledgerka presne kebyže nie som tehu neriesim

ledgerka
6. mar 2020

@lily14 keby sme boli slovensku, tiez najskor neriesime. Ale ten pohyb ludi tu je neskutocny. Vies trochu eliminovat kontakt ale zase sa nemozeme uplne odizolovat od sveta. Treba si zachovat zdravy rozum. Obrovske nakupy sa tu tiez nerobia. My chodime na jeden vacsi raz za tyzden tak ako stale a malickosti dokupime pocas prechadzky. Myslim ze virus ako taky by mi neublizil aj ked som tehotna. Co sa mi ale nechce je byt kvoli tomu 2 tyzdne v nemocnici :D Obycajnu chripku vylezis doma, pri tomto ta zavru na samotku. Dakujem pekne, neprosim :D

gubiko
6. mar 2020

@lily14 ??? kebyže si nie tehotná, tak neriešiš? ja tak tuším, že na Slovensku budeme koronu riešiť ešte veľmi dlho, lebo ako tu viaceré čítam, tak to mnoho ľudí podceňuje a hodlá žiť ako doteraz. nejde o dopad ochorenia na jednotlivca, ale dopad opatrení na spoločnosť a chod života ľudí, spoločnosti.

dragonfly29
6. mar 2020

@lily14 Nechodím do veľkých nákupných centier, nielen kvôli korone, ale celkovo v chrípkovom období, kedy je veľa ľudí chorých a tou klimatizáciou si to tam putuje a roznáša sa. Na tvojom mieste by som nešla ozaj.

ledgerka
6. mar 2020

@gubiko vo svajci sa to poriadne rozbieha a uz to ma dopad na ekonomiku. Vies kolko ludi pride o pracu? Velmi vela. Rusia sa eventy, agentury krachuju. Restauracie su poloprazdne. Aerolinky uz hlasia problemy. Nehovorim o dovolenkovych destinaciach, tam budu tiez domaci riadne trpiet. Nemozes cely svet zastavit kvoli virusu ktoreho sirenie sa vlastne ani neda zastavit. Takze co budu vlady robit? Vela toho nezmozu. Mozu akurat tak tlacit do hlavy ludom hygienicke navyky a eliminovat eventy.

lenka2710
6. mar 2020

@lily14 ja som tiež v strese! Muz pracuje v ČR, a jeho kolega idem koncom marca za sestrou do Anglicka že na návštevu aj s rodinou! Mam z toho taky stres, že keď sa vráti s nejakou pliagou, nakazí muža a ten mňa a ja tehu! Normálne mam sto chutí povedať mužovi, nech ostane potom radšej doma, keď sa dotyčný vráti! Muz mu vravel, že dúfa, že v zápätí ostane dva týždne v karantene, no myslíš??? Takže ak je väčšina takých
,,zodpovedných '', tak Boh nás ochraňuj

jaja23
6. mar 2020

Ja by som nešla. Ani ako netehotna. Mam doma malé dieťa a muža, aj za nich som zodpovedná. Kebyže to chytím, tak to môžu dostať aj oni a to celkom zblízka. O seba sa nebojím, zlá burina nevyhynie 😁 ale som zodpovedná aj za ľudí, ktorých ľúbim. Inak pre info... Zásoby zatiaľ nemáme, ale dnes zbehnem do obchodu...

angelinja
6. mar 2020

suhlasim s niektorymi co hovoria ze by nesli...vies ja to poviem tak pokym clovek nic nezazije strach a podobne zuflastvo dodtym sa bude smiat na vsetkom!!! takze asi tak...je jasne ze uplne najlepsie by bolo keby sa odstahuje clovek na nejake lazy a tam to precka ale to sa neda....ale reci ze mozem sa nakazit aj na poradni atd..ano jasne mmozes alepreco osud provokovat???za dalsie okej m ozno je totak ked sa ma stat sa stane ale mozes si povedat ze si spravila vstko normalne aby si tomu ako tak zabranila

hopeja
6. mar 2020

@lily14 ja by som nesla, ano môžeš dostať hocikde, ale načo zvyšovať zbytočne riziko, keď si tehotná

gubiko
6. mar 2020

@ledgerka to nerozumiem celkom k čomu si to napísala. sú opatrenia, ktoré prijíma vláda a veci, ktoré môžeme robiť my, aby sme priebeh epidémie urýchlili.

tulipanicek
6. mar 2020

Ja tehotná nie som ale tiez mám doma malé dieťa. Tak aj keď sa o seba tak nebojím, nešla by som lebo by som sa bála že to dostane drobec. Nie sme doma zabarikádovaní ale načo zbytočne zvysovat riziko ak to nie je nutné. A nie nemáme doma nejaké zásoby alebo čosi 🤷‍♀️ A aj keď áno jasné môžeš to dostať kdekoľvek ale načo tomu poskytovat viac možností 🤷‍♀️
A tiež by som do nákupného centra v tomto období nešla uz len kvôli tomu že je aj chrípkové 🤷‍♀️
Popravde sa tvojmu mužovi ani nečudujem.

sasa1310
6. mar 2020

akože kvôli jednej pizze riešiť toto. Ja by som sa teraz nákupným centrám vyhýbala najviac. Áno, ľudia chodia, asi aj manžel všakže. Ale musí. Ale na pizzu ísť nemusíš. A už bol aj prípad, že novorodenec to dostal od matky. Pizza je nevyhnutnosť, takže podľa toho by som sa zariadila. Ja nechodím a to nie som ani tehotná. Jednoducho toto obdobie sa snažíme znížiť riziko nakazenia.

sasa1310
6. mar 2020

a ešte niečo. Keby každý sedel doma a chodil mimo len v prípade nutnosti, do práce, do školy, na nákup, tak sa to tak rýchlo nešíri.

judar
6. mar 2020

Darmo sa vyhnes ludom...na tento virus staci blazon co si neumyje ruky pochyta klucky kade tade a uz to ide a nemusi byt ani v trajektorii kaslajuceho

kristi30
6. mar 2020

@lily14 tu ide len o to ako eliminovat, vsetko co sa da, keby si vsetci povieme, ze ved co mozem sa nakazit hocikde to by tu vyzeralo dost divoko. Ja by som tiez nesla. O nic neprides. Kvapockova infekcia to isti. Vela ludi teda dav ludi... Je chripka, a este toto, neriskovala by som. Treba urobit vsetko tak aby to cloveka niekedy nemrzelo ak by sa nieco nedajboze pritrafilo. Nieje to sranda. Je to zasah do imunitneho systemu. A ked ako citam väcsina dievcat to podcenuje tak to tu bude vyzerat. Kedze kde je väcsie mnozstvo ludi to znamena zvysene riziko nakazy. Ved to nieje do konca zivota toto treba akceptovat par tyzdnov, pride teplo a bude fajn. To fse. 😉

kristi30
6. mar 2020

@sasa1310 moja rec!

kristi30
6. mar 2020

@jaja23 presne toto hovorim aj ja, su tu deti o ktore sa treba starat. Preto zbytocne riskovat, ked nemusim.

lucinka1988
6. mar 2020

@lily14 ja som tehotná a k tomu mám doma malé dieťa, určite by som nešla..Najbližšie obdobie sa plánujem nákupným centrám vyhýbať, určite nám viac prospeje prechádzka v prírode. Reči o zbytočnej panike a prirovnávaniu k chrípke mi zdvíhajú tlak, navyše sa necítim ani ustráchaná ani šíriaca paniku, len zodpovedná!! Keby s atak každý správal, nebolo by to rozšírené po celom svete..

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiafia
7. mar 2020

@lily14 ako to dopadlo? Bola pizza? Ja osobne by som nesla uz len preto,ze vsade zuri chripka. Obchodnym centram sa vyhybam. Jasne virus sa da chitit hocikde ale nebudem vyhladavat moznosti ako tomu napomôcť. A keby predsa ochoriem mozem si povedat,ze som urobila maximum a bol to osud. A tu ked je manzel proti asi by nastal velky problem keby ochories hoci na chrípku, je to aj jeho dieta aby to potom nevicital..

lily14
autor
7. mar 2020

@fiafia boli sme ale v inej reštike nie v Auparku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre