Mali ste počas tehotenstva nezvyčajné chute?

andel7766
13. aug 2010

Trošku zvláštna otázka, ale ja ked som bola malá, a myslím, že ako každé dieťa som jedla piesok, ale tiež obhrýzala steny 😀 a teraz počas tehotenstva sa mi tie chúťky nejako vrátili, akože nejem to, ale mám na to nepredstaviteľnú chuť, že sa musím ovládať, tak isto mi vonia aj zem po daždi alebo štrk 😀 niekde som čítala, že to môže znamenať, že mi chýba vápnik alebo nejaké minerálne látky.

zuzkalenka
20. sep 2011

ani ja som nemala nezvyčajné chute ale išla mi cvikla nieže by som ju pred tým nemala rada ale počas tehotenstva by som ju jedla ešte aj ku koláču 😀

piesok a omietka??? to nie 🙂 ale páčila sa mi vôňa farby viete taká čo sa maľujú steny sme naľovali izbu tak som tam vedela sedieť aj 3 hodiny aby som sa poriadne nafetovala farby 🙂 🙂 🙂

anelehka
20. sep 2011

ahoj,ja som pri prvom synovi neznasala zubnu pastu,mali ste ma vidiet,ako som si umyvala zuby,hned ma naplo,nemohla som citit sunku a vtedy prisli do mody udene korbaciky,hrozne mi to smrdelo ☹ chutila mi mrkva,zjedla som jej kila,citrony,som si olupala ako pomaranc a uz som jedla,manzel sa nemohol ani pozerat,mala som chut na omietku,kriedu aj som si dala...kusok vzdy 😀 pri druhom synovi som nemala nijake extra chute,ani mi nic nevadilo... 😝

silvia.t
20. sep 2011

pri prvom(chlapec) som mala strasne chute na pikantne,vsetko co sa dalo jest s kecupom tak ja som jedla s chilly a aj na vifonky 😅
a teraz zas na jablka a chlieb s obyc.maslom a džemom najlepšie ribezlovy,to by som jedla na tony 😀 (na utz sa ukazalo dievcatko) 😀

lillah
20. sep 2011

Pocas prveho tehu som mala stale chut na mydlo....nie gel ale klasicke tuhe mydlo.....nastastie som odolala a ani raz som si nezahryzla......ale nakupy robil moj muz lebo ja som len stala v sekcii s mydlami a slintala 😀 a pri oboch tehu som mala skor problem ako zvlastne chute.... ked som si zacala umyvat zuby....povracala som sa..... takze som si ich umyvala niekedy aj na 3x 😝

horalka777
20. sep 2011

musela som fetovať mandarínkové šupky a ostrokyslá polievka musela byť pri obidvoch tehu 😎
Omietka, hlina, mydlo a pod. ma nenapadli, možno by mi ale chutili... 😅

jarunka111
20. sep 2011

teda som sa super pobavila 😀 😀 😀

...mne bolo stále zle, takmer nič nezjedla, všetko sa mi hnusila a chudla som (škoda, že teraz to tak nie je 😀 )..najhoršie bolo mäso, pomyslenie alebo priblíženie sa k mäsiarstvu no fúúúúj 😖 a už to išlo. Ale keď sa trocha polepšilo, tak štipľavé - čili papričky a mandarínky a veeeeeľa 🙂

zojka05
20. sep 2011

no ja pri prvom Hrušky,prepadlo ma to jeden večer o pol desiatej a mala som pocit ,že ak nezjem aspoň jednu tak zomriem 😝 ,tak chudák mažel sadol do auta a letel 10km do tesca mi ich kúpiť 😀 😀 😀
a odvtedy som ich jedla denne,teraz keď vidím hrušku ,tak mi obracia žalúdok 😝
pri druhom som zasa nemohla nič,zo všetkého sa mi prevracal žalúdok a úmývanie zubov predstavovalo pre mňa hrozné muky ako písala aj lillah som sa aj tri krát povracala kým som ich ako tak umyla.....

veronicka1901
20. sep 2011

Wow, ze krieda a vapno, to by ma nikdy nenapadlo, ze aj na toto moze mat clovek chut 😀. Ja chute nemam, len jem trosku viac ako pred, lebo ked som hladna, je mi zle od zaludka. Trosku viac mi mozno chutia parky s horcicou - to si dam tak raz za tyzden, ale ze by som mala na to neovladatelnu chut, to zas nie. Mozno este ku koncu tehu sa chute zmenia 🙂.

katmi
20. sep 2011

ja som musela mat skoro denne parizsky salat 😅 😀 ale inak chute ako obvykle 🙂

katren
20. sep 2011

pri Dominike mi mm chcel kupil 5litrovu Nutellu, bo ho nebavilo stale kupovat to velke balenie, ktore som na jedno sedenie zjedla a pri Miskovi....paprikove cipsy so zltym melonom 😅

marikac
20. sep 2011

nie, nic specialne, jedla som vsetko ako predtym a neziadalo sa mi nic ine, ani tie "tehu kombinacie " nepoznam....

rora
20. sep 2011

Ziadne zvlastne chute a podivne kombinacie jedal sa nekonali 😀 len mi zacalo viac chutit to, co som pred tym nejak extra nemusela, napriklad maso, z ovocia jablcka - tie som sa predtym sotva premohla zjest dve za rok, teraz ich jem vkuse 😀 co sa tyka sladkeho, to som aj predtym hltala o dusu 😀

spalka
20. sep 2011

strasne mi chutili hamburgery a krupicova kasa, oddelene samozrejme 😉, pred tehu som to nezvykla, a ani teraz, ked uz je mala tu

susi_kuki
21. sep 2011

moja krsná počas tehotenstva jedla omietku (vapnik.🙂)
ja som mala zatial chute iba na tresku, kyslu kapustu (tu by som mohla stale) a dokonca na steak (co som doteraz jedla len kuracie) 🙂

cukor
21. sep 2011

horalky ...

kepassa
21. sep 2011

mne tentokrat strasne smrdi maso, ryby /ktore som milovala a chcela som ich jest co najviac aj teraz/ nemozem ani citit, minule ma z nich normalne naplo a utekala som na wc...prakticky som zacala jest viac ovocia zachutili mi jablka, co normalne nemusim 🙂 a vzdy supem malej aj sebe, nemam chut na kavu vobec a pritom som strasna kavickarka...prakticky som hladna a ani neviem na co mam chut... 😀 zacali mi celkom chodit na chute polievky, kt. som predtym nejedavala lebo nemam rada polievky. Myslela som, ze ma tu niecim inspirujete preto som aj otovrila tuto temu 😀

heni79
21. sep 2011

Nie. 🙂

chtoura_ba
22. sep 2011

Cafte baby, ja koncim 2. mesiac a teda zvladam to tak vselijako, Skoro stale mam pocit v zaludku akoby som 3 dni nejedla, je to hrozne, ked sa najem tak sa to ukludni ale casto mi je zle ked si pomyslim na jedlo a pri tom citim strasny hlad. Mne sa zhnusila kukurica, ktoru som pred tym jedla fakt casto a teraz mi je na bleeee z nej 🙂 Tiez som denne pila kavu a teraz na nu vobec nemam chut, co je ale asi docela fajn 🙂 Dost ma ale unavuje to, ze sa mi stale obmiena to z coho mi je zle a z coho nie, niekedy fakt neviem co jest. teraz si napriklad robim zemiakovu kasu s cibulou, no to som nejedla veky 😀 no hrozne, snad toto obdobie prejde po 3. mesiaci.

sssimi
22. sep 2011

Pri malej mi chutilo všetko a aj naviac. Teraz nemám chute, ale skôr nechute zatiaľ. Keby som nemusela jesť, tak nejem nič najradšej, lebo to čo zjem z chuti, z toho mi je potom zle.

lilla244
26. jan 2012

spominam si,ze asi v tretom mesiaci som sa nevedela dozrat kiwi.. denne som zjedla aj 12ks 😀
a kratko po tom,co som zistila,ze som tehotna a nastali riadne tehotenske nevolnosti, jedina vec,kt mi zostala v zaludku boli slane chipsy tie slovakia .. nic zdrave,ale keby nebolo ich,tak asi umriem od hladu 😀

adri2211
26. jan 2012

nejake extra vynimocne chute nie,ale bola som furt hladna a zjedla by som aj chladnicku 😀

cristy
26. jan 2012

Mne momentálne najviac chutí miesat sladké zo slaným...."najspeciálnejsie" kombinácie boli chipsy oblozené gumenými medvedíkmi 😖 ale jedla som uz aj párky so slahackou 😀 . Inác som neustále hladná, jedla by som 24 hodín denne 😠

vinifred
26. jan 2012

..pri malej jahody v konzerve..pri malom kyslé rybky..kyslé rybky občas môžem,jahody som odvtedy nemala.. 🙂

magali
26. jan 2012

ja teda nic zvlastne.. akurat prve mesiace stale chut na kyslu kapustu, segedin by som jedla na kila a este mi smrdelo maso, takze prve tri mesiace som jedla len polievku a prilohu alebo nejaky oblozeny chlebik.. nooo a este kakauko a vianocka s maslom a dzemom 😀 to boli moje ranajocky, mnaaaaaaaaaam

mukiii007
26. jan 2012

ja som napríklad dokázala týždeň žiť len na káve s mliekom, ďalší týždeň na vajciach, boli dni, kedy som na posedenie do seba natlačila aj 3 veľké gyrosy... 😀

lubina
26. jan 2012

nenormalne som mala chut na syr a pomazankove maslo - paprikove 😀 . To som si dokazala natriet na chlieb tak nahrubo, ze masla bolo viac ako chcela 😀

lucia375
26. jan 2012

Ja už tretie tehotenstvo to isté: mentolové cukríky. Inak mi mentolky nechutia ale ked som tehotná tak by som ich žrala v kuse. 😀

linddi
27. jan 2012

ja som mala chuť na totálne ale totálne pikantné veci. Milovala som "pekelný hermelín". Robili ho v jednej reštike. Dokázala by som to jesť od rána do večera. I keď plesnivé syry by sa v tehotenstve nemali 😝 ... A ešte som mohla také klasiky ako poriadny kus chleba so salámou atď. , čo predtým vôbec a zo sladkého MILA rezy. Zaujímavé je, že malá má rada pikantné a MILA rezy. 😀

briketa
27. jan 2012

Pri vsetkych troch chut na cerstvy zeleny hrasok, cervenu dynu a ceresne. Na tychto troch veciach som zila cele tehu.

mona333
27. jan 2012

mandarinkyyyy, aspoň 3 denne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre