Mám čerstvých 18 rokov a som tehotná

27. aug 2020

Dobrý deň to ako mam zbabraný život ako som nezodpovedná prosím mi nepíšte viem o tom sama idem si pre radu fakt ju teraz potrebujem nemám nikoho skym by som sa o tom rozprávala ... mala som pred mesiacom čerstvých 18... priateľa mam 2 roky je posledný rok na škole maturuje práve sme zistili že som tehotná priateľ chce ukončiť školu ísť robiť a chce ísť niekam do bytu ale ja neviem na jednej strane to dieťatko chcem a moc na druhej chcem interupciu bojím sa reakcie rodičov sú prísny bojím sa že stratím mamu týmto že sa vo mne sklame s nebude ma chcieť vidieť .. rada by som si to nechala a keď toto píšem plačem nakoľko viem že by som ho zabila ale neviem čo ďalej priateľ povedal že si ma chce zobrať kým by som bola tehotná ale veď mam takto zbabrat život nemu ? Je dobrý v škole ma vyznamenia viem že to niekam dotiahne ale takto nie .. nevieme čo robiť vôbec prosím buďte dobre poraďte čo by bolo najlepšie 😢😢

katies0410
27. aug 2020

Hlavu hore, nie ste prvý ani posledný. Urcite to treba povedať rodicom. Budu sa hnevať, to určite, ale verím, ze Vam pomôžu. Bud rada, ze chalan stoji pri tebe, to je super. Držím palce

miskooo1987
27. aug 2020

Záleží dosť od rodičov... nakoľko sú ochotní byt nápomocní.... ono nie si prvá ani posledná 18tka čo zostala tehotná...

jaass
27. aug 2020

Bábätko si určite nechaj. Budeš skvelá mamina. Priateľ bude skvelý otec. Keď si ťa chce zobrať, ďakuj Bohu, že si na tom tak, ako si. Teš sa, užívaj tehotenstvo. Keď chceš plakať, plač. Keď sa chceš smiať a tešiť sa, teš sa, smej sa. Všetko bude dobre. Uvidíš časom. 🙂 Drž sa 🙂

sunny8
27. aug 2020

Je to nový život a zaslúži si šancu. Nepýtalo sa na svet obaja ste boli prítomní pri výrobe. To že ste nezodpovední je vec druhá .. zachovajte sa ako rozumní ľudia a prevezmite zodpovednosť

sim_sis14
27. aug 2020

Už s tým nič neurobíš, a nechoď na interupciu za mňa 🙂 ja by som za dieťa dala hocičo - síce som to ja, ale ak sa ľúbite a veríš svojmu priateľovi prečo nie? A mamina nezanevre. Si jej dcéra málokedy sa stane, že matka po tomto nechá dcéru len tak v "stichu" rozhodni sa sama ale myslím, že to budeš neskutočne ľutovať. Už len keď ta to teraz trápi. Dá sa to - bude to ťažké veľmi ale dá sa to zvládnuť 🙂 držím palce pre správne rozhodnutie

nikyball
27. aug 2020

Najlepšie sa rozhodneš sama. Ja by som nedopustila ,aby som sa svojou nezodpovednosťou musela takto vzdať dieťaťa.kto hovorí , že bude mať zbabraný život? Ak je taký šikovný ,školu zvládne aj externe, toho by som sa nebála. Nerad sa tu s cudzími ľuďmi ale ešte raz to preber s priateľom a vašimi rodinami. Rodičia chcú svojim deťom vždy dobre tak tiež budú vediet poradiť /zvážiť či to zvládnete alebo nie. Držím palce aby si sa rozhodla správne

miskooo1987
27. aug 2020

Ako keď sa rozhodneš pre ukončenie tehotenstva, ja osobne ta nebudem odsudzovať, len pokial žiješ v nejakej konzervatívnejšej komunite môže to byt zle... ale hlavu hore ... dá sa to zvládnuť aj tak aby ste vy dvaja ukončili stredne vzdelanie... len je to dosť o rodičoch...

tosomja
27. aug 2020

Prečo by mal nechať školu? Môže študovať externe.
Tvoja mama bude sklamaná, ale určite ťa neodvrhne.
Ak dieťatko chces, ver, že sa postarate a budete dobrými rodičmi. Ak ho však nechceš, nikto ťa nedonúti si ho nechať.
Nemám odvahu ti písať, aby si si ho nechala, ale ani by som nikdy nikomu nenapísala, aby išiel na potrat.
Ja by som na potrat nešla a hoc aj sama, ale postavila by som sa všetkým 🤗

maria1678
27. aug 2020

Počúvaj svoje srdce, nie strach. Dieťa je živé a potrebuje ta, nemá nikoho bližšieho ako si ty. Potrebuje tvoju lásku a nie odvrhnutie. Obrat sa na poradňu alexis, povzbudia ťa a pomôžu ti. 💖

kataka10
27. aug 2020

Ak si to dieta chces nechat, nechaj si ho. Interupciu by si si nikdy neodpustila. Navyse priatel to dieta chce tiez a chce sa o vas postarat. Verim, ze to spolu zvladnete. Skola sa v dnesnej dobe da dokoncit aj neskor. Moja kolegyna si spravila vysku pri 2 detoch a plnom uvazku. Rodicov sa neboj. Aj ak sa budu zo zaciatku hnevat, pri vnucati zmenia nazor. Moja mama ucila na strednej, kde otehotnela jej 16 rocna ziacka. Dieta si nechala, skolu si neskor dokoncila. A ma krasne dietatko, ktore lubi. Sice jej vztah nevydrzal, ale nasla si noveho priatela, ktory dieta prijal. Nie som ziadny zarity odporca interupcie, ale pre zenu je to velmi bolestive rozhodnutie a ak si chces babatko nechat, nemala by si ist na interupciu len preto, ze si moc mlada. Zivot si neznicis, len bude iny, mozno tazsi, ale s dietatkom a dobrym muzom aj tak pekny 🙂

lentilka23
27. aug 2020

Nechajte si babatko, bude vas mat rado ako mladych rodicov, kamosov v jednom. Tvoj partner sa zachoval ferovo, drz sa ho, takeho chlapa uz malokedy stretnes... ak vobec v dnesnom svete... Ste mladi, mudri, temperamentni tak chodte do toho. Ked budes starsia, tak to pochopis. Hlavne aby si to nelutovala. Keby si bola znasilnena, tak ok, ze uvazujes o potrate. Ale takto s milovanou osobou cakas dieta a? Vsak sa teste! A vykasli sa na nazor rodicov, to je o tebe a tvojom partnerovi a tvojom dietati. Podla mna to rychlo rozdychaju, neboj...

neitl
27. aug 2020

Netráp sa tým, čo povedia druhí - tvoj priateľ má takisto právo na vlastné rozhodnutie - zjavne je zodpovedný a pokiaľ si ťa chce vziať a nič ti teraz nevyčíta, nemal by s tým začať ani potom. So strednou by bol väčší problém, no osobne si myslím, že študovať externe, diaľkovo na VŠ sa dá zvládnuť. Dôležitá je podpora starých rodičov (alebo teda teraz ešte rodičov), tak by si sa s nimi o tom mala vážne porozprávať a ak by si si to dieťa ty sama aj chcela nechať, tak si ho nechaj, dovoľ mu žiť, lebo by si si to potom mohla vyčítať veľa ďalších rokov, a takisto sa ešte všeličo môže prihodiť... Každopádne, nechaj si to poriadne rozležať v hlave, porozprávaj sa s rodinou, s tými, ktorých by sa to najviac týkalo...

leuchtturm
27. aug 2020

Ci si dietatom dobabres zivot, zalezi od teba, ako sa k prichodu dietata postavis. Rodicov sa neboj, aj ked to bude pre nich spociatku velky sok, napokon sa urcite budu tesit na vnuca.

ivinkapink
27. aug 2020

blahozelam k babatku, je to uzasne, kolko je tu zien co by dali za to neviem co...nechapem ako moze niekto napisat ze dieta mu zbabralo zivot? ktovie ci si to rodicia pomysleli pri tebe? prislo neplanovane, no a? mozno ste si zivot predstavovali inak, ale mali ste na to mysliet aj pred sexom...je uzasne ze priatel stoji pri tebe a chce si ta vziat a dietatko s tebou vychovavat, ja nevidim nikde problem, rodicia nebudu nadseni, ale casom sa budu urcite tesit, treba sa zachovat ako dospely zodpovedny clovek a s pravdou von, aby ste stihli pripravit vsetko co treba pre rodinu, a na margo potratu, ak aj dieta niekto nechce nechapem preco ho treba hned zabit, ved dietatko sa da donosit a porodit utajene a dat na adopciu...

belllinka
27. aug 2020

Jej priatel iba ide do posledneho, maturitneho rocnika, takze ked teraz prerusi studium, aku robotu si najde, aby ich uzivil? Bez maturity? Kde budu byvat? Zivot sa prevrati naruby najme ich rodicom, u ktorych budu byvat...

miskooo1987
27. aug 2020

@belllinka to je presne ten moment keď musia vstúpiť do hry stari rodičia....pokial sú normálni tak to ten rok finančne utiahnu....

belllinka
27. aug 2020

@miskooo1987 urcite ze hlavne slovo budu mat ich rodicia, ak nechcu skoncit pod mostom. Aspon nech jej to tu baby nemaluju “na ruzovo” ze ake je to super.

miskooo1987
27. aug 2020

@belllinka jasne že majú... lebo v tomto momente rozhodnú... len ide o to aki sú ti rodičia...lebo mna by v tom veku asi otec preplieskal, že načo mi tie gumy dával a potom by robil to čo má...

marca12
27. aug 2020

Vobec sj si nezbabrala zivot. Dieta je dar. Moj bratranec sa musel zenit v 18 a dnes ma vlastnymi rukami postaveny dom,pracuje a maju dalsie dve deti. Ak vam zo zaciatku pomozu rodicia,kym priatel nezmaturuje,bude to dobre. V ziadnom pripade nesmie nechat skolu,to je od neho velmi nezrele zmyslanie. A urcite nebud rodicia nadseni,ale neboj,predychaju to a bude dobre. Ale priprav sa na to,ze vam idylka skoncila. Priatel sa bude nahanat za robotou,ty odkazana na seba,pride skutocny zivot s problemami a vas vztah utrpi,musite sa obaja snazit zvladnut zaciatok a bude dobre.

zuzu188
27. aug 2020

Ja som otehotnela v 17tich,rodila som ako 18 ročná a nemenila by som. Tiež som sa bála reakcie rodičov,boli nahnevaní a riadne,ale prešlo ich to a na malého sa veľmi tešili. Ostali sme do maturity u nich bývať,aby mali istotu,že dokončím školu a po maturite sme sa odsťahovali s mužom do vlastného. Vtedy bol už na ceste aj náš druhý synátor 🙂 ja som pri prvom tehu musela školu prerušiť,mala som aj komplikácie a od 27. týždňa som musela mať prísny kľudový režim,do školy som sa vrátila po roku,u nás na škole sa nedalo študovať externe,tak som doštudovala dennou formou. Bolo to náročné obdobie,ale nič,čo by sa nedalo zvládnuť.
Nemám pocit,že by som si zničila život,aj keď som mala všetko naplánované inak 🙂 moje deti by som nevymenila za nič a neľutujem,že som ich mala tak skoro

777januska777
27. aug 2020

Prosím pekne aký zbabraný život? To čo sú za hlúposti? Veď dieťaťom a svadbou predsa život nekončí, práveže život s nimi začína. Dieťa dáva životu úplne nový rozmer a napĺňa ho. To že nepojdete na školu v 18 rokoch, predsa nevadí, veď študovať sa dá kedykoľvek. Dieťa predsa neničí plány, len ich troška upravuje. A rodičia, že budú sklamaní? Aj moji boli, keď som prišla s tým, že sa idem vydávať počas vysokej školy (nebola som tehotná), výčitky a odhovaranie, ale ja som si išla za svojím a teraz sú hrdí starí rodičia a sami hovoria, že aké to je fajn. 🙂 Pamätaj na to, že v živote nie je nič krajšie ako mať dieťa, ktoré ťa miluje a si pre neho najdôležitejšia osoba na svete a dieťa nikdy nemôže veci pokaziť, iba ich zlepšiť. 🙂 A ešte niečo, máš zodpovedného partnera a má ťa aj veľmi rád, lebo sa postavil ku problému čelom. Máš niečo čo nemá polovica baba modrého koníka, partnera, ktorý ťa v probléme neopustil a dieťa na ceste. 🙂 Držím palce 👍

mirka211
27. aug 2020

Milá slečna, právo si sa mala rozhodnúť v tu dobu keď si sa rozhodla vyspať sa s ním. Prepáč, ale vieš že tvoje dieťa rozštvrtia a potom mu rozdrvia hlavu aby ho vybrali? Vieš že tvojich 10 minút rozkoše ho bude dosť bolieť? Denne zomierajú drobci, ktorý tak chcú žiť a nieje im dopriate. Rodičom odchádzajú deti a zostava po nich iba prázdno ...a vy máte šancu užívať si to všetko a zahodiš ju?

mirka211
27. aug 2020

Dieťatko, predovšetkým si mladé na priateľa a sex

cervenaruza123
27. aug 2020

Ked citis, ze si to dietatko chces nechat, nad interupciou ani neuvazuj, pravdepodobne by si to tazko prezivala. Vela zien skoncilo takto ako ty a co poznam niektore, ani jedna nelutuje, ze si dietatko nechala a s odstupom casu to casto hodnotia ako skvelu vec, aj ked najprv to bol stres a strach. A ked pri tebe priatel stoji a podporuje ta, to je uzasne. Ja aj trochu zavidim kamoskam, co mali deti skor, mali to sice pocas skoly mozno o cosi tazsie, ale aj krajsie, zvladli to a teraz mozu pracovat vo velkom na kariere, cestuju, deti im doma uz aj pomoct vedia... Vsetko ma vyhody aj nevyhody.

osky
27. aug 2020

@aiti
Mohla by si tu hodit ten film/unplannend s sk titulkami?/v minulej teme ta sice zlincovali,ale ja som si ho pozrela,nakolko som zasadne proti potratom.
V tej povodnej teme sa to nehodilo,to je fakt.
Ale myslim,ze tato slecna by to msla pozriet.
Aby vedela,co a ako.....

acrobaleno
27. aug 2020

Tieto hrania na city s rozdrvenymi hlavami “babatiek”. 🙄 Tiez by som sa nespoliehala na to ze “budes skvela mamina a priatel skvely ocino”. Moze aj nemusi to byt ruzove. Porad sa s rodicmi, s priatelom. Ked chces to dieta, urob vsetko preto, aby si neskor nelutovala a ak pojdes na interrupciu, stale je to tvoje rozhodnutie a nemusis si vobec brat k srdcu prispevky o roztvrtenych babatkach. Hlavne sa nedaj dotlacit do ani jednej z moznosti. Musi to byt tvoje rozhodnute. Nikto z pritomnych ti totiz nijako nepomoze, mozno iba vycitkami a ruzovymi okuliarmi. Co na to rodicia?

osky
27. aug 2020

Ak tu @aiti nehodi link,najdi si na tv nebojtesa film
Unplannend-je to tam so slovenskymi titulkami.
Mnoho ti objasni.

Urcite na ten potrat nechod.
Nikomu zivot neznicis.
Ved kolke mamicky si robia skolu pocas materskej,ci popri praci i detoch....
Zvladne to i tvoj priatel.
Rodicia mozno budu soknuti,ale urcite sa vam neotocia chrbtom.
Neurob nieco,co nebudes moct nikdy zastavit,vratit spät!
To dieta sa na svet nepytalo.ale uz je tu-treba to prijat triezvo a zodpovedne.
Uvidis,aka budes stastna,ked sa narodi a pozries sa mu do oci....nezabijaj ho!!!

martina1201
27. aug 2020

Ahoj, stalo sa a ste na to dvaja, s vašimi rodičmi dokonca šiesti. Je zodpovedny a máš šťastie v Tom, že sa na teba a vaše dieťa nevykasle ale sa chce postarať. Nemyslím si, že mu s tým dieťaťom pokazíte život. On môže študovať aj popri práci a doštudovať aj keď budeš tehotná. Predsa len ak ste tehotenstvo zistili len teraz tak pôrod ti vychádza na máj? To akurát zmaturuje a môže sa zamestnať. Prečo hneď ísť bývať do vlastného bytu? Uskromniť sa a skúsiť bývať u niektorých z rodicov alebo ak sa dá tak u starých rodičov. A matky sa neboj, je to matka a materinský inštinkt je veľký. Určite bude sklamaná, že priskoro a možno ti povie, že si si pokazila život, ale dá sa vyštudovať aj popri dieťati, aj dokončiť si školu a určite ti pomôžu. Zvládla to moja kamarátka a to otehotnela v 16 rokoch a aj výšku popri malom vyštudovala..... potrat by som určite neriešila, predsa len otec dieťaťa on stojí, zbytočne by vám to mohlo pokaziť vzťah. Držím palce aby ste všetko spolu zvládli, aby rodičia boli zhovievaví a ochotní pomôcť.

stevvvka
27. aug 2020

Netvrdim, ze to bude s babatkom lahke.. Bude to narocne.. Ale mas priatela, ktory pri tebe stoji. Nie si na to sama..
Verim, ze po prvotnom soku, hneve, pomozu aj rodocia. Ten rok, kym priatel odmaturuje, nie je tak dlha doba, aby nemohli financne pomoct..

Vies, vela zien lutuje, ze islo na potrat. Ale len veeeelmi malo zien lutuje, ze si dieta nechalo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre