Mám chuť jesť omietku a stenu v tehotenstve

14. mar 2021

Baby pomoooc som 32 tt a ja mam prišernu chuť na omietku alebo jesť stenu alebo neviem mam to už dlho ale teraz je to take že na to veľmi často myslím a hroznú chuť na to mam aby som aspoň trochu zahnala tu chuť tak keď si dávam magnezium tak ho cumlem ja neviem čo si na to mam dať chyba mi nejaký vitamín alebo čo to je ?

arabellka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wodanka
14. mar 2021

Je to nedostatok železa

asia83
14. mar 2021

Vápnik, šup mliečne produkty vyjesť, v krajnom prípade doplniť vápnik formou tabliet.

miakey
14. mar 2021

Ja mávam takéto chute pri nedostatku železa. Hneď ako ho začnem brat mi to prejde.

nikpa
14. mar 2021

Sestra v tehu chcela oblizovat a kusat pneumatiky na autách 😂😂 to neviem čoho deficit bol, chute sa bud vtedy zbláznili ale v tomto tvojom pripade to asi naozaj bude niečoho nedostatok.

kika831
14. mar 2021

Ja som mala to iste - enormny nedostatok vapnika. Kupila som si v lekarni vapnik Biomin v sackoch- taky prasok co sa rozrabal vo vode. Davala som si 2 denne a poviem ti, strasne som sa tesila kazdy den az ho budem pit. Asi po 2 mesiacoch som uz absolutne nepocitovala potrebu si dat vapnik.

lenka2332
14. mar 2021

Ja som mala v tehotenstve neskutočnú chuť na piesok, a strašne mi voňal na moje šťastie ho doviezli mojej sestre na stavbu tak som okoštovala a chuť ma prešla 😂😂😂

arabellka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eriksonka1234
14. mar 2021

Aj moja mama mala somnou tento istý problém. Ona tu stenu reálne aj lizala 🙊

pondelok01
14. mar 2021

@nikpa to som aj ja mala presne, pach gumy a starej pivnice, zblaznit som sa isla. Ked sme boli na 2 autach menit gumy, zakazdym som sla s muzom, a tajne som im to tam ocuchavala, u cinana som si kupila tenisky, a nikde som ich nenosila, len som si k nim privoniavala doma na gauci. Potom som sa kdesi docitala, ze je to priznak nedostatku zeleza, tak som si nejake kupila. Na druhy den mi po kontrole volali z gynekologie, ze maju vysledky krvi, som anemicka a mam si kupit zelezo :D ked som ho brala tak to chvalabohu preslo, malo chybalo k tomu, aby som nam na aute kolesa oblizala.

pondelok01
14. mar 2021

Na kontrole to spomen, a mozno ti to zistia aj bez toho, nejaky vitamin ti bude chybat, kalcium alebo zelezo.

anukha
15. mar 2021

@eriksonka1234 aj ja som tu stenu naozaj lizala, ale ako male dieta, neskutocne mi to vonalo 😂
Asi nemusim vysvetlovat, ze v tom case som sa dost "vytiahla" takze u mna to bol urcite nedostatok vapnika.

andreatytler
15. mar 2021

Myslim ze je to nedostatok vapnika.
Urcite si to daj vysetrit... Ak nemas dostatok vapnika pre dieta v brusku, moze mat problemy s kostami alebo ine problemy.

asia83
15. mar 2021

@wodanka Keby je to železo, tak olizuje hrdzavé tyče. 😉 Poznám taký prípad.

stanulienkat
15. mar 2021

Chyba vapnik.

wodanka
15. mar 2021

@asia83 mam dlhoročné problémy s nedostatkom železa a vždy keď bol môj stav už veľmi zlý som mala chuť na omietku alebo kriedou alebo hlinu. Po infuziach, ktoré som vybrala tieto chute vždy zmizli.
Ty máš akú skúsenosť?

arabellka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wodanka
15. mar 2021

@arabellka1 ja som kvôli tomu sledovaná na hematologia a doktorka mi predpisuje Ferro Tab a teraz aktuálne chodím raz za mesiac aj na infúziu Venofer. Ono závisí ako na tom si. Liekmi sa to dava do poriadku veľmi pomaly a len s výživovými doplnkami je to takmer nemožné, obsahujú totiž zanedbateľné množstvo železa

arabellka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arabellka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wodanka
15. mar 2021

@arabellka1 môžeš 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre