Nechcem vedieť pohlavie bábätka

18. okt 2022

Mamičky, tehuľky ste tu niektorá ktorá chcela vedieť pohlavie bábätka až pri pôrode? Akceptovali to lekári, neprekecli sa alebo ste im to pri každom vyšetrení urgovali?

226lenka
18. okt 2022

Hneď ako si ľahneš na ten stôl keď ti budú robiť ultrazvuk povedať doktorovi že nechceš vedieť pohlavie bábätka. Akceptovať by to mali.

tuppuk
18. okt 2022

Treba to lekárovi povedať samozrejme čo najskôr, ten môj to akceptoval, takisto som nechcela vedieť🙂

titla
18. okt 2022

Ja som vediet chcela, ale mma sa napr. lekari zakazdym pytali, ci viem a chcem vediet pohlavie. Mam dve kamosky, co sa pri oboch detoch rozhodli, ze pohlavie nechcu vediet az do porodu a nikto im nic nevyzradil, ani sa neprekecol.

sonulka81
18. okt 2022

Ja čakám 3tie a ani jedno som nechcela vedieť. Ale pri každej návšteve doktora som prizvukovala. Pozor na vyjadrenie pan doktor ja som a chcem ostať KINDERKO😂😂 doktor to akceptoval ale v rodine stým majú problem

7lenka11
18. okt 2022

mňa sa doktor opýtal na každej kontrole, či chcem vedieť pohlavie.. takisto doktorka na morfologickom UZV sa opýtala, či to viem alebo chcem vedieť... inak veľmi ťa obdivujem, že vydržíš až do pôrodu 🙂 my akurát riešime výbavu pre malú a často sa mi stáva, že narazím na veci buď len ružové alebo modré... neviem si predstaviť, ako by som riešila komplet zimnú výbavu bez toho, aby som vedela pohlavie 🙂) viem, že sú aj neutrálne veci, ale mne sa zdá, že ich je strašne málo

lenocka8894
18. okt 2022

Ja som sice chcela vediet pohlavie ale stala sa mi taka usmevna prihoda u MUDr Grochala...hned ako zapol ultrazvuk mi vravi jeej ukazkove dievcatko 🥰 nato sa hned pozrel a vravi mi: dufam ze ste chceli vediet pohlavie 😅

lauriik
18. okt 2022

Ja som nechcela vedet a vzdy som pred ultrazvukom hovorila, ze nech mi to nehovoria ☺️ Nikto to nevyzradil a pri porode bolo prekvapko ❤️

beata_k
18. okt 2022

Len potom pozor na ultrazvuku. Jednen moj syn sa tak otocil, ze aj laik vedel, ze je to chlapec 😉

pininka1
18. okt 2022

@beata_k presne aj u nas to bolo, este som si hovorila, boze nech mi povie ze je to nieco ine..ale smiali sme sa obe ze je riadne obdareny

basska_b
18. okt 2022

Musis to povedat este pred tym, ako zacne sonovat. Mal by to podla lekarskej etiky akceptovat, dokonca by sa mal opytat "Chcete vediet pohlavie?"

rk123
18. okt 2022

ano akceptovali, pre istotu som pred kazdym vysetrenim prepominala by sa neprekecol 😀

adkat13
18. okt 2022

Pri druhom sme sa takto rozhodli a bolo to to najlepšie čo sme mohli urobiť 🙂
Na tehotenskú knižku som si nalepila žltý papierik s textom "nechceme vedieť pohlavie", aby sa náhodou niekto neprekecol. A pri sone som vždy pre istotu otočila hlavu keď išli dolu 😀 A vyšlo to 🙂
Jediný problém bol, že mi to asi v 16 tt napísali do knižky, tak to som mala jeden deň také pocity, že preboha to nedám, nosiť ju denno denne pri sebe 5 mesiacov a nepozriet sa... Ale vyspala som sa a zobudila s tým, že to proste dam 😉
Inak u nás s tým mala problém rodina, od takého že "daj, ja sa pozriem a nepoviem ti" až po "ty to určite vieš, len mi nechceš povedat" (svokra) 😂

4stanka4
18. okt 2022

My sme nevedeli do konca a naozaj sme mali prekvapenie. Dr sa smial ze po x rokoch niekto nechce nevedieť, že druhé ešte ani pomaly neocikaju test a chcú vedieť co to bude. Vždy na každom vyšetrení ci u Dr alebo neskor v nemocnici som hovorila ze nechceme vedieť pohlavie a keď robili sono tak som nepozerala na monitor len keď mi Dr povedal ze môžem pozrieť. Určite choďte do toho je to úplne úžasné 🙂

terry658
18. okt 2022

Môj doktor nehovorí pohlavie ak si to žena sama nevypýta. Takže sme nevedeli. Vlastne po pôrode sme asi 15 minút nevedeli, čo to máme. Až potom som bábo otočila a zistila, že je to chlapec. Bolo to krásne.

bibka37
18. okt 2022

Prvé dve deti sme vedeli dopredu (dievča, chlapec). A tretie sme sa rozhodli nechať prekvapiť. Bolo to už jedno, len nech je zdravé. Kupovala som neutrálne farby, ale celé tehu som mala pocit, že to bude dievčatko. Ani meno pre chlapca sme poriadne nevybrali. A po pôrode mi oznámili, že máte chlapčeka.

soldi
18. okt 2022

mala som troch chlapcov, ked som otehotnela znova. povedala som si, ze si nedam povedat pohlavie a aspon si mozem 9 mesiacov predstavovat, ze to je dievca 😀

mojho gyn som upozornila a na sone som mavala zatvorene oci 😀
ked som porodila - prekotny porod par minut po prichode do porodnice, tak dieta polozili na mna a sestricka sa ma opytala na meno. Hovorim, ze Julian. 😀 a nakoniec mame Julianu ❤️ dievcenske sme mali vybrane uplne ine, ale ako som povedala Julian a sestricka, ze vsak to je dievca, tak som len dodala A 🤣

silvus138
19. okt 2022

Ja - som 30tt a stále ho neviem

thoughtfulweirdo
19. okt 2022

Ja som nevedela až do pôrodu 🙂 pri každom ultrazvuku som to hneď hlásila ešte pred priblížením sondy a ani som sa nedivala na obrazovku, aby som niečo nezbadala 😄 stálo to za to, synove narodenie bol silný moment aj vďaka tomu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre