Lepšie sa zvláda v lete tehotenstvo alebo starostlivosť o novorodenca?

30. apr 2020

zaujima ma vasa skusenost... vybrali by ste si termin porodu v juni alebo v septembri? tym myslim je podla vas tazsie zvladnut leto vo vysokom stadiu tehu alebo s novorodencom? dakujem za postrehy

eliska13
30. apr 2020

Ja som rodila október a byť tehotná v lete bolo fajn.Ovocie, slnko....horšia bola tá zima s novorodencom, skoro tma zle počasie, obliekanie seba, dietata...aj tak si to s najväčšou pravdepodobnosťou nenaplanujes😀ale vybrala by som si jun

butterfly333
30. apr 2020

Je to úplne jedno ja som jedno rodila v máji druhé v júni a v pohode. Teraz by som bola najštastnejšia keby sa zadarilo a rodiť je mi jedno či v lete alebo v zime hlavne nech by sa tehu podarilo.

denden77
30. apr 2020

ja som chcela julove bejby, nech ma tato darcek na narodky.. chciet som mohla, bude septembrove.. planovat mozes kolko chces, nie vzdy to vyjde.. a nakoniec bude dolezite len to, ci je vsetko v poriadku 😉🍀

punka24
30. apr 2020

Och ja som rodila v septembri... moje kamošky ma ľutovali že chúďa s bruškom v takých horúčavách ale mne bolo fajn... šaty som si obliekala a nemusela riešiť tehotenské oblečenie... bruško nebolo skryté pod tonou oblečenia čo bolo fajn lebo aspoň dakedy ma dakto pustil v autobuse si sadnúť (v dnešnej dobe rarita)... a zima s bábätkom má výhody keď sa stmieva treba ísť spinkať... pekne máme režim nastavený... pre mna ideálne je toto... 😅😄

titla
30. apr 2020

Ja som rodila koncom juna a posledny mesiac tehotenstva ked vonku boli 30-tky bol besny. Hlavne to dochadzanie na poradne, pfuuuu
Ale s babom to uz bolo super. Von som s nim chodila rano alebo podvecer, ked uz neboli horucavy, stacili body a plienka, nemusela som ho obliekat do xy vrstiev.

senta_sofia
30. apr 2020

Je to jedno, pre ma bol horsi prvy trimester v lete, ako posledny a nemusis obuvat cizmy s velkym bruchom 😀

deti95060810
30. apr 2020

rodila som koncom júna - najlepší termín
ostatné deti sú v zime. To sa mi už páčilo menej...

cammille
30. apr 2020

Ja som rodila v januari, juni, juli, auguste a novembri. A za mna najlepsie je jun-jul😊
Minimum chorob, vela slnka, tepla, svetla, cele dni vonku, babatko nakojim hocikde na lavicke kym sa starsie deti hraju na ihrisku, netreba sa babusit...proste super😊 a jesen a zima...to su sople, kasle, tma, zima, s novorodencom prve tyzdne len kratke prechadzky..navyse kym ho naobliekas, uz zas treba kojit😅 atd...
Jasne, najdolezitejsie je, aby bolo babatko zdrave a na termine nezalezi😊 ale ked uz by som si mala vybrat, tak april-jul😊

eliska13
30. apr 2020

@punka24 presne letné šaty, šľapky žiadne spekulovanie s nohavicami, cizmami či sa zmestim do bundy , kabátu...

betulinka1
30. apr 2020

Ja som rodila v july a super. Nemusela som dieta a seba tak obliekat, chodila som v satach na kojenie a rovno na prsnik. Taka pohodicka s tym obliekanim a vyzliekanim. Aj rana po cisarskom sa mi pekne hojila. Kamosky co mali v zime sa dost stazovali na to obliekanie a tak. Ak by som si vybrala, tak znova v lete.

lenka2710
30. apr 2020

Ja som prvé porodila v októbri, ale mala som šťastie, že v ten rok bolo leto znesitelne, takže v pohode, teraz budem rodiť v júni a teším sa, lebo veľké brucho a ešte rusko na tvári, ďakujem!
Ale neviem, či sa to dá takto naplánovať 😉

nikpa
30. apr 2020

Ja som bola asi v strede tehotenstva počas leta a teda keby sa to podarilo do budúcna naplánovať tak nikdy viac.

lucindav
30. apr 2020

Ja som rodila v júli a októbri, tiez som sa bala toho obliekania bábätka ale treba riaden hrubý fusak a nejaky overal a male je vybavene, nedávala som milion vrstiev, slo to v pohode. Urcite bolo leto fajn s bruchom v šatách..bolo horúco, ale dalo sa to nejak. Lepsie ako v zime nové oblečenie pre mna riesit..

yanni
30. apr 2020

Ja mam za sebou obě varianty. Letne aj zimne deti a je to cert ako diabol. Ja som sa nad tymto vobec nezamyslala. Nam bolo fajn aj tak aj tak.

lenuliatko84
30. apr 2020

Rodila som koncom jula a vobec mi nic neprekazalo,ani nohy nepuchli a ti som pribrala 25 kg.ale ja mam rada odjakživa horuce leta

ellieellie
30. apr 2020

Zažila som aj jeden, aj druhý prípad 🙂 Čo sa týka tehotenstva, mne viac vyhovovalo, keď tie posledné mesiace tehotenstva bolo horúce leto - len som na seba hodila šaty, šľapky a žiadny problém. S bruškom v zime/na jar to bolo ťažšie a komplikovanejšie, čo sa týka obliekania a obúvania. A čo sa týka bábätka, tak ťažko povedať. Výhoda pri synovi, ktorý sa narodil koncom mája, bolo že v lete to je úžasne praktické, dáš bábätko do kočíka, nemusíš ho naobliekať, tie prvé mesiace má človek predsa len väčší rešpekt pri tom prezliekaní. Zvlášť keď som mala aj staršieho 20 mesačného, tak mi to uľahčilo život, že sme boli vychystaní von behom pár minút a keď sme prišli zvonku, tak som bábo mohla kľudne nechať ešte spinkať doma a nemusela som ho vyzliekať z overalu a tým pádom aj prebrať. Ako nevýhodu leta s novorodencom vidím to, že nemohol byť v perinke, bolo na ňu proste príliš horúco. Prvému synovi perinka veľmi pomáhala k dobrému spánku a keď bolo pár dní chladnejšie a mohol v nej spať aj druhý syn, tak spinkal naozaj lepšie a dlhšie. Takže to vidím zas ako takú nevýhodu, proste prvý syn lepšie spinkal, keď bol ten chladnejší jesenný/zimný vzduch a on bol zabalený v perinke. Druhý syn to mal čo sa týka spánku horšie v tých horúčavách. Ďalšia vec, že v cca 6 mesiacoch išli obaja do športového kočíka - aj to bola nevýhoda, že synovi ktorý sa narodil koncom mája, to vyšlo akurát na zimu, pritom v tom hlbokom kočíku by my bolo teplejšie, viac je tam chránený pred zimou...tomu druhému sme dali športový kočík akurát na jar, keď začalo pekné počasie. Keby si môžem vybrať, tak by som určite brala byť tehotná v lete a aby sa mi dieťatko narodilo v septembri. Tie prvé mesiace bábätko moc nevníma, väčšinou spinká...tak prespinká zimu a na jar už je väčšie, čulejšie, pripravené objavovať svet, chodiť na výlety, hrať sa v piesku, štvornožkovať v tráve atď atď.

tina1992
30. apr 2020

Rodila som v lete v Auguste, ale bolo to v pohode. Aj ked je teplo, pride mi to lepsie ako zima, kedy treba nosit kopec veci. Teraz nas dalsie caka v Oktobri, takze to bude o rom istom. A jesen je este prijemna 😀

hettinka
30. apr 2020

No, keby sa to dalo vybrať... nie vždy sa dá.
Ja mám jedno júlové a druhé februárové a starostlivosť úplne rovnaká. Len chodiť s bruchom v horúcom lete by som teda nechcela.

trinneo
30. apr 2020

Ja som rodila v septembri a kedze milujem leto,ja som to zboznovala, teplo, lahke oblecenie, opalovanie, peechadzky turistika... Dalsie dieta planujem tiez tak, aby sa sa narodilo na leto... Osobne som neznasala zimu, obliekanie, prechadzky v zime, snehu a pod. Kym sme vysli von, bola som cela mokra a spotena a kazdu chvilu chora, pretoze som prechladla.. Ono je to ak tak jedno, ja som chcela rodiť jun jul a napokon sa podarilo az na september, len málokedy vyjde to, co si clovek naplánuje a glavne tehotenstvo

bebotka
30. apr 2020

Prvé dve mám januárové a tretia je júlová, pre mna boli tie januárové lepšie tehotenstvá pri tej júlovej som už horšie zvládala tie teploty mala som vysoký tlak, dva krát som bola v nemocnici, ale zas mať novorodenca v lete je jednoduchšie ohladne obliekania, prechádzok, poradní u doktorky

sashik
30. apr 2020

Ja mam augustovu a junoveho. Nemam velmi rada horuce pocasie, pre mna bolo urcite lepsie ten jun, ze uz potom len babo v kociku riesim... A kedze dost grckal, tak po kojeni vonku (s dcerou na ihrisku / vychadzke) kdekolvek to dal a nemusela som vsetko furt prat.

asia83
30. apr 2020

Rodila som v marci a v júli. Ako nebo a zem. Júl/leto by som si nikdy dobrovoľne nevybrala. Nevýhody: teplooo, odhalenie (v marci som ešte kabát nosila a pod neho hocičo, všetko zakryté, kdežto v lete stále niečo nové vymýšľať, ruky, nohy opuchnuté odhalené), kúpaliská, kúpanie iba snívať (teda pre mňa určite). Jednoznačne tehotenstvo v chladných mesiacoch.

radkaradix
30. apr 2020

tehotenstvo v lete super, ako pisu baby vyssie, neriesis oblecenie, lahke saty, slapky, pohoda.. novorodenec v zime podla mna tiez super, lebo sa lepsie v kociku vyspi, v lete je mu teplo, budi sa, poti sa, musis viac striehnut, aby nan nesvietilo slnko a pod..

dovozadokoca
30. apr 2020

Jedno mám decembrové a druhé júlové a je to za mňa úplne jedno 🙂

V lete ideš umrieť od tepla tehotná, v zime zas z obliekania. V lete trcis s babom doma, lebo je 35 stupňov, v zime lebo je -10. V lete sa ti potí spodok po pôrode, v zime zas musíš mať gate atď. Nevidím žiadne výrazné plusy či pri jednej, či pri druhej možnosti.

Ale zimu nemám rada. Ale prežiť ju musíš a dieťa sa na zimu nedá odložiť ani neskôr. :D

yanni
30. apr 2020

@dovozadokoca ja mam tiez tak. Aj decembrove aj julove😉

dovozadokoca
30. apr 2020

@yanni mne každý vravel, akože "och, tehotná v tomto teple! Chuďa." No, ano, ale aspoň ma neobuval muž ako v decembri. :D

yanni
30. apr 2020

@dovozadokoca haha. No ja som nemala problem ani v lete ani v zime. A decka tiez nie.

bluka2
30. apr 2020

Mne by toto bolo jedno. Zvládnuť sa dá aj celé tehotenstvo v tropickom pásme vrátane pôrodu a starostlivosti o novorodenca 🙂

lucyluv
30. apr 2020

Vsetko ma svoje plusy a minusy. Mat letne babo bolo lahsie, ako zimne, hlavne kvoli obliekaniu na von. Ale zas mat velke brucho v lete je fajn, ze ti stacia saty. V zime s bruchom to bolo pre mna tazsie kvoli mojmu obliekaniu :D inak mi bolo v 9m tehotenstva rovnako naprd v lete aj v zime. A paradoxne som opuchla v zime, v lete nie, takze je to cele o kondicii

eriksonka1234
30. apr 2020

Ja som rodila v máji a v decembri, máj mi oveľa viac vyhovoval🤔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre