Nechcené tehotenstvo a zúfalstvo

karmelia
31. mar 2014

Ahojte maminky!Nechcem tu nikoho pobúriť,uraziť alebo nahnevať. Potrebovala by som sa podeliť o svoje pocity.Viem,že mnohé z vás ma odsúdia,ale ak nájdem len jednu jedinú,čo prežila podobné pocity ako ja,pomôže mi to.Mám 25 rokov,ukončenú VŠ.Odpracovala som asi pol roka v odbore,práca ma napĺňala.Už dlho som neužívala hak,bola mi vysadená zo zdravotných dôvodov.Nakoľko som nechcela otehotnieť,trvala som pri styku s partnerom na používaní kondómov.Dlhú dobu bolo všetko v poriadku,lenže jedného dňa nám prezervatív praskol a ja som otehotnela.Nikdy som deti nechcela a po potvrdení gravidity som sa zrútila a plánovala interupciu. Keď som si zistila informácie o tom,ako taký zákrok prebieha,začala som mať výčitky svedomia.Vravela som si,že nemôžem dopustiť,aby bolo bábätko roztrhané kyretou.Hoci ho nechcem,musím rešpektovať jeho právo na život.Na interupciu som teda nešla a rozhodla sa pre adopciu,keďže viem,že jestvuje mnoho párov,ktoré po dieťatku túžia a nemôžu ho mať.Toto rozhodnutie som tiež zmenila,keďmže som dostala obavy,že byrokratický aparát môže sťažiť adopciu natoľko,že bábo ostane v kojeneckom ústave a poputuje do DeD.Takýto osud som svojmu dieťaťu nechcela spôsobiť,tak som sa rozhodla,že si ho nechám a tehotenstvo oznámila rodine.V súčasnosti som chvíľu pred pôrodom,na polovicu šialená a zúfalá.Bábo nedokážem vnútorne prijať,mamiesto lásky cítim odpor.Strašne ho nechcem a odmietam,celé dni preplačem.O všetko som kvôli tomu prišla-o lásku,prácu,radosť zo života.Nedokážem ho ľúbiť,vytvoriť vzťahovú väzbu,ktorá mu poskytne základ pre zdravý psychický vývin.Túžim zomrieť pri pôrode.Neviem,čo si počnem s nechceným bábom.Mám pocit,že sa môj život zmenil na žalár.Určite nejde o endogénnu tehotenskú depresiu,ale o zúfalé odmietanie dieťaťt

silvike
27. apr 2014

@karmelia Ahoj, tak to som rada ze si sa ozvala, ako sa mas. Som na Teba myslela ako to zvladas a co mas nove. Za psychologom nejakym si bola ? Alebo si uz asi ani nestihla, ked si musela do nemocnice :( Nuz, teraz to vie rodina, priatelia...Ale tak ma napada, urcite sa nepozeraj co oni na to, urcite si nenechavaj dieta koli nim. Iba ak by si citila napr. po porode, ze to chces zvladnut koli dietatu samemu. Ale nie koli niekoho ocakavaniam, alebo aby si rodine neurobila hanbu a pod. To urcite nie je dobry dovod. Ak budes stale veeeeelmi silno citit ze to dieta nechces, tak ho naozaj daj radse jna adopciu. Asi by si sa uz mala nejak rozhodnut, aby si sa aj vnutorne nejak nastavila, ci chystat veci pre seba a babo, ze ho teda budes vychovavat, alebo nie. Nerozhodnost je castokrat velmi ubijajuca.

zanet266
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
espanka
14. jún 2014

mam taky pocit ze za tymto smutnym pripadom sa skryva aj nejaky chlap =/

3simona3
20. jún 2014

@karmelia ako sa máš? zvládaš to ?

lentilka21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tana85
20. jún 2014

@karmelia len jednu vec bez toho, ze by som ta sudila a radila ti...uprimne ti zavidim, ze mas to stastie nosit pod srdcom dietatko a ani nevies ako sa ti to podarilo...je to dar...

misaelka
20. jún 2014

@karmelia radsej dieta v adoptovanej rodine a s laskou ako bez lasky...co ja by som za dietatko dala ☹

lieska
20. jún 2014

@karmelia - ufff, smutno mi je, ked toto citam, ale preto, ze by som ti velmi dopriala citit taku radost zo svojho ocakavaneho babatka ako citi asi vacsina zien! Na druhej strane snimam pred tebou klobuk za tvoje rozhodnutie babatko si ponechat a radsej ho dat na adopciu ako zabit vo vlastnom lone. Vies...mne to vsetko pride take ... nejak osudove ... robis vsetko preto, aby si nepocala. Raz praskne kondom a ty hned otehotnies. Chces ist na interupciu a napriek tomu, ze k tomu dietatu nic necitis, nikdy si ho nechcela sa nieco v tebe ozve a nedokazes to. Dokonca aj ked sa dozvies, ze by mohlo byt roky v kojeneckom ustave... vies, mne nepride, ze ty voci tomu tvojmu drobcovi nic necitis!!!!!!!! Prave naopak! Len o tom ani sama nejak nevies!!
@karmelia - som si ista, ze existuje kopec moznosti pre teba aj tvoje babtko, ktore budu vyhovovat vam obom! Ja sama poznam niekolko zien, ktore maju popri svojich x detoch este niekolko v pestunskej starostlivosti, tu na MK som tiez videla babu, co mala uz asi 5 deticiek v starostlivosti... ak by si potrebovala, napis mi, poslem ti nejake adresy a linky na organizacie, ktore Ti urcite budu vediet pomoct, akokolvek!!! Velmi ti drzim palce, hlavne, aby si nasla svoj vnutorny pokoj, uz to je trocha na nic, ze prezivas taketo pocity pocas tehotenstva! ☹ Kludne sa ozvi cez IP, ked budes potrebovat...

vejula
20. jún 2014

@karmelia čo maš nové?

bvladka
20. jún 2014

@karmelia ... nooo kočka moja zúfalá 🙂 ... vôbec ťa nevidím v zlom svetle, pretože som aj ja som mala zmiešané pocity zo začiatku tehotenstva nakoľko som už deti v mojom veku nechcela, ale stalo sa a na interrupciu by som nešla presne z toho istého dôvodu ako aj ty tak som sa rozhodla si bábätko nechať a teraz sa tešíme aj s partnerom z nášho krásneho synčeka Ľubka 🙂, ibaže ja som nad adopciou neuvažovala nikdy! ale nerozumiem ako to, že si stratila partnera? Nechcel mať dieťa? ... pozri, ja tiež mám rada svoju dobre rozbehnutú kariéru, počas tehotenstva som absolvovala 3 ročník VŠ aj 1. štátnice a počas pôrodu som bola vo 4 ročníku a po pôrode som dobiehala skúšky, ... povedala som si, že toto všetko zvládnem a budem mať dieťatko aj všetko čo si zmyslím a dnes je to tak ako som ja chcela 🙂 podľa mňa to dieťatko budeš milovať najviac na svete a neskôr bude tvojou najväčšou oporou, uvidíš 😵 ... úprimne ti držím palce 😉 ... ozaj, kedy sa má bábätko narodiť? 🙂

oravese
27. jún 2014

@karmelia ahoj myslim si ze to tak malo byt ze babatko si nechas a budes najstastnejsia maminka na svete a nikomu ho nedas, ked ho uvidis. Drzim ti palce nech sa dobre rozhodnes. 🙂

lensam
6. sep 2014

karmelia zaujímalo by ma či si si dieťa nechala

3simona3
13. sep 2014

karmelia čo je s tebou?

1sirka1
24. sep 2014

slecny nemam precitanu celu diskusiu ale autorka napisla dve spravy, v prvej napisala ze to nakoniec oznamila rodine v druhej ze po stretnuti so starou znamou sa jej rodina dozvedela o tajnom tehotenstve, bud je s touto osobou nieco naozaj velmi v neporiadku alebo si len niekto robi nepeknu srandu :(

terapiabachovky
29. sep 2014

@karmelia Hmmm, tvoja situácia je ťažká, len rozmýšľam, kde sa u teba berie to, že netúžiš ako žena po dieťati...ja vnímam, že program pretrváva u teba z generácie dozadu, že si nesieš v sebe program zničenia a zabitia života, možno niekto z tvojich predkov odmietol lásku, život, alebo ako dieťa si bola odmietnutá zo strany rodiča...škoda, že sa neobrátiš na nejakého liečiteľa...to, že sa žena rozhodne pre interupciu, keď nemá na výber, vôbec neodsudzujem...len sa vtedy treba pomodliť za bábätko a poprosiť o odpustenie...ale to už je pasé...teraz riešiš iné veci...venujem sa rôznym veciam, aj odblokovávam...jediné, čo by som odporúčila je asi zájsť za psychológom a popritom užívať Bachove esencie...tým, že si si nechala to dieťatko, tak mu aj tak dávaš program sebazničenia a deštrkukcie, taký, aký máš v sebe...len uvedomením si tohto a začatím to riešiť, možno aj alternatívnym spôsobom, psychoterapiou alebo klasicou medicínou a prácou na sebe by sa to dalo zlepšiť...ale ťažko radiť v tejto situácii...ale nesúdim, len píšem názor a pohľad...ak by si chcela a máš skype, môžeme sa porozprávať

janapalko
2. mar 2015

@karmelia ahoj myslim ze preslo dost casu,,,vedela by si napisat ze ako znasas teraz to babo,,ked uz si porodila,ci sa to zmenilo a tak,,,,,,,

agattha
2. mar 2015

asi si neuvedomujete, že ten drobček vie, aký vzťah si k nemu budujete..aj ked je ešte veľmi malinký cití, že ho nechcete a trpí tým ... nechcem odcudzovať, ale z tohoto príspevku je mne samej veľmi smutno..ja som tiež otehotnela neplánovane a najskôr som sa s tým nevedela zmieriť a teraz už sa ho neviem dočkať a už teraz ho mám najradšej na svete ..mali by ste navštíviť psychologa a skúsiť mať svoje dieťatko rada, veľa sťastia

lucyt11
1. máj 2022

@kikina84 a presne pre toto sa citi este horsie, nie len ona ale aj xy zien ktore nemaju idealne tehotenstvo, vztahy, materstvo… lebo niektore ktore svoje deti zboznujete to ocakavate akoby automaticke od kazdej aj ked nema take citenie ci sa dieta proste len tak stalo nikto ho vopred nechcel ani neplanoval…nie kazdy je dototo ked vidi decko, nie kazdy za nim beha a utiera mu zadok a berie to ako svoje poslanie, nie kazdy sniva o tom ze raz porodi a bude mat dieta, nie kazdeho rozcituje nakupovanie kalych veci…kazda sme ina a kazda si zasluzime aspon uctu ak nie pochopenie. Kravy su tie, ktore ocakavaju ze kazda zena to bude mat rovnako ako oni ved predsa dieta sa neda nemilovat…verte mi, da sa…

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre