Nárokujúce matky a neupravené tehotné ženy

cicus14
18. apr 2015

Ahojte.nechcem tymto prispevkom nikoho urazit ani nic podobne ale vcera sa mi stala taka zvlastna vec.isla som v mhd,sedela som,a zrazu nastupila tehotna zenska,neupravena,proste nic...a povie mi este aj PUSTITE MA SADNUT!ani prosim ani nic..lebo ona je tehotna no jej problem..ale nielen tehotne ale aj matky doma na materskej mi pripadaju take neupravene proste vyjdu von v teplakoch s mastnymi vlasmi,bez kvapky makeupu a parfemu,a o tehotnych uz ani nehovorim.vsetko si narokuju tym ze su tehotne alebo ze matky.co je toto za mentalitu??zanedbane chodit po ulici??? 😲

sense
18. apr 2015

nuz nie som na materskej a ked nie som v praci tiez chodim bez make upu a ked idem s malou na ihrisko idem v teplakoch (nie vo vytahanej handre ale su to teplaky), co je na tom take zle? ano nieco ine su mastne vlasy, alebo smrad tyzdnoveho potu ale nie kazda ma potrebu mat na sebe kilo makeupu a high heels ked ide s dietatom von....

6699333
18. apr 2015

Tak nie kazda sme ukazkova a ja som tehotná chodim normalne oblecena navonana umyta bez mastnich vlasov a este k.tomu mam aj 3rocnu dcerku no a nikdy si nenarokujem ze aby ma niekto pustil sadnut nie vsetky tehotne sme take takze pozor

gurmanka
18. apr 2015

Jedine, co by ma zarazilo, je nepouzitie slovka prosim/dakujem. Ako sa tebe nepaci, ze niekto si dovoli vyjst von bez make-upu, tak sa mozno inym nepaci, ako ty chodis zmalovana (a pritom mozes mat aj velmi decentny make-up). Ak naozaj niekto obtazujuco nesmrdi (napr. vela tehotnych neznesie parfum, co ale neznamena, ze ich prirodzena vona je nieco neznesitelne), tak je to kazdehho sukromna vec. A teplaky na ihrisko? Mna zarazaju napr. teplaky a ihlicky u netehotnych ci velmi podivne ine oblecenie. Ale nesnazim sa ich nejako zmenit 🙂
Pride mi logicke pustit zenu s bruskom sadnut, alebo mamicku s malym dietatom. Ak ponukaju mne, sadnem ak mi je zle, ak nie, podakujem a postojim. Keby som sa nechavala ovplyvnovat oblecenim, tak polku mojich studentov vyhodim za skusky, lebo to oblecenie je des 😉

cicus14
autor
18. apr 2015

@6699333 to ani nahodou nemyslim vsetkych 😕 hovorim len o tych naozaj ktore chodia aj v spinavych handrach a je im to aj v spolocnosti prepace

mima4
18. apr 2015

@cicus14 si myslim, ze vcera ta pani ta nejako nastartovala 😉

cicus14
autor
18. apr 2015

@mima4 ani nehovor ako 😀

sabina1975
18. apr 2015

@cicus14 mam 40 rokov som na materskej a nenosim make up ani ho nemam doma ,max co si davam je ceresnovy lesk na pery nie pre krasu ale hryzem si pery nosim prevazne teplaky alebo leginy su pohodlne vacsinou cierne ( zostihluje - vraj ) vlasy nemam vyslovene mastne ale neumyvam kazdy den a v autobuse ( cestujem2-3 x do tyzdna byvam na dedine ) stojim pretoze mam kocik ktory okrem brzdy istim aj nohou a prepac ale uz ked nic ine ale aspon slusnost by mi nedovolila sediet a nepustit tehotnu zenu si sadnut PS : z tvojho prispevku citim zavist alebo priam nenavist voci tehotnym a mamickam☹

mamulienka30
18. apr 2015

@cicus14 ty asi deti nemas, ze 🙄 Skusme tuto debatu hodit o par rokov 🙄 Vies, kolko ne-matiek a chlapov beha zanedbanych, smradlavych, s mastnymi vlasmi bez objektivnej priciny - rusiveho elementu menom dieta? Zdvihla si mi tlak, co je asi dobre, kedze ho mam nizky 😀 Nosim pod srdcom maleho cloviecika, bolia ma krize, kope mi do mocaku, kolise mi tlak a som zadychana po par schodoch ako keby som zabehla maraton...obcas si sadnut fakt potrebujem... ked nic ineho, tak pochop, ze vo mne rastie maly danovy poplatnik, ktory tebe jedneho dna bude zarabat na dochodok. A maj k tomu uctu, lebo v dnesnej dobe je kvoli ludom ako tebe mamiciek, co maju viac deti, po certoch malo.

vejula
18. apr 2015

@cicus14 tiež si nedavam makeup, zavolajte na mna modnu policiu 😀 a rada chodím v teplákoch, a poteší ma, ked mi niekto uvolní miesto, aby som si mohla sadnúť (niesom sice tehotná, ale cestujem s najmladšou v šatke) Samozrejme ani tehotná by nemala zabudnúť na slušnosť (prosím, dakujem), ale mne osobne by nedalo sa nepostaviť tehotnej. Nedajboh prudko zabrzdí bus, tehotna sa zvalí na zem a nemusí to dpoadnuť dobre.

maciatkolulu
18. apr 2015

@cicus14 hmmmm, zvlastne, neviem, ci ste boli tehotna, alebo nie. ALE vcera bola teda dost teplo, odkial viete, ci dotycnej tehotnej nebolo napr.zle, mohla ist od lekara a to teda tomu verim, ze si nenahadzovala nejaky outfit a nemachlila sa pred zrkadlom. Nakoniec si myslim, ze je to automaticke, ked do mhd nastupi TEHTNA, STARY CLOVEK, alebo MATKA S MALYM DIETATOM na rukach, ze sa postavim a je mi lautr suma fuk, ci ma mastne vlasy, alebo dizajnove oblecenie, teda aspon u INTELIGENTNYCH a slusnych ludi je to automaticke, lenze v tejto spolocnosti to je asi zbytocne cakat... Je mi smutno, ked citam taketo prispevky.
Len tak okrajovo, ja chodim v teplakoch a aj na ihrisko a uprimne sa zabavame na mamickach je ich minimalne, ktore nabehnu vyobliekane a v steklickach, nesadnu si s krpcom do piesku, nelozia po preliezkach, nesmykaju sa s nim.... lebo su nahodene hahahahahaha. A nakoniec ked niekam idem, tak sa slusne obleciem, ale ked si spominam na poslednu navstevu pohotovsti /zapal mocovych ciest/, tak teda som vobec nerozmyslala, ci mam umyte vlasy, co mam na sebe a ako vobec vyzeram a keby som musela ist mhd, tak by som teda prijemna urcite nebola a to som neni tehotna, takze ked clovek nevie o tom druhom nic, nech nesudi, moze sa mu stat, ze budes tiez sudeny, takze prijemny den a zahodte tu trpkost 😉

cicus14
autor
18. apr 2015

@sabina1975 ziadna nenavist a zavist to urcite nie.ale v tom autobuse nebolo narvane ze keby presla 2metre ma 3volne miesta.mne nebude rozkazovat daka zena lebo je tehotna.ked si chce sadnut nech poviem aspon prosim alebo prepacte nie ze mi to rozkaze??

gabrielita1610
18. apr 2015

@cicus14 akoze nieviem ,ci je toto vhodna tema do diskusie ,alebo si chcela kazdemu nadhodit ,ze ty si vzdy krasne upravena., ja chodim tiez vzdy upravena ,no nerozoberam nikoho na fore.....akoze keby mali vsetci len take starosti ,hned by bolo kazdemu lahsie ...jedine to prosim je neslusne ,ze nepadlo a podla mna ,ludia maju pustit tehotnu sadnut si aj bez poziadania - a je jedno ci je ,alebo nieje upravena

moni244
18. apr 2015

@cicus14 tak to už je iné, tak táto išla vyslovene rýpať, keď si mohla sadnúť aj inde

tykat
18. apr 2015

@cicus14 😀 a keby boli upravené, bez teplákov a s kvapkou parfému tak by mali väčší nárok? to by si tej tehotnej automaticky vstala? 😀

Osobne by som tehotnej po "Pustite ma sadnúť" ešte aj pomohla, možno jej bolo zle, možno nevládala ísť na ďalšie voľné miesto, mohlo jej byť hocičo...ale chápem, "zenska neupravená, proste nič" nech sa ti radšej vyhýba.

barborazilina
18. apr 2015

@cicus14 este ze mam auto 🙂 🙂 🙂 lebo ked si predstavim ist teraz s bruchom MHD a este stat a drzat sa ked nahodou prudsie pribrzdi .. a make up a nebodaj podpatky ufff ... to by som vazne nedala ... ako nehovorim vlasy si umyjem kazdy den a je mi pohodlnejsie v satach ako v nohaviciach ale preco hned odsudit zenu lebo mozno nema svoj den ... snad tvoje tehotenstvo bude bezproblemove a kazdy den sa upravis nahodis make up a 8 cm podpatky a pojdes MHD usmiata a nebudes potrebovat miesto na sedenie aby si nebodaj nedopadla tak ako ona ...

cicus14
autor
18. apr 2015

@tykat ale ta zenska zas nemala brucho jak svet mohla byt akurat v 4mesiaci.nepovedz mi ze nedokaze prejst 2metre kde je plno volnych miest ale na mna doslava skrikne aby som ju pustila.tak ako odtial potial.keby ma poprosila no nepoviem.ale ked este aj telefonovala vo velkom hlavne ze mala najnovsi iphone ale upravit sa nevedala.toto ma len nasralo.deti nemam lebo nechcem..mozno neskor ale jedine po 33...

siskatan
18. apr 2015

ach tak, to kvôli chýbajúcemu make-upu ma s bruchom alebo s dieťaťom nikto nepustí sadnúť 😕

sissy27
18. apr 2015

@cicus14 ako súvisí fakt, že nebola dostatočne upravená podľa tvojho vkusu s tým, že si chcela sadnúť? nejak som nepochopila pointu... Iste, mohla slušne poprosiť a možno mala ešte horší deň ako ty a ešte aj nejaká vymachlená navoňaná fiflena sedí na najbližšom mieste keď jej sa chce akurát grcať a spať, ale musela na kontrolu k lekárovi (napr.)...

domak2
18. apr 2015

@cicus14 ja zas nechapem mentalitu zien ( ludi), co vidia tehotnu(starsieho, choreho...) a sedia na zadku ako take kvargle. To, ze nepovedala prosim, je drze, ale uz to, ze to vobec musela povedat je na zamyslenie. A kto je ako upraveny mi moze byt jedno pokial mi to nezasahuje do zivota a aky je rozdiel ci je to neupravena tehotna alebo netehotna zena?

cicus14
autor
18. apr 2015

@siskatan pre boha zeny tu nejde o make up a stekle.ale o pristup a mentalituuuuu

bonaqa2013
18. apr 2015

@cicus14 neviem čo ti na tom vadí ak žena nemá make up, nie je navoňaná a chodí v teplákoch. mám 4 deti, a ráno jednoducho nestíham sa dať do gala. Deti sadnú do auta a už aj rýchlo štartujeme do školy, obchodu a pod. ale ja poznám aj tepláky pekné - tie značkové bývajú super. No a že nemám make up? to ráno ani neriešim, som rada že sa aspoň učešem..... Ani na druhým maminkách si nevšímam či majú makeup, alebo nie...

vejula
18. apr 2015

@cicus14 a ešte jedna celkom vtipna ironia. KEd je žena tehotná nemôže jesť tamto a hento, lebo všetko obsahuje niečo, čo nieje celkom ok. Ani kvapky do nosa ti pomaly nepredpíšu, ale napatlať si celý ksichtík tým chemickým sajrajtom zvaným makeup nikomu nevadí 😎

siskatan
18. apr 2015

@cicus14 nuž ale to z Tvojho príspevku akosi nevyplynulo 😉 lebo ja chodím úplne bežne bez make-upu a tak tomu bolo aj v mojej ére bez detí a je tomu tak aj teraz s tromi deťmi... nemusí to automaticky znamenať neupravená, či? slušnosť samozrejme je vždy namieste - ja obvykle keď niečo chcem používam slovo prosím, prepáčte a podobne, a aj sa poďakujem, vediem k tomu aj deti samozrejme 🙂
nuž a zaskočilo ma ako si ohodnotila paušálne tehotné ženy a matky na materskej, raz keď budeš mať deti, možno aj Ty oceníš, že na ihriskách sú tie tepláky oveľa pohodlnejšie a neupravenosť môže znamenať aj to, že Ťa deti radostne objímu špinavými ručičkami, oslintajú pri prejavovaní lásky 😉 a žena pritom mohla výjsť z domu upravená 😵

gurmanka
18. apr 2015

@cicus14 Otvorene, ak ide o pristup (co samozrejme by aj mna zarazilo, ak naozaj jej nic nebolo a boli tam volne miesta), tak nerozymiem narazkam na vyzor a vonu. Ak je niekto nevychovany a drzy, tak je suma fuk, ci je dotycna Dolce Gabana alebo uplne dogabana..

domak2
18. apr 2015

@cicus14 ved ale sa tu pozastavujeme nad tvojim pristupom a mentalitooooou 😅

barborazilina
18. apr 2015

@cicus14 Deti nie skor ako po 33 ... bola som rovnaka ... zazi a potom odsudzuj ... mam teda 31 a keby mi to nieco pomohlo tak si trepem hlavu o stenu ze preco som do toho nesla aspon o par rokov skor ... ked raz budes mat tazky den (a kazdy taky sem tam zazije) a nestihnes make up, sprchu a ani rannu kavu tak snad si na tetu spomenies a pochopis jej mentalitu ... ak je niekto na dne tak mu treba podat pomocnu ruku nie ho zaslapnut nie?

cicus14
autor
18. apr 2015

@gurmanka boze ja som tak rada ze som na sk len na tyzden na dovci...ved ludia su tu sialeny priam..

ammellia
18. apr 2015

Pobavilo 😀

sashabb
18. apr 2015

@cicus14 zrejme tvoj príspevok podaktoré nepochopili 😝 ale tak, tuna sa to dá čakať, že sa tu poväčšina vecí prekrúti 😉

amouramour
18. apr 2015

teplaky su oblecenie na doma a na sport🙂vsade inde je to cista sedlacina, tot moj nazor...ani dieta nevlacim na navstevy atd. v teplakoch...ta tehotna mala kazdopadne slusne poprosit...ale inak ano, ako tu bolo vyssie spomenute, vacsina ludi ked vidi tehotne zeny, matky s detmi tvaria sa ako slepi, nieto este pomoct...je to smutne, sledujem to hlavne u nasej mladej generacie, ale to je evidentne chyba rodicov, ktori ich nevedia vychovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre