Ťažké rozhodnutie ohľadom nechceného dieťaťa

janina8352
27. jún 2015

Ahojte cakame tretie dieta som v 7 tt, dieta nechcem mam depresie skutocne depresie. Neviem co je horsie interupcia alebo zit s pocitom ze dieta je nechcene. Depresie sa spustili davnejsie mam sklony k samovrazde . Tento hormonalny stav je pre mna hrozny . Co dalej? Manzel ma obavu ze si nieco urobim ovladat sa viem ale vnutri to vsetko vrie. ☹

mima4
27. jún 2015

@janina8352

neboj sa! navstiv psychiatričku, kvalitnu, s ludskym pristupom a dobrou psychoterapiou. Lieky nepomozu, su len utlmovac..neriesia problemy. Depresia je vzdy nedorieseny problem/oblast zivota... ty sama vies, co bolo jeho spustacom... treba sa dostat ku korenu zaciatku tychto stavov a zacat to riesit s odbornikom, pripadne ak si krestanka, existuje aj duchovne poradenstvo...kde sa ide velmi tazkych veci v zivote cloveka.

Dietatko je dar, velke pozehnanie... a ver, ze tieto pocity zacivalo velmi vela zien, ze ho nechce a nakoniec bolo milovane, velmi milovane.. hovor o tom so psychiatrickou/psychologickou (zenou - matkou). Zvys prijem magnezka a snaz sa vela relaxovat... Ak chodis do prace, daj sa rovno na PN, netrap sa.

barboritta
27. jún 2015

@janina8352 určite na potrat nechoď.dieťa je dar, aj keď to teraz tak nevnimas. Nie každá žena aj budúca matka skákala meter 20, keď zistila že je zas v tom, si nemysli. Skús sa poradiť so svojou psychiatrickou, poradí ti, ale skôr či neskôr to bábo prijmes a budeš ho ľúbiť najviac na svete. Držím palce.ps s tým skakanim viem o čom hovorím

maria117
27. jún 2015

@janina8352 i ked sa o tom vela nehovori, interupcia byva castym spustacom depresie. Kedze ty uz depresiami trpis, dalsi takyto faktor by ich mohol este viac prehlbit ☹ castokrat byva,ze nechcene,ci neplanovane dieta byva to najlepsie,slniecko rodiny. Skus http://www.alexisporadna.sk

likoska
27. jún 2015

Treba normalne plne antidepresivnu liecbu alebo aj hospitalizaciu na psychiatrii. Mam priatelku kt. pocas tehotenstiev uzivala antidepresiva a narodili sa jej krasne zdtave deti. Odvahu, neboj sa. Tehotenstvo neunkoncuj, ale pories psychicky stav.

bosoriak
27. jún 2015

@janina8352 Navstiv psychiatra, co najrychlejsie. Ked si clovek zlomi nohu, tiez necaka doma, ze sa to zlepsi. Depresia je normalna choroba, treba ju liecit, pretoze naozaj sa moze stat aj to najhorsie. V stave depresie nie je dobre robit tazke zivotne rozhodnutia.
Este raz, urcite vyhladaj odbornu pomoc. Dokazes to.

laurika26
27. jún 2015

@janina8352 tiež môj názor je, že interrupciou si svoje depresie iba zhoršíš, skôr by si sa možno mohla zaujímať o to, že dieťatko vynosíš a po pôrode ho dáš na adopciu... Držím palce, aby si to zvládla.
Skús sa takto vyrozprávať niekomu naživo, popíš svoje pocity, sklony, nie iba takto na sklo, to neviem či je také účinné pri depresiách.

nela1916
27. jún 2015

@janina8352 Ahoj! veľmi ti neviem poradiť ohľadom antidepresív v tehotenstve, etc, no jedna známa mi nedávno hovorila o tom, že sa stretla so ženou, ktorá trpela depresiami následkom interupcie, žena mala už viac ako 60 rokov a na potrat išla niekedy okolo 40tky, ani neviem. Len bolo pre ňu veľmi ťažké nadobudnúť životnú harmóniu. Je to ako kllin vybiť klinom, ako keď ťa bolí prst a ty si ho odrežeš, ako keď máš dom v totálnom neporiadku a nedokončenom stave a namiesto systematickej opravy ho rovno zbúraš. A pritom by ti mohol slúžiť ešte celé desaťročia.

Vieš, je to taká nepreskúmaná oblasť, už vieš, aké je to byť tehotná a porodiť, ale naozaj nemôžeš vedieť, aké je to dať si dieťa vziať. Tak ti veľmi držím palce, aby ste to spolu s manželom zvládli, aby si si našla dobrého psychiatra a prinajhoršom dáš dieťa na adopciu a bude oň postarané, no tých pár mesiacov dáš. 🙂

ematko29
27. jún 2015

Viem ze teraz mas pocit ze sa z tejto situacie ani neda vyjst.ale poradila by som ti aby si co najskor navsti ila psichiatricku a povedala jej ze si tehotna.podla mna ti da ine lieky ktore sa v tehotenstve mozu a upra ia stav,veci budes vidiet jasnejsie.teraz ti nepomoze sa rozhodovat v tejto situacii.drzim prsty

annav
27. jún 2015

Uplne Ta chapem. Osobne by som na interrupciu nesla. Ale hladala by som pomoc aj prijala pomoc so vsetkym co sa len da (domacnost, starsie deti, varenie ), ak potrebujes kontakt na dobru psychologicku, ktorej naozaj zalezi Ti pomoct, napis mi prosim spravu.

barny
27. jún 2015

musis si to vyriesit sama, ked si dieta nechcela, mala si sa chranit, ak sa stalo aj tak, aj take veci sa stavaju, zalezi aj postoj manzela a v kazdom pripade navstiv psychologa a rozhodni sa spravne, volba je na tebe a tvojom manzelovi

romana19
27. jún 2015

@janina8352 interupcia, ak to cítiš, že je dieťa nechcené. dať sa do pohody a tie deti už existujúce ťa potrebujú šťastnú a nie v depkách s dalším dieťaťom na rukách.

katrinka8
27. jún 2015

@janina8352 - jednoznačne odborník - psychiater, toto už nie je na bežné rozhovory. Držím päste, s pomocou to určite zvládneš! 😉

charity
27. jún 2015

@janina8352 Depresie aj samovrazedne myslienky si mala aj pred otehotnenim, takze nie je racionalny dovod sa domnievat, ze vdaka interupcii prejdu. Je vysoko pravdepodobne, ze neprejdu, ale naopak: este sa zhorsia.

Pories si psychiatra, psychoterapeuta a potom sa rozhoduj.

janina8352
autor
28. jún 2015

@charity
@katrinka8
@annav
@ematko29
@nela1916
@laurika26
@bosoriak
@likoska
@maria117
@barboritta
@mima4 dakujem vam verte ze to pre mna vela znamena , uz som to povedala rodine o jedneho viac nas bude reakcia bola uprimna a kazdy sa tesil aj deti. Tymto sa chcem v mene nasho babatka podakovat . Sem tam napisem ako co sa riesilo lieky ci boli potrebne a podobne . Drzte paste

extrate
28. jún 2015

@janina8352 nedávno mi jedna pani opisovala metodu "ruš" pomocou ktorej, a bez liekov, sa žena vyliečila z depresie. Skús pozrieť. Napr http://terapiaduseatela.sk

nela1916
29. jún 2015

@janina8352 Jéj, toto je perfektné, jasné, ozvi sa, budem držať palce, aby ďalšia kríza už neprišla.

mym
29. jún 2015

Ahoj, chcem ta povzbudiť, aby si vydržala a dieťatko prijala. Ja som teraz v 17 tyzdni, tiež tretie, po dvoch, medzi ktorými je 18 mesiacov, teraz to bude 20 mesiacov, poviem ti, že to bol tieu poriadny sok, zmierovala som sa s tým celý prvý trimester. Ale všetko ma svoj význam, možno to teraz tak nevnimame. Možno to neuvidis hneď, možno až po rokoch, ale ma to zmysel, všetko čo sa deje. Budem na teba myslieť! Som veriaca a verim, že Boh je skutočne všemohúci, pomoze ti!

betunka39
29. jún 2015

Ahoj, držim palce, aby si tie depresie prekonala a tešila sa z babatka, kedže z predošleho prispevku čitam, že si sa asi rozhodla neisť na potrat. Verim, že dieťatko je Boži dar a dostavame ho v spravnej chvili. Hoci vtedy to tak nevnimame a častokrat sa nám zda, že prišlo nevhod, všetko ma svoj čas a až potom prideme na to prečo je to tak. Aj ja ked som otehodnela 5-ty krat -bol to pre mna veľky šok, deti už veľke 2 dospele, s manželom sme mali akurat tichu domacnosť a dosť važny problem smwe riešili. ALe to dieťatko prišlo prave preto, aby sa tie problemy prostrednictvom neho vyriešili. Mala už ma 3 roky a ja verim, že nás problem je už zažehnany, lebo odvtedy sme ho už neriešili. 🙂 A hlavne, treba navštevovať psychiatra ,či psychologa nieje to hanba, ale nevyhnutnosť, ktora ti pomože. 🙂

ematko29
29. jún 2015

@janina8352 uprimne sa tesim.velmi 😀

likoska
29. jún 2015

Tesim sa, ja mam tiez 3 deti. 4 rocne, 2aj 3 mesiace a 7 tyzdnove 🙂 Odvahu je to radost.

barboritta
29. jún 2015

@janina8352 jej, úprimne sa teším s tebou aj celou rodinou, že si drobčeka v brušku prijala. Držte sa

zuzicek88
6. júl 2015

co by som ja dala zato,keby som bola tehotna...zial nejde to aky je ten svet nespravodlivy

vydrnik
6. júl 2015

@zuzicek88 nie kazdej sa podari mat dieta jedna by chcela a nejde to a dalsia ma deti kopu a nestara sa.ja som tiez bola viackrat tehumo bohuzial som poprvykrat rodila v 36 a dalsie ked mi bo@o 44.vsetko sadazbladnut som rada ze mam dve zdrave deti.

zuzicek88
6. júl 2015

@vydrnik si zlata,ja uz budem mat 39 o mesiac,nam sa ani umele nepodarilo..snad mam este daku nadej na babatko

vydrnik
6. júl 2015

@zuzicek88 budem drziat palecky nech sa podari.syn nasej susedy cakali so zenou 11r.na vabetko po umelom oplodneni sa narodili dvojicky.V Aprilu mali rok.On ma 39

zuzicek88
6. júl 2015

@vydrnik dakujem ti si zlata velmi,ja uz som po druhom umelom oplodneni,zial asi ani to nevyslo v stredu idem na krv dnes je jedenasty den a test snehobieli

vydrnik
6. júl 2015

@zuzicek88 budem drziet palceky nech sa zadari.

zuzicek88
6. júl 2015

@vydrnik velmi,ale naozaj velmi pekne dakujem

17alexis
6. júl 2015

@janina8352 moja kamarátka má teraz trertie dieťa - nechcené! Svojho partnera neľúbi, ale občas sa s ním vyspala, aby bol spokojný, on ani netuší, že je pre ňu len kamoš a otec jej detí. O tehotenstve sa dozvedela asi v 9.tt a tiež jej bolo kadejako a ako sa jej narodila dcéra, tak žiari šťastím. Dlhšiu dobu sme sa nevideli, iba sme si písali a nikdy sa o tehotenstve nezmienila, až teraz, keď dcéra má dva mesiace, mi povedala, čo prežívala a ani nikam nechodila, lebo sa hanbila, že je tehotná. Držím ti palce, nech to prekonáš. 🙂 A rozhodni sa najlepšie ako uznáš za vhodné.

emilia25
6. júl 2015

Podla mna 3 deticky je nie je vela.ja cakam uz 4 a tiez to bol uz mega sok lebo uz 4 sme vobec neplanovali.vsetky detske vecicky som predala aj postielku.a zrazi 2 dni meskania a na teste mega ciary.hlava hovori je to uz vela no srdce pisti po princeznej mam iba chlapov a moc sa tesime.hlavne na tu krasnu ruzovu princeznu.dufam a hlavne v zivote kazdeho cloveka je najdolezitejsie zdravicko.tak krasne zdrave tehulkovanie prajem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre