Mám 18, som tehotná a čaká ma maturita. Ako sa rozhodnúť?

jenniferlak
12. júl 2023

Ahojte
Mám 18,práve nastupujem do 4ročníka na strednej a čaká ma maturita
Som tehotná,mám stáleho priateľa aj fajn rodinu
Ide o to že ak si bábätko nechám tak stratím mladosť,bojím sa že nedokončím školu alebo nezvládnem maturitu,že materstvo nezvládnem,finančne to bude príliš náročné a nemám stálu prácu
A však aj pôjdem na interupciu už nebudem môcť mat deti
Neviem či som pripravená byť matkou,som stratená v tejto situácii a neviem ako postupovať ďalej
Mali by ste nejakú radu ?

makodob
22. sep 2023

@jenniferlak ahoj, hlavu hore 😊 neviem kedy máš termín, ale možno stihneš zmaturovať do porodu a aj keby nie, tak si maturitu možeš dokončiť neskor, ak to po porode nevyjde. Nie je to také zlé ako sa zdá. Každopádne veci sa vyriešia a mladosť isto nestratíš, výchovou bábatka budeš skúsenejšia a rozumnejšia. A všetko sa dá aj s dieťaťom. Niekedy ženy rodili bežne v tomto veku a v 20 už boli staré dievky. Po troch rokoch pojde dieťa do školky a ty možes študovať a pravovať, to ti nikde neutečie. Ak máš podporu v rodine a priateľovi, tak ostatné sa porieši.

makodob
22. sep 2023

@mimka1402 áno je to spleť živých buniek, ktoré majú dušu, lebo, ak by nemali, tak sú mŕtve. Či tvoje telo by žilo bez duše? Potom je zaujímavé, prečo niektoré ženy porodia mŕtve deti, prirodzene potratia a telo vypudí mŕtve telo bábatka, ak je to len spleť buniek bez duše. Podľa tejto teórie by potom deti v materniciach nemali zomierať, ak sú to len ,,bunky”. Mŕtve bunky sa nemožu rozmnožovať a vytvárať človeka. Len preto, že je ten človek na istý čas závislý od výživy matky, tak ako je tomu aj po porode, neznamená, že je to neživé. Dieťa rastie na samostatného jedinca v tele matky a po porode tento proces pokračuje bez prerušenia a dieťa normálne rastie aj po porode, napodiv. Je veľmi zaujímavé, že ak to dieťa nevidia, tak to je ,,bunka” a keď sa narodí už to je človek. Potraty sú nechutný biznis s ľudským telom a orgánmi, by si sa divila koľko peňazí sú niektorý ochotný dať za také ,,bunky”, až nechutne veľa.

mimka1402
22. sep 2023

@makodob Bože žena, chcela by som mať tak nudný život, že sa hrabeš v starých diskusiách 🤣
Nepotrebujem sa s tebou dotahovat, to co pises je blbosť za blbostou a môj názor a fakty to nezmení. 🙂

makodob
22. sep 2023

@mimka1402 ty si naštuduj fakty, lebo potvrdzujú opak toho čo vravíš. Ty len opakuješ slová ľudí, ktorí tento názor vytvorili s cieľom otupiť ľuďom svedomie, aby z toho profitovali. A aj keď nazveš človeka zhlukom buniek, nezmeníš fakt, že je to človek a ktokoľvek ho zabije, tak zavraždí dieťa.

mimka1402
23. sep 2023

@makodob Aj tebe pekný deň ❤️ dúfam že každej žene ktorá potrebuje pomoc dáš miesto vo svojom byte a financie sa starať o dieťa celý život. ❤️ lebo to všetci viete 😘 ale pomoc reálne? Čosi len robiť nátlaky na ženy.

makodob
23. sep 2023

@mimka1402 na to aby si niekoho súdila od telefónu si dobrá 😊. Ani nevieš, ako vediem svoj život a budeš asi prekvapená, ale pravidelne pomáham chudobným a predstav si, že ak by potrebovali bývanie, aj to zariadim a už som aj s opravou bývania pomáhala. Ale tu asi mňa súdiš podľa seba, žiaľ natrafila si na nesprávnu, lebo moj život nestojí na prázdnych rečiach, ja som svoj život odovzdala Bohu a žijem živú vieru aj skutkami ❤️ prajem ti krásny večer ❤️

mimka1402
23. sep 2023

@makodob Zlatá, ako si si vytiahla iba čo ti vyhovuje 😇
Vravím o tom, že nebudeš určite dotovať ženu s dieťaťom do cca 20ky, či? Lebo to sa ľahko mudruje, ale taká pomoc aby ti pokrylo všetky náklady do minimálne dospelosti asi ťažko. 🙂

makodob
23. sep 2023

@mimka1402 a prečo by som mala dotovať ženu do 20? Vieš, niekedy stačí človeku podať pomoc na začiatku, v kríze a ten človek sa odrazí a začne fungovať sám, teda, ak chce samozrejme. Ale úprimne, neviem ktorej matke niekto 20 rokov zadarmo prispieva na život, lebo má dieťa teda okrem štátnych dávok. Matky aj zvyknu normálne zarábať, aby sa uživili, ak ich neuživí manžel. Je to úplne normálne, okrem istej časti rómov teda 😅 Máš to trochu pomýlené, neviem síce koľko máš rokov, ale asi veľa nie. Ak niekto nechce deti, tak nech nemá sex. A ak ho má, tak nech nevinné dieťa nezabíja, ale nech sa k tomu postaví zodpovedne a začne poriadne žiť a o dieťa sa starať. Nie je na tom nič nereálne.

sterea
23. sep 2023

@jenniferlak _ nechcem strašiť, len upozorniť, že mnohé antibiotiká užívsné v prvom trimestri môžu poškodiť plod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre